Lake Leschenaultia OWS
11 Nov 2018
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
11-15
16-19
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70-74
75-79
All teams
Arena Swim Club
Armadale Masters
Beatty Park Masters
Belmont Masters
Bold Park Masters
Bunbury Masters
Carine Masters
Central Aquatic Swimming & SLS Club
Claremont Masters
Cockburn Masters
F4L Phoenix Triathlon Club
Fremantle Masters
Geraldton Masters
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
Kwinana Masters
Maida Vale Masters
Mandurah Masters
Marta Daniel
Melville Masters
Perth City Swim Club
Perth Triathlon Club
Rockingham Masters
Somerset Sea Snakes
South Shore Swimming Club
St Hildas
Stadium Masters
Swan Hills Masters
West Coast Masters
West Side Christchurch
Whitfords Masters
WSH
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (156 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
51
65
Charles CROFT
Charles CROFT #65
Male 65-69
00:29:30.5
00:29:30.5
2
(29)
65-69
2
00:04:45.2
65-74
3
Male
29
Armadale Masters
3
00:31:17
10
18:26 min/km
52
70
Dave DYSON
Dave DYSON #70
Male 50-54
00:29:48.5
00:29:48.5
8
(30)
50-54
8
00:08:07.1
45-54
10
Male
30
00:28:00
1
18:37 min/km
53
45
Madison BRAY
Madison BRAY #45
Female 16-19
00:29:57.6
00:29:57.6
1
(23)
16-19
1
15-24
4
Female
23
00:28:00
8
18:43 min/km
54
114
Amy KERMAN
Amy KERMAN #114
Female 25-29
00:30:11.9
00:30:11.9
3
(24)
25-29
3
00:06:28.4
25-34
5
Female
24
West Coast Masters
7
00:29:00
6
18:52 min/km
55
116
Gemma KEYES
Gemma KEYES #116
Female 35-39
00:30:15.1
00:30:15.1
2
(25)
35-39
2
00:07:26.8
35-44
4
Female
25
00:28:10
8
18:54 min/km
56
106
Richard HUGHES
Richard HUGHES #106
Male 55-59
00:30:18.1
00:30:18.1
3
(31)
55-59
3
00:05:27.7
55-64
5
Male
31
Claremont Masters
3
00:29:56
6
18:56 min/km
57
86
Sarah GRAIN
Sarah GRAIN #86
Female 30-34
00:30:38.3
00:30:38.3
3
(26)
30-34
3
00:04:53.6
25-34
6
Female
26
Beatty Park Masters
2
00:26:00
4
19:08 min/km
58
78
Svetlana ELLIOTT
Svetlana ELLIOTT #78
Female 40-44
00:31:10.0
00:31:10.0
3
(27)
40-44
3
00:06:52.9
35-44
5
Female
27
F4L Phoenix Triathlon Club
3
00:36:00
6
19:28 min/km
59
137
Emily PERAZIC
Emily PERAZIC #137
Female 20-24
00:31:10.1
00:31:10.1
3
(28)
20-24
3
00:11:01.0
15-24
5
Female
28
00:32:00
6
19:28 min/km
60
34
Tanya ANDREWS
Tanya ANDREWS #34
Female 35-39
00:31:15.8
00:31:15.8
3
(29)
35-39
3
00:08:27.5
35-44
6
Female
29
Cockburn Masters
1
00:32:35
Yes
0
19:32 min/km
61
52
Rex BURKE
Rex BURKE #52
Male 60-64
00:31:17.0
00:31:17.0
3
(32)
60-64
3
00:06:07.9
55-64
6
Male
32
Melville Masters
4
00:34:17
4
19:33 min/km
62
177
Jodie WINNETT
Jodie WINNETT #177
Female 40-44
00:31:42.3
00:31:42.3
4
(30)
40-44
4
00:07:25.2
35-44
7
Female
30
00:45:00
3
19:48 min/km
63
148
Rachael ROWLAND
Rachael ROWLAND #148
Female 16-19
00:31:45.1
00:31:45.1
2
(31)
16-19
2
00:01:47.5
15-24
6
Female
31
00:35:00
4
19:50 min/km
64
85
Narelle GILLMORE
Narelle GILLMORE #85
Female 55-59
00:31:59.9
00:31:59.9
4
(32)
55-59
4
00:06:16.2
55-64
5
Female
32
Mandurah Masters
2
00:30:10
6
19:59 min/km
65
121
Ann-Maree LYNCH CALNAN
Ann-Maree LYNCH CALNAN #121
Female 60-64
00:32:00.6
00:32:00.6
2
(33)
60-64
2
00:07:22.7
55-64
6
Female
33
Stadium Masters
3
00:29:26
4
20:00 min/km
66
110
Cindy JESSOP
Cindy JESSOP #110
Female 45-49
00:32:02.4
00:32:02.4
2
(34)
45-49
2
00:02:43.9
45-54
4
Female
34
Perth City Swim Club
6
00:38:25
8
20:01 min/km
67
132
Sandra MUTCH
Sandra MUTCH #132
Female 60-64
00:32:03.7
00:32:03.7
3
(35)
60-64
3
00:07:25.8
55-64
7
Female
35
WSH
1
00:31:42
3
20:02 min/km
68
235
Marcus ROONEY
Marcus ROONEY #235
Male 40-44
00:32:06.5
00:32:06.5
3
(33)
40-44
3
00:07:33.7
35-44
5
Male
33
F4L Phoenix Triathlon Club
4
00:31:44
6
20:04 min/km
69
113
Niamh KENNEDY
Niamh KENNEDY #113
Female 30-34
00:32:06.9
00:32:06.9
4
(36)
30-34
4
00:06:22.2
25-34
7
Female
36
Beatty Park Masters
3
00:32:46
3
20:04 min/km
70
64
Steven CRAKE
Steven CRAKE #64
Male 65-69
00:32:10.7
00:32:10.7
3
(34)
65-69
3
00:07:25.4
65-74
4
Male
34
Mandurah Masters
3
00:29:05
8
20:06 min/km
71
172
Carrol WANNELL
Carrol WANNELL #172
Female 75-79
00:32:10.9
00:32:10.9
1
(37)
75-79
1
75+
1
Female
37
West Coast Masters
8
00:30:30
14
20:06 min/km
72
160
Gordon TAYLER
Gordon TAYLER #160
Male 65-69
00:32:19.8
00:32:19.8
4
(35)
65-69
4
00:07:34.5
65-74
5
Male
35
Bunbury Masters
2
00:29:29
6
20:12 min/km
73
68
Aithne DELL
Aithne DELL #68
Female 25-29
00:32:25.3
00:32:25.3
4
(38)
25-29
4
00:08:41.8
25-34
8
Female
38
Melville Masters
5
00:35:00
2
20:15 min/km
74
60
Sheena CLARK
Sheena CLARK #60
Female 30-34
00:32:26.4
00:32:26.4
5
(39)
30-34
5
00:06:41.7
25-34
9
Female
39
Melville Masters
6
00:29:02
1
20:16 min/km
75
125
Christine MC CAFFERTY
Christine MC CAFFERTY #125
Female 45-49
00:32:32.9
00:32:32.9
3
(40)
45-49
3
00:03:14.4
45-54
5
Female
40
Bunbury Masters
3
00:34:30
Yes
0
20:20 min/km
76
63
Jennifer CRAKE
Jennifer CRAKE #63
Female 65-69
00:32:37.5
00:32:37.5
1
(41)
65-69
1
65-74
1
Female
41
Mandurah Masters
4
00:32:22
14
20:23 min/km
77
73
Grey EGERTON-WARBURTON
Grey EGERTON-WARBURTON #73
Male 45-49
00:32:38.1
00:32:38.1
3
(36)
45-49
3
00:12:21.2
45-54
11
Male
36
00:45:00
1
20:23 min/km
78
171
Melinda WALLWORK
Melinda WALLWORK #171
Female 30-34
00:32:39.6
00:32:39.6
6
(42)
30-34
6
00:06:54.9
25-34
10
Female
42
Beatty Park Masters
4
00:32:00
1
20:24 min/km
79
118
Geoffrey LAWRENCE
Geoffrey LAWRENCE #118
Male 65-69
00:32:43.5
00:32:43.5
5
(37)
65-69
5
00:07:58.2
65-74
6
Male
37
Geraldton Masters
1
00:31:23
4
20:27 min/km
80
57
Bronwen CHARLESSON
Bronwen CHARLESSON #57
Female 35-39
00:32:49.6
00:32:49.6
4
(43)
35-39
4
00:10:01.3
35-44
8
Female
43
00:25:00
2
20:31 min/km
81
174
Andrea WILLIAMS
Andrea WILLIAMS #174
Female 65-69
00:33:00.2
00:33:00.2
2
(44)
65-69
2
00:00:22.7
65-74
2
Female
44
Maida Vale Masters
3
00:31:25
12
20:37 min/km
82
101
Graham HICKS
Graham HICKS #101
Male 65-69
00:33:29.2
00:33:29.2
6
(38)
65-69
6
00:08:43.9
65-74
7
Male
38
Armadale Masters
4
00:32:00
3
20:55 min/km
83
83
Colin GIBSON
Colin GIBSON #83
Male 50-54
00:33:53.5
00:33:53.5
9
(39)
50-54
9
00:12:12.1
45-54
12
Male
39
Armadale Masters
5
00:35:18
1
21:10 min/km
84
47
John BRIGHTON
John BRIGHTON #47
Male 70-74
00:34:13.3
00:34:13.3
2
(40)
70-74
2
00:07:06.8
65-74
8
Male
40
00:35:00
Snorkel
0
21:23 min/km
85
51
Julie BULL
Julie BULL #51
Female 45-49
00:34:14.7
00:34:14.7
4
(45)
45-49
4
00:04:56.2
45-54
6
Female
45
F4L Phoenix Triathlon Club
5
00:33:25
4
21:24 min/km
86
74
Julie-Anne ELKINS
Julie-Anne ELKINS #74
Female 30-34
00:34:18.8
00:34:18.8
7
(46)
30-34
7
00:08:34.1
25-34
11
Female
46
00:39:27
1
21:26 min/km
87
162
Graham THOMPSON
Graham THOMPSON #162
Male 65-69
00:34:33.7
00:34:33.7
7
(41)
65-69
7
00:09:48.4
65-74
9
Male
41
00:40:00
1
21:36 min/km
88
105
Jan HOWIE
Jan HOWIE #105
Female 60-64
00:34:36.9
00:34:36.9
4
(47)
60-64
4
00:09:59.0
55-64
8
Female
47
Melville Masters
7
00:37:01
2
21:38 min/km
89
147
Maggie READ
Maggie READ #147
Female 60-64
00:34:44.1
00:34:44.1
5
(48)
60-64
5
00:10:06.2
55-64
9
Female
48
Maida Vale Masters
4
00:35:35
1
21:42 min/km
90
156
Stephen SMITH
Stephen SMITH #156
Male 65-69
00:34:46.1
00:34:46.1
8
(42)
65-69
8
00:10:00.8
65-74
10
Male
42
Geraldton Masters
2
00:34:34
1
21:43 min/km
91
84
Sue GILES
Sue GILES #84
Female 55-59
00:34:53.5
00:34:53.5
5
(49)
55-59
5
00:09:09.8
55-64
10
Female
49
Mandurah Masters
5
00:37:20
1
21:48 min/km
92
36
Matthew BARNDON
Matthew BARNDON #36
Male 30-34
00:35:02.9
00:35:02.9
3
(43)
30-34
3
00:07:32.5
25-34
3
Male
43
Carine Masters
1
00:44:00
10
21:54 min/km
93
88
Stuart GRAY
Stuart GRAY #88
Male 75-79
00:35:06.6
00:35:06.6
1
(44)
75-79
1
75+
1
Male
44
Stadium Masters
4
00:34:00
14
21:56 min/km
94
66
Heather CROFT
Heather CROFT #66
Female 65-69
00:35:08.8
00:35:08.8
3
(50)
65-69
3
00:02:31.3
65-74
3
Female
50
Armadale Masters
6
00:37:31
10
21:58 min/km
95
175
Gwyn WILLIAMS
Gwyn WILLIAMS #175
Male 70-74
00:35:32.8
00:35:32.8
3
(45)
70-74
3
00:08:26.3
65-74
11
Male
45
Maida Vale Masters
5
00:31:46
1
22:13 min/km
96
50
Debbie BROWN
Debbie BROWN #50
Female 60-64
00:35:33.6
00:35:33.6
6
(51)
60-64
6
00:10:55.7
55-64
11
Female
51
Mandurah Masters
6
00:34:04
1
22:13 min/km
97
131
Kirsten MITCHELL
Kirsten MITCHELL #131
Female 35-39
00:35:43.1
00:35:43.1
5
(52)
35-39
5
00:12:54.8
35-44
9
Female
52
Maida Vale Masters
6
00:30:30
1
22:19 min/km
98
178
Emma WRIGHT
Emma WRIGHT #178
Female 11-15
00:35:44.2
00:35:44.2
7
(53)
11-15
7
00:11:29.0
Under 15
6
Female
53
00:35:00
4
22:20 min/km
99
152
Kimberley SMITH
Kimberley SMITH #152
Female 25-29
00:35:46.8
00:35:46.8
5
(54)
25-29
5
00:12:03.3
25-34
12
Female
54
Swan Hills Masters
3
00:35:00
Yes
0
22:21 min/km
100
167
Jacques VAN RENSBURG
Jacques VAN RENSBURG #167
Male 45-49
00:35:49.9
00:35:49.9
4
(46)
45-49
4
00:15:33.0
45-54
13
Male
46
00:36:45
1
22:23 min/km
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (156 items)