Fremantle Ocean Classic
29 Jan 2022
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (118 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Pace
Wave
100
112
Yvonne WALLACE
Yvonne WALLACE #112
Female 40-49
01:18:15.8
01:18:15.8
8
(47)
40-49
8
00:20:20.1
Female
47
01:15:00
24:27 min/km
Wave 2 Pink
110
42
Rachel HARWOOD
Rachel HARWOOD #42
Female 40-49
01:29:34.1
01:29:34.1
9
(52)
40-49
9
00:31:38.4
Female
52
01:30:00
27:59 min/km
Wave 2 Pink
77
Jette OKSIS
Jette OKSIS #77
Female 40-49
DNS
DNS
40-49
Female
Fremantle SLSC
01:20:02
Wave 2 Pink
9
90
Jay PRCHAL
Jay PRCHAL #90
Male 40-49
00:46:44.0
00:46:44.0
1
(7)
40-49
1
Male
7
00:40:00
14:36 min/km
Wave 1 Yellow
28
47
Adam IRVING
Adam IRVING #47
Male 40-49
00:56:18.6
00:56:18.6
2
(18)
40-49
2
00:09:34.6
Male
18
00:48:00
17:35 min/km
Wave 1 Yellow
34
43
Russell HAXBY
Russell HAXBY #43
Male 40-49
00:57:34.6
00:57:34.6
3
(23)
40-49
3
00:10:50.6
Male
23
01:00:00
17:59 min/km
Wave 1 Yellow
41
6
Christopher BINNS
Christopher BINNS #6
Male 40-49
01:00:43.0
01:00:43.0
4
(28)
40-49
4
00:13:59.0
Male
28
01:00:00
18:58 min/km
Wave 1 Yellow
46
66
Kiritowha MCGEORGE
Kiritowha MCGEORGE #66
Male 40-49
01:01:52.1
01:01:52.1
5
(30)
40-49
5
00:15:08.1
Male
30
01:00:00
19:20 min/km
Wave 1 Yellow
47
64
Eujay MCCARTAIN
Eujay MCCARTAIN #64
Male 40-49
01:01:58.6
01:01:58.6
6
(31)
40-49
6
00:15:14.6
Male
31
01:00:00
19:22 min/km
Wave 1 Yellow
49
2
Raymond ANDERSON
Raymond ANDERSON #2
Male 40-49
01:03:01.6
01:03:01.6
7
(32)
40-49
7
00:16:17.6
Male
32
01:00:00
19:41 min/km
Wave 1 Yellow
52
21
Neil DICKSON
Neil DICKSON #21
Male 40-49
01:03:48.5
01:03:48.5
8
(34)
40-49
8
00:17:04.5
Male
34
00:55:00
19:56 min/km
Wave 1 Yellow
62
23
Rob DIMOND
Rob DIMOND #23
Male 40-49
01:06:09.2
01:06:09.2
9
(38)
40-49
9
00:19:25.1
Male
38
01:05:00
20:40 min/km
Wave 2 Pink
69
57
Marcus LEMIN
Marcus LEMIN #57
Male 40-49
01:06:50.7
01:06:50.7
10
(41)
40-49
10
00:20:06.6
Male
41
01:06:00
20:53 min/km
Wave 2 Pink
74
107
Michael TARANTO
Michael TARANTO #107
Male 40-49
01:07:53.4
01:07:53.4
11
(42)
40-49
11
00:21:09.4
Male
42
Fremantle SLSC
9
00:30:00
21:12 min/km
Wave 1 Yellow
77
35
Tom FLETT
Tom FLETT #35
Male 40-49
01:08:12.5
01:08:12.5
12
(43)
40-49
12
00:21:28.4
Male
43
Trigg Island SLSC
1
01:10:00
21:18 min/km
Wave 2 Pink
85
5
Glenn BASKERVILLE
Glenn BASKERVILLE #5
Male 40-49
01:11:28.9
01:11:28.9
13
(47)
40-49
13
00:24:44.9
Male
47
Sorrento SLSC
1
01:00:00
22:20 min/km
Wave 1 Yellow
86
60
Will MACKINNON
Will MACKINNON #60
Male 40-49
01:11:40.4
01:11:40.4
14
(48)
40-49
14
00:24:56.4
Male
48
01:00:00
22:23 min/km
Wave 1 Yellow
90
39
Brett GRAY
Brett GRAY #39
Male 40-49
01:13:15.4
01:13:15.4
15
(49)
40-49
15
00:26:31.3
Male
49
01:15:05
22:53 min/km
Wave 2 Pink
97
16
Brendon CONNELLY
Brendon CONNELLY #16
Male 40-49
01:16:10.6
01:16:10.6
16
(52)
40-49
16
00:29:26.5
Male
52
01:20:00
23:48 min/km
Wave 2 Pink
101
74
Paul MURRAY
Paul MURRAY #74
Male 40-49
01:18:22.8
01:18:22.8
17
(54)
40-49
17
00:31:38.7
Male
54
Fremantle SLSC
10
01:20:01
24:29 min/km
Wave 2 Pink
103
19
Ross DAVIS
Ross DAVIS #19
Male 40-49
01:18:57.0
01:18:57.0
18
(55)
40-49
18
00:32:12.9
Male
55
Coogee Beach SLSC
2
01:15:00
24:40 min/km
Wave 2 Pink
104
24
Niall DOHERTY
Niall DOHERTY #24
Male 40-49
01:19:03.6
01:19:03.6
19
(56)
40-49
19
00:32:19.5
Male
56
01:10:00
24:42 min/km
Wave 2 Pink
8
Peter BLACKALL
Peter BLACKALL #8
Male 40-49
DNS
DNS
40-49
Male
01:10:00
Wave 2 Pink
55
Martin LAW
Martin LAW #55
Male 40-49
DNS
DNS
40-49
Male
01:00:00
Wave 1 Yellow
14
9
Sharan COLLISS
Sharan COLLISS #9
Female 50-59
00:51:42.9
00:51:42.9
1
(4)
50-59
1
Female
4
00:50:00
16:09 min/km
Wave 1 Yellow
21
3
Louise ANGUS
Louise ANGUS #3
Female 50-59
00:53:18.6
00:53:18.6
2
(7)
50-59
2
00:01:35.7
Female
7
00:50:00
16:39 min/km
Wave 1 Yellow
29
84
Sandra PEAKE
Sandra PEAKE #84
Female 50-59
00:56:22.3
00:56:22.3
3
(11)
50-59
3
00:04:39.4
Female
11
Fremantle SLSC
6
00:55:00
17:36 min/km
Wave 1 Yellow
37
111
Heidi WADE
Heidi WADE #111
Female 50-59
00:58:27.9
00:58:27.9
4
(13)
50-59
4
00:06:45.0
Female
13
01:00:00
18:16 min/km
Wave 1 Yellow
44
80
Jacqueline PANIZZA
Jacqueline PANIZZA #80
Female 50-59
01:01:12.0
01:01:12.0
5
(16)
50-59
5
00:09:29.1
Female
16
City of Bunbury SLSC
1
00:59:01
19:07 min/km
Wave 1 Yellow
58
10
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #10
Female 50-59
01:05:33.8
01:05:33.8
6
(24)
50-59
6
00:13:50.8
Female
24
01:03:00
20:29 min/km
Wave 2 Pink
75
26
Cindi DUNJEY
Cindi DUNJEY #26
Female 50-59
01:08:05.7
01:08:05.7
7
(33)
50-59
7
00:16:22.7
Female
33
01:04:00
21:16 min/km
Wave 2 Pink
81
96
Pamela RILEY
Pamela RILEY #96
Female 50-59
01:10:22.3
01:10:22.3
8
(36)
50-59
8
00:18:39.3
Female
36
01:14:00
21:59 min/km
Wave 2 Pink
88
105
Joanne STONE
Joanne STONE #105
Female 50-59
01:12:49.5
01:12:49.5
9
(40)
50-59
9
00:21:06.5
Female
40
01:15:02
22:45 min/km
Wave 2 Pink
5
62
Aaron MAXWELL
Aaron MAXWELL #62
Male 50-59
00:42:35.5
00:42:35.5
1
(4)
50-59
1
Male
4
00:42:00
13:18 min/km
Wave 1 Yellow
8
103
Leon STAUDE
Leon STAUDE #103
Male 50-59
00:46:23.4
00:46:23.4
2
(6)
50-59
2
00:03:47.9
Male
6
00:45:00
14:29 min/km
Wave 1 Yellow
12
94
Brad RAVENSCROFT
Brad RAVENSCROFT #94
Male 50-59
00:50:10.8
00:50:10.8
3
(9)
50-59
3
00:07:35.3
Male
9
00:53:51
15:40 min/km
Wave 1 Yellow
13
18
Anthony CRIBB
Anthony CRIBB #18
Male 50-59
00:51:12.1
00:51:12.1
4
(10)
50-59
4
00:08:36.6
Male
10
00:50:00
16:00 min/km
Wave 1 Yellow
19
87
Tom PETTITT
Tom PETTITT #87
Male 50-59
00:53:06.8
00:53:06.8
5
(13)
50-59
5
00:10:31.3
Male
13
00:48:10
16:35 min/km
Wave 1 Yellow
24
99
David SAINSBURY
David SAINSBURY #99
Male 50-59
00:54:23.3
00:54:23.3
6
(15)
50-59
6
00:11:47.8
Male
15
00:52:00
16:59 min/km
Wave 1 Yellow
30
324
Kevin GAGE
Kevin GAGE #324
Male 50-59
00:56:22.5
00:56:22.5
7
(19)
50-59
7
00:13:47.0
Male
19
17:37 min/km
Wave 1 Yellow
33
71
Paul MEASEY
Paul MEASEY #71
Male 50-59
00:57:31.7
00:57:31.7
8
(22)
50-59
8
00:14:56.2
Male
22
Fremantle SLSC
7
00:58:00
17:58 min/km
Wave 1 Yellow
38
38
Alex GOWER
Alex GOWER #38
Male 50-59
00:58:30.0
00:58:30.0
9
(25)
50-59
9
00:15:54.5
Male
25
00:59:00
18:16 min/km
Wave 1 Yellow
51
101
Lachie SMITH
Lachie SMITH #101
Male 50-59
01:03:28.1
01:03:28.1
10
(33)
50-59
10
00:20:52.6
Male
33
01:00:00
19:50 min/km
Wave 1 Yellow
59
29
Stuart ERKES
Stuart ERKES #29
Male 50-59
01:05:40.7
01:05:40.7
11
(35)
50-59
11
00:23:05.2
Male
35
01:00:20
20:31 min/km
Wave 1 Yellow
61
45
Tony HOPKINS
Tony HOPKINS #45
Male 50-59
01:06:04.2
01:06:04.2
12
(37)
50-59
12
00:23:28.7
Male
37
01:00:00
20:38 min/km
Wave 1 Yellow
79
36
Colin GIBSON
Colin GIBSON #36
Male 50-59
01:10:08.5
01:10:08.5
13
(44)
50-59
13
00:27:32.9
Male
44
01:15:00
21:55 min/km
Wave 2 Pink
98
13
Kevin CHRISTENSEN
Kevin CHRISTENSEN #13
Male 50-59
01:16:49.4
01:16:49.4
14
(53)
50-59
14
00:34:13.8
Male
53
01:10:05
24:00 min/km
Wave 2 Pink
109
100
Louise SAWYER
Louise SAWYER #100
Female 60-69
01:21:24.3
01:21:24.3
1
(51)
60-69
1
Female
51
01:30:00
25:26 min/km
Wave 2 Pink
17
46
Brett HUITENGA
Brett HUITENGA #46
Male 60-69
00:52:36.5
00:52:36.5
1
(11)
60-69
1
Male
11
Cottesloe SLSC
1
00:48:10
16:26 min/km
Wave 1 Yellow
63
78
John OLIVER
John OLIVER #78
Male 60-69
01:06:12.4
01:06:12.4
2
(39)
60-69
2
00:13:35.8
Male
39
01:04:00
20:41 min/km
Wave 2 Pink
1
[2]
3
Page 2 of 3 (118 items)
© 2023