Swimming WA OWS 1617 #10 - Sorrento
26 Jan 2017
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (205 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
State
Pace
Wave
Finish
FinishBKP
1
135
Travis NEDERPELT
Travis NEDERPELT #135
Male Open (18-34)
00:19:40.6
00:19:40.6
1
(1)
Open (18-34)
1
Male
1
Tuart Hill Swimming Club
Western Australia
15:44 min/km
Wave 4
00:19:40.6
00:00:01.6
2
580
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #580
Male Under 18
00:19:41.2
00:19:41.2
1
(2)
Under 18
1
Male
2
Barracudas
Western Australia
15:44 min/km
Wave 4
00:19:41.2
00:00:02.1
3
134
Cyrus MILNE
Cyrus MILNE #134
Male Under 15
00:19:49.2
00:19:49.2
1
(3)
Under 15
1
Male
3
Western Australia
15:51 min/km
Wave 4
00:19:49.2
00:00:01.6
4
129
Daniel MACEY
Daniel MACEY #129
Male Legends (35-49)
00:20:39.4
00:20:39.4
1
(4)
Legends (35-49)
1
Male
4
Western Australia
16:31 min/km
Wave 4
00:20:39.4
00:00:01.8
5
620
Ciaran MCCHORD
Ciaran MCCHORD #620
Male Under 18
00:20:40.4
00:20:40.4
2
(5)
Under 18
2
00:00:59.2
Male
5
Arena
Western Australia
16:32 min/km
Wave 4
00:20:40.4
00:00:03.4
6
412
Jessica CAKE
Jessica CAKE #412
Female Under 15
00:20:43.8
00:20:43.8
1
(1)
Under 15
1
Female
1
Barracudas
Western Australia
16:35 min/km
Wave 5
00:20:43.8
00:00:00.3
7
407
Scotia BROOME
Scotia BROOME #407
Female Under 15
00:20:45.3
00:20:45.3
2
(2)
Under 15
2
00:00:01.5
Female
2
Barracudas
Western Australia
16:36 min/km
Wave 5
00:20:45.3
00:00:02.1
8
218
Abby OUWENDYK
Abby OUWENDYK #218
Female Under 18
00:20:48.2
00:20:48.2
1
(3)
Under 18
1
Female
3
Western Australia
16:38 min/km
Wave 5
00:20:48.2
00:00:02.1
9
253
Rosie WOOD
Rosie WOOD #253
Female Open (18-34)
00:20:49.2
00:20:49.2
1
(4)
Open (18-34)
1
Female
4
Barracudas
Western Australia
16:39 min/km
Wave 5
00:20:49.2
00:00:00.8
10
111
Finn HIGGINS
Finn HIGGINS #111
Male Under 18
00:20:57.8
00:20:57.8
3
(6)
Under 18
3
00:01:16.6
Male
6
Western Australia
16:46 min/km
Wave 4
00:20:57.8
00:00:00.3
11
145
Elliot ROBERTS
Elliot ROBERTS #145
Male Under 18
00:21:01.5
00:21:01.5
4
(7)
Under 18
4
00:01:20.3
Male
7
Western Australia
16:49 min/km
Wave 4
00:21:01.5
00:00:02.2
12
151
Keith SOLLY
Keith SOLLY #151
Male Under 15
00:21:19.6
00:21:19.6
2
(8)
Under 15
2
00:01:30.4
Male
8
Arena
Western Australia
17:03 min/km
Wave 4
00:21:19.6
00:00:01.5
13
321
Luke LUMSDEN
Luke LUMSDEN #321
Male Under 18
00:21:59.1
00:21:59.1
5
(9)
Under 18
5
00:02:17.9
Male
9
Bay view saints
Western Australia
17:35 min/km
Wave 4
00:21:59.1
00:00:03.2
14
130
Alessio MACRI
Alessio MACRI #130
Male Under 15
00:22:11.6
00:22:11.6
3
(10)
Under 15
3
00:02:22.4
Male
10
Tuart Hill Swimming Club
Western Australia
17:45 min/km
Wave 4
00:22:11.6
00:00:00.7
15
154
Andrew TWINE
Andrew TWINE #154
Male Super Legends (50+)
00:22:22.0
00:22:22.0
1
(11)
Super Legends (50+)
1
Male
11
Western Australia
17:53 min/km
Wave 4
00:22:22.0
00:00:01.1
16
142
Joe QUIRK
Joe QUIRK #142
Male Under 15
00:22:39.8
00:22:39.8
4
(12)
Under 15
4
00:02:50.6
Male
12
Arena
Western Australia
18:07 min/km
Wave 4
00:22:39.8
00:00:02.9
17
920
Andrea FAZARI
Andrea FAZARI #920
Female Under 15
00:22:42.3
00:22:42.3
3
(5)
Under 15
3
00:01:58.5
Female
5
Tuart Hill Swimming Club
Western Australia
18:09 min/km
Wave 5
00:22:42.3
00:00:01.3
18
95
Shaun CLEAVER
Shaun CLEAVER #95
Male Legends (35-49)
00:22:43.7
00:22:43.7
2
(13)
Legends (35-49)
2
00:02:04.3
Male
13
Western Australia
18:10 min/km
Wave 4
00:22:43.7
00:00:03.9
19
179
Sienna CUMMINS
Sienna CUMMINS #179
Female Under 15
00:22:54.5
00:22:54.5
4
(6)
Under 15
4
00:02:10.7
Female
6
Kwinana
Western Australia
18:19 min/km
Wave 5
00:22:54.5
00:00:01.4
20
660
Rebecca DECK
Rebecca DECK #660
Female Under 18
00:23:02.1
00:23:02.1
2
(7)
Under 18
2
00:02:13.9
Female
7
Barracudas
Western Australia
18:25 min/km
Wave 5
00:23:02.1
00:00:02.0
21
99
Rhys CROXFORD
Rhys CROXFORD #99
Male Legends (35-49)
00:23:02.2
00:23:02.2
3
(14)
Legends (35-49)
3
00:02:22.8
Male
14
Central Aquatic
Western Australia
18:25 min/km
Wave 4
00:23:02.2
00:00:02.0
22
143
Charlie REYNOLDS
Charlie REYNOLDS #143
Male Under 15
00:23:02.7
00:23:02.7
5
(15)
Under 15
5
00:03:13.5
Male
15
Western Australia
18:26 min/km
Wave 4
00:23:02.7
00:00:00.6
23
225
Isabella PRENDIVILLE
Isabella PRENDIVILLE #225
Female Under 15
00:23:04.0
00:23:04.0
5
(8)
Under 15
5
00:02:20.2
Female
8
Bay view saints
Western Australia
18:27 min/km
Wave 5
00:23:04.0
00:00:01.0
24
211
Hannah MILLER
Hannah MILLER #211
Female Under 18
00:23:04.9
00:23:04.9
3
(9)
Under 18
3
00:02:16.7
Female
9
Kwinana
Western Australia
18:27 min/km
Wave 5
00:23:04.9
25
917
James BALLARD
James BALLARD #917
Male Open (18-34)
00:23:11.0
00:23:11.0
2
(16)
Open (18-34)
2
00:03:30.4
Male
16
Western Australia
18:32 min/km
Wave 4
00:23:11.0
00:00:02.1
26
901
Caden BARNETT
Caden BARNETT #901
Male Under 15
00:23:12.3
00:23:12.3
6
(17)
Under 15
6
00:03:23.1
Male
17
Western Australia
18:33 min/km
Wave 4
00:23:12.3
00:00:02.8
27
165
Jessica BARCLAY
Jessica BARCLAY #165
Female Open (18-34)
00:23:20.0
00:23:20.0
2
(10)
Open (18-34)
2
00:02:30.8
Female
10
Western Australia
18:40 min/km
Wave 5
00:23:20.0
00:00:02.1
28
84
Declan BROWN
Declan BROWN #84
Male Under 15
00:23:20.1
00:23:20.1
7
(18)
Under 15
7
00:03:30.9
Male
18
Tuart Hill Swimming Club
Western Australia
18:40 min/km
Wave 4
00:23:20.1
00:00:01.6
29
447
Fynn EVANS-OCHARERN
Fynn EVANS-OCHARERN #447
Female Under 18
00:23:22.0
00:23:22.0
4
(11)
Under 18
4
00:02:33.8
Female
11
Western Australia
18:41 min/km
Wave 5
00:23:22.0
00:00:01.5
30
255
Charlotte ZOLLNER
Charlotte ZOLLNER #255
Female Under 15
00:23:25.4
00:23:25.4
6
(12)
Under 15
6
00:02:41.6
Female
12
South Shore Swimming Club
Western Australia
18:44 min/km
Wave 5
00:23:25.4
00:00:02.5
31
919
Claire EVANS
Claire EVANS #919
Female Super Legends (50+)
00:23:30.6
00:23:30.6
1
(13)
Super Legends (50+)
1
Female
13
Western Australia
18:48 min/km
Wave 5
00:23:30.6
00:00:01.7
32
167
Aimee BULLIER
Aimee BULLIER #167
Female Under 15
00:23:31.4
00:23:31.4
7
(14)
Under 15
7
00:02:47.6
Female
14
Central Aquatic
Western Australia
18:49 min/km
Wave 5
00:23:31.4
00:00:01.7
33
187
Caitlin GOLDING
Caitlin GOLDING #187
Female Under 15
00:23:47.1
00:23:47.1
8
(15)
Under 15
8
00:03:03.3
Female
15
Riverton Aquanauts
Western Australia
19:01 min/km
Wave 5
00:23:47.1
00:00:01.6
34
149
Benjamin SNOOK
Benjamin SNOOK #149
Male Under 15
00:23:54.2
00:23:54.2
8
(19)
Under 15
8
00:04:05.0
Male
19
Western Australia
19:07 min/km
Wave 4
00:23:54.2
00:00:02.2
35
194
Alice HARWOOD
Alice HARWOOD #194
Female Under 15
00:23:59.4
00:23:59.4
9
(16)
Under 15
9
00:03:15.6
Female
16
Western Australia
19:11 min/km
Wave 5
00:23:59.4
00:00:01.3
36
89
Maverick CAKE
Maverick CAKE #89
Male Under 15
00:24:05.0
00:24:05.0
9
(20)
Under 15
9
00:04:15.8
Male
20
Barracudas
Western Australia
19:16 min/km
Wave 4
00:24:05.0
00:00:00.2
37
83
Christopher BRACE
Christopher BRACE #83
Male Under 15
00:24:15.5
00:24:15.5
10
(21)
Under 15
10
00:04:26.3
Male
21
Western Sprint Swimming Club
Western Australia
19:24 min/km
Wave 4
00:24:15.5
00:00:01.6
38
110
David HENDRICK
David HENDRICK #110
Male Open (18-34)
00:24:41.5
00:24:41.5
3
(22)
Open (18-34)
3
00:05:00.9
Male
22
Western Australia
19:45 min/km
Wave 4
00:24:41.5
00:00:02.0
39
196
Imke HOUWERS
Imke HOUWERS #196
Female Open (18-34)
00:24:42.8
00:24:42.8
3
(17)
Open (18-34)
3
00:03:53.6
Female
17
Western Australia
19:46 min/km
Wave 5
00:24:42.8
00:00:02.8
40
119
Neil JOHNSON
Neil JOHNSON #119
Male Legends (35-49)
00:24:46.2
00:24:46.2
4
(23)
Legends (35-49)
4
00:04:06.8
Male
23
Western Australia
19:48 min/km
Wave 4
00:24:46.2
00:00:02.4
41
112
Willoughby HILTON
Willoughby HILTON #112
Male Legends (35-49)
00:24:49.5
00:24:49.5
5
(24)
Legends (35-49)
5
00:04:10.1
Male
24
19:51 min/km
Wave 4
00:24:49.5
00:00:04.4
42
150
William SNOOK
William SNOOK #150
Male Super Legends (50+)
00:24:58.9
00:24:58.9
2
(25)
Super Legends (50+)
2
00:02:36.9
Male
25
Western Australia
19:59 min/km
Wave 4
00:24:58.9
00:00:02.0
43
76
Tony BAKER
Tony BAKER #76
Male Super Legends (50+)
00:24:59.0
00:24:59.0
3
(26)
Super Legends (50+)
3
00:02:37.0
Male
26
South Shore Swimming Club
Western Australia
19:59 min/km
Wave 4
00:24:59.0
00:00:01.7
44
156
Rob VICKERY
Rob VICKERY #156
Male Open (18-34)
00:25:01.1
00:25:01.1
4
(27)
Open (18-34)
4
00:05:20.5
Male
27
Western Australia
20:00 min/km
Wave 4
00:25:01.1
00:00:03.5
45
254
Tiana ZAPPACOSTA
Tiana ZAPPACOSTA #254
Female Open (18-34)
00:25:07.8
00:25:07.8
4
(18)
Open (18-34)
4
00:04:18.6
Female
18
Victoria Park
Western Australia
20:06 min/km
Wave 5
00:25:07.8
00:00:01.8
46
176
Keala CRAWLEY
Keala CRAWLEY #176
Female Under 15
00:25:21.9
00:25:21.9
10
(19)
Under 15
10
00:04:38.1
Female
19
Breakers
Western Australia
20:17 min/km
Wave 5
00:25:21.9
00:00:00.4
47
87
Roland BUCHER
Roland BUCHER #87
Male Legends (35-49)
00:25:24.2
00:25:24.2
6
(28)
Legends (35-49)
6
00:04:44.8
Male
28
Western Australia
20:19 min/km
Wave 4
00:25:24.2
00:00:02.4
48
175
Charlotte COX
Charlotte COX #175
Female Under 15
00:25:33.3
00:25:33.3
11
(20)
Under 15
11
00:04:49.5
Female
20
Bay view saints
Western Australia
20:26 min/km
Wave 5
00:25:33.3
00:00:02.2
49
107
Rick GOLDING
Rick GOLDING #107
Male Legends (35-49)
00:25:37.3
00:25:37.3
7
(29)
Legends (35-49)
7
00:04:57.9
Male
29
Riverton Aquanauts
Western Australia
20:29 min/km
Wave 4
00:25:37.3
00:00:01.9
50
943
Bradley GARDNER
Bradley GARDNER #943
Male Open (18-34)
00:25:40.4
00:25:40.4
5
(30)
Open (18-34)
5
00:05:59.8
Male
30
Western Australia
20:32 min/km
Wave 4
00:25:40.4
00:00:02.5
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (205 items)