Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Under 16
16-19
20-29
30-39
40-49
50-59
60-69
70+
Wheelchair
All teams
Activ All Stars
Activ Lower South West Team
Allied Health Bunbury Hospital
ANZ - Busselton
Busselton Senior High School
Cape Naturaliste College
Dixie's walkers
EarlY Ganners
Erin Smith Team
GEO FIT OUTDOOR
Geographe Ed Support
Hungry Jacks WA Busselton
Lulu says no
Maccaz
Mens Health
MiaÆs pink army
Naths+Jets
Slippery Snakes
Smales Jewellers Family & Friends
Smales+Jewellers
South West ACTIVators
South West Fitness
St Mary MacKillop
Synergy
Team Ainsworth
Team Chevron
Team Donuts
Team GMAS
The Movement
The slashers
Three Little Pigs
Watkins family
WesTrac CAT
win tv
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by net time
Sort by team
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
51
50
1032
Blake MACPHERSON
Blake MACPHERSON #1032
Male Under 16
00:21:58.17
00:21:58.17
(00:21:29.33)
17
(33)
00:21:29.33
Under 16
17
17
00:05:14.17
Male
33
33
Team GMAS
6
5:22 min/km
52
56
1126
Kai HOLMAN
Kai HOLMAN #1126
Male Under 16
00:21:58.58
00:21:58.58
(00:21:46.23)
18
(34)
00:21:46.23
Under 16
18
19
00:05:14.58
Male
34
37
5:26 min/km
53
54
985
Rowan BARNES
Rowan BARNES #985
Male Under 16
00:22:01.65
00:22:01.65
(00:21:42.59)
19
(35)
00:21:42.59
Under 16
19
18
00:05:17.65
Male
35
36
5:25 min/km
54
51
912
Luke HARNEY
Luke HARNEY #912
Male 16-19
00:22:04.70
00:22:04.70
(00:21:34.66)
4
(36)
00:21:34.66
16-19
4
4
00:09:49.95
Male
36
34
GEO FIT OUTDOOR
1
5:23 min/km
55
59
1237
Anita LINDEMANN
Anita LINDEMANN #1237
Female 50-59
00:22:07.46
00:22:07.46
(00:21:49.42)
1
(19)
00:21:49.42
50-59
1
1
Female
19
20
5:27 min/km
56
55
1035
Rebecca MACPHERSON
Rebecca MACPHERSON #1035
Female 30-39
00:22:12.66
00:22:12.66
(00:21:43.82)
5
(20)
00:21:43.82
30-39
5
5
00:01:45.94
Female
20
19
Team GMAS
7
5:25 min/km
57
60
978
Carson GARDNER
Carson GARDNER #978
Male 16-19
00:22:12.87
00:22:12.87
(00:21:55.26)
5
(37)
00:21:55.26
16-19
5
5
00:09:58.12
Male
37
40
5:28 min/km
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
59
52
1291
Brayden WATKINS
Brayden WATKINS #1291
Male 30-39
00:22:34.90
00:22:34.90
(00:21:38.57)
5
(39)
00:21:38.57
30-39
5
5
00:08:40.49
Male
39
35
Watkins family
1
5:24 min/km
60
69
1105
Chayn REYNOLDS
Chayn REYNOLDS #1105
Male Under 16
00:22:42.06
00:22:42.06
(00:22:30.43)
20
(40)
00:22:30.43
Under 16
20
23
00:05:58.06
Male
40
45
5:37 min/km
61
61
1055
Chris THOMPSON
Chris THOMPSON #1055
Female 40-49
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.04)
4
(21)
00:21:57.04
40-49
4
4
00:01:09.76
Female
21
21
5:29 min/km
62
62
1236
Christine CATTAN
Christine CATTAN #1236
Female 60-69
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.12)
1
(22)
00:21:57.12
60-69
1
1
Female
22
22
5:29 min/km
63
70
1127
Brooke HOLMAN
Brooke HOLMAN #1127
Female 40-49
00:22:46.31
00:22:46.31
(00:22:33.44)
5
(23)
00:22:33.44
40-49
5
6
00:01:11.18
Female
23
25
5:38 min/km
64
71
1128
Anna FLEMING
Anna FLEMING #1128
Female 40-49
00:22:46.51
00:22:46.51
(00:22:37.16)
6
(24)
00:22:37.16
40-49
6
7
00:01:11.38
Female
24
26
Team GMAS
8
5:39 min/km
65
68
1232
Tiernan BASS
Tiernan BASS #1232
Male Under 16
00:22:47.96
00:22:47.96
(00:22:29.93)
21
(41)
00:22:29.93
Under 16
21
22
00:06:03.96
Male
41
44
5:37 min/km
66
65
1113
John MCGINNIS
John MCGINNIS #1113
Male 50-59
00:22:48.97
00:22:48.97
(00:22:20.76)
1
(42)
00:22:20.76
50-59
1
1
Male
42
42
5:35 min/km
67
66
911
Darcy HOGAN
Darcy HOGAN #911
Female 16-19
00:22:49.79
00:22:49.79
(00:22:20.95)
1
(25)
00:22:20.95
16-19
1
1
Female
25
24
GEO FIT OUTDOOR
2
5:35 min/km
68
63
1027
Debbie HORNER
Debbie HORNER #1027
Female 40-49
00:22:52.64
00:22:52.64
(00:22:03.62)
7
(26)
00:22:03.62
40-49
7
5
00:01:17.51
Female
26
23
5:30 min/km
69
57
1042
Lewis FAIRWEATHER
Lewis FAIRWEATHER #1042
Male Under 16
00:22:57.46
00:22:57.46
(00:21:47.62)
22
(43)
00:21:47.62
Under 16
22
20
00:06:13.46
Male
43
38
Three Little Pigs
1
5:26 min/km
70
58
1121
Angus HILYARD
Angus HILYARD #1121
Male Under 16
00:23:00.39
00:23:00.39
(00:21:49.07)
23
(44)
00:21:49.07
Under 16
23
21
00:06:16.39
Male
44
39
5:27 min/km
71
79
961
Tayla MCKENZIE
Tayla MCKENZIE #961
Female Under 16
00:23:02.67
00:23:02.67
(00:22:53.32)
9
(27)
00:22:53.32
Under 16
9
10
00:07:17.66
Female
27
30
Maccaz
1
5:43 min/km
72
74
977
Harry HARDING
Harry HARDING #977
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:47.51)
24
(45)
00:22:47.51
Under 16
24
26
00:06:19.05
Male
45
48
St Mary MacKillop
2
5:41 min/km
73
78
1240
Lincoln ROURKE
Lincoln ROURKE #1240
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:51.70)
25
(46)
00:22:51.70
Under 16
25
27
00:06:19.05
Male
46
49
5:42 min/km
74
77
1239
Chelsea ROURKE
Chelsea ROURKE #1239
Female Under 16
00:23:03.25
00:23:03.25
(00:22:51.21)
10
(28)
00:22:51.21
Under 16
10
9
00:07:18.24
Female
28
29
5:42 min/km
75
73
1109
Noah BLACKFORD
Noah BLACKFORD #1109
Male Under 16
00:23:05.69
00:23:05.69
(00:22:46.34)
26
(47)
00:22:46.34
Under 16
26
25
00:06:21.69
Male
47
47
South West Fitness
1
5:41 min/km
76
72
1160
Lochlan GILBERT
Lochlan GILBERT #1160
Male Under 16
00:23:11.62
00:23:11.62
(00:22:41.28)
27
(48)
00:22:41.28
Under 16
27
24
00:06:27.62
Male
48
46
5:40 min/km
77
67
1309
Allan JENNINGS
Allan JENNINGS #1309
Male 30-39
00:23:12.63
00:23:12.63
(00:22:23.60)
6
(49)
00:22:23.60
30-39
6
6
00:09:18.22
Male
49
43
Lulu says no
1
5:35 min/km
78
75
993
Lee-Anne TRAINER
Lee-Anne TRAINER #993
Female 40-49
00:23:13.25
00:23:13.25
(00:22:49.39)
8
(29)
00:22:49.39
40-49
8
8
00:01:38.12
Female
29
27
5:42 min/km
79
76
1056
Liza DAWSON
Liza DAWSON #1056
Female 40-49
00:23:13.45
00:23:13.45
(00:22:50.00)
9
(30)
00:22:50.00
40-49
9
9
00:01:38.32
Female
30
28
5:42 min/km
80
83
1306
Roger REYES
Roger REYES #1306
Male 50-59
00:23:25.45
00:23:25.45
(00:23:22.60)
2
(50)
00:23:22.60
50-59
2
2
00:00:36.47
Male
50
52
5:50 min/km
81
80
1000
Matty CRAMER
Matty CRAMER #1000
Male 20-29
00:23:31.59
00:23:31.59
(00:22:58.49)
5
(51)
00:22:58.49
20-29
5
5
00:11:32.54
Male
51
50
The Movement
1
5:44 min/km
82
82
1047
Jenni HARDING
Jenni HARDING #1047
Female 40-49
00:23:31.70
00:23:31.70
(00:23:17.39)
10
(31)
00:23:17.39
40-49
10
10
00:01:56.57
Female
31
31
St Mary MacKillop
3
5:49 min/km
83
89
1169
Caitlyn BUTLER
Caitlyn BUTLER #1169
Female Under 16
00:23:39.94
00:23:39.94
(00:23:30.19)
11
(32)
00:23:30.19
Under 16
11
12
00:07:54.93
Female
32
34
Busselton Senior High School
1
5:52 min/km
84
81
1050
Mathew RETZLAFF
Mathew RETZLAFF #1050
Male 16-19
00:23:44.01
00:23:44.01
(00:23:01.12)
6
(52)
00:23:01.12
16-19
6
6
00:11:29.26
Male
52
51
Slippery Snakes
1
5:45 min/km
85
90
1053
Ashleigh WEBSTER
Ashleigh WEBSTER #1053
Female Under 16
00:23:44.69
00:23:44.69
(00:23:33.70)
12
(33)
00:23:33.70
Under 16
12
13
00:07:59.68
Female
33
35
5:53 min/km
86
93
1052
Michael BRENNAN
Michael BRENNAN #1052
Male 40-49
00:23:50.54
00:23:50.54
(00:23:38.10)
7
(53)
00:23:38.10
40-49
7
8
00:07:43.82
Male
53
57
5:54 min/km
87
102
13
Raziel POLLARD
Raziel POLLARD #13
Male 16-19
00:23:57.94
00:23:57.94
(00:23:55.10)
7
(54)
00:23:55.10
16-19
7
7
00:11:43.19
Male
54
64
Activ All Stars
2
5:58 min/km
88
101
965
Anthony BAMFORD
Anthony BAMFORD #965
Male 30-39
00:23:58.28
00:23:58.28
(00:23:54.10)
7
(55)
00:23:54.10
30-39
7
10
00:10:03.86
Male
55
63
Activ Lower South West Team
1
5:58 min/km
89
87
1161
Chase GILBERT
Chase GILBERT #1161
Male Under 16
00:23:59.49
00:23:59.49
(00:23:29.15)
28
(56)
00:23:29.15
Under 16
28
28
00:07:15.49
Male
56
54
5:52 min/km
90
88
1159
Justin GILBERT
Justin GILBERT #1159
Male 30-39
00:24:00.10
00:24:00.10
(00:23:29.65)
8
(57)
00:23:29.65
30-39
8
7
00:10:05.69
Male
57
55
5:52 min/km
91
84
1299
June BAKER
June BAKER #1299
Female Under 16
00:24:00.93
00:24:00.93
(00:23:22.64)
13
(34)
00:23:22.64
Under 16
13
11
00:08:15.92
Female
34
32
5:50 min/km
92
95
1227
Gage MURPHY
Gage MURPHY #1227
Male Under 16
00:24:01.53
00:24:01.53
(00:23:40.77)
29
(58)
00:23:40.77
Under 16
29
30
00:07:17.53
Male
58
59
Smales Jewellers Family & Friends
1
5:55 min/km
93
96
1226
Kim MURPHY
Kim MURPHY #1226
Male 30-39
00:24:01.97
00:24:01.97
(00:23:41.43)
9
(59)
00:23:41.43
30-39
9
8
00:10:07.56
Male
59
60
Smales Jewellers Family & Friends
2
5:55 min/km
94
86
1298
Kobie RUMBOLD
Kobie RUMBOLD #1298
Female 30-39
00:24:05.63
00:24:05.63
(00:23:28.29)
6
(35)
00:23:28.29
30-39
6
6
00:03:38.90
Female
35
33
5:52 min/km
95
91
1193
Kate DUDLEY
Kate DUDLEY #1193
Female 20-29
00:24:07.46
00:24:07.46
(00:23:36.62)
4
(36)
00:23:36.62
20-29
4
4
00:06:14.29
Female
36
36
5:54 min/km
96
92
1117
Noah TOWNSEND
Noah TOWNSEND #1117
Male Under 16
00:24:14.80
00:24:14.80
(00:23:37.21)
30
(60)
00:23:37.21
Under 16
30
29
00:07:30.80
Male
60
56
5:54 min/km
97
97
1271
Jeremy COOK
Jeremy COOK #1271
Male Under 16
00:24:15.19
00:24:15.19
(00:23:43.91)
31
(61)
00:23:43.91
Under 16
31
31
00:07:31.19
Male
61
61
5:55 min/km
98
94
1195
Fred FLANAGAN
Fred FLANAGAN #1195
Male 60-69
00:24:16.62
00:24:16.62
(00:23:38.12)
1
(62)
00:23:38.12
60-69
1
1
Male
62
58
5:54 min/km
99
98
1116
Nathan TOWNSEND
Nathan TOWNSEND #1116
Male 30-39
00:24:22.69
00:24:22.69
(00:23:45.34)
10
(63)
00:23:45.34
30-39
10
9
00:10:28.27
Male
63
62
5:56 min/km
100
100
1215
Lyla TYNDALL
Lyla TYNDALL #1215
Female Under 16
00:24:23.78
00:24:23.78
(00:23:51.46)
14
(37)
00:23:51.46
Under 16
14
15
00:08:38.77
Female
37
38
5:57 min/km
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
© 2023