Lake Leschenaultia OWS
12 Nov 2023
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (72 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
OtherClub
Dist
Pace
276m
O/Pos
C/Pos
G/Pos
530m
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Lap2 1km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Lap2 1.254km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish 1.508km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2
504
Paul BLACKBEARD
Paul BLACKBEARD #504
Male 65-69
00:19:29.18
00:19:29.18
1
(2)
65-69
1
65-74
1
Male
2
Claremont Masters
1
00:21:00
1.508
12:55 min/km
00:03:23.75
1
1
1
00:03:36.00
12
1
9
00:05:57.00
1
1
1
00:02:56.00
2
1
2
00:03:36.43
2
1
2
31
557
Kate SORENSEN
Kate SORENSEN #557
Female 50-54
00:31:05.10
00:31:05.10
1
(14)
50-54
1
45-54
1
Female
14
Melville Marlins
1
00:29:00
1.508
20:36 min/km
00:05:20.75
21
1
6
00:04:50.00
38
1
19
00:09:42.00
33
1
15
00:05:28.00
51
2
26
00:05:44.35
34
1
16
38
554
Sarah RICHARDSON
Sarah RICHARDSON #554
Female 45-49
00:31:26.76
00:31:26.76
1
(19)
45-49
1
45-54
2
Female
19
00:40:00
1.508
20:51 min/km
00:05:19.62
20
1
5
00:04:36.00
31
1
14
00:09:42.00
32
1
14
00:05:22.00
48
1
23
00:06:27.14
51
1
24
3
562
Jaimee TRAEGER
Jaimee TRAEGER #562
Female 16-19
00:19:51.17
00:19:51.17
1
(1)
16-19
1
15-24
1
Female
1
00:19:59
South Shore Swim Club
1.508
13:09 min/km
00:04:06.75
4
1
2
00:02:51.00
3
1
1
00:06:16.00
3
1
1
00:03:00.00
4
1
1
00:03:37.42
3
1
1
26
505
Deborah BLOOR
Deborah BLOOR #505
Female 65-69
00:29:17.93
00:29:17.93
2
(10)
65-69
2
00:03:39.90
65-74
2
Female
10
Mandurah Masters
1
00:32:20
1.508
19:25 min/km
00:06:34.75
54
3
27
00:04:44.00
35
3
16
00:06:23.00
4
1
2
00:05:22.00
49
3
24
00:06:14.18
46
3
22
41
559
Luca TALMESIO
Luca TALMESIO #559
Male 50-54
00:32:52.10
00:32:52.10
1
(22)
50-54
1
45-54
3
Male
22
Rocky Rays
1
00:40:00
1.508
21:47 min/km
00:05:52.62
36
1
20
00:05:14.00
45
2
23
00:10:59.00
51
1
26
00:05:00.00
35
1
20
00:05:46.47
35
1
19
12
560
Bob TEMBY
Bob TEMBY #560
Male 70-74
00:25:16.47
00:25:16.47
1
(8)
70-74
1
65-74
2
Male
8
00:26:00
1.508
16:45 min/km
00:05:11.75
19
1
15
00:03:34.00
10
1
7
00:07:58.00
14
1
8
00:04:16.00
20
2
13
00:04:16.72
11
1
8
17
521
Graham CROFT
Graham CROFT #521
Male 75-79
00:26:00.37
00:26:00.37
1
(11)
75-79
1
75+
1
Male
11
Claremont Masters
4
00:23:45
1.508
17:14 min/km
00:04:57.75
15
1
11
00:04:07.00
22
1
13
00:08:50.00
20
1
12
00:03:48.00
13
1
10
00:04:17.62
12
1
9
20
718
Megan Ansell
Megan Ansell #718
Female 30-34
00:27:50.78
00:27:50.78
1
(7)
30-34
1
25-34
1
Female
7
00:28:16
1.508
18:27 min/km
00:04:53.62
13
1
4
00:04:41.00
33
2
15
00:08:56.00
21
1
9
00:04:26.00
22
1
9
00:04:54.15
20
1
7
11
713
Nathaniel Cooper
Nathaniel Cooper #713
Male 11-15
00:24:10.70
00:24:10.70
1
(7)
11-15
1
Under 15
1
Male
7
1.508
16:02 min/km
00:04:26.62
8
1
5
00:03:36.00
11
2
8
00:07:35.00
10
1
6
00:04:27.00
23
2
14
00:04:06.08
8
1
5
5
714
Florian Naroska
Florian Naroska #714
Male 40-44
00:21:44.16
00:21:44.16
1
(4)
40-44
1
35-44
2
Male
4
1.508
14:24 min/km
00:04:24.62
7
1
4
00:03:27.00
7
1
5
00:06:32.00
7
1
4
00:03:10.00
5
1
4
00:04:10.53
9
1
6
25
513
Bronwen CHARLESSON
Bronwen CHARLESSON #513
Female 40-44
00:29:08.23
00:29:08.23
1
(9)
40-44
1
35-44
2
Female
9
Maida Vale Masters
2
00:31:45
1.508
19:19 min/km
00:05:40.75
28
1
13
00:03:57.00
18
1
6
00:09:24.00
25
1
10
00:04:32.00
25
1
10
00:05:34.48
27
1
11
45
516
Jennifer CRAKE
Jennifer CRAKE #516
Female 70-74
00:33:04.93
00:33:04.93
1
(22)
70-74
1
65-74
4
Female
22
Mandurah Masters
2
00:35:34
1.508
21:56 min/km
00:06:40.62
56
3
29
00:05:05.00
41
1
20
00:10:29.00
45
1
22
00:05:01.00
36
1
16
00:05:49.31
37
1
18
62
526
Theresa ELLIOTT
Theresa ELLIOTT #526
Female 80-84
00:42:12.57
00:42:12.57
1
(33)
80-84
1
75+
1
Female
33
Claremont Masters
7
00:45:10
-
1.508
27:59 min/km
00:08:07.62
61
1
33
00:06:11.00
59
1
31
00:13:22.00
59
1
31
00:06:32.00
57
1
29
00:07:59.95
59
1
31
59
519
Anna CRAMPTON
Anna CRAMPTON #519
Female 60-64
00:38:46.04
00:38:46.04
1
(31)
60-64
1
55-64
7
Female
31
00:35:00
1.508
25:42 min/km
00:06:49.62
58
1
31
00:06:16.00
60
1
32
00:11:51.00
54
1
27
00:07:20.00
61
1
33
00:06:29.42
52
1
25
6
530
Clinton GREENER
Clinton GREENER #530
Male 45-49
00:22:04.90
00:22:04.90
1
(5)
45-49
1
45-54
1
Male
5
Beatty Park Masters
2
00:22:00
Busselton Masters
1.508
14:38 min/km
00:04:32.75
9
1
6
00:03:27.00
8
1
6
00:07:07.00
8
1
5
00:02:57.00
3
1
3
00:04:01.15
6
1
4
23
533
Richard HUGHES
Richard HUGHES #533
Male 60-64
00:28:09.00
00:28:09.00
1
(16)
60-64
1
55-64
2
Male
16
Claremont Masters
5
00:28:57
1.508
18:40 min/km
00:05:47.75
31
1
18
00:03:46.00
15
1
11
00:09:19.00
23
1
14
00:03:38.00
10
1
8
00:05:38.25
29
2
17
24
543
Bronwyn LOUGHTON
Bronwyn LOUGHTON #543
Female 35-39
00:28:40.48
00:28:40.48
1
(8)
35-39
1
35-44
1
Female
8
Maida Vale Masters
1
00:30:00
1.508
19:00 min/km
00:05:29.75
24
1
9
00:04:13.00
24
2
10
00:08:20.00
16
1
7
00:05:08.00
42
2
20
00:05:29.73
24
1
9
9
538
Gordon JONES
Gordon JONES #538
Male 55-59
00:23:26.69
00:23:26.69
1
(6)
55-59
1
55-64
1
Male
6
00:25:15
City of Perth SLSC
1.508
15:32 min/km
00:04:51.75
12
1
9
00:03:12.00
5
1
3
00:07:38.00
11
1
7
00:03:21.00
6
1
5
00:04:23.94
15
1
10
8
539
Jayde KELDER
Jayde KELDER #539
Female 11-15
00:23:13.97
00:23:13.97
1
(3)
11-15
1
Under 15
1
Female
3
00:21:07
Central Aquatic
1.508
15:24 min/km
00:04:20.75
6
1
3
00:03:38.00
13
2
4
00:07:10.00
9
1
4
00:03:46.00
11
2
3
00:04:19.22
13
1
4
4
540
Richard KERR
Richard KERR #540
Male 35-39
00:20:37.88
00:20:37.88
1
(3)
35-39
1
35-44
1
Male
3
Beatty Park Masters
1
00:21:00
1.508
13:40 min/km
00:04:11.75
5
1
3
00:02:35.00
1
1
1
00:06:28.00
5
1
3
00:03:29.00
7
1
6
00:03:54.13
4
1
3
33
541
Christopher LESITER
Christopher LESITER #541
Male 25-29
00:31:15.21
00:31:15.21
2
(18)
25-29
2
00:03:12.20
25-34
2
Male
18
Sandgropers
1
00:28:00
1.508
20:43 min/km
00:05:46.75
30
2
17
00:05:15.00
47
2
24
00:09:22.00
24
1
15
00:05:00.00
34
2
19
00:05:51.46
38
2
20
1
[2]
Page 2 of 2 (72 items)
© 2023