NIPSSA Regional Cross Country
22 Jun 2018
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (145 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
95
183
Francesco RUGGIERI
Francesco RUGGIERI #183
Male Y3
00:07:37.41
00:07:37.41
70
(70)
Y3
70
00:01:25.72
Male
70
Mercy College
4
5:04 min/km
94
461
Sienna DOW
Sienna DOW #461
Female Y3
00:07:35.90
00:07:35.90
25
(25)
Y3
25
00:00:59.25
Female
25
St Simon Peter
2
5:03 min/km
93
234
Tilly COOK
Tilly COOK #234
Female Y3
00:07:35.90
00:07:35.90
24
(24)
Y3
24
00:00:59.25
Female
24
Padbury Catholic
6
5:03 min/km
92
294
Emma BRANFORD
Emma BRANFORD #294
Female Y3
00:07:33.65
00:07:33.65
23
(23)
Y3
23
00:00:57.00
Female
23
Peter Moyes
4
5:02 min/km
91
299
Nicholas BLIZZARD
Nicholas BLIZZARD #299
Male Y3
00:07:33.58
00:07:33.58
69
(69)
Y3
69
00:01:21.89
Male
69
Peter Moyes
6
5:02 min/km
90
13
Jennifer PHELAN
Jennifer PHELAN #13
Female Y3
00:07:33.54
00:07:33.54
22
(22)
Y3
22
00:00:56.89
Female
22
Francis Jordan
4
5:02 min/km
89
173
Marley DUGGAN
Marley DUGGAN #173
Female Y3
00:07:31.27
00:07:31.27
21
(21)
Y3
21
00:00:54.62
Female
21
Mercy College
1
5:00 min/km
88
527
Noah HANCOCK
Noah HANCOCK #527
Male Y3
00:07:31.13
00:07:31.13
68
(68)
Y3
68
00:01:19.44
Male
68
St Stephen's Carramar
6
5:00 min/km
87
233
Lavinia BENSON
Lavinia BENSON #233
Female Y3
00:07:29.06
00:07:29.06
20
(20)
Y3
20
00:00:52.41
Female
20
Padbury Catholic
5
4:59 min/km
86
123
Zachary FREMANTLE
Zachary FREMANTLE #123
Male Y3
00:07:28.11
00:07:28.11
67
(67)
Y3
67
00:01:16.42
Male
67
Lake Joondalup Baptist
6
4:58 min/km
85
119
Shalee PANTING
Shalee PANTING #119
Female Y3
00:07:27.90
00:07:27.90
19
(19)
Y3
19
00:00:51.25
Female
19
Lake Joondalup Baptist
2
4:58 min/km
84
471
Ronan SHEPPARD
Ronan SHEPPARD #471
Male Y3
00:07:27.16
00:07:27.16
66
(66)
Y3
66
00:01:15.47
Male
66
St Simon Peter
6
4:58 min/km
83
16
Daniel GEDDES QUINONES
Daniel GEDDES QUINONES #16
Male Y3
00:07:27.07
00:07:27.07
65
(65)
Y3
65
00:01:15.38
Male
65
Francis Jordan
6
4:58 min/km
82
237
Ellie O'GRADY
Ellie O'GRADY #237
Female Y3
00:07:25.99
00:07:25.99
18
(18)
Y3
18
00:00:49.34
Female
18
Padbury Catholic
4
4:57 min/km
81
126
Lucas O'LONE
Lucas O'LONE #126
Male Y3
00:07:25.64
00:07:25.64
64
(64)
Y3
64
00:01:13.95
Male
64
Lake Joondalup Baptist
5
4:57 min/km
80
418
Ashlyn STANFORD
Ashlyn STANFORD #418
Female Y3
00:07:25.60
00:07:25.60
17
(17)
Y3
17
00:00:48.95
Female
17
St Mark's ACS
2
4:57 min/km
79
70
Ben CUBBAGE
Ben CUBBAGE #70
Male Y3
00:07:25.41
00:07:25.41
63
(63)
Y3
63
00:01:13.72
Male
63
John Septimus Roe ACS
6
4:56 min/km
78
181
Mahir PINDOLIA
Mahir PINDOLIA #181
Male Y3
00:07:25.17
00:07:25.17
62
(62)
Y3
62
00:01:13.48
Male
62
Mercy College
3
4:56 min/km
77
584
Ruby LOAN
Ruby LOAN #584
Female Y3
00:07:24.37
00:07:24.37
16
(16)
Y3
16
00:00:47.72
Female
16
St Stephen's Duncraig
3
4:56 min/km
76
72
Cody KENNETT
Cody KENNETT #72
Male Y3
00:07:24.22
00:07:24.22
61
(61)
Y3
61
00:01:12.53
Male
61
John Septimus Roe ACS
5
4:56 min/km
75
581
Lucy GRIGSBY
Lucy GRIGSBY #581
Female Y3
00:07:23.90
00:07:23.90
15
(15)
Y3
15
00:00:47.25
Female
15
St Stephen's Duncraig
2
4:55 min/km
74
417
Olivia MURPHY
Olivia MURPHY #417
Female Y3
00:07:22.54
00:07:22.54
14
(14)
Y3
14
00:00:45.89
Female
14
St Mark's ACS
1
4:55 min/km
73
583
Skye KERR
Skye KERR #583
Female Y3
00:07:21.14
00:07:21.14
13
(13)
Y3
13
00:00:44.49
Female
13
St Stephen's Duncraig
1
4:54 min/km
72
295
Olivia BRITTEN
Olivia BRITTEN #295
Female Y3
00:07:20.12
00:07:20.12
12
(12)
Y3
12
00:00:43.47
Female
12
Peter Moyes
3
4:53 min/km
71
529
Oscar JOHNSON
Oscar JOHNSON #529
Male Y3
00:07:18.91
00:07:18.91
60
(60)
Y3
60
00:01:07.22
Male
60
St Stephen's Carramar
5
4:52 min/km
70
301
Jack OWENS
Jack OWENS #301
Male Y3
00:07:18.91
00:07:18.91
59
(59)
Y3
59
00:01:07.22
Male
59
Peter Moyes
5
4:52 min/km
69
647
Miles BOUWMAN
Miles BOUWMAN #647
Male Y3
00:07:18.31
00:07:18.31
58
(58)
Y3
58
00:01:06.62
Male
58
Whitford Catholic
6
4:52 min/km
68
11
Michaela KO
Michaela KO #11
Female Y3
00:07:18.27
00:07:18.27
11
(11)
Y3
11
00:00:41.62
Female
11
Francis Jordan
3
4:52 min/km
67
531
Raphael SARKIS
Raphael SARKIS #531
Male Y3
00:07:18.12
00:07:18.12
57
(57)
Y3
57
00:01:06.43
Male
57
St Stephen's Carramar
4
4:52 min/km
66
19
Cooper PETROVSKY
Cooper PETROVSKY #19
Male Y3
00:07:18.11
00:07:18.11
56
(56)
Y3
56
00:01:06.42
Male
56
Francis Jordan
5
4:52 min/km
65
71
Max FINLEY
Max FINLEY #71
Male Y3
00:07:17.49
00:07:17.49
55
(55)
Y3
55
00:01:05.80
Male
55
John Septimus Roe ACS
4
4:51 min/km
64
363
Joshua PROUD
Joshua PROUD #363
Male Y3
00:07:16.88
00:07:16.88
54
(54)
Y3
54
00:01:05.19
Male
54
St Lukes
6
4:51 min/km
63
591
Jacob SHADBOLT
Jacob SHADBOLT #591
Male Y3
00:07:15.46
00:07:15.46
53
(53)
Y3
53
00:01:03.77
Male
53
St Stephen's Duncraig
6
4:50 min/km
62
303
Enzo RANCATOURE
Enzo RANCATOURE #303
Male Y3
00:07:15.11
00:07:15.11
52
(52)
Y3
52
00:01:03.42
Male
52
Peter Moyes
4
4:50 min/km
61
14
Mikayla RUDD
Mikayla RUDD #14
Female Y3
00:07:14.84
00:07:14.84
10
(10)
Y3
10
00:00:38.19
Female
10
Francis Jordan
2
4:49 min/km
60
592
Thomas THAIR
Thomas THAIR #592
Male Y3
00:07:14.65
00:07:14.65
51
(51)
Y3
51
00:01:02.96
Male
51
St Stephen's Duncraig
5
4:49 min/km
59
122
Dylan EVANS
Dylan EVANS #122
Male Y3
00:07:13.62
00:07:13.62
50
(50)
Y3
50
00:01:01.93
Male
50
Lake Joondalup Baptist
4
4:49 min/km
58
236
Vienna MATERA
Vienna MATERA #236
Female Y3
00:07:13.01
00:07:13.01
9
(9)
Y3
9
00:00:36.36
Female
9
Padbury Catholic
3
4:48 min/km
57
9
Brooke ANDRICH
Brooke ANDRICH #9
Female Y3
00:07:12.81
00:07:12.81
8
(8)
Y3
8
00:00:36.16
Female
8
Francis Jordan
1
4:48 min/km
56
467
Lucas HOWARD
Lucas HOWARD #467
Male Y3
00:07:12.41
00:07:12.41
49
(49)
Y3
49
00:01:00.72
Male
49
St Simon Peter
5
4:48 min/km
55
69
Liam ANDERSON
Liam ANDERSON #69
Male Y3
00:07:11.81
00:07:11.81
48
(48)
Y3
48
00:01:00.12
Male
48
John Septimus Roe ACS
3
4:47 min/km
54
420
Jasper FRIEDLIEB
Jasper FRIEDLIEB #420
Male Y3
00:07:11.60
00:07:11.60
47
(47)
Y3
47
00:00:59.91
Male
47
St Mark's ACS
6
4:47 min/km
53
362
Liam JOYCE
Liam JOYCE #362
Male Y3
00:07:10.16
00:07:10.16
46
(46)
Y3
46
00:00:58.47
Male
46
St Lukes
5
4:46 min/km
52
419
Thomas BROWN
Thomas BROWN #419
Male Y3
00:07:09.16
00:07:09.16
45
(45)
Y3
45
00:00:57.47
Male
45
St Mark's ACS
5
4:46 min/km
51
525
Libby SNYMAN
Libby SNYMAN #525
Female Y3
00:07:08.34
00:07:08.34
7
(7)
Y3
7
00:00:31.69
Female
7
St Stephen's Carramar
1
4:45 min/km
50
361
Hayden FRANCIS
Hayden FRANCIS #361
Male Y3
00:07:08.14
00:07:08.14
44
(44)
Y3
44
00:00:56.45
Male
44
St Lukes
4
4:45 min/km
49
359
Nicholas ACOSTA
Nicholas ACOSTA #359
Male Y3
00:07:07.32
00:07:07.32
43
(43)
Y3
43
00:00:55.63
Male
43
St Lukes
3
4:44 min/km
48
20
Leo VON KRUGER
Leo VON KRUGER #20
Male Y3
00:07:06.91
00:07:06.91
42
(42)
Y3
42
00:00:55.22
Male
42
Francis Jordan
4
4:44 min/km
47
238
Elizabeth YOUNG
Elizabeth YOUNG #238
Female Y3
00:07:06.89
00:07:06.89
6
(6)
Y3
6
00:00:30.24
Female
6
Padbury Catholic
2
4:44 min/km
46
649
Riley DODD
Riley DODD #649
Male Y3
00:07:06.32
00:07:06.32
41
(41)
Y3
41
00:00:54.63
Male
41
Whitford Catholic
5
4:44 min/km
1
[2]
3
Page 2 of 3 (145 items)