Lake Leschenaultia OWS
11 Nov 2018
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
11
33
River ALLEN
River ALLEN #33
Male 16-19
00:23:52.3
00:23:52.3
2
(7)
16-19
2
00:04:10.7
15-24
3
Male
7
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
1
00:25:00
10
14:55 min/km
60
34
Tanya ANDREWS
Tanya ANDREWS #34
Female 35-39
00:31:15.8
00:31:15.8
3
(29)
35-39
3
00:08:27.5
35-44
6
Female
29
Cockburn Masters
1
00:32:35
Yes
0
19:32 min/km
124
35
Hilary ARBER
Hilary ARBER #35
Female 75-79
00:41:07.9
00:41:07.9
4
(72)
75-79
4
00:08:57.0
75+
4
Female
72
Belmont Masters
1
00:37:00
8
25:42 min/km
92
36
Matthew BARNDON
Matthew BARNDON #36
Male 30-34
00:35:02.9
00:35:02.9
3
(43)
30-34
3
00:07:32.5
25-34
3
Male
43
Carine Masters
1
00:44:00
10
21:54 min/km
2
37
Sean BECK
Sean BECK #37
Male 11-15
00:20:07.7
00:20:07.7
1
(2)
11-15
1
15-24
2
Male
2
South Shore Swimming Club
1
00:20:20
12
12:34 min/km
120
38
Lisa BISSELL
Lisa BISSELL #38
Female 55-59
00:39:35.6
00:39:35.6
7
(68)
55-59
7
00:13:51.9
55-64
14
Female
68
Whitfords Masters
1
00:40:40
1
24:44 min/km
136
39
Richard BISSELL
Richard BISSELL #39
Male 60-64
00:50:30.4
00:50:30.4
6
(59)
60-64
6
00:25:21.3
55-64
9
Male
59
00:45:45
1
31:34 min/km
126
40
Jan BODDY
Jan BODDY #40
Female 65-69
00:41:17.8
00:41:17.8
7
(73)
65-69
7
00:08:40.3
65-74
8
Female
73
Mandurah Masters
9
00:40:05
2
25:48 min/km
25
41
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #41
Female 30-34
00:25:44.7
00:25:44.7
1
(10)
30-34
1
25-34
2
Female
10
Perth City Swim Club
4
00:28:00
12
16:05 min/km
121
42
Jennifer BOURNE
Jennifer BOURNE #42
Female 35-39
00:40:46.3
00:40:46.3
6
(69)
35-39
6
00:17:58.0
35-44
13
Female
69
Maida Vale Masters
9
00:39:25
1
25:28 min/km
43
Belinda BOYD
Belinda BOYD #43
Female 45-49
DNF
DNF
45-49
45-54
Female
Belmont Masters
00:35:35
0
127
44
Brian BRADY
Brian BRADY #44
Male 65-69
00:41:23.5
00:41:23.5
9
(54)
65-69
9
00:16:38.2
65-74
12
Male
54
Maida Vale Masters
10
00:40:00
1
25:52 min/km
53
45
Madison BRAY
Madison BRAY #45
Female 16-19
00:29:57.6
00:29:57.6
1
(23)
16-19
1
15-24
4
Female
23
00:28:00
8
18:43 min/km
46
Cliff BRENNAN
Cliff BRENNAN #46
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Male
Cockburn Masters
00:45:10
0
84
47
John BRIGHTON
John BRIGHTON #47
Male 70-74
00:34:13.3
00:34:13.3
2
(40)
70-74
2
00:07:06.8
65-74
8
Male
40
00:35:00
Snorkel
0
21:23 min/km
48
John BRIGHTON
John BRIGHTON #48
Male 70-74
DNS
DNS
70-74
65-74
Male
00:35:00
0
118
49
Lara BROAD
Lara BROAD #49
Female 45-49
00:39:19.3
00:39:19.3
7
(66)
45-49
7
00:10:00.8
45-54
9
Female
66
00:40:00
1
24:34 min/km
96
50
Debbie BROWN
Debbie BROWN #50
Female 60-64
00:35:33.6
00:35:33.6
6
(51)
60-64
6
00:10:55.7
55-64
11
Female
51
Mandurah Masters
6
00:34:04
1
22:13 min/km
85
51
Julie BULL
Julie BULL #51
Female 45-49
00:34:14.7
00:34:14.7
4
(45)
45-49
4
00:04:56.2
45-54
6
Female
45
F4L Phoenix Triathlon Club
5
00:33:25
4
21:24 min/km
61
52
Rex BURKE
Rex BURKE #52
Male 60-64
00:31:17.0
00:31:17.0
3
(32)
60-64
3
00:06:07.9
55-64
6
Male
32
Melville Masters
4
00:34:17
4
19:33 min/km
53
Kirsten CADLE
Kirsten CADLE #53
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
45-54
Female
Fremantle Masters
00:35:00
0
103
54
Helen CAHILL
Helen CAHILL #54
Female 45-49
00:36:37.6
00:36:37.6
5
(56)
45-49
5
00:07:19.1
45-54
7
Female
56
Mandurah Masters
8
00:36:23
3
22:53 min/km
33
55
John CAHILL
John CAHILL #55
Male 50-54
00:27:18.1
00:27:18.1
6
(21)
50-54
6
00:05:36.7
45-54
7
Male
21
Mandurah Masters
1
00:30:23
3
17:03 min/km
43
56
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #56
Female 50-54
00:28:51.6
00:28:51.6
1
(17)
50-54
1
45-54
1
Female
17
Armadale Masters
1
00:29:30
14
18:02 min/km
80
57
Bronwen CHARLESSON
Bronwen CHARLESSON #57
Female 35-39
00:32:49.6
00:32:49.6
4
(43)
35-39
4
00:10:01.3
35-44
8
Female
43
00:25:00
2
20:31 min/km
14
58
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #58
Female 40-44
00:24:17.1
00:24:17.1
1
(6)
40-44
1
35-44
2
Female
6
Perth City Swim Club
3
00:23:29
12
15:10 min/km
131
59
Peter CLARK
Peter CLARK #59
Male 60-64
00:43:42.2
00:43:42.2
5
(55)
60-64
5
00:18:33.1
55-64
8
Male
55
Melville Masters
10
00:34:41
2
27:18 min/km
74
60
Sheena CLARK
Sheena CLARK #60
Female 30-34
00:32:26.4
00:32:26.4
5
(39)
30-34
5
00:06:41.7
25-34
9
Female
39
Melville Masters
6
00:29:02
1
20:16 min/km
61
Debbie COOPER
Debbie COOPER #61
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
55-64
Female
Swan Hills Masters
00:39:20
0
117
62
Jim COTEN
Jim COTEN #62
Male 50-54
00:39:08.8
00:39:08.8
12
(52)
50-54
12
00:17:27.4
45-54
17
Male
52
Kwinana Masters
1
00:41:00
1
24:28 min/km
76
63
Jennifer CRAKE
Jennifer CRAKE #63
Female 65-69
00:32:37.5
00:32:37.5
1
(41)
65-69
1
65-74
1
Female
41
Mandurah Masters
4
00:32:22
14
20:23 min/km
70
64
Steven CRAKE
Steven CRAKE #64
Male 65-69
00:32:10.7
00:32:10.7
3
(34)
65-69
3
00:07:25.4
65-74
4
Male
34
Mandurah Masters
3
00:29:05
8
20:06 min/km
51
65
Charles CROFT
Charles CROFT #65
Male 65-69
00:29:30.5
00:29:30.5
2
(29)
65-69
2
00:04:45.2
65-74
3
Male
29
Armadale Masters
3
00:31:17
10
18:26 min/km
94
66
Heather CROFT
Heather CROFT #66
Female 65-69
00:35:08.8
00:35:08.8
3
(50)
65-69
3
00:02:31.3
65-74
3
Female
50
Armadale Masters
6
00:37:31
10
21:58 min/km
138
67
Marta DANIEL
Marta DANIEL #67
Female 60-64
00:51:49.4
00:51:49.4
10
(79)
60-64
10
00:27:11.5
55-64
17
Female
79
Marta Daniel
1
00:55:00
1
32:23 min/km
73
68
Aithne DELL
Aithne DELL #68
Female 25-29
00:32:25.3
00:32:25.3
4
(38)
25-29
4
00:08:41.8
25-34
8
Female
38
Melville Masters
5
00:35:00
2
20:15 min/km
3
69
Sacha DOWNING
Sacha DOWNING #69
Female 20-24
00:20:09.1
00:20:09.1
1
(1)
20-24
1
15-24
1
Female
1
Perth City Swim Club
1
00:20:30
14
12:35 min/km
52
70
Dave DYSON
Dave DYSON #70
Male 50-54
00:29:48.5
00:29:48.5
8
(30)
50-54
8
00:08:07.1
45-54
10
Male
30
00:28:00
1
18:37 min/km
44
71
Jackie EGAN
Jackie EGAN #71
Female 50-54
00:29:03.3
00:29:03.3
2
(18)
50-54
2
00:00:11.7
45-54
2
Female
18
Stadium Masters
2
00:28:27
12
18:09 min/km
111
72
Georgina EGERTON-WARBURTON
Georgina EGERTON-WARBURTON #72
Female 40-44
00:37:44.0
00:37:44.0
6
(62)
40-44
6
00:13:26.9
35-44
11
Female
62
00:45:00
1
23:34 min/km
77
73
Grey EGERTON-WARBURTON
Grey EGERTON-WARBURTON #73
Male 45-49
00:32:38.1
00:32:38.1
3
(36)
45-49
3
00:12:21.2
45-54
11
Male
36
00:45:00
1
20:23 min/km
86
74
Julie-Anne ELKINS
Julie-Anne ELKINS #74
Female 30-34
00:34:18.8
00:34:18.8
7
(46)
30-34
7
00:08:34.1
25-34
11
Female
46
00:39:27
1
21:26 min/km
106
75
Kate ELLIOTT
Kate ELLIOTT #75
Female 65-69
00:36:49.9
00:36:49.9
4
(59)
65-69
4
00:04:12.4
65-74
4
Female
59
Maida Vale Masters
7
00:35:35
8
23:01 min/km
42
76
Mark ELLIOTT
Mark ELLIOTT #76
Male 45-49
00:28:48.5
00:28:48.5
2
(26)
45-49
2
00:08:31.6
45-54
9
Male
26
F4L Phoenix Triathlon Club
2
00:29:00
1
18:00 min/km
34
77
Renee ELLIOTT
Renee ELLIOTT #77
Female 11-15
00:27:28.7
00:27:28.7
5
(13)
11-15
5
00:03:13.5
Under 15
5
Female
13
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
2
00:36:00
6
17:10 min/km
58
78
Svetlana ELLIOTT
Svetlana ELLIOTT #78
Female 40-44
00:31:10.0
00:31:10.0
3
(27)
40-44
3
00:06:52.9
35-44
5
Female
27
F4L Phoenix Triathlon Club
3
00:36:00
6
19:28 min/km
114
79
Theresa ELLIOTT
Theresa ELLIOTT #79
Female 75-79
00:38:32.9
00:38:32.9
2
(64)
75-79
2
00:06:22.0
75+
2
Female
64
Claremont Masters
4
00:39:00
12
24:05 min/km
129
80
Ann FERGUSON
Ann FERGUSON #80
Female 60-64
00:41:30.5
00:41:30.5
8
(75)
60-64
8
00:16:52.6
55-64
15
Female
75
Mandurah Masters
10
00:40:24
1
25:56 min/km
50
81
Greg FREY
Greg FREY #81
Male 60-64
00:29:29.2
00:29:29.2
2
(28)
60-64
2
00:04:20.1
55-64
4
Male
28
Armadale Masters
2
00:29:30
8
18:25 min/km
123
82
Pauline GEORGE
Pauline GEORGE #82
Female 70-74
00:40:55.8
00:40:55.8
1
(71)
70-74
1
65-74
7
Female
71
Cockburn Masters
2
00:55:10
3
25:34 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)