Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
5
Braden CURRIE
Braden CURRIE #5
Male Prime (18-39 years)
03:49:08.90
03:49:08.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Male
1
NZL
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
4:02 min/km
00:49:07.40
1
1
1
00:28:33.20
15
1
9
01:06:39.00
15
4
11
01:11:59.60
2
2
2
00:12:49.70
4
4
4
2
540
Team U-FIT SOUTHWEST
Team U-FIT SOUTHWEST #540
Male Team of 4 Male
03:53:30.10
03:53:30.10
1
(2)
Team of 4 Male
1
Male
2
WA
AUS
Stuart Caulfield
Kane Freeman
James Duncan
Damon Wilmore
4:07 min/km
00:52:49.70
2
1
2
00:28:04.40
11
6
6
01:00:41.90
3
2
2
01:17:01.20
7
3
5
00:14:52.90
27
3
21
3
520
Team Team SmartStyle
Team Team SmartStyle #520
Male Team of 4 Male
03:59:14.90
03:59:14.90
2
(3)
Team of 4 Male
2
Male
3
WA
AUS
Balinga Pasco
Andrew Donaldson
Matt Coutts
Rowan Brown
4:13 min/km
00:54:34.20
5
2
5
00:23:50.50
2
1
1
01:03:22.80
6
5
5
01:22:18.10
16
5
12
00:15:09.30
34
4
25
4
1
Sam CLARK
Sam CLARK #1
Male Prime (18-39 years)
03:59:49.20
03:59:49.20
2
(4)
Prime (18-39 years)
2
Male
4
NZL
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
4:13 min/km
00:56:21.00
8
5
7
00:35:28.00
138
9
55
01:04:24.60
11
1
8
01:10:52.80
1
1
1
00:12:42.80
3
3
3
5
497
Team The Four Amigos
Team The Four Amigos #497
Male Team of 4 Male
04:06:38.50
04:06:38.50
3
(5)
Team of 4 Male
3
Male
5
WA
AUS
Mitch Thomas
Luke Taylor
Nicholas Pond
Jesse Lawton
4:20 min/km
01:02:39.60
35
10
29
00:28:26.90
13
8
8
01:02:33.60
5
4
4
01:19:01.50
10
4
8
00:13:56.90
11
1
10
6
2
Jarad KOHLAR
Jarad KOHLAR #2
Male Prime (18-39 years)
04:07:48.80
04:07:48.80
3
(6)
Prime (18-39 years)
3
Male
6
TAS
AUS
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
4:22 min/km
00:53:55.20
3
2
3
00:36:33.80
169
12
70
01:04:47.10
12
2
9
01:19:42.10
11
5
9
00:12:50.60
5
5
5
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
8
20
Thomas CHADBOURNE
Thomas CHADBOURNE #20
Male Prime (18-39 years)
04:08:20.80
04:08:20.80
4
(8)
Prime (18-39 years)
4
Male
8
WA
AUS
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
4:22 min/km
00:55:13.60
6
4
6
00:32:10.40
65
4
23
01:07:07.90
18
5
12
01:21:26.10
13
6
10
00:12:22.80
2
2
2
9
3
Hayden WILDE
Hayden WILDE #3
Male Prime (18-39 years)
04:08:27.20
04:08:27.20
5
(9)
Prime (18-39 years)
5
Male
9
NZL
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
4:22 min/km
00:53:56.70
4
3
4
00:33:23.30
94
6
34
01:11:46.20
44
7
22
01:17:53.40
8
3
6
00:11:27.60
1
1
1
10
618
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY #618
Mixed Team of 4 Mixed
04:17:19.50
04:17:19.50
1
(1)
Team of 4 Mixed
1
Mixed
1
WA
AUS
Brad Hart
Rachel Harris
Jaime Roberts
Andrew Highet
4:32 min/km
00:57:13.10
10
1
2
00:29:07.40
22
5
10
01:05:54.40
14
3
4
01:25:32.50
21
3
6
00:19:32.10
213
17
65
11
8
Brody BAKER
Brody BAKER #8
Male Prime (18-39 years)
04:17:43.30
04:17:43.30
6
(10)
Prime (18-39 years)
6
Male
10
WA
AUS
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
4:32 min/km
00:58:35.60
13
7
11
00:35:07.40
132
7
50
01:07:42.10
20
6
13
01:22:23.00
17
8
13
00:13:55.20
10
9
9
12
4
Mark PADGETT
Mark PADGETT #4
Male Prime (18-39 years)
04:22:11.40
04:22:11.40
7
(11)
Prime (18-39 years)
7
Male
11
TAS
AUS
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
4:37 min/km
00:59:37.10
16
9
14
00:36:27.60
165
11
68
01:13:50.60
63
12
31
01:18:45.40
9
4
7
00:13:30.70
9
8
8
13
367
Team FREO DOCTORS
Team FREO DOCTORS #367
Mixed Team of 2 Prime
04:25:59.50
04:25:59.50
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
WA
AUS
Dave Janmaat
Rory Walsh
4:41 min/km
00:59:44.70
17
1
3
00:32:58.30
82
13
49
01:06:48.20
16
2
5
01:33:04.50
57
4
22
00:13:23.80
6
1
1
14
690
Team Act Belong Commit Crusaders
Team Act Belong Commit Crusaders #690
Mixed Team of 4 Veteran
04:31:07.40
04:31:07.40
1
(3)
Team of 4 Veteran
1
Mixed
3
WA
AUS
John Marsh
Garth Civil
Rob Hosking
Todd Andrews
4:46 min/km
01:10:55.50
147
11
44
00:28:32.00
14
2
6
01:10:18.70
29
3
13
01:26:03.00
23
3
7
00:15:18.20
38
1
5
15
173
Paul GARDNER
Paul GARDNER #173
Male Veteran (40-49 years)
04:31:13.40
04:31:13.40
1
(12)
Veteran (40-49 years)
1
Male
12
WA
AUS
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
4:47 min/km
01:02:02.60
32
3
26
00:35:49.80
151
5
59
01:10:35.20
34
3
18
01:27:53.90
30
3
19
00:14:51.90
26
4
20
16
94
James WEST
James WEST #94
Male Prime (18-39 years)
04:32:58.60
04:32:58.60
8
(13)
Prime (18-39 years)
8
Male
13
WA
AUS
James West
James West
James West
James West
4:48 min/km
00:59:48.30
18
10
15
00:38:54.20
235
24
100
01:12:57.80
56
9
26
01:26:50.10
25
9
16
00:14:28.20
17
11
15
17
656
Team 4 waters
Team 4 waters #656
Mixed Team of 4 Veteran
04:33:08.70
04:33:08.70
2
(4)
Team of 4 Veteran
2
Mixed
4
WA
AUS
Kim Thomas
Andrew Pretzel
Steve Taylor
Paul Johnson
4:49 min/km
00:56:16.00
7
1
1
00:29:44.80
25
4
12
01:17:21.30
97
14
49
01:32:09.40
49
5
19
00:17:37.20
120
6
33
18
547
Team Smooth Balls
Team Smooth Balls #547
Male Team of 4 Male
04:33:47.70
04:33:47.70
5
(14)
Team of 4 Male
5
Male
14
WA
AUS
Mike Haederle
John Andrews
Darryl Long
Robert Tweddle
4:49 min/km
01:02:38.50
34
9
28
00:27:32.90
6
3
3
01:09:04.30
25
8
15
01:37:15.70
99
21
50
00:17:16.30
100
11
64
19
316
Marcus BROCKHURST
Marcus BROCKHURST #316
Male Prime (18-39 years)
04:33:53.20
04:33:53.20
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Male
15
WA
AUS
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
4:49 min/km
01:02:00.80
30
16
24
00:38:30.60
221
20
92
01:05:10.90
13
3
10
01:32:11.20
50
13
30
00:15:59.70
54
20
36
20
533
Team Bigole's
Team Bigole's #533
Male Team of 4 Male
04:34:48.20
04:34:48.20
6
(16)
Team of 4 Male
6
Male
16
WA
AUS
Josh Casey
Dom Foster
Scott Chrystal
Stu Helm
4:50 min/km
01:14:33.20
195
41
119
00:28:50.90
17
9
10
01:23:57.80
175
31
83
01:12:02.70
3
1
3
00:15:23.60
40
5
28
21
41
Rhys JAMES
Rhys JAMES #41
Male Prime (18-39 years)
04:35:05.80
04:35:05.80
10
(17)
Prime (18-39 years)
10
Male
17
WA
AUS
Rhys James
Rhys James
Rhys James
Rhys James
4:51 min/km
00:59:31.10
15
8
13
00:36:45.50
174
14
74
01:16:00.50
83
16
42
01:29:22.50
35
11
21
00:13:26.20
7
6
6
22
192
Ross LEWIN
Ross LEWIN #192
Male Veteran (40-49 years)
04:35:56.70
04:35:56.70
2
(18)
Veteran (40-49 years)
2
Male
18
WA
AUS
Ross Lewin
Ross Lewin
Ross Lewin
Ross Lewin
4:52 min/km
01:01:49.30
27
1
22
00:36:07.60
156
6
64
01:10:21.70
31
2
17
01:33:16.20
59
6
35
00:14:21.90
14
2
12
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
24
592
Team Team PCS
Team Team PCS #592
Mixed Team of 4 Mixed
04:37:31.80
04:37:31.80
2
(5)
Team of 4 Mixed
2
Mixed
5
WA
AUS
Peter Long
Tahlia Jensen
Peter Caldwell
Robert Cheeseman
4:53 min/km
01:05:05.30
52
3
9
00:27:11.60
5
3
3
01:10:58.90
36
8
17
01:35:49.00
81
13
32
00:18:27.00
157
8
43
25
180
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #180
Male Veteran (40-49 years)
04:37:37.20
04:37:37.20
3
(20)
Veteran (40-49 years)
3
Male
20
WA
AUS
Bart Hollemans
Bart Hollemans
Bart Hollemans
Bart Hollemans
4:53 min/km
01:04:01.60
45
5
36
00:39:28.70
256
14
111
01:16:21.80
88
10
44
01:23:25.40
19
1
14
00:14:19.70
13
1
11
26
537
Team ADAPT
Team ADAPT #537
Mixed Team of 4 Veteran
04:38:04.00
04:38:04.00
3
(6)
Team of 4 Veteran
3
Mixed
6
WA
AUS
Tim McGuane
Andrew Limbourn
Paul Brierley
Damian Thomson
4:54 min/km
01:20:22.50
299
24
110
00:30:13.10
30
6
16
01:16:09.90
85
11
42
01:14:18.60
4
1
1
00:16:59.90
86
3
18
27
39
Jason HILL
Jason HILL #39
Male Prime (18-39 years)
04:38:12.40
04:38:12.40
11
(21)
Prime (18-39 years)
11
Male
21
WA
AUS
Jason Hill
Jason Hill
Jason Hill
Jason Hill
4:54 min/km
01:04:58.30
51
19
41
00:36:49.50
176
16
76
01:14:46.10
73
14
36
01:26:54.80
26
10
17
00:14:43.70
24
13
19
28
524
Team The Boys
Team The Boys #524
Male Team of 4 Male
04:38:30.00
04:38:30.00
8
(22)
Team of 4 Male
8
Male
22
WA
AUS
Franky Cousin
Mitchell Badge
Michael Quenby
Matt Howlett
4:54 min/km
01:04:42.20
50
15
40
00:32:47.40
78
23
28
01:31:15.30
278
48
135
01:15:17.30
5
2
4
00:14:27.80
16
2
14
29
101
Simone MAIER
Simone MAIER #101
Female Prime (18-39 years)
04:38:44.90
04:38:44.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Female
1
NZL
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
4:54 min/km
01:00:29.30
20
1
1
00:37:21.80
191
7
16
01:24:48.30
189
8
13
01:21:35.90
14
1
1
00:14:29.60
18
2
2
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
31
170
Brett EDELMAN
Brett EDELMAN #170
Male Veteran (40-49 years)
04:39:31.40
04:39:31.40
4
(23)
Veteran (40-49 years)
4
Male
23
WA
AUS
Brett Edelman
Brett Edelman
Brett Edelman
Brett Edelman
4:55 min/km
01:07:25.50
74
10
50
00:33:06.00
86
1
32
01:12:22.60
47
4
23
01:29:51.60
37
4
23
00:16:45.70
79
17
56
32
536
Team Constantly Inconsistent
Team Constantly Inconsistent #536
Male Team of 4 Male
04:39:57.00
04:39:57.00
9
(24)
Team of 4 Male
9
Male
24
WA
AUS
Craig Beswick
Tim Trew
Ty Stedman
Eli Stops
4:56 min/km
01:10:20.40
138
28
86
00:28:13.70
12
7
7
01:16:15.60
87
17
43
01:28:26.50
32
7
20
00:16:40.80
76
8
54
33
511
Team Bolters
Team Bolters #511
Male Team of 4 Male
04:40:35.70
04:40:35.70
10
(25)
Team of 4 Male
10
Male
25
WA
AUS
Matthew Bowman
Sam McManis
Samuel Maurice
Tim Butler
4:56 min/km
01:03:13.20
43
14
34
00:34:34.00
115
34
42
01:04:11.80
10
7
7
01:39:39.90
125
28
62
00:18:56.80
182
26
113
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
35
217
Team B FIT -TRAIN ARBONNE
Team B FIT -TRAIN ARBONNE #217
Mixed AR Pair
04:41:17.30
04:41:17.30
1
(8)
AR Pair
1
Mixed
8
WA
AUS
Mike Barton
Blake Stevenson
4:57 min/km
01:05:25.90
54
2
10
00:38:15.10
214
3
107
01:15:02.10
75
1
37
01:27:20.70
28
1
10
00:15:13.50
36
2
4
36
564
Team The exporters
Team The exporters #564
Male Team of 4 Male
04:41:25.10
04:41:25.10
11
(27)
Team of 4 Male
11
Male
27
WA
AUS
Blake Smaniotto
Bailey Hill
Darcy Freeman
Cameron Smith
4:57 min/km
01:02:52.90
39
12
31
00:30:16.60
31
14
15
01:09:19.70
26
9
16
01:38:59.30
117
27
58
00:19:56.60
236
36
141
37
18
John CARROLL
John CARROLL #18
Male Prime (18-39 years)
04:41:44.80
04:41:44.80
13
(28)
Prime (18-39 years)
13
Male
28
WA
AUS
John Carroll
John Carroll
John Carroll
John Carroll
4:58 min/km
01:00:00.80
19
11
16
00:42:37.30
334
41
156
01:12:30.60
48
8
24
01:31:02.40
44
12
27
00:15:33.70
42
16
30
38
24
Stephane DELLAC
Stephane DELLAC #24
Male Prime (18-39 years)
04:42:06.70
04:42:06.70
14
(29)
Prime (18-39 years)
14
Male
29
WA
AUS
Stephane Dellac
Stephane Dellac
Stephane Dellac
Stephane Dellac
4:58 min/km
01:00:55.40
23
13
18
00:31:16.10
47
3
18
01:13:47.20
62
11
30
01:41:05.60
142
26
71
00:15:02.40
30
14
22
39
190
Willison LEIGH
Willison LEIGH #190
Male Veteran (40-49 years)
04:42:41.80
04:42:41.80
5
(30)
Veteran (40-49 years)
5
Male
30
WA
AUS
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
4:59 min/km
01:04:35.80
47
6
38
00:34:46.40
120
3
44
01:13:45.80
61
7
29
01:34:14.40
66
8
38
00:15:19.40
39
7
27
40
174
Pete GILL
Pete GILL #174
Male Veteran (40-49 years)
04:42:54.40
04:42:54.40
6
(31)
Veteran (40-49 years)
6
Male
31
WA
AUS
Pete Gill
Pete Gill
Pete Gill
Pete Gill
4:59 min/km
01:08:46.90
103
15
64
00:37:56.00
206
9
87
01:13:03.40
58
6
27
01:27:53.80
29
2
18
00:15:14.30
37
6
26
41
657
Team Kill Or Cure
Team Kill Or Cure #657
Mixed Team of 4 Veteran
04:42:54.90
04:42:54.90
5
(9)
Team of 4 Veteran
5
Mixed
9
WA
AUS
Gavan Wise
Russell Thomson
Mark Lee
Courtney Hayes
4:59 min/km
01:06:46.20
69
3
18
00:32:07.70
64
9
38
01:08:00.20
21
1
8
01:39:11.30
120
13
54
00:16:49.50
81
2
14
42
265
Kevin WHITE
Kevin WHITE #265
Male Veteran (40-49 years)
04:43:24.60
04:43:24.60
7
(32)
Veteran (40-49 years)
7
Male
32
WA
AUS
Kevin White
Kevin White
Kevin White
Kevin White
4:59 min/km
01:03:57.40
44
4
35
00:35:12.20
133
4
51
01:08:13.80
22
1
14
01:39:33.10
122
12
61
00:16:28.10
68
12
48
43
372
Team Steve and Ben
Team Steve and Ben #372
Mixed Team of 2 Prime
04:43:27.20
04:43:27.20
2
(10)
Team of 2 Prime
2
Mixed
10
WA
AUS
Steve Gobby
Ben Mercer
Ben Mercer
Steve Gobby
4:59 min/km
01:09:30.30
117
11
34
00:31:30.90
53
8
31
01:10:21.10
30
5
14
01:35:24.80
75
6
29
00:16:40.10
75
4
12
44
598
Team Cupcake
Team Cupcake #598
Mixed Team of 4 Mixed
04:43:37.00
04:43:37.00
3
(11)
Team of 4 Mixed
3
Mixed
11
WA
AUS
Reuben Brennan
Toni Lander
Trevor Strydom
James Goodlad
5:00 min/km
01:05:39.20
58
4
11
00:32:21.00
70
17
41
01:15:53.20
81
14
39
01:30:18.90
42
8
16
00:19:24.70
207
16
62
45
463
Team Jenko 1 2 and 3
Team Jenko 1 2 and 3 #463
Male Team of 4 Male
04:44:07.00
04:44:07.00
12
(33)
Team of 4 Male
12
Male
33
WA
AUS
Kent Jenkinson
Kent Jenkinson
Rob Jenkinson
Mitchell Jenkinson
5:00 min/km
01:00:58.80
25
6
20
00:27:43.30
8
5
5
01:04:02.90
8
6
6
01:53:16.10
274
53
135
00:18:05.90
140
20
90
46
383
Team Bangers & Mash
Team Bangers & Mash #383
Mixed Team of 2 Prime
04:44:17.90
04:44:17.90
3
(12)
Team of 2 Prime
3
Mixed
12
WA
AUS
James Marangou
Michael Bingemann
Michael Bingemann
James Marangou
5:00 min/km
01:02:48.70
37
3
5
00:29:26.10
23
2
11
01:09:53.70
27
3
11
01:44:34.20
174
17
78
00:17:35.20
119
13
32
47
648
Team Hab life
Team Hab life #648
Mixed Team of 4 Mixed
04:45:07.30
04:45:07.30
4
(13)
Team of 4 Mixed
4
Mixed
13
WA
AUS
Jill Dwyer
Jacqui Day
Todd Brewer
Anthony Dwyer
5:01 min/km
01:20:52.30
306
33
112
00:31:13.90
45
12
27
00:58:21.60
1
1
1
01:37:35.20
105
19
46
00:17:04.30
89
4
20
48
389
MARCUS Blake
MARCUS Blake #389
Mixed Team of 2 Prime
04:45:31.60
04:45:31.60
4
(14)
Team of 2 Prime
4
Mixed
14
WA
AUS
Andrew Doyle
Marcus Blake
Andrew Doyle
Marcus Blake
5:02 min/km
01:05:46.50
63
5
13
00:33:18.10
90
14
53
01:12:53.00
55
6
29
01:34:40.20
67
5
26
00:18:53.80
178
18
52
49
270
Jason WRIGHT
Jason WRIGHT #270
Male Veteran (40-49 years)
04:45:40.00
04:45:40.00
8
(34)
Veteran (40-49 years)
8
Male
34
WA
AUS
Jason Wright
Jason Wright
Jason Wright
Jason Wright
5:02 min/km
01:02:01.50
31
2
25
00:37:00.40
184
8
79
01:12:47.10
54
5
25
01:37:16.50
100
11
51
00:16:34.50
71
15
51
50
216
Team LOCKING
Team LOCKING #216
Mixed AR Pair
04:49:20.90
04:49:20.90
2
(15)
AR Pair
2
Mixed
15
WA
AUS
Benjamin King
Anthony Lockley
5:06 min/km
01:04:38.60
48
1
8
00:32:41.90
75
1
45
01:20:37.20
131
2
62
01:36:12.80
85
2
34
00:15:10.40
35
1
3
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)