School Sport WA Secondary XC Championships
18 May 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Age 10
Age 11
Age 12
Age 13
Age 14
Age 15
Girls Age 16 & 17+
Boys Age 16 & 17+
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (74 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
9
2306
Bentley NEILSON
Bentley NEILSON #2306
Male 11
00:11:23.97
00:11:23.97
8
(8)
11
8
00:00:46.65
Male
8
Ardross Primary School
1
3:47 min/km
00:03:42.35
3:42 min/km
15
10
10
00:04:08.88
4:08 min/km
11
9
9
00:03:32.73
3:32 min/km
9
8
8
4
2309
Scarlett NUNN
Scarlett NUNN #2309
Female 11
00:10:58.83
00:10:58.83
1
(1)
11
1
Female
1
Court Grammar School
1
3:39 min/km
00:03:28.19
3:28 min/km
4
1
1
00:03:55.24
3:55 min/km
3
1
1
00:03:35.39
3:35 min/km
4
1
1
2316
Grace ORR
Grace ORR #2316
Female 11
DNS
DNS
11
Female
Newdegate Primary School
2321
Mollly PARKER
Mollly PARKER #2321
Female 11
DNS
DNS
11
Female
Kingsway Christian College
28
2323
Sienna PATERSON
Sienna PATERSON #2323
Female 11
00:12:18.97
00:12:18.97
7
(7)
11
7
00:01:20.13
Female
7
Orana Catholic Primary School
1
4:06 min/km
00:03:56.60
3:56 min/km
32
10
10
00:04:29.13
4:29 min/km
29
7
7
00:03:53.23
3:53 min/km
31
7
7
40
2324
Harvey PATTERSON
Harvey PATTERSON #2324
Male 11
00:12:50.13
00:12:50.13
29
(29)
11
29
00:02:12.81
Male
29
Freshwater Bay Primary School
2
4:16 min/km
00:04:00.08
4:00 min/km
37
26
26
00:04:42.35
4:42 min/km
40
29
29
00:04:07.70
4:07 min/km
39
29
29
29
2333
Griffin PIENAAR
Griffin PIENAAR #2333
Male 11
00:12:21.70
00:12:21.70
22
(22)
11
22
00:01:44.38
Male
22
Rosalie Primary School
1
4:07 min/km
00:04:10.84
4:10 min/km
49
32
32
00:04:23.82
4:23 min/km
27
21
21
00:03:47.03
3:47 min/km
22
17
17
55
2334
Emily PINK
Emily PINK #2334
Female 11
00:14:02.22
00:14:02.22
20
(20)
11
20
00:03:03.39
Female
20
St Columba’s Catholic Primary School
1
4:40 min/km
00:04:09.00
4:09 min/km
44
14
14
00:05:06.91
5:06 min/km
55
20
20
00:04:46.30
4:46 min/km
56
21
21
14
2338
Sonny POND
Sonny POND #2338
Male 11
00:11:37.62
00:11:37.62
10
(10)
11
10
00:01:00.31
Male
10
Hale School
1
3:52 min/km
00:03:43.60
3:43 min/km
16
11
11
00:04:09.44
4:09 min/km
12
10
10
00:03:44.57
3:44 min/km
12
9
9
11
2339
Fieke POTTER
Fieke POTTER #2339
Female 11
00:11:26.24
00:11:26.24
3
(3)
11
3
00:00:27.40
Female
3
South Perth Primary School
1
3:48 min/km
00:03:44.59
3:44 min/km
18
6
6
00:04:07.24
4:07 min/km
8
2
2
00:03:34.40
3:34 min/km
10
2
2
21
2345
Jay REYES
Jay REYES #2345
Male 11
00:11:54.69
00:11:54.69
15
(15)
11
15
00:01:17.37
Male
15
Carine Primary School
1
3:58 min/km
00:03:46.34
3:46 min/km
19
13
13
00:04:20.51
4:20 min/km
22
16
16
00:03:47.83
3:47 min/km
20
16
16
17
2347
Billie RICHARDSON
Billie RICHARDSON #2347
Female 11
00:11:50.72
00:11:50.72
5
(5)
11
5
00:00:51.88
Female
5
East Hamilton Hill Primary School
1
3:56 min/km
00:03:34.26
3:34 min/km
8
4
4
00:04:20.46
4:20 min/km
21
6
6
00:03:55.98
3:55 min/km
27
6
6
1
2354
Xander SCHOLES
Xander SCHOLES #2354
Male 11
00:10:37.31
00:10:37.31
1
(1)
11
1
Male
1
Quinns Baptist College
1
3:32 min/km
00:03:24.53
3:24 min/km
1
1
1
00:03:53.83
3:53 min/km
1
1
1
00:03:18.94
3:18 min/km
1
1
1
18
2361
Hugo SMITH
Hugo SMITH #2361
Male 11
00:11:52.44
00:11:52.44
13
(13)
11
13
00:01:15.13
Male
13
John XXIII College
1
3:57 min/km
00:03:49.32
3:49 min/km
21
15
15
00:04:20.16
4:20 min/km
20
15
15
00:03:42.96
3:42 min/km
15
12
12
38
2372
Joshua STEYN
Joshua STEYN #2372
Male 11
00:12:39.36
00:12:39.36
28
(28)
11
28
00:02:02.05
Male
28
Quinns Baptist College
2
4:13 min/km
00:03:58.60
3:58 min/km
35
25
25
00:04:37.13
4:37 min/km
37
28
28
00:04:03.63
4:03 min/km
37
28
28
26
2375
Austin SUTHERLAND
Austin SUTHERLAND #2375
Male 11
00:12:13.97
00:12:13.97
20
(20)
11
20
00:01:36.65
Male
20
Dalkeith Primary School
1
4:04 min/km
00:03:52.76
3:52 min/km
25
18
18
00:04:22.97
4:22 min/km
24
18
18
00:03:58.23
3:58 min/km
30
24
24
2376
Dylan SWEBY
Dylan SWEBY #2376
Male 11
DNS
DNS
11
Male
Guildford Grammar School
2379
Sienna TENARDI
Sienna TENARDI #2379
Female 11
DNS
DNS
11
Female
St James Anglican School
53
2382
Talia TREW
Talia TREW #2382
Female 11
00:13:40.64
00:13:40.64
18
(18)
11
18
00:02:41.81
Female
18
Gingin District High School
1
4:33 min/km
00:04:25.04
4:25 min/km
55
20
20
00:04:54.69
4:54 min/km
47
15
15
00:04:20.90
4:20 min/km
51
17
17
16
2392
Riley WADE
Riley WADE #2392
Male 11
00:11:47.98
00:11:47.98
12
(12)
11
12
00:01:10.66
Male
12
Karrinyup Primary School
1
3:55 min/km
00:03:44.03
3:44 min/km
17
12
12
00:04:20.94
4:20 min/km
23
17
17
00:03:43.00
3:43 min/km
16
13
13
15
2393
Nathan WARD
Nathan WARD #2393
Male 11
00:11:44.72
00:11:44.72
11
(11)
11
11
00:01:07.41
Male
11
Connolly Primary School
1
3:54 min/km
00:03:40.77
3:40 min/km
12
8
8
00:04:17.96
4:17 min/km
17
12
12
00:03:45.99
3:45 min/km
17
14
14
25
2404
Oliver WHITING
Oliver WHITING #2404
Male 11
00:12:11.72
00:12:11.72
19
(19)
11
19
00:01:34.40
Male
19
Manning Primary School
1
4:03 min/km
00:03:55.35
3:55 min/km
29
21
21
00:04:18.82
4:18 min/km
18
13
13
00:03:57.55
3:57 min/km
26
21
21
27
2411
Callan MCKINNEY
Callan MCKINNEY #2411
Male 11
00:12:17.45
00:12:17.45
21
(21)
11
21
00:01:40.13
Male
21
Ashdale Primary School
2
4:05 min/km
00:03:57.83
3:57 min/km
34
24
24
00:04:32.97
4:32 min/km
32
25
25
00:03:46.64
3:46 min/km
29
23
23
23
2415
Tom MURPHY
Tom MURPHY #2415
Male 11
00:12:00.47
00:12:00.47
17
(17)
11
17
00:01:23.15
Male
17
South coast Baptist College
1
4:00 min/km
00:03:47.60
3:47 min/km
20
14
14
00:04:24.88
4:24 min/km
28
22
22
00:03:47.98
3:47 min/km
24
19
19
1
[2]
Page 2 of 2 (74 items)
© 2023