42nd Swim Thru Rottnest
1 Dec 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
1600m Swim
500m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (162 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Nation
Estimated Time
Pace
Wave
106
924
Caitlin ARBERY
Caitlin ARBERY #924
Female Under 15
00:12:49.5
00:12:49.5
21
(51)
Under 15
21
00:05:52.5
Female
51
01:00:00
25:38 min/km
Wave 2 : Black
107
820
Faye ROGERS
Faye ROGERS #820
Female 65-69
00:12:52.8
00:12:52.8
1
(52)
65-69
1
Female
52
Cockburn Masters
1
00:20:00
25:45 min/km
Wave 2 : Black
108
713
Robyn BELLEGARDE
Robyn BELLEGARDE #713
Female 65-69
00:12:57.9
00:12:57.9
2
(53)
65-69
2
00:00:05.1
Female
53
00:46:00
25:55 min/km
Wave 2 : Black
109
803
Danii PATERON
Danii PATERON #803
Female 40-44
00:12:59.4
00:12:59.4
3
(54)
40-44
3
00:01:53.7
Female
54
00:30:00
25:58 min/km
Wave 2 : Black
110
760
Maaike HINE
Maaike HINE #760
Female 65-69
00:13:03.6
00:13:03.6
3
(55)
65-69
3
00:00:10.8
Female
55
Cockburn Masters
2
00:13:45
26:07 min/km
Wave 1 : Silver
111
836
Sheree STRAWBRIDGE
Sheree STRAWBRIDGE #836
Female 35-39
00:13:04.8
00:13:04.8
1
(56)
35-39
1
Female
56
00:30:00
26:09 min/km
Wave 2 : Black
112
747
Teagan FLOWERDEW
Teagan FLOWERDEW #747
Female Under 15
00:13:06.7
00:13:06.7
22
(57)
Under 15
22
00:06:09.7
Female
57
Westside Christ Church Aquatic
16
00:10:00
26:13 min/km
Wave 1 : Silver
114
745
Jo FLOWERDEW
Jo FLOWERDEW #745
Female 45-49
00:13:07.4
00:13:07.4
5
(58)
45-49
5
00:04:30.4
Female
58
Westside Christ Church Aquatic
18
00:10:00
26:14 min/km
Wave 1 : Silver
115
733
Helen DAVIS
Helen DAVIS #733
Female 45-49
00:13:14.0
00:13:14.0
6
(59)
45-49
6
00:04:37.0
Female
59
00:10:00
26:28 min/km
Wave 1 : Silver
116
725
Sarah CLOZZA
Sarah CLOZZA #725
Female 45-49
00:13:15.3
00:13:15.3
7
(60)
45-49
7
00:04:38.3
Female
60
00:20:00
26:30 min/km
Wave 2 : Black
118
789
Lynette MOLLICA
Lynette MOLLICA #789
Female 60-64
00:13:15.8
00:13:15.8
1
(61)
60-64
1
Female
61
Cockburn Masters
3
00:10:07
26:31 min/km
Wave 1 : Silver
122
703
Vanessa ALLAN
Vanessa ALLAN #703
Female 60-64
00:13:22.4
00:13:22.4
2
(62)
60-64
2
00:00:06.6
Female
62
Westcoast Masters
1
00:18:05
26:44 min/km
Wave 1 : Silver
125
926
Shirley GODFREY
Shirley GODFREY #926
Female 50-54
00:13:25.7
00:13:25.7
2
(63)
50-54
2
00:02:17.0
Female
63
01:00:00
26:51 min/km
Wave 2 : Black
127
928
Tiana SCARVACI
Tiana SCARVACI #928
Female Under 15
00:13:35.8
00:13:35.8
23
(64)
Under 15
23
00:06:38.8
Female
64
01:00:00
27:11 min/km
Wave 1 : Silver
128
808
Jo PIERCE
Jo PIERCE #808
Female 50-54
00:13:38.6
00:13:38.6
3
(65)
50-54
3
00:02:29.9
Female
65
00:17:00
27:17 min/km
Wave 1 : Silver
130
735
Ruth DINEEN
Ruth DINEEN #735
Female 45-49
00:13:44.9
00:13:44.9
8
(66)
45-49
8
00:05:07.9
Female
66
00:20:00
27:29 min/km
Wave 2 : Black
131
785
Courtney Lauren MARANO
Courtney Lauren MARANO #785
Female 25-29
00:13:51.1
00:13:51.1
6
(67)
25-29
6
00:03:38.1
Female
67
Superfins Masters
4
00:20:00
27:42 min/km
Wave 2 : Black
133
763
Kylie HOGG
Kylie HOGG #763
Female 40-44
00:14:01.4
00:14:01.4
4
(68)
40-44
4
00:02:55.7
Female
68
00:20:00
28:02 min/km
Wave 2 : Black
134
739
Charmaine FERGUSON
Charmaine FERGUSON #739
Female Under 15
00:14:14.3
00:14:14.3
24
(69)
Under 15
24
00:07:17.3
Female
69
Fremantle SLSC
1
00:20:00
28:28 min/km
Wave 1 : Silver
136
840
Olivia WILLIAMS
Olivia WILLIAMS #840
Female 15-19
00:14:33.3
00:14:33.3
4
(70)
15-19
4
00:06:54.6
Female
70
00:12:00
29:06 min/km
Wave 1 : Silver
137
814
Anne-Marie RICH
Anne-Marie RICH #814
Female 25-29
00:14:54.0
00:14:54.0
7
(71)
25-29
7
00:04:41.0
Female
71
Superfins Masters
5
00:00:40
29:48 min/km
Wave 1 : Silver
138
748
Kathryn FORTNUM
Kathryn FORTNUM #748
Female 25-29
00:14:55.7
00:14:55.7
8
(72)
25-29
8
00:04:42.7
Female
72
Superfins Masters
6
00:10:01
29:51 min/km
Wave 1 : Silver
141
827
Florence SHAW
Florence SHAW #827
Female Under 15
00:15:37.1
00:15:37.1
25
(73)
Under 15
25
00:08:40.1
Female
73
00:12:00
31:14 min/km
Wave 1 : Silver
142
828
Nancy SHAW
Nancy SHAW #828
Female 35-39
00:15:43.0
00:15:43.0
2
(74)
35-39
2
00:02:38.2
Female
74
City of Perth SLSC
1
00:12:00
31:26 min/km
Wave 1 : Silver
143
818
Karen ROBINSON
Karen ROBINSON #818
Female 50-54
00:15:47.9
00:15:47.9
4
(75)
50-54
4
00:04:39.2
Female
75
00:00:00
31:35 min/km
Wave 1 : Silver
145
906
Tanja RADIC
Tanja RADIC #906
Female 40-44
00:16:08.0
00:16:08.0
5
(76)
40-44
5
00:05:02.3
Female
76
01:00:00
32:16 min/km
Wave 2 : Black
147
815
Amelie RIDLEY
Amelie RIDLEY #815
Female Under 15
00:17:32.5
00:17:32.5
26
(77)
Under 15
26
00:10:35.5
Female
77
00:16:00
35:05 min/km
Wave 1 : Silver
150
707
Carol ATCHESON
Carol ATCHESON #707
Female 60-64
00:21:09.6
00:21:09.6
3
(78)
60-64
3
00:07:53.8
Female
78
00:40:00
42:19 min/km
Wave 2 : Black
712
Mischa BECKETT
Mischa BECKETT #712
Female 35-39
DNS
DNS
35-39
Female
Superfins Masters
00:12:30
Wave 1 : Silver
730
Anna CRANNEY
Anna CRANNEY #730
Female 30-34
DNS
DNS
30-34
Female
00:20:00
Wave 2 : Black
807
Sue PEDROLI
Sue PEDROLI #807
Female 65-69
DNS
DNS
65-69
Female
00:12:30
Wave 1 : Silver
825
Lucia SCARVACI
Lucia SCARVACI #825
Female Under 15
Query
Query
Under 15
Female
Somerset Swimming Club
00:19:01
Wave 1 : Silver
779
Lyn LE PROVOST
Lyn LE PROVOST #779
Female 70-74
DNS
DNS
70-74
Female
00:12:08
Wave 1 : Silver
2
829
Ben SHIPTON
Ben SHIPTON #829
Male Under 15
00:07:00.4
00:07:00.4
1
(1)
Under 15
1
Male
1
Westside Christ Church Aquatic
2
00:30:00
14:00 min/km
Wave 1 : Silver
5
774
Jensen KIRBY
Jensen KIRBY #774
Male Under 15
00:07:39.7
00:07:39.7
2
(2)
Under 15
2
00:00:39.3
Male
2
Westside Christ Church Aquatic
5
00:00:00
15:19 min/km
Wave 1 : Silver
7
800
Richard ORME
Richard ORME #800
Male 60-64
00:07:57.7
00:07:57.7
1
(3)
60-64
1
Male
3
Mullaloo SLSC
1
00:20:01
15:55 min/km
Wave 2 : Black
8
813
Jeremy REYNOLDS
Jeremy REYNOLDS #813
Male Under 15
00:08:10.9
00:08:10.9
3
(4)
Under 15
3
00:01:10.5
Male
4
Westside Christ Church Aquatic
6
00:11:00
16:21 min/km
Wave 1 : Silver
11
759
Tom HAY
Tom HAY #759
Male Under 15
00:08:31.2
00:08:31.2
4
(5)
Under 15
4
00:01:30.8
Male
5
Westside Christ Church Aquatic
8
00:08:00
17:02 min/km
Wave 1 : Silver
12
782
Kane LUCAS
Kane LUCAS #782
Male 25-29
00:08:34.7
00:08:34.7
1
(6)
25-29
1
Male
6
00:24:01
17:09 min/km
Wave 2 : Black
16
753
Max GRIERSON
Max GRIERSON #753
Male Under 15
00:09:00.4
00:09:00.4
5
(7)
Under 15
5
00:02:00.0
Male
7
00:15:00
18:00 min/km
Wave 1 : Silver
17
750
Callum GODFREY
Callum GODFREY #750
Male Under 15
00:09:01.2
00:09:01.2
6
(8)
Under 15
6
00:02:00.8
Male
8
Floreat SLSC
1
00:12:00
18:02 min/km
Wave 1 : Silver
19
754
Thomas GRIERSON
Thomas GRIERSON #754
Male Under 15
00:09:15.1
00:09:15.1
7
(9)
Under 15
7
00:02:14.7
Male
9
01:15:00
18:30 min/km
Wave 1 : Silver
25
786
Zachary MARTINICK
Zachary MARTINICK #786
Male Under 15
00:09:38.2
00:09:38.2
8
(10)
Under 15
8
00:02:37.8
Male
10
Westside Christ Church Aquatic
12
00:15:00
19:16 min/km
Wave 1 : Silver
26
758
Richard HAY
Richard HAY #758
Male 55-59
00:09:38.9
00:09:38.9
1
(11)
55-59
1
Male
11
00:08:00
19:17 min/km
Wave 1 : Silver
27
775
Lawson KIRBY
Lawson KIRBY #775
Male Under 15
00:09:42.5
00:09:42.5
9
(12)
Under 15
9
00:02:42.1
Male
12
Westside Christ Church Aquatic
13
00:00:00
19:25 min/km
Wave 1 : Silver
28
913
Felix BENTON
Felix BENTON #913
Male Under 15
00:09:42.6
00:09:42.6
10
(13)
Under 15
10
00:02:42.2
Male
13
01:00:00
19:25 min/km
Wave 1 : Silver
29
722
Simon CARTER
Simon CARTER #722
Male 30-34
00:09:44.8
00:09:44.8
1
(14)
30-34
1
Male
14
00:30:00
19:29 min/km
Wave 2 : Black
30
766
Stephen IASCHI
Stephen IASCHI #766
Male 45-49
00:09:51.9
00:09:51.9
1
(15)
45-49
1
Male
15
00:10:00
19:43 min/km
Wave 1 : Silver
32
717
Peter BLACKMORE
Peter BLACKMORE #717
Male 60-64
00:09:56.4
00:09:56.4
2
(16)
60-64
2
00:01:58.7
Male
16
01:11:01
19:52 min/km
Wave 1 : Silver
37
702
Harry ALEXANDER
Harry ALEXANDER #702
Male Under 15
00:10:09.4
00:10:09.4
11
(17)
Under 15
11
00:03:09.0
Male
17
00:10:00
20:18 min/km
Wave 1 : Silver
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (162 items)