Fremantle Ocean Classic
29 Jan 2022
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (118 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Pace
Wave
109
100
Louise SAWYER
Louise SAWYER #100
Female 60-69
01:21:24.3
01:21:24.3
1
(51)
60-69
1
Female
51
01:30:00
25:26 min/km
Wave 2 Pink
110
42
Rachel HARWOOD
Rachel HARWOOD #42
Female 40-49
01:29:34.1
01:29:34.1
9
(52)
40-49
9
00:31:38.4
Female
52
01:30:00
27:59 min/km
Wave 2 Pink
77
Jette OKSIS
Jette OKSIS #77
Female 40-49
DNS
DNS
40-49
Female
Fremantle SLSC
01:20:02
Wave 2 Pink
1
58
Giacomo LUCIVERO
Giacomo LUCIVERO #58
Male Top 3
00:42:17.0
00:42:17.0
1
(1)
Top 3
1
Male
1
00:42:13
13:12 min/km
Wave 1 Yellow
2
92
Eben PRINSLOO
Eben PRINSLOO #92
Male Top 3
00:42:27.0
00:42:27.0
2
(2)
Top 3
2
00:00:10.0
Male
2
Fremantle SLSC
1
00:38:00
13:15 min/km
Wave 1 Yellow
3
31
Gareth EVANS
Gareth EVANS #31
Male Top 3
00:42:31.9
00:42:31.9
3
(3)
Top 3
3
00:00:14.9
Male
3
00:42:00
13:17 min/km
Wave 1 Yellow
5
62
Aaron MAXWELL
Aaron MAXWELL #62
Male 50-59
00:42:35.5
00:42:35.5
1
(4)
50-59
1
Male
4
00:42:00
13:18 min/km
Wave 1 Yellow
7
53
Richard KERR
Richard KERR #53
Male 30-39
00:45:32.0
00:45:32.0
1
(5)
30-39
1
Male
5
00:44:00
14:13 min/km
Wave 1 Yellow
8
103
Leon STAUDE
Leon STAUDE #103
Male 50-59
00:46:23.4
00:46:23.4
2
(6)
50-59
2
00:03:47.9
Male
6
00:45:00
14:29 min/km
Wave 1 Yellow
9
90
Jay PRCHAL
Jay PRCHAL #90
Male 40-49
00:46:44.0
00:46:44.0
1
(7)
40-49
1
Male
7
00:40:00
14:36 min/km
Wave 1 Yellow
10
98
Benjamin RUETT
Benjamin RUETT #98
Male 30-39
00:47:32.4
00:47:32.4
2
(8)
30-39
2
00:02:00.4
Male
8
00:47:45
14:51 min/km
Wave 1 Yellow
12
94
Brad RAVENSCROFT
Brad RAVENSCROFT #94
Male 50-59
00:50:10.8
00:50:10.8
3
(9)
50-59
3
00:07:35.3
Male
9
00:53:51
15:40 min/km
Wave 1 Yellow
13
18
Anthony CRIBB
Anthony CRIBB #18
Male 50-59
00:51:12.1
00:51:12.1
4
(10)
50-59
4
00:08:36.6
Male
10
00:50:00
16:00 min/km
Wave 1 Yellow
17
46
Brett HUITENGA
Brett HUITENGA #46
Male 60-69
00:52:36.5
00:52:36.5
1
(11)
60-69
1
Male
11
Cottesloe SLSC
1
00:48:10
16:26 min/km
Wave 1 Yellow
18
88
Anthony PLANGE-KORNDORFER
Anthony PLANGE-KORNDORFER #88
Male Under 16
00:52:55.2
00:52:55.2
1
(12)
Under 16
1
Male
12
Fremantle SLSC
4
00:50:00
16:32 min/km
Wave 1 Yellow
19
87
Tom PETTITT
Tom PETTITT #87
Male 50-59
00:53:06.8
00:53:06.8
5
(13)
50-59
5
00:10:31.3
Male
13
00:48:10
16:35 min/km
Wave 1 Yellow
20
85
Ross PERRIN
Ross PERRIN #85
Male 30-39
00:53:13.5
00:53:13.5
3
(14)
30-39
3
00:07:41.5
Male
14
01:00:00
16:37 min/km
Wave 1 Yellow
24
99
David SAINSBURY
David SAINSBURY #99
Male 50-59
00:54:23.3
00:54:23.3
6
(15)
50-59
6
00:11:47.8
Male
15
00:52:00
16:59 min/km
Wave 1 Yellow
25
32
Owen EVANS
Owen EVANS #32
Male Under 16
00:54:33.3
00:54:33.3
2
(16)
Under 16
2
00:01:38.1
Male
16
Secret Harbour SLSC
1
00:55:00
17:02 min/km
Wave 1 Yellow
27
334
Peter Woods
Peter Woods #334
Male 30-39
00:55:41.8
00:55:41.8
4
(17)
30-39
4
00:10:09.7
Male
17
17:24 min/km
Wave 2 Pink
28
47
Adam IRVING
Adam IRVING #47
Male 40-49
00:56:18.6
00:56:18.6
2
(18)
40-49
2
00:09:34.6
Male
18
00:48:00
17:35 min/km
Wave 1 Yellow
30
324
Kevin GAGE
Kevin GAGE #324
Male 50-59
00:56:22.5
00:56:22.5
7
(19)
50-59
7
00:13:47.0
Male
19
17:37 min/km
Wave 1 Yellow
31
15
Christopher COLALILLO
Christopher COLALILLO #15
Male 30-39
00:56:23.1
00:56:23.1
5
(20)
30-39
5
00:10:51.1
Male
20
Swanbourne Nedlands SLSC
1
00:55:00
17:37 min/km
Wave 1 Yellow
32
110
Asger WADE
Asger WADE #110
Male 20-29
00:56:31.5
00:56:31.5
1
(21)
20-29
1
Male
21
01:00:00
17:39 min/km
Wave 1 Yellow
33
71
Paul MEASEY
Paul MEASEY #71
Male 50-59
00:57:31.7
00:57:31.7
8
(22)
50-59
8
00:14:56.2
Male
22
Fremantle SLSC
7
00:58:00
17:58 min/km
Wave 1 Yellow
34
43
Russell HAXBY
Russell HAXBY #43
Male 40-49
00:57:34.6
00:57:34.6
3
(23)
40-49
3
00:10:50.6
Male
23
01:00:00
17:59 min/km
Wave 1 Yellow
36
52
Thomas JOYCE
Thomas JOYCE #52
Male 20-29
00:58:19.2
00:58:19.2
2
(24)
20-29
2
00:01:47.7
Male
24
01:01:01
18:13 min/km
Wave 1 Yellow
38
38
Alex GOWER
Alex GOWER #38
Male 50-59
00:58:30.0
00:58:30.0
9
(25)
50-59
9
00:15:54.5
Male
25
00:59:00
18:16 min/km
Wave 1 Yellow
39
30
Thomas ERKES
Thomas ERKES #30
Male 16-19
00:58:37.9
00:58:37.9
1
(26)
16-19
1
Male
26
00:59:00
18:19 min/km
Wave 1 Yellow
40
328
Chris JURKANS
Chris JURKANS #328
Male 30-39
00:59:51.9
00:59:51.9
6
(27)
30-39
6
00:14:19.8
Male
27
18:42 min/km
Wave 2 Pink
41
6
Christopher BINNS
Christopher BINNS #6
Male 40-49
01:00:43.0
01:00:43.0
4
(28)
40-49
4
00:13:59.0
Male
28
01:00:00
18:58 min/km
Wave 1 Yellow
45
65
Tyson MCEWAN
Tyson MCEWAN #65
Male 20-29
01:01:39.1
01:01:39.1
3
(29)
20-29
3
00:05:07.5
Male
29
01:20:02
19:15 min/km
Wave 2 Pink
46
66
Kiritowha MCGEORGE
Kiritowha MCGEORGE #66
Male 40-49
01:01:52.1
01:01:52.1
5
(30)
40-49
5
00:15:08.1
Male
30
01:00:00
19:20 min/km
Wave 1 Yellow
47
64
Eujay MCCARTAIN
Eujay MCCARTAIN #64
Male 40-49
01:01:58.6
01:01:58.6
6
(31)
40-49
6
00:15:14.6
Male
31
01:00:00
19:22 min/km
Wave 1 Yellow
49
2
Raymond ANDERSON
Raymond ANDERSON #2
Male 40-49
01:03:01.6
01:03:01.6
7
(32)
40-49
7
00:16:17.6
Male
32
01:00:00
19:41 min/km
Wave 1 Yellow
51
101
Lachie SMITH
Lachie SMITH #101
Male 50-59
01:03:28.1
01:03:28.1
10
(33)
50-59
10
00:20:52.6
Male
33
01:00:00
19:50 min/km
Wave 1 Yellow
52
21
Neil DICKSON
Neil DICKSON #21
Male 40-49
01:03:48.5
01:03:48.5
8
(34)
40-49
8
00:17:04.5
Male
34
00:55:00
19:56 min/km
Wave 1 Yellow
59
29
Stuart ERKES
Stuart ERKES #29
Male 50-59
01:05:40.7
01:05:40.7
11
(35)
50-59
11
00:23:05.2
Male
35
01:00:20
20:31 min/km
Wave 1 Yellow
60
109
Anton TSORVAS
Anton TSORVAS #109
Male 30-39
01:05:59.7
01:05:59.7
7
(36)
30-39
7
00:20:27.7
Male
36
01:01:01
20:37 min/km
Wave 1 Yellow
61
45
Tony HOPKINS
Tony HOPKINS #45
Male 50-59
01:06:04.2
01:06:04.2
12
(37)
50-59
12
00:23:28.7
Male
37
01:00:00
20:38 min/km
Wave 1 Yellow
62
23
Rob DIMOND
Rob DIMOND #23
Male 40-49
01:06:09.2
01:06:09.2
9
(38)
40-49
9
00:19:25.1
Male
38
01:05:00
20:40 min/km
Wave 2 Pink
63
78
John OLIVER
John OLIVER #78
Male 60-69
01:06:12.4
01:06:12.4
2
(39)
60-69
2
00:13:35.8
Male
39
01:04:00
20:41 min/km
Wave 2 Pink
65
83
Gabriel PAYNE
Gabriel PAYNE #83
Male 30-39
01:06:13.2
01:06:13.2
8
(40)
30-39
8
00:20:41.1
Male
40
01:10:00
20:41 min/km
Wave 2 Pink
69
57
Marcus LEMIN
Marcus LEMIN #57
Male 40-49
01:06:50.7
01:06:50.7
10
(41)
40-49
10
00:20:06.6
Male
41
01:06:00
20:53 min/km
Wave 2 Pink
74
107
Michael TARANTO
Michael TARANTO #107
Male 40-49
01:07:53.4
01:07:53.4
11
(42)
40-49
11
00:21:09.4
Male
42
Fremantle SLSC
9
00:30:00
21:12 min/km
Wave 1 Yellow
77
35
Tom FLETT
Tom FLETT #35
Male 40-49
01:08:12.5
01:08:12.5
12
(43)
40-49
12
00:21:28.4
Male
43
Trigg Island SLSC
1
01:10:00
21:18 min/km
Wave 2 Pink
79
36
Colin GIBSON
Colin GIBSON #36
Male 50-59
01:10:08.5
01:10:08.5
13
(44)
50-59
13
00:27:32.9
Male
44
01:15:00
21:55 min/km
Wave 2 Pink
80
11
Brad CHARLES
Brad CHARLES #11
Male 30-39
01:10:15.1
01:10:15.1
9
(45)
30-39
9
00:24:43.0
Male
45
01:05:00
21:57 min/km
Wave 2 Pink
84
73
Jeff MURRAY
Jeff MURRAY #73
Male 30-39
01:11:28.2
01:11:28.2
10
(46)
30-39
10
00:25:56.2
Male
46
01:00:00
22:20 min/km
Wave 1 Yellow
85
5
Glenn BASKERVILLE
Glenn BASKERVILLE #5
Male 40-49
01:11:28.9
01:11:28.9
13
(47)
40-49
13
00:24:44.9
Male
47
Sorrento SLSC
1
01:00:00
22:20 min/km
Wave 1 Yellow
1
[2]
3
Page 2 of 3 (118 items)
© 2023