X Adventure Race Dunsborough
2 Apr 2022
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (136 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
52
2074
Charles MENNEN
Charles MENNEN #2074
Male Male Under 13
00:54:49.72
00:54:49.72
11
(38)
Male Under 13
11
00:12:35.04
Male
38
7
7:49 min/km
00:05:44.20
28:40 min/km
86
15
47
00:02:11.13
103
15
58
00:19:55.46
7:58 min/km
59
12
41
00:00:46.83
53
8
33
00:26:12.08
9.2 km/h
30
7
26
71
2515
Fast As Lightning
Fast As Lightning #2515
Female Team U11 Female
00:59:39.12
00:59:39.12
4
(26)
Team U11 Female
4
00:02:57.20
Female
26
Matilda Davidson
Limmi Papalia
Charlie Blackford
7
8:31 min/km
00:06:13.62
31:08 min/km
106
4
46
00:00:40.33
10
1
4
00:21:23.94
8:33 min/km
76
3
26
00:00:41.02
32
3
9
00:30:40.20
7.8 km/h
75
4
26
41
2023
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2023
Female Female Under 15
00:53:04.19
00:53:04.19
2
(8)
Female Under 15
2
00:04:19.64
Female
8
7
7:34 min/km
00:04:30.47
22:32 min/km
24
3
11
00:00:52.83
34
1
18
00:16:17.16
6:30 min/km
11
1
2
00:00:41.25
35
2
11
00:30:42.47
7.8 km/h
76
4
27
24
2007
Lachie PATON
Lachie PATON #2007
Male Male Under 13
00:49:19.21
00:49:19.21
6
(21)
Male Under 13
6
00:07:04.53
Male
21
7
7:02 min/km
00:04:43.90
23:39 min/km
33
6
17
00:01:21.82
60
3
30
00:16:18.77
6:31 min/km
13
3
11
00:00:37.62
20
5
16
00:26:17.10
9.1 km/h
31
8
27
28
2030
Jack HENDERSON
Jack HENDERSON #2030
Male Male Under 11
00:50:39.25
00:50:39.25
6
(24)
Male Under 11
6
00:04:09.80
Male
24
7
7:14 min/km
00:06:02.81
30:14 min/km
101
21
58
00:01:25.29
64
8
33
00:16:11.06
6:28 min/km
9
3
9
00:00:42.33
41
9
27
00:26:17.74
9.1 km/h
32
9
28
50
2510
Popedum's
Popedum's #2510
Female Team U15 Female
00:54:28.86
00:54:28.86
2
(13)
Team U15 Female
2
00:04:00.29
Female
13
Eden Oldham
Mackenzie Lopresti
Poppy Worrall
7
7:46 min/km
00:04:57.44
24:47 min/km
43
5
21
00:00:37.96
6
2
2
00:16:52.65
6:45 min/km
21
2
4
00:00:42.46
42
3
15
00:31:18.33
7.7 km/h
78
5
28
33
2062
Logan VUKELIC
Logan VUKELIC #2062
Male Male Under 11
00:51:34.58
00:51:34.58
9
(29)
Male Under 11
9
00:05:05.12
Male
29
7
7:22 min/km
00:05:32.81
27:44 min/km
81
15
46
00:01:28.66
69
9
36
00:17:24.42
6:57 min/km
30
7
22
00:00:39.79
27
7
21
00:26:28.89
9.1 km/h
33
10
29
87
2097
Evie FORD
Evie FORD #2097
Female Female Under 9
01:04:04.77
01:04:04.77
1
(32)
Female Under 9
1
Female
32
7
9:09 min/km
00:06:38.05
33:10 min/km
110
3
48
00:01:30.26
72
1
34
00:22:55.30
9:10 min/km
99
3
39
00:00:48.43
58
2
24
00:32:12.71
7.5 km/h
81
1
29
92
2114
Sasha PROWSE
Sasha PROWSE #2114
Female Female Under 13
01:05:10.96
01:05:10.96
16
(35)
Female Under 13
16
00:18:19.95
Female
35
Sasha Prowse
Sasha Prowse
Sasha Prowse
7
9:18 min/km
00:04:58.30
24:51 min/km
45
12
22
00:02:02.57
98
18
44
00:25:00.06
10:00 min/km
115
19
47
00:00:47.73
56
9
23
00:32:22.29
7.4 km/h
82
15
30
30
2026
Dylan PRUE
Dylan PRUE #2026
Male Male Under 11
00:51:31.24
00:51:31.24
7
(26)
Male Under 11
7
00:05:01.78
Male
26
7
7:21 min/km
00:05:22.79
26:53 min/km
74
11
39
00:01:15.05
51
7
25
00:17:49.34
7:07 min/km
36
9
27
00:00:34.37
9
3
9
00:26:29.67
9.1 km/h
34
11
30
53
2085
Scott GRIGG
Scott GRIGG #2085
Male Male Under 11
00:55:03.00
00:55:03.00
14
(39)
Male Under 11
14
00:08:33.55
Male
39
7
7:51 min/km
00:05:27.62
27:18 min/km
76
12
41
00:00:50.05
30
2
16
00:21:13.92
8:29 min/km
72
16
50
00:00:54.70
75
13
42
00:26:36.70
9.0 km/h
35
12
31
111
2113
Amber BOGAERS
Amber BOGAERS #2113
Female Female Under 13
01:12:14.96
01:12:14.96
21
(47)
Female Under 13
21
00:25:23.95
Female
47
Amber Bigaers
Amber Bigaers
Amber Bigaers
7
10:19 min/km
00:07:14.27
36:11 min/km
119
22
51
00:01:50.72
91
16
41
00:29:03.34
11:37 min/km
121
21
50
00:00:59.99
92
17
41
00:33:06.62
7.2 km/h
84
16
31
47
2077
Gage MURPHY
Gage MURPHY #2077
Male Male Under 13
00:54:09.86
00:54:09.86
10
(36)
Male Under 13
10
00:11:55.17
Male
36
7
7:44 min/km
00:05:32.55
27:42 min/km
80
14
45
00:01:45.25
84
11
46
00:19:19.11
7:43 min/km
51
9
37
00:00:49.56
62
9
36
00:26:43.38
9.0 km/h
36
9
32
86
2105
Jayosha STACK
Jayosha STACK #2105
Female Female Under 11
01:03:27.18
01:03:27.18
2
(31)
Female Under 11
2
00:09:03.81
Female
31
7
9:03 min/km
00:05:35.19
27:55 min/km
82
6
36
00:01:58.07
94
7
42
00:21:07.45
8:26 min/km
71
2
22
00:01:04.17
97
7
43
00:33:42.28
7.1 km/h
88
2
32
26
2519
Gabby Vm And Jacky Size
Gabby Vm And Jacky Size #2519
Male Team U15 Male
00:49:48.71
00:49:48.71
6
(23)
Team U15 Male
6
00:10:10.49
Male
23
Gabby Aroha Van Maanen
Jack Sizer
Gabby Aroha Van Maanen
7
7:06 min/km
00:03:44.06
18:40 min/km
4
2
2
00:00:37.54
5
3
4
00:18:07.46
7:14 min/km
37
7
28
00:00:30.14
3
1
3
00:26:49.49
8.9 km/h
37
6
33
62
2503
Little Champs
Little Champs #2503
Female Team U15 Female
00:57:46.90
00:57:46.90
5
(21)
Team U15 Female
5
00:07:18.34
Female
21
Cara Bowen
Alyssa Birch
Cara Bowen
7
8:15 min/km
00:06:13.00
31:05 min/km
105
7
45
00:00:35.65
4
1
1
00:16:12.22
6:28 min/km
10
1
1
00:00:44.29
46
4
17
00:34:01.74
7.1 km/h
89
6
33
73
2500
Maroma
Maroma #2500
Male Team U15 Male
00:59:43.14
00:59:43.14
9
(47)
Team U15 Male
9
00:20:04.92
Male
47
Malia Harker-Crake
Rosie Kumar
Mackinley Harker-Crake
7
8:31 min/km
00:08:29.71
42:28 min/km
124
13
71
00:00:55.10
37
10
18
00:22:46.66
9:06 min/km
95
11
58
00:00:33.89
8
3
8
00:26:57.78
8.9 km/h
38
7
34
90
2517
Speedy Sparkles
Speedy Sparkles #2517
Female Team U11 Female
01:04:47.53
01:04:47.53
5
(33)
Team U11 Female
5
00:08:05.61
Female
33
Milla Bell
EsmÚ Butcher
Ivy Scott
7
9:15 min/km
00:06:06.77
30:33 min/km
103
3
44
00:00:43.94
20
4
9
00:23:07.35
9:14 min/km
103
6
40
00:00:36.20
16
2
3
00:34:13.25
7.0 km/h
90
5
34
93
2059
Cate PASSMORE
Cate PASSMORE #2059
Female Female Under 13
01:05:21.81
01:05:21.81
17
(36)
Female Under 13
17
00:18:30.80
Female
36
7
9:20 min/km
00:05:43.20
28:36 min/km
85
20
39
00:00:55.45
38
5
20
00:22:31.72
9:00 min/km
89
16
34
00:01:17.14
111
19
48
00:34:54.29
6.9 km/h
94
17
35
36
2022
Ajay GOYEN
Ajay GOYEN #2022
Male Male Under 11
00:52:04.42
00:52:04.42
11
(32)
Male Under 11
11
00:05:34.96
Male
32
7
7:26 min/km
00:04:55.26
24:36 min/km
42
7
22
00:02:20.13
108
20
62
00:16:24.08
6:33 min/km
14
4
12
00:01:09.57
103
20
58
00:27:15.37
8.8 km/h
40
13
35
34
2050
Jack HOCKING
Jack HOCKING #2050
Male Male Under 13
00:51:45.83
00:51:45.83
8
(30)
Male Under 13
8
00:09:31.15
Male
30
7
7:23 min/km
00:04:52.14
24:20 min/km
38
8
20
00:01:50.90
92
13
51
00:16:47.88
6:43 min/km
20
5
17
00:00:51.43
67
10
40
00:27:23.46
8.8 km/h
41
10
36
108
2092
Elena GIBBS
Elena GIBBS #2092
Female Female Under 13
01:10:30.90
01:10:30.90
20
(45)
Female Under 13
20
00:23:39.88
Female
45
7
10:04 min/km
00:05:04.74
25:23 min/km
48
13
23
00:02:35.76
114
20
48
00:25:44.83
10:17 min/km
116
20
48
00:01:38.96
120
21
50
00:35:26.59
6.8 km/h
95
18
36
97
2518
Emily CROW
Emily CROW #2518
Female Female Under 11
01:07:08.03
01:07:08.03
4
(39)
Female Under 11
4
00:12:44.67
Female
39
Emily Crow
Emily Crow
Emily Crow
7
9:35 min/km
00:05:41.81
28:29 min/km
84
7
38
00:01:21.65
59
4
30
00:23:07.87
9:15 min/km
104
7
41
00:01:05.78
99
8
44
00:35:50.91
6.7 km/h
97
3
37
67
2116
Edan BARTLEY
Edan BARTLEY #2116
Male Male Under 11
00:59:12.50
00:59:12.50
15
(43)
Male Under 11
15
00:12:43.04
Male
43
Edan Bartley
Edan Bartley
Edan Bartley
7
8:27 min/km
00:05:56.88
29:44 min/km
97
18
55
00:01:59.61
97
16
54
00:22:30.02
9:00 min/km
88
19
55
00:01:19.39
113
23
65
00:27:26.59
8.7 km/h
42
14
37
32
2509
The Bananas
The Bananas #2509
Male Team U15 Male
00:51:33.32
00:51:33.32
7
(28)
Team U15 Male
7
00:11:55.10
Male
28
Charlie Carter
Cooper Joyce
Bailee Bruce
7
7:21 min/km
00:05:10.66
25:53 min/km
59
7
32
00:00:28.83
1
1
1
00:17:47.16
7:06 min/km
35
6
26
00:00:35.49
12
5
12
00:27:31.18
8.7 km/h
43
8
38
114
2082
Katrina ROBINSON
Katrina ROBINSON #2082
Female Female Under 13
01:15:09.72
01:15:09.72
22
(48)
Female Under 13
22
00:28:18.71
Female
48
7
10:44 min/km
00:05:51.24
29:16 min/km
93
21
40
00:02:52.04
120
22
51
00:29:26.57
11:46 min/km
123
22
52
00:00:41.61
37
4
12
00:36:18.25
6.6 km/h
99
19
38
94
2109
Scarlett BABER
Scarlett BABER #2109
Female Female Under 9
01:06:03.15
01:06:03.15
2
(37)
Female Under 9
2
00:01:58.38
Female
37
Scarlett Barber
Scarlett Barber
Scarlett Barber
7
9:26 min/km
00:05:15.12
26:15 min/km
67
1
31
00:01:38.35
81
2
36
00:21:59.30
8:47 min/km
82
1
30
00:00:46.64
52
1
20
00:36:23.73
6.6 km/h
101
2
39
45
2019
William PHILLIPS
William PHILLIPS #2019
Male Male Under 13
00:53:42.49
00:53:42.49
9
(35)
Male Under 13
9
00:11:27.81
Male
35
7
7:40 min/km
00:04:01.79
20:08 min/km
9
1
5
00:01:33.25
76
7
42
00:19:31.70
7:48 min/km
54
10
38
00:00:58.32
85
12
46
00:27:37.43
8.7 km/h
44
11
39
60
2108
Zephyr HEIDECKER
Zephyr HEIDECKER #2108
Male Male Under 13
00:57:00.31
00:57:00.31
13
(41)
Male Under 13
13
00:14:45.63
Male
41
Zephyr Heidecker
Zephyr Heidecker
Zephyr Heidecker
7
8:08 min/km
00:04:58.11
24:50 min/km
44
9
23
00:02:42.07
116
17
68
00:20:26.53
8:10 min/km
65
14
45
00:01:00.89
93
15
52
00:27:52.70
8.6 km/h
45
12
40
84
2049
Sasha PATERSON
Sasha PATERSON #2049
Female Female Under 13
01:02:35.96
01:02:35.96
15
(30)
Female Under 13
15
00:15:44.95
Female
30
7
8:56 min/km
00:04:31.88
22:39 min/km
25
6
12
00:01:58.43
95
17
43
00:18:39.07
7:27 min/km
46
7
13
00:00:48.75
59
10
25
00:36:37.81
6.6 km/h
103
20
40
110
2004
Kenna HARRIS
Kenna HARRIS #2004
Female Female Under 11
01:11:48.90
01:11:48.90
8
(46)
Female Under 11
8
00:17:25.53
Female
46
7
10:15 min/km
00:06:01.24
30:06 min/km
100
9
43
00:01:15.17
52
2
27
00:26:32.56
10:37 min/km
117
9
49
00:01:03.98
94
6
42
00:36:55.94
6.5 km/h
104
4
41
72
2010
Marley THOMPSON
Marley THOMPSON #2010
Male Male Under 11
00:59:42.42
00:59:42.42
17
(46)
Male Under 11
17
00:13:12.96
Male
46
7
8:31 min/km
00:04:50.60
24:13 min/km
37
5
19
00:01:48.06
87
12
49
00:24:09.83
9:39 min/km
111
23
66
00:00:59.86
89
15
50
00:27:54.05
8.6 km/h
46
15
41
54
2040
Jack MCGRATH
Jack MCGRATH #2040
Male Male Under 13
00:55:18.29
00:55:18.29
12
(40)
Male Under 13
12
00:13:03.61
Male
40
7
7:54 min/km
00:05:05.83
25:29 min/km
51
12
28
00:01:35.72
78
9
44
00:20:07.99
8:03 min/km
60
13
42
00:00:33.67
7
2
7
00:27:55.05
8.6 km/h
48
13
42
103
2066
Ella CAMPBELL
Ella CAMPBELL #2066
Female Female Under 13
01:08:40.03
01:08:40.03
19
(41)
Female Under 13
19
00:21:49.01
Female
41
7
9:48 min/km
00:05:12.91
26:04 min/km
62
17
29
00:02:51.25
119
21
50
00:21:56.26
8:46 min/km
81
15
29
00:01:20.75
114
20
49
00:37:18.84
6.4 km/h
106
21
42
105
2014
Jessica OLDMEADOW
Jessica OLDMEADOW #2014
Female Female Under 11
01:09:40.05
01:09:40.05
6
(43)
Female Under 11
6
00:15:16.68
Female
43
7
9:57 min/km
00:05:52.00
29:20 min/km
94
8
41
00:02:21.25
109
8
47
00:22:51.85
9:08 min/km
98
6
38
00:00:56.91
83
4
38
00:37:38.02
6.4 km/h
107
5
43
23
2088
Kai GLEESON
Kai GLEESON #2088
Male Male Under 11
00:49:16.15
00:49:16.15
4
(20)
Male Under 11
4
00:02:46.69
Male
20
7
7:02 min/km
00:04:16.34
21:21 min/km
15
1
10
00:00:46.88
25
1
15
00:15:35.55
6:14 min/km
5
1
5
00:00:31.69
4
2
4
00:28:05.68
8.5 km/h
50
16
43
91
2525
Golden Gummy Buns
Golden Gummy Buns #2525
Female Team U11 Female
01:04:57.01
01:04:57.01
6
(34)
Team U11 Female
6
00:08:15.09
Female
34
Annalise Marron
Anthea Palmer
Marley Pay
7
9:16 min/km
00:06:48.99
34:04 min/km
112
5
49
00:00:42.29
14
3
7
00:18:41.90
7:28 min/km
47
1
14
00:00:44.41
47
5
18
00:37:59.41
6.3 km/h
108
6
44
38
2505
Tri Scepters
Tri Scepters #2505
Male Team U15 Male
00:52:32.43
00:52:32.43
8
(33)
Team U15 Male
8
00:12:54.21
Male
33
Jarred Louwrens
Daniel Kotze
Jarred Louwrens
7
7:30 min/km
00:05:20.16
26:40 min/km
72
10
38
00:00:39.84
8
4
5
00:17:14.02
6:53 min/km
27
5
21
00:00:49.28
60
9
35
00:28:29.12
8.4 km/h
53
9
44
96
2087
Beth LOCKLEY
Beth LOCKLEY #2087
Female Female Under 11
01:07:08.01
01:07:08.01
3
(38)
Female Under 11
3
00:12:44.64
Female
38
7
9:35 min/km
00:04:39.59
23:17 min/km
30
2
15
00:01:38.40
82
5
37
00:21:14.03
8:29 min/km
73
3
23
00:00:51.96
71
2
31
00:38:44.02
6.2 km/h
109
6
45
68
2016
Tommi TUNNELL
Tommi TUNNELL #2016
Male Male Under 11
00:59:17.41
00:59:17.41
16
(44)
Male Under 11
16
00:12:47.96
Male
44
7
8:28 min/km
00:06:58.64
34:53 min/km
115
24
66
00:01:59.40
96
15
53
00:20:44.58
8:17 min/km
66
15
46
00:01:04.08
96
17
54
00:28:30.70
8.4 km/h
54
17
45
104
2021
Elin LOWE
Elin LOWE #2021
Female Female Under 11
01:09:22.95
01:09:22.95
5
(42)
Female Under 11
5
00:14:59.59
Female
42
7
9:54 min/km
00:05:06.22
25:31 min/km
52
3
24
00:01:15.93
53
3
28
00:22:26.58
8:58 min/km
87
4
33
00:01:06.48
100
9
45
00:39:27.73
6.1 km/h
111
7
46
70
2042
Max VAN HAZEL
Max VAN HAZEL #2042
Male Male Under 9
00:59:34.71
00:59:34.71
1
(45)
Male Under 9
1
Male
45
7
8:30 min/km
00:05:13.26
26:06 min/km
63
1
34
00:01:22.36
61
2
31
00:22:49.92
9:07 min/km
96
5
59
00:00:59.86
90
6
51
00:29:09.30
8.2 km/h
61
1
46
107
2063
Sophie DUNCAN
Sophie DUNCAN #2063
Female Female Under 11
01:10:15.05
01:10:15.05
7
(44)
Female Under 11
7
00:15:51.69
Female
44
7
10:02 min/km
00:05:21.38
26:46 min/km
73
5
35
00:01:49.16
89
6
40
00:22:36.95
9:02 min/km
91
5
35
00:00:57.03
84
5
39
00:39:30.53
6.1 km/h
112
8
47
48
2100
Lawson BROWN
Lawson BROWN #2100
Male Male Under 11
00:54:16.18
00:54:16.18
13
(37)
Male Under 11
13
00:07:46.72
Male
37
7
7:45 min/km
00:05:03.62
25:18 min/km
46
8
24
00:01:29.49
70
10
37
00:17:40.77
7:04 min/km
34
8
25
00:00:46.36
51
11
32
00:29:15.93
8.2 km/h
63
18
47
63
2025
Liam HARRIS
Liam HARRIS #2025
Male Male Under 13
00:58:13.79
00:58:13.79
14
(42)
Male Under 13
14
00:15:59.11
Male
42
7
8:19 min/km
00:05:29.80
27:28 min/km
78
13
43
00:01:33.58
77
8
43
00:20:54.74
8:21 min/km
68
15
47
00:00:58.77
86
13
47
00:29:16.89
8.2 km/h
64
14
48
119
2094
Morgan DAVID
Morgan DAVID #2094
Female Female Under 9
01:21:19.97
01:21:19.97
4
(50)
Female Under 9
4
00:17:15.20
Female
50
7
11:37 min/km
00:07:18.46
36:32 min/km
120
4
52
00:02:48.34
117
4
49
00:29:28.93
11:47 min/km
124
4
53
00:00:55.80
80
3
35
00:40:48.43
5.9 km/h
113
3
48
98
2054
Rylee ELLIS
Rylee ELLIS #2054
Female Female Under 13
01:07:41.91
01:07:41.91
18
(40)
Female Under 13
18
00:20:50.90
Female
40
7
9:40 min/km
00:04:20.30
21:41 min/km
19
4
7
00:00:56.57
39
6
21
00:19:27.04
7:46 min/km
53
9
16
00:00:42.02
38
5
13
00:42:15.97
5.7 km/h
116
22
49
79
2041
Calum MORRIS
Calum MORRIS #2041
Male Male Under 13
01:01:56.26
01:01:56.26
15
(50)
Male Under 13
15
00:19:41.57
Male
50
7
8:50 min/km
00:07:13.58
36:07 min/km
118
18
68
00:02:08.49
101
14
56
00:21:42.62
8:41 min/km
79
16
52
00:01:09.88
105
17
60
00:29:41.67
8.1 km/h
68
15
49
77
2045
Ryno KOTZE
Ryno KOTZE #2045
Male Male Under 15
01:01:35.17
01:01:35.17
4
(49)
Male Under 15
4
00:21:01.76
Male
49
7
8:47 min/km
00:05:47.08
28:55 min/km
88
4
49
00:01:16.62
54
3
26
00:22:24.36
8:57 min/km
86
4
54
00:01:08.06
102
4
57
00:30:59.04
7.7 km/h
77
4
50
121
2084
Charlie SHEEHY
Charlie SHEEHY #2084
Female Female Under 11
01:25:29.61
01:25:29.61
9
(52)
Female Under 11
9
00:31:06.25
Female
52
7
12:12 min/km
00:07:28.10
37:20 min/km
122
10
53
00:03:13.48
122
9
52
00:29:17.35
11:42 min/km
122
10
51
00:01:46.79
122
10
52
00:43:43.88
5.5 km/h
117
9
50
1
[2]
3
Page 2 of 3 (136 items)
© 2023