Lake Leschenaultia OWS
11 Nov 2018
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
13
99
Daisy HEWITT
Daisy HEWITT #99
Female 11-15
00:24:15.2
00:24:15.2
1
(5)
11-15
1
Under 15
1
Female
5
St Hildas
1
00:21:20
14
15:09 min/km
17
104
Meg HOPKINS
Meg HOPKINS #104
Female 11-15
00:24:42.0
00:24:42.0
2
(8)
11-15
2
00:00:26.8
Under 15
2
Female
8
Central Aquatic Swimming & SLS Club
1
00:24:00
12
15:26 min/km
26
91
Jordaan HANSON
Jordaan HANSON #91
Female 11-15
00:25:58.6
00:25:58.6
3
(11)
11-15
3
00:01:43.4
Under 15
3
Female
11
Arena Swim Club
1
00:30:00
10
16:14 min/km
27
92
Dana HARRISON
Dana HARRISON #92
Female 11-15
00:26:06.0
00:26:06.0
4
(12)
11-15
4
00:01:50.8
Under 15
4
Female
12
Arena Swim Club
2
00:28:10
8
16:18 min/km
34
77
Renee ELLIOTT
Renee ELLIOTT #77
Female 11-15
00:27:28.7
00:27:28.7
5
(13)
11-15
5
00:03:13.5
Under 15
5
Female
13
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
2
00:36:00
6
17:10 min/km
45
144
Beth RANKIN
Beth RANKIN #144
Female 11-15
00:29:11.2
00:29:11.2
6
(19)
11-15
6
00:04:56.0
15-24
3
Female
19
00:26:30
10
18:14 min/km
98
178
Emma WRIGHT
Emma WRIGHT #178
Female 11-15
00:35:44.2
00:35:44.2
7
(53)
11-15
7
00:11:29.0
Under 15
6
Female
53
00:35:00
4
22:20 min/km
2
37
Sean BECK
Sean BECK #37
Male 11-15
00:20:07.7
00:20:07.7
1
(2)
11-15
1
15-24
2
Male
2
South Shore Swimming Club
1
00:20:20
12
12:34 min/km
28
166
Finn VAN DE NADORT
Finn VAN DE NADORT #166
Male 11-15
00:26:09.7
00:26:09.7
2
(16)
11-15
2
00:06:02.0
Under 15
1
Male
16
Central Aquatic Swimming & SLS Club
2
00:25:00
14
16:21 min/km
41
145
Tom RANKIN
Tom RANKIN #145
Male 11-15
00:28:48.1
00:28:48.1
3
(25)
11-15
3
00:08:40.4
Under 15
2
Male
25
00:29:45
12
18:00 min/km
49
134
Connor NORREGAARD
Connor NORREGAARD #134
Male 11-15
00:29:22.4
00:29:22.4
4
(27)
11-15
4
00:09:14.7
Under 15
3
Male
27
00:35:04
10
18:21 min/km
53
45
Madison BRAY
Madison BRAY #45
Female 16-19
00:29:57.6
00:29:57.6
1
(23)
16-19
1
15-24
4
Female
23
00:28:00
8
18:43 min/km
63
148
Rachael ROWLAND
Rachael ROWLAND #148
Female 16-19
00:31:45.1
00:31:45.1
2
(31)
16-19
2
00:01:47.5
15-24
6
Female
31
00:35:00
4
19:50 min/km
1
100
Harry HEWITT
Harry HEWITT #100
Male 16-19
00:19:41.6
00:19:41.6
1
(1)
16-19
1
15-24
1
Male
1
West Side Christchurch
1
00:19:00
14
12:18 min/km
11
33
River ALLEN
River ALLEN #33
Male 16-19
00:23:52.3
00:23:52.3
2
(7)
16-19
2
00:04:10.7
15-24
3
Male
7
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
1
00:25:00
10
14:55 min/km
29
215
Alex RANKIN
Alex RANKIN #215
Male 16-19
00:26:11.3
00:26:11.3
3
(17)
16-19
3
00:06:29.7
15-24
4
Male
17
00:26:00
8
16:22 min/km
3
69
Sacha DOWNING
Sacha DOWNING #69
Female 20-24
00:20:09.1
00:20:09.1
1
(1)
20-24
1
15-24
1
Female
1
Perth City Swim Club
1
00:20:30
14
12:35 min/km
6
153
Liv SMITH
Liv SMITH #153
Female 20-24
00:21:48.2
00:21:48.2
2
(2)
20-24
2
00:01:39.1
15-24
2
Female
2
Perth City Swim Club
2
00:21:00
12
13:37 min/km
59
137
Emily PERAZIC
Emily PERAZIC #137
Female 20-24
00:31:10.1
00:31:10.1
3
(28)
20-24
3
00:11:01.0
15-24
5
Female
28
00:32:00
6
19:28 min/km
10
159
Anthea STACEY
Anthea STACEY #159
Female 25-29
00:23:43.5
00:23:43.5
1
(4)
25-29
1
25-34
1
Female
4
00:23:30
14
14:49 min/km
37
111
Nichola JONES
Nichola JONES #111
Female 25-29
00:27:59.8
00:27:59.8
2
(14)
25-29
2
00:04:16.3
25-34
3
Female
14
00:28:50
10
17:29 min/km
54
114
Amy KERMAN
Amy KERMAN #114
Female 25-29
00:30:11.9
00:30:11.9
3
(24)
25-29
3
00:06:28.4
25-34
5
Female
24
West Coast Masters
7
00:29:00
6
18:52 min/km
73
68
Aithne DELL
Aithne DELL #68
Female 25-29
00:32:25.3
00:32:25.3
4
(38)
25-29
4
00:08:41.8
25-34
8
Female
38
Melville Masters
5
00:35:00
2
20:15 min/km
99
152
Kimberley SMITH
Kimberley SMITH #152
Female 25-29
00:35:46.8
00:35:46.8
5
(54)
25-29
5
00:12:03.3
25-34
12
Female
54
Swan Hills Masters
3
00:35:00
Yes
0
22:21 min/km
110
155
Russell SMITH
Russell SMITH #155
Male 25-29
00:37:07.1
00:37:07.1
1
(49)
25-29
1
25-34
4
Male
49
00:39:15
8
23:11 min/km
129
Shane MCREDMOND
Shane MCREDMOND #129
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
25-34
Male
Mandurah Masters
00:29:00
0
25
41
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #41
Female 30-34
00:25:44.7
00:25:44.7
1
(10)
30-34
1
25-34
2
Female
10
Perth City Swim Club
4
00:28:00
12
16:05 min/km
48
119
Yolanda LE VAUX
Yolanda LE VAUX #119
Female 30-34
00:29:21.6
00:29:21.6
2
(22)
30-34
2
00:03:36.9
25-34
4
Female
22
00:30:04
8
18:21 min/km
57
86
Sarah GRAIN
Sarah GRAIN #86
Female 30-34
00:30:38.3
00:30:38.3
3
(26)
30-34
3
00:04:53.6
25-34
6
Female
26
Beatty Park Masters
2
00:26:00
4
19:08 min/km
69
113
Niamh KENNEDY
Niamh KENNEDY #113
Female 30-34
00:32:06.9
00:32:06.9
4
(36)
30-34
4
00:06:22.2
25-34
7
Female
36
Beatty Park Masters
3
00:32:46
3
20:04 min/km
74
60
Sheena CLARK
Sheena CLARK #60
Female 30-34
00:32:26.4
00:32:26.4
5
(39)
30-34
5
00:06:41.7
25-34
9
Female
39
Melville Masters
6
00:29:02
1
20:16 min/km
78
171
Melinda WALLWORK
Melinda WALLWORK #171
Female 30-34
00:32:39.6
00:32:39.6
6
(42)
30-34
6
00:06:54.9
25-34
10
Female
42
Beatty Park Masters
4
00:32:00
1
20:24 min/km
86
74
Julie-Anne ELKINS
Julie-Anne ELKINS #74
Female 30-34
00:34:18.8
00:34:18.8
7
(46)
30-34
7
00:08:34.1
25-34
11
Female
46
00:39:27
1
21:26 min/km
35
239
Richie CHIPMAN
Richie CHIPMAN #239
Male 30-34
00:27:30.4
00:27:30.4
1
(22)
30-34
1
25-34
1
Male
22
Beatty Park Masters
1
00:40:00
14
17:11 min/km
39
243
David ELKINS
David ELKINS #243
Male 30-34
00:28:33.0
00:28:33.0
2
(24)
30-34
2
00:01:02.6
25-34
2
Male
24
00:30:00
12
17:50 min/km
92
36
Matthew BARNDON
Matthew BARNDON #36
Male 30-34
00:35:02.9
00:35:02.9
3
(43)
30-34
3
00:07:32.5
25-34
3
Male
43
Carine Masters
1
00:44:00
10
21:54 min/km
7
232
Ceinwen ROBERTS
Ceinwen ROBERTS #232
Female 35-39
00:22:48.3
00:22:48.3
1
(3)
35-39
1
35-44
1
Female
3
Maida Vale Masters
1
00:23:35
14
14:15 min/km
55
116
Gemma KEYES
Gemma KEYES #116
Female 35-39
00:30:15.1
00:30:15.1
2
(25)
35-39
2
00:07:26.8
35-44
4
Female
25
00:28:10
8
18:54 min/km
60
34
Tanya ANDREWS
Tanya ANDREWS #34
Female 35-39
00:31:15.8
00:31:15.8
3
(29)
35-39
3
00:08:27.5
35-44
6
Female
29
Cockburn Masters
1
00:32:35
Yes
0
19:32 min/km
80
57
Bronwen CHARLESSON
Bronwen CHARLESSON #57
Female 35-39
00:32:49.6
00:32:49.6
4
(43)
35-39
4
00:10:01.3
35-44
8
Female
43
00:25:00
2
20:31 min/km
97
131
Kirsten MITCHELL
Kirsten MITCHELL #131
Female 35-39
00:35:43.1
00:35:43.1
5
(52)
35-39
5
00:12:54.8
35-44
9
Female
52
Maida Vale Masters
6
00:30:30
1
22:19 min/km
121
42
Jennifer BOURNE
Jennifer BOURNE #42
Female 35-39
00:40:46.3
00:40:46.3
6
(69)
35-39
6
00:17:58.0
35-44
13
Female
69
Maida Vale Masters
9
00:39:25
1
25:28 min/km
122
117
Olena KOPYL
Olena KOPYL #117
Female 35-39
00:40:47.2
00:40:47.2
7
(70)
35-39
7
00:17:58.9
35-44
14
Female
70
Beatty Park Masters
5
00:37:15
1
25:29 min/km
96
Tracy HEAPERMAN
Tracy HEAPERMAN #96
Female 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Female
Claremont Masters
00:45:00
0
9
149
Troy SANTEN
Troy SANTEN #149
Male 35-39
00:23:41.6
00:23:41.6
1
(6)
35-39
1
35-44
1
Male
6
00:23:31
14
14:48 min/km
12
130
Ryan MEAD
Ryan MEAD #130
Male 35-39
00:23:55.8
00:23:55.8
2
(8)
35-39
2
00:00:14.2
35-44
2
Male
8
Swan Hills Masters
1
00:23:09
12
14:57 min/km
46
Cliff BRENNAN
Cliff BRENNAN #46
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Male
Cockburn Masters
00:45:10
0
14
58
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #58
Female 40-44
00:24:17.1
00:24:17.1
1
(6)
40-44
1
35-44
2
Female
6
Perth City Swim Club
3
00:23:29
12
15:10 min/km
40
109
Sarah JEMERSON
Sarah JEMERSON #109
Female 40-44
00:28:34.6
00:28:34.6
2
(16)
40-44
2
00:04:17.5
35-44
3
Female
16
Swan Hills Masters
2
00:29:28
10
17:51 min/km
58
78
Svetlana ELLIOTT
Svetlana ELLIOTT #78
Female 40-44
00:31:10.0
00:31:10.0
3
(27)
40-44
3
00:06:52.9
35-44
5
Female
27
F4L Phoenix Triathlon Club
3
00:36:00
6
19:28 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)