Alcoa Mandurah Island Challenge
4 Oct 2015
Results
Details
 
Contact
4km Run
6km Run
12km Run
21km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Under 13
13+
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by net time
Sort by team
[1]
2
Page 1 of 2 (86 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
1
285
Joe TAYLOR
Joe TAYLOR #285
Male 13+
00:24:11.50
00:24:11.50
(Finished)
1
(1)
Finished
13+
1
Male
1
City of Mandurah
4:01 min/km
2
209
Elliott JONES
Elliott JONES #209
Male 13+
00:24:55.30
00:24:55.30
(Finished)
2
(2)
Finished
13+
2
Male
2
4:09 min/km
3
372
Blake Clarke
Blake Clarke #372
Male 13+
00:25:11.25
00:25:11.25
(Finished)
3
(3)
Finished
13+
3
Male
3
4:11 min/km
4
223
Jake SHAKED
Jake SHAKED #223
Male Under 13
00:25:46.05
00:25:46.05
(Finished)
1
(4)
Finished
Under 13
1
Male
4
4:17 min/km
5
373
Brett Clarke
Brett Clarke #373
Male 13+
00:28:21.19
00:28:21.19
(Finished)
4
(5)
Finished
13+
4
Male
5
4:43 min/km
6
203
Daniel SLATTERY
Daniel SLATTERY #203
Male 13+
00:29:37.26
00:29:37.26
(Finished)
5
(6)
Finished
13+
5
Male
6
4:56 min/km
7
377
Jesse Tams
Jesse Tams #377
Female 13+
00:29:59.60
00:29:59.60
(Finished)
1
(1)
Finished
13+
1
Female
1
4:59 min/km
8
376
David Tams
David Tams #376
Male 13+
00:30:00.24
00:30:00.24
(Finished)
6
(7)
Finished
13+
6
Male
7
5:00 min/km
9
224
Mickey SHAKED
Mickey SHAKED #224
Male 13+
00:30:08.37
00:30:08.37
(Finished)
7
(8)
Finished
13+
7
Male
8
5:01 min/km
10
39
Caelan HURLEY
Caelan HURLEY #39
Male 13+
00:30:33.40
00:30:33.40
(Finished)
8
(9)
Finished
13+
8
Male
9
5:05 min/km
11
22
Charles ALLEN
Charles ALLEN #22
Male 13+
00:30:37.54
00:30:37.54
(Finished)
9
(10)
Finished
13+
9
Male
10
5:06 min/km
12
19
Sarah BROWN
Sarah BROWN #19
Female 13+
00:31:04.63
00:31:04.63
(Finished)
2
(2)
Finished
13+
2
Female
2
5:10 min/km
13
23
Michael ALLEN
Michael ALLEN #23
Male 13+
00:31:18.13
00:31:18.13
(Finished)
10
(11)
Finished
13+
10
Male
11
5:13 min/km
14
232
Tania READ
Tania READ #232
Female 13+
00:31:22.40
00:31:22.40
(Finished)
3
(3)
Finished
13+
3
Female
3
5:13 min/km
15
258
Rafael JOHNS MURPHY
Rafael JOHNS MURPHY #258
Male Under 13
00:31:47.76
00:31:47.76
(Finished)
2
(12)
Finished
Under 13
2
Male
12
5:17 min/km
16
122
Tui POTTER
Tui POTTER #122
Female 13+
00:31:51.72
00:31:51.72
(Finished)
4
(4)
Finished
13+
4
Female
4
5:18 min/km
17
65
Roisin DONOHOE
Roisin DONOHOE #65
Female 13+
00:32:01.86
00:32:01.86
(Finished)
5
(5)
Finished
13+
5
Female
5
5:20 min/km
18
284
Suzanne TAYLOR
Suzanne TAYLOR #284
Female 13+
00:32:05.32
00:32:05.32
(Finished)
6
(6)
Finished
13+
6
Female
6
City of Mandurah
5:20 min/km
19
131
Helen HATTO
Helen HATTO #131
Female 13+
00:32:06.52
00:32:06.52
(Finished)
7
(7)
Finished
13+
7
Female
7
Active spirits
5:21 min/km
20
9
Peter ROGERS
Peter ROGERS #9
Male 13+
00:33:04.26
00:33:04.26
(Finished)
11
(13)
Finished
13+
11
Male
13
5:30 min/km
21
30
Kylie WILSON
Kylie WILSON #30
Female 13+
00:33:18.77
00:33:18.77
(Finished)
8
(8)
Finished
13+
8
Female
8
5:33 min/km
22
228
Demi HANDLEY
Demi HANDLEY #228
Female 13+
00:33:32.40
00:33:32.40
(Finished)
9
(9)
Finished
13+
9
Female
9
5:35 min/km
23
176
Zac LETUFUGA
Zac LETUFUGA #176
Male 13+
00:33:34.50
00:33:34.50
(Finished)
12
(14)
Finished
13+
12
Male
14
5:35 min/km
24
218
Chanel ROBINSON
Chanel ROBINSON #218
Female Under 13
00:34:09.78
00:34:09.78
(Finished)
1
(10)
Finished
Under 13
1
Female
10
Secret Rocky Runners
5:41 min/km
25
225
David DOUST
David DOUST #225
Male 13+
00:34:16.69
00:34:16.69
(Finished)
13
(15)
Finished
13+
13
Male
15
5:42 min/km
26
83
Aileen PEGG
Aileen PEGG #83
Female 13+
00:34:25.50
00:34:25.50
(Finished)
10
(11)
Finished
13+
10
Female
11
5:44 min/km
27
44
Natasha POPOVIC
Natasha POPOVIC #44
Female 13+
00:34:28.92
00:34:28.92
(Finished)
11
(12)
Finished
13+
11
Female
12
5:44 min/km
28
98
Mara O'GRADY
Mara O'GRADY #98
Female 13+
00:34:38.20
00:34:38.20
(Finished)
12
(13)
Finished
13+
12
Female
13
5:46 min/km
29
162
Glyn MOOREY
Glyn MOOREY #162
Male 13+
00:34:45.17
00:34:45.17
(Finished)
14
(16)
Finished
13+
14
Male
16
5:47 min/km
30
113
Taryn BETTINI
Taryn BETTINI #113
Female 13+
00:35:09.45
00:35:09.45
(Finished)
13
(14)
Finished
13+
13
Female
14
5:51 min/km
31
130
Ina DORSHEIMER
Ina DORSHEIMER #130
Female 13+
00:35:19.20
00:35:19.20
(Finished)
14
(15)
Finished
13+
14
Female
15
5:53 min/km
32
193
Sue ROBINSON
Sue ROBINSON #193
Female 13+
00:35:30.15
00:35:30.15
(Finished)
15
(16)
Finished
13+
15
Female
16
Secret Rocky Runners
5:55 min/km
33
192
Nollaig BAKER
Nollaig BAKER #192
Female 13+
00:35:50.08
00:35:50.08
(Finished)
16
(17)
Finished
13+
16
Female
17
Secret Rocky Runners
5:58 min/km
34
123
Daniel POTTER
Daniel POTTER #123
Male 13+
00:35:51.05
00:35:51.05
(Finished)
15
(17)
Finished
13+
15
Male
17
5:58 min/km
35
169
Justin TRINDER
Justin TRINDER #169
Male 13+
00:35:51.48
00:35:51.48
(Finished)
16
(18)
Finished
13+
16
Male
18
5:58 min/km
36
219
Tayleisha ROBINSON
Tayleisha ROBINSON #219
Female 13+
00:35:53.12
00:35:53.12
(Finished)
17
(18)
Finished
13+
17
Female
18
Secret Rocky Runners
5:58 min/km
37
204
Elise SLATTERY
Elise SLATTERY #204
Female Under 13
00:37:47.93
00:37:47.93
(Finished)
2
(19)
Finished
Under 13
2
Female
19
6:17 min/km
38
282
Anna WAGNER
Anna WAGNER #282
Female 13+
00:37:54.05
00:37:54.05
(Finished)
18
(20)
Finished
13+
18
Female
20
6:19 min/km
39
283
Langley BRITCHFORD
Langley BRITCHFORD #283
Male 13+
00:37:54.65
00:37:54.65
(Finished)
17
(19)
Finished
13+
17
Male
19
6:19 min/km
40
104
Dianne HUNT
Dianne HUNT #104
Female 13+
00:38:09.17
00:38:09.17
(Finished)
19
(21)
Finished
13+
19
Female
21
6:21 min/km
41
38
Niamh HURLEY
Niamh HURLEY #38
Female 13+
00:38:25.80
00:38:25.80
(Finished)
20
(22)
Finished
13+
20
Female
22
6:24 min/km
42
33
Rebecca JOHNS
Rebecca JOHNS #33
Female 13+
00:38:28.61
00:38:28.61
(Finished)
21
(23)
Finished
13+
21
Female
23
6:24 min/km
43
32
Eric CURWOOD
Eric CURWOOD #32
Male 13+
00:38:31.40
00:38:31.40
(Finished)
18
(20)
Finished
13+
18
Male
20
6:25 min/km
44
236
Samantha COOMBS
Samantha COOMBS #236
Female 13+
00:38:37.96
00:38:37.96
(Finished)
22
(24)
Finished
13+
22
Female
24
Mandurah Bootcamp
6:26 min/km
45
286
Karen BOYCE
Karen BOYCE #286
Female 13+
00:38:55.27
00:38:55.27
(Finished)
23
(25)
Finished
13+
23
Female
25
6:29 min/km
46
181
Rebecca SANDRY
Rebecca SANDRY #181
Female 13+
00:39:03.17
00:39:03.17
(Finished)
24
(26)
Finished
13+
24
Female
26
Mandurah Bootcamp
6:30 min/km
47
40
Jennifer HURLEY
Jennifer HURLEY #40
Female 13+
00:39:51.71
00:39:51.71
(Finished)
25
(27)
Finished
13+
25
Female
27
6:38 min/km
48
259
Jamie MURPHY
Jamie MURPHY #259
Male 13+
00:40:04.91
00:40:04.91
(Finished)
19
(21)
Finished
13+
19
Male
21
6:40 min/km
49
257
Vesper JOHNS MURPHY
Vesper JOHNS MURPHY #257
Female Under 13
00:40:46.51
00:40:46.51
(Finished)
3
(28)
Finished
Under 13
3
Female
28
6:47 min/km
50
255
Amber POULTON
Amber POULTON #255
Female Under 13
00:40:46.80
00:40:46.80
(Finished)
4
(29)
Finished
Under 13
4
Female
29
Falcon Primary School
6:47 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (86 items)