The Stand Up Surf Shop King of the Cut
4 Dec 2016
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Pod
Pace
85
1
Jackie NICHOLL
Jackie NICHOLL #1
Female Pro Class
02:42:46.1
02:42:46.1
8
(10)
Pro Class
8
Female
10
Western Australia
AUS
None
6:46 min/km
78
3
Ke'ale DORRIES
Ke'ale DORRIES #3
Female Pro Class
02:40:16.3
02:40:16.3
6
(7)
Pro Class
6
Female
7
Queensland
AUS
None
6:40 min/km
55
4
Belinda STOWELL BRETT
Belinda STOWELL BRETT #4
Female Pro Class
02:22:44.2
02:22:44.2
5
(5)
Pro Class
5
Female
5
Western Australia
AUS
Fremantle
5:56 min/km
31
5
Karla GILBERT
Karla GILBERT #5
Female Pro Class
02:14:47.8
02:14:47.8
1
(1)
Pro Class
1
Female
1
Queensland
AUS
None
5:36 min/km
44
6
Angela JACKSON
Angela JACKSON #6
Female Pro Class
02:18:49.7
02:18:49.7
3
(3)
Pro Class
3
Female
3
Queensland
AUS
None
5:47 min/km
79
7
Jade LANE
Jade LANE #7
Female Pro Class
02:40:17.2
02:40:17.2
7
(8)
Pro Class
7
Female
8
Western Australia
AUS
Fremantle
6:40 min/km
100
8
Chloe WALKERDENE
Chloe WALKERDENE #8
Female Pro Class
02:56:22.9
02:56:22.9
9
(12)
Pro Class
9
Female
12
Queensland
AUS
7:20 min/km
53
9
Terrene BLACK
Terrene BLACK #9
Female Pro Class
02:21:36.5
02:21:36.5
4
(4)
Pro Class
4
Female
4
New South Wales
AUS
None
5:54 min/km
43
10
Marie BUCHANAN
Marie BUCHANAN #10
Female Pro Class
02:18:45.8
02:18:45.8
2
(2)
Pro Class
2
Female
2
GBR
5:46 min/km
20
11
Tomoyasu MURABAYASHI
Tomoyasu MURABAYASHI #11
Male Pro Class
02:05:05.2
02:05:05.2
15
(20)
Pro Class
15
Male
20
JPN
None
5:12 min/km
86
12
Shane BRAY
Shane BRAY #12
Male Open Unlimited
02:42:52.3
02:42:52.3
8
(76)
Open Unlimited
8
Male
76
AUS
None
6:47 min/km
13
Toby CRACKNELL
Toby CRACKNELL #13
Male Pro Class
DNS
DNS
Pro Class
Male
Queensland
AUS
None
7
14
Michael BOOTH
Michael BOOTH #14
Male Pro Class
01:53:41.8
01:53:41.8
6
(7)
Pro Class
6
Male
7
Queensland
AUS
None
4:44 min/km
16
15
Paul JACKSON
Paul JACKSON #15
Male Pro Class
01:58:51.3
01:58:51.3
12
(16)
Pro Class
12
Male
16
Queensland
AUS
None
4:57 min/km
9
16
James CASEY
James CASEY #16
Male Pro Class
01:53:58.5
01:53:58.5
7
(9)
Pro Class
7
Male
9
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:44 min/km
5
17
Marcus HANSEN
Marcus HANSEN #17
Male Pro Class
01:52:12.4
01:52:12.4
5
(5)
Pro Class
5
Male
5
NZL
4:40 min/km
59
18
Damian ENGLAND
Damian ENGLAND #18
Male Pro Class
02:27:32.9
02:27:32.9
19
(54)
Pro Class
19
Male
54
Western Australia
AUS
North Shore Paddlers
6:08 min/km
19
19
Tim CYPRIEN
Tim CYPRIEN #19
Male Pro Class
02:01:54.7
02:01:54.7
14
(19)
Pro Class
14
Male
19
Queensland
AUS
None
5:04 min/km
3
20
Matt NOTTAGE
Matt NOTTAGE #20
Male Pro Class
01:49:39.8
01:49:39.8
3
(3)
Pro Class
3
Male
3
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:34 min/km
4
21
Beau O'BRIAN
Beau O'BRIAN #21
Male Pro Class
01:50:34.0
01:50:34.0
4
(4)
Pro Class
4
Male
4
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:36 min/km
22
Ross MC GARRY
Ross MC GARRY #22
Male Pro Class
DNF
DNF
Pro Class
Male
IRL
62
23
Samuel MAURICE
Samuel MAURICE #23
Male Pro Class
02:30:05.1
02:30:05.1
20
(57)
Pro Class
20
Male
57
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
6:15 min/km
13
24
William LEE
William LEE #24
Male Pro Class
01:56:47.4
01:56:47.4
10
(13)
Pro Class
10
Male
13
Western Australia
AUS
Fremantle
4:51 min/km
49
25
Lee MCLEAN
Lee MCLEAN #25
Male Pro Class
02:19:44.5
02:19:44.5
18
(46)
Pro Class
18
Male
46
New South Wales
AUS
None
5:49 min/km
14
26
Wesley FRY
Wesley FRY #26
Male Pro Class
01:57:06.3
01:57:06.3
11
(14)
Pro Class
11
Male
14
Western Australia
AUS
Fremantle
4:52 min/km
23
27
Paul SIMMONS
Paul SIMMONS #27
Male Pro Class
02:09:21.7
02:09:21.7
16
(23)
Pro Class
16
Male
23
GBR
None
5:23 min/km
1
28
Puyo TITOUAN
Puyo TITOUAN #28
Male Pro Class
01:48:28.2
01:48:28.2
1
(1)
Pro Class
1
Male
1
NCL
4:31 min/km
17
29
Ben TARDREW
Ben TARDREW #29
Male Pro Class
01:59:37.1
01:59:37.1
13
(17)
Pro Class
13
Male
17
Queensland
AUS
City Beach Drum Liners
4:59 min/km
107
30
Tracey MOUQUE
Tracey MOUQUE #30
Female Over 40
03:27:09.3
03:27:09.3
6
(15)
Over 40
6
Female
15
Queensland
AUS
None
8:37 min/km
102
31
Nicole JONES
Nicole JONES #31
Female Over 40
02:58:20.1
02:58:20.1
4
(13)
Over 40
4
Female
13
Western Australia
AUS
Fremantle
7:25 min/km
84
32
Charlotte SPICER
Charlotte SPICER #32
Female Over 40
02:42:33.8
02:42:33.8
2
(9)
Over 40
2
Female
9
SIN
None
6:46 min/km
88
33
Sue DORRIES
Sue DORRIES #33
Female Over 40
02:45:07.0
02:45:07.0
3
(11)
Over 40
3
Female
11
Queensland
AUS
None
6:52 min/km
70
34
Cristiana CHESSA
Cristiana CHESSA #34
Female Over 40
02:35:27.3
02:35:27.3
1
(6)
Over 40
1
Female
6
Western Australia
AUS
North Shore Paddlers
6:28 min/km
77
35
Scott CORRIGAN
Scott CORRIGAN #35
Male Under 40
02:38:47.2
02:38:47.2
6
(71)
Under 40
6
Male
71
AUS
None
6:36 min/km
56
36
Luke HALLAM
Luke HALLAM #36
Male Under 40
02:25:12.3
02:25:12.3
4
(51)
Under 40
4
Male
51
Western Australia
AUS
None
6:03 min/km
30
37
Nico SCHENK
Nico SCHENK #37
Male Pro Class
02:14:02.1
02:14:02.1
17
(30)
Pro Class
17
Male
30
Queensland
AUS
None
5:35 min/km
18
38
Noã¯c GARIOUD
Noã¯c GARIOUD #38
Male Under 40
01:59:43.0
01:59:43.0
1
(18)
Under 40
1
Male
18
NCL
None
4:59 min/km
2
40
Colmas CLEMENTS
Colmas CLEMENTS #40
Male Pro Class
01:49:09.6
01:49:09.6
2
(2)
Pro Class
2
Male
2
NCL
None
4:32 min/km
97
41
Robert BULLEN
Robert BULLEN #41
Male Under 40
02:51:54.6
02:51:54.6
10
(86)
Under 40
10
Male
86
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
7:09 min/km
96
42
Jun Hao LO
Jun Hao LO #42
Male Under 40
02:49:24.8
02:49:24.8
9
(85)
Under 40
9
Male
85
WA
SIN
Fremantle
7:03 min/km
45
43
Julius WRIGHT
Julius WRIGHT #43
Male Under 40
02:18:52.7
02:18:52.7
2
(42)
Under 40
2
Male
42
Queensland
AUS
None
5:47 min/km
80
44
Paul HEPWORTH
Paul HEPWORTH #44
Male Under 40
02:40:24.2
02:40:24.2
7
(72)
Under 40
7
Male
72
Western Australia
AUS
None
6:41 min/km
92
45
Tony SYCAMORE
Tony SYCAMORE #45
Male Under 40
02:46:27.9
02:46:27.9
8
(81)
Under 40
8
Male
81
New South Wales
AUS
6:56 min/km
68
46
Matt BLAKERS
Matt BLAKERS #46
Male Under 40
02:33:41.3
02:33:41.3
5
(63)
Under 40
5
Male
63
Western Australia
AUS
None
6:24 min/km
99
47
Jono KING
Jono KING #47
Male Under 40
02:54:31.7
02:54:31.7
11
(88)
Under 40
11
Male
88
Western Australia
AUS
Bunbury Wavemasters
7:16 min/km
50
48
Gordon STIMSON
Gordon STIMSON #48
Male Over 40 Unlimited
02:19:51.5
02:19:51.5
11
(47)
Over 40 Unlimited
11
Male
47
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
5:49 min/km
49
Roger GOODWIN
Roger GOODWIN #49
Male Over 40
DNS
DNS
Over 40
Male
Western Australia
AUS
City Beach Drum Liners
47
50
Luke JENKINS
Luke JENKINS #50
Male Over 40
02:19:27.1
02:19:27.1
5
(44)
Over 40
5
Male
44
Western Australia
AUS
Fremantle
5:48 min/km
73
51
Dave WHITE
Dave WHITE #51
Male Over 40
02:36:01.8
02:36:01.8
11
(67)
Over 40
11
Male
67
AUS
None
6:30 min/km
52
Michael ABDILLA
Michael ABDILLA #52
Male Over 40
DNS
DNS
Over 40
Male
AUS
None
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)