SWAS Fun Run
17 Mar 2018
Results
Details
 
Contact
10km Run
5km Run
5km Walk
2km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (135 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
23
23
118
Jackson NOVEL
Jackson NOVEL #118
Male Junior
00:22:47.93
00:22:47.93
(00:22:46.84)
16
(20)
00:22:46.84
Junior
16
16
00:03:31.79
Male
20
20
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
1
4:33 min/km
25
26
119
Thomas OLIVER
Thomas OLIVER #119
Male Junior
00:23:04.98
00:23:04.98
(00:23:03.34)
17
(22)
00:23:03.34
Junior
17
18
00:03:48.84
Male
22
23
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
2
4:36 min/km
37
37
102
Corbyn KNOX
Corbyn KNOX #102
Male Junior
00:24:18.21
00:24:18.21
(00:24:17.75)
23
(32)
00:24:17.75
Junior
23
23
00:05:02.07
Male
32
32
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
3
4:51 min/km
40
40
114
Charlie MEWETT
Charlie MEWETT #114
Male Junior
00:24:31.80
00:24:31.80
(00:24:29.75)
25
(35)
00:24:29.75
Junior
25
25
00:05:15.66
Male
35
35
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
4
4:54 min/km
46
46
91
Kody HORNER
Kody HORNER #91
Male Junior
00:25:22.90
00:25:22.90
(00:25:22.03)
27
(38)
00:25:22.03
Junior
27
27
00:06:06.76
Male
38
38
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
5
5:04 min/km
57
58
128
Arran ROBERTS
Arran ROBERTS #128
Male Junior
00:26:51.38
00:26:51.38
(00:26:50.02)
33
(46)
00:26:50.02
Junior
33
33
00:07:35.24
Male
46
46
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
6
5:22 min/km
74
75
49
Nayte CHARLES
Nayte CHARLES #49
Male Junior
00:28:32.74
00:28:32.74
(00:28:31.37)
38
(51)
00:28:31.37
Junior
38
39
00:09:16.60
Male
51
52
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
7
5:42 min/km
75
74
96
Kaden JOHNSON
Kaden JOHNSON #96
Male Junior
00:28:32.84
00:28:32.84
(00:28:31.20)
39
(52)
00:28:31.20
Junior
39
38
00:09:16.70
Male
52
51
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
8
5:42 min/km
76
76
131
Dylan SCOTT
Dylan SCOTT #131
Male Junior
00:28:32.90
00:28:32.90
(00:28:32.03)
40
(53)
00:28:32.03
Junior
40
40
00:09:16.76
Male
53
53
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
9
5:42 min/km
111
111
104
Ryan LEATHERBARROW
Ryan LEATHERBARROW #104
Male Junior
00:34:28.09
00:34:28.09
(00:34:15.03)
52
(69)
00:34:15.03
Junior
52
52
00:15:11.95
Male
69
69
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
10
6:53 min/km
119
118
93
Callum HUGHAN
Callum HUGHAN #93
Male Junior
00:36:31.43
00:36:31.43
(00:36:18.32)
53
(72)
00:36:18.32
Junior
53
53
00:17:15.29
Male
72
72
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
11
7:18 min/km
120
120
51
Alexander CUNNINGHAM
Alexander CUNNINGHAM #51
Male Junior
00:37:43.65
00:37:43.65
(00:37:30.58)
54
(73)
00:37:30.58
Junior
54
54
00:18:27.51
Male
73
73
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
12
7:32 min/km
121
121
53
Christopher CUNNINGHAM
Christopher CUNNINGHAM #53
Male Junior
00:37:43.65
00:37:43.65
(00:37:31.27)
55
(74)
00:37:31.27
Junior
55
55
00:18:27.51
Male
74
74
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
13
7:32 min/km
122
122
52
Benjamin CUNNINGHAM
Benjamin CUNNINGHAM #52
Male Senior
00:37:43.85
00:37:43.85
(00:37:31.48)
20
(75)
00:37:31.48
Senior
20
20
00:20:44.39
Male
75
75
St Josephs Catholic Primary School Bunbury
14
7:32 min/km
10
10
35
Lucas ANDREWS
Lucas ANDREWS #35
Male Junior
00:20:52.89
00:20:52.89
(00:20:52.40)
9
(10)
00:20:52.40
Junior
9
9
00:01:36.75
Male
10
10
South Bunbury Primary School
1
4:10 min/km
15
15
107
Jaxon MAGENNIS
Jaxon MAGENNIS #107
Male Junior
00:21:36.55
00:21:36.55
(00:21:36.47)
11
(13)
00:21:36.47
Junior
11
11
00:02:20.41
Male
13
13
South Bunbury Primary School
2
4:19 min/km
54
54
34
Kobe ANDREWS
Kobe ANDREWS #34
Male Junior
00:26:32.70
00:26:32.70
(00:26:31.78)
31
(44)
00:26:31.78
Junior
31
31
00:07:16.56
Male
44
44
South Bunbury Primary School
3
5:18 min/km
71
71
108
Tex MAGENNIS
Tex MAGENNIS #108
Male Junior
00:28:16.56
00:28:16.56
(00:28:15.64)
37
(50)
00:28:15.64
Junior
37
37
00:09:00.42
Male
50
50
South Bunbury Primary School
4
5:39 min/km
13
13
46
Courtney BUTLION
Courtney BUTLION #46
Female Junior
00:21:12.24
00:21:12.24
(00:21:11.62)
2
(2)
00:21:11.62
Junior
2
2
00:00:08.14
Female
2
2
SEDA
1
4:14 min/km
55
55
429
Wyatt GOFF
Wyatt GOFF #429
Male Junior
00:26:40.00
00:26:40.00
(00:26:33.19)
32
(45)
00:26:33.19
Junior
32
32
00:07:23.86
Male
45
45
Newton Moore Senior High School
1
5:20 min/km
88
88
58
Jacinta ECKERSLEY
Jacinta ECKERSLEY #58
Female Junior
00:29:43.04
00:29:43.04
(00:29:43.04)
18
(27)
00:29:43.04
Junior
18
18
00:08:38.95
Female
27
27
Newton Moore Senior High School
2
5:56 min/km
125
126
150
Bailey WOOLSEY
Bailey WOOLSEY #150
Male Junior
00:41:11.32
00:41:11.32
(00:41:00.39)
56
(76)
00:41:00.39
Junior
56
57
00:21:55.18
Male
76
77
Newton Moore Senior High School
3
8:14 min/km
116
116
36
Arnya ARNOLD
Arnya ARNOLD #36
Female Junior
00:36:18.41
00:36:18.41
(00:36:11.17)
25
(46)
00:36:11.17
Junior
25
25
00:15:14.32
Female
46
46
Manea
1
7:15 min/km
39
39
122
Sean PHILLIPS
Sean PHILLIPS #122
Male Junior
00:24:21.86
00:24:21.86
(00:24:21.55)
24
(34)
00:24:21.55
Junior
24
24
00:05:05.72
Male
34
34
Hope Christian College
1
4:52 min/km
32
33
83
Morgan HILL
Morgan HILL #83
Male Junior
00:23:41.65
00:23:41.65
(00:23:41.02)
22
(29)
00:23:41.02
Junior
22
22
00:04:25.51
Male
29
29
Glen Huon Primary School
1
4:44 min/km
96
96
100
Rhys KENNY
Rhys KENNY #100
Male Junior
00:31:23.36
00:31:23.36
(00:31:14.04)
50
(66)
00:31:14.04
Junior
50
50
00:12:07.22
Male
66
66
Dardanup Primary School
1
6:16 min/km
48
Darren CHAPMAN
Darren CHAPMAN #48
Male Senior
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Senior
Male
Dalyellup Primary School
80
79
123
Kiara POVER
Kiara POVER #123
Female Junior
00:28:58.60
00:28:58.60
(00:28:49.10)
16
(25)
00:28:49.10
Junior
16
16
00:07:54.51
Female
25
25
Dalyellup Primary School
1
5:47 min/km
146
Charli WICKSTEED
Charli WICKSTEED #146
Female Junior
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Junior
Female
Dalyellup College
4
4
116
Zahn NITARSKI-BELL
Zahn NITARSKI-BELL #116
Male Junior
00:19:49.67
00:19:49.67
(00:19:44.12)
3
(4)
00:19:44.12
Junior
3
3
00:00:33.53
Male
4
4
Dalyellup College
1
3:57 min/km
16
16
43
Layla BROWN
Layla BROWN #43
Female Junior
00:22:04.39
00:22:04.39
(00:21:58.55)
3
(3)
00:21:58.55
Junior
3
3
00:01:00.30
Female
3
3
Dalyellup College
2
4:24 min/km
24
24
45
Vance BURTON
Vance BURTON #45
Male Senior
00:22:50.89
00:22:50.89
(00:22:50.89)
5
(21)
00:22:50.89
Senior
5
5
00:05:51.44
Male
21
21
Dalyellup College
3
4:34 min/km
26
25
65
Ryan FRIDAY
Ryan FRIDAY #65
Male Junior
00:23:06.60
00:23:06.60
(00:22:56.28)
18
(23)
00:22:56.28
Junior
18
17
00:03:50.46
Male
23
22
Dalyellup College
4
4:37 min/km
27
27
98
Blake KAMPEN
Blake KAMPEN #98
Male Senior
00:23:09.52
00:23:09.52
(00:23:07.77)
6
(24)
00:23:07.77
Senior
6
6
00:06:10.06
Male
24
24
Dalyellup College
5
4:37 min/km
29
29
67
Philip GIBAUT
Philip GIBAUT #67
Male Junior
00:23:30.97
00:23:30.97
(00:23:29.60)
20
(26)
00:23:29.60
Junior
20
20
00:04:14.83
Male
26
26
Dalyellup College
6
4:42 min/km
30
30
106
Brody LOWER
Brody LOWER #106
Male Junior
00:23:34.89
00:23:34.89
(00:23:33.52)
21
(27)
00:23:33.52
Junior
21
21
00:04:18.75
Male
27
27
Dalyellup College
7
4:42 min/km
38
38
105
Anthony LOWER
Anthony LOWER #105
Male Senior
00:24:20.05
00:24:20.05
(00:24:20.05)
10
(33)
00:24:20.05
Senior
10
10
00:07:20.59
Male
33
33
Dalyellup College
8
4:52 min/km
47
47
78
Talen GUTHRIE
Talen GUTHRIE #78
Male Junior
00:25:24.13
00:25:24.13
(00:25:22.62)
28
(39)
00:25:22.62
Junior
28
28
00:06:07.99
Male
39
39
Dalyellup College
9
5:04 min/km
64
63
90
Debbie HORNER
Debbie HORNER #90
Female Senior
00:27:38.59
00:27:38.59
(00:27:31.53)
6
(16)
00:27:31.53
Senior
6
5
00:02:27.03
Female
16
15
Dalyellup College
10
5:31 min/km
65
64
140
Chris THOMPSON
Chris THOMPSON #140
Female Senior
00:27:38.91
00:27:38.91
(00:27:32.49)
7
(17)
00:27:32.49
Senior
7
6
00:02:27.35
Female
17
16
Dalyellup College
11
5:31 min/km
68
69
44
Braeden BURTON
Braeden BURTON #44
Male Junior
00:27:46.73
00:27:46.73
(00:27:45.03)
36
(49)
00:27:45.03
Junior
36
36
00:08:30.59
Male
49
49
Dalyellup College
12
5:33 min/km
72
72
37
Evette ARNOLD
Evette ARNOLD #37
Female Junior
00:28:23.40
00:28:23.40
(00:28:16.78)
14
(22)
00:28:16.78
Junior
14
14
00:07:19.31
Female
22
22
Dalyellup College
13
5:40 min/km
79
78
77
Charis GUTHRIE
Charis GUTHRIE #77
Female Junior
00:28:57.88
00:28:57.88
(00:28:47.00)
15
(24)
00:28:47.00
Junior
15
15
00:07:53.79
Female
24
24
Dalyellup College
14
5:47 min/km
89
89
115
Gabby MORRIS
Gabby MORRIS #115
Male Junior
00:30:09.15
00:30:09.15
(00:30:04.16)
47
(62)
00:30:04.16
Junior
47
47
00:10:53.01
Male
62
62
Dalyellup College
15
6:01 min/km
90
90
130
Connor SABOURNE
Connor SABOURNE #130
Male Junior
00:30:17.12
00:30:17.12
(00:30:16.41)
48
(63)
00:30:16.41
Junior
48
48
00:11:00.98
Male
63
63
Dalyellup College
16
6:03 min/km
91
91
125
Grayden READ
Grayden READ #125
Male Junior
00:30:19.41
00:30:19.41
(00:30:17.72)
49
(64)
00:30:17.72
Junior
49
49
00:11:03.27
Male
64
64
Dalyellup College
17
6:03 min/km
21
21
134
Blaine SHERVINGTON
Blaine SHERVINGTON #134
Male Junior
00:22:41.35
00:22:41.35
(00:22:37.74)
14
(18)
00:22:37.74
Junior
14
14
00:03:25.21
Male
18
18
Child Side School
1
4:32 min/km
22
22
109
Colby MCDONALD
Colby MCDONALD #109
Male Junior
00:22:44.64
00:22:44.64
(00:22:41.72)
15
(19)
00:22:41.72
Junior
15
15
00:03:28.50
Male
19
19
Child Side School
2
4:32 min/km
1
1
141
Zeke TINLEY
Zeke TINLEY #141
Male Senior
00:16:59.45
00:16:59.45
(00:16:59.45)
1
(1)
00:16:59.45
Senior
1
1
Male
1
1
Bunbury Senior High School
1
3:23 min/km
2
2
143
Jacob VAN NOORT
Jacob VAN NOORT #143
Male Junior
00:19:16.14
00:19:16.14
(00:19:13.60)
1
(2)
00:19:13.60
Junior
1
1
Male
2
2
Bunbury Senior High School
2
3:51 min/km
1
[2]
3
Page 2 of 3 (135 items)