Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
4
1
Sam CLARK
Sam CLARK #1
Male Prime (18-39 years)
03:59:49.20
03:59:49.20
2
(4)
Prime (18-39 years)
2
Male
4
NZL
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
4:13 min/km
00:56:21.00
8
5
7
00:35:28.00
138
9
55
01:04:24.60
11
1
8
01:10:52.80
1
1
1
00:12:42.80
3
3
3
47
648
Team Hab life
Team Hab life #648
Mixed Team of 4 Mixed
04:45:07.30
04:45:07.30
4
(13)
Team of 4 Mixed
4
Mixed
13
WA
AUS
Jill Dwyer
Jacqui Day
Todd Brewer
Anthony Dwyer
5:01 min/km
01:20:52.30
306
33
112
00:31:13.90
45
12
27
00:58:21.60
1
1
1
01:37:35.20
105
19
46
00:17:04.30
89
4
20
41
657
Team Kill Or Cure
Team Kill Or Cure #657
Mixed Team of 4 Veteran
04:42:54.90
04:42:54.90
5
(9)
Team of 4 Veteran
5
Mixed
9
WA
AUS
Gavan Wise
Russell Thomson
Mark Lee
Courtney Hayes
4:59 min/km
01:06:46.20
69
3
18
00:32:07.70
64
9
38
01:08:00.20
21
1
8
01:39:11.30
120
13
54
00:16:49.50
81
2
14
125
314
Douglas LEWIN
Douglas LEWIN #314
Male Junior U18
05:15:03.60
05:15:03.60
1
(65)
Junior U18
1
Male
65
WA
AUS
5:33 min/km
01:06:56.00
71
1
48
00:35:53.60
153
1
61
01:22:10.50
158
1
74
01:51:14.60
250
1
124
00:18:48.90
174
1
110
114
695
Team yehna
Team yehna #695
Mixed Team of 4 Junior
05:10:45.80
05:10:45.80
1
(46)
Team of 4 Junior
1
Mixed
46
WA
AUS
Isaac Barton
Meg Gibson
Cooper Gibson
Olivia Richardson
5:28 min/km
01:05:44.10
61
1
12
00:31:30.70
52
1
30
01:08:23.50
23
1
9
02:06:40.70
390
3
161
00:18:26.80
155
2
42
58
119
Emily WILSON
Emily WILSON #119
Female Prime (18-39 years)
04:51:51.70
04:51:51.70
2
(2)
Prime (18-39 years)
2
Female
2
NZL
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
5:08 min/km
01:07:05.00
73
5
6
00:36:52.10
178
5
12
01:18:14.60
109
1
2
01:34:58.60
70
3
4
00:14:41.40
22
3
3
66
134
Rachael SMITH
Rachael SMITH #134
Female Veteran (40-49 years)
04:54:55.60
04:54:55.60
1
(6)
Veteran (40-49 years)
1
Female
6
WA
AUS
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
5:12 min/km
01:05:27.90
56
1
3
00:37:17.30
189
1
15
01:21:15.60
140
1
8
01:35:19.10
73
1
5
00:15:35.70
43
2
8
321
137
Diane BROAD
Diane BROAD #137
Female Vintage (50-59)
05:57:21.90
05:57:21.90
1
(23)
Vintage (50-59)
1
Female
23
WA
AUS
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
6:18 min/km
01:23:34.50
336
1
22
00:42:44.30
338
1
26
01:26:42.70
218
1
15
02:03:02.50
363
1
27
00:21:17.90
299
1
28
494
142
Leonie FLYNN
Leonie FLYNN #142
Female Masters (60+)
07:20:38.50
07:20:38.50
1
(42)
Masters (60+)
1
Female
42
WA
AUS
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
7:46 min/km
01:44:52.90
505
1
42
00:46:52.30
410
1
32
01:53:49.50
469
1
40
02:29:02.50
485
1
42
00:26:01.30
448
1
41
35
217
Team B FIT -TRAIN ARBONNE
Team B FIT -TRAIN ARBONNE #217
Mixed AR Pair
04:41:17.30
04:41:17.30
1
(8)
AR Pair
1
Mixed
8
WA
AUS
Mike Barton
Blake Stevenson
4:57 min/km
01:05:25.90
54
2
10
00:38:15.10
214
3
107
01:15:02.10
75
1
37
01:27:20.70
28
1
10
00:15:13.50
36
2
4
42
265
Kevin WHITE
Kevin WHITE #265
Male Veteran (40-49 years)
04:43:24.60
04:43:24.60
7
(32)
Veteran (40-49 years)
7
Male
32
WA
AUS
Kevin White
Kevin White
Kevin White
Kevin White
4:59 min/km
01:03:57.40
44
4
35
00:35:12.20
133
4
51
01:08:13.80
22
1
14
01:39:33.10
122
12
61
00:16:28.10
68
12
48
96
293
Ken RINGROSE
Ken RINGROSE #293
Male Vintage (50-59)
05:04:55.80
05:04:55.80
1
(51)
Vintage (50-59)
1
Male
51
WA
AUS
Ken Ringrose
Ken Ringrose
Ken Ringrose
Ken Ringrose
5:22 min/km
01:10:00.20
135
2
84
00:39:43.20
265
3
117
01:14:03.80
65
1
33
01:44:19.60
170
7
86
00:16:49.00
80
3
57
419
301
Erle FRANKLIN
Erle FRANKLIN #301
Male Masters (60+)
06:25:22.90
06:25:22.90
1
(211)
Masters (60+)
1
Male
211
WA
AUS
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
6:47 min/km
01:32:16.60
445
1
233
00:42:22.80
329
1
151
01:27:17.00
228
1
114
02:21:31.10
463
1
230
00:21:55.40
323
2
174
319
306
Jessie WILLSHER
Jessie WILLSHER #306
Female Junior U18
05:57:08.30
05:57:08.30
1
(22)
Junior U18
1
Female
22
WA
AUS
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
6:17 min/km
01:23:56.80
343
1
25
00:36:58.40
182
1
14
01:25:41.30
203
1
14
02:13:00.10
426
1
34
00:17:31.70
113
1
13
53
379
Team Shao & Andy
Team Shao & Andy #379
Mixed Team of 2 Veteran
04:50:12.90
04:50:12.90
1
(17)
Team of 2 Veteran
1
Mixed
17
WA
AUS
Shao Wu
Andy Garswood
Andy Garswood
Shao Wu
5:07 min/km
01:08:34.20
101
2
30
00:29:05.40
20
1
8
01:11:29.90
41
1
20
01:44:49.60
178
12
82
00:16:13.80
63
3
10
73
401
Team Chocolate Holmes
Team Chocolate Holmes #401
Mixed Team of 2 Prime
04:58:15.00
04:58:15.00
6
(26)
Team of 2 Prime
6
Mixed
26
WA
AUS
Leon Berthelsen
Brodie Holmes
Brodie Holmes
Leon Berthelsen
5:15 min/km
01:09:46.50
127
12
38
00:27:47.50
10
1
5
01:03:25.00
7
1
2
01:52:07.00
258
25
116
00:25:09.00
436
39
180
111
452
Team Look out Mud
Team Look out Mud #452
Female Team of 4 Female
05:09:44.60
05:09:44.60
1
(9)
Team of 4 Female
1
Female
9
WA
AUS
Karlene Marzec
Linda Jackson
Tricia Gilbert
Linda Jackson
5:27 min/km
01:17:22.50
243
5
17
00:31:35.00
54
3
3
01:12:31.10
49
1
1
01:48:29.70
220
3
13
00:19:46.30
228
2
19
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
2
540
Team U-FIT SOUTHWEST
Team U-FIT SOUTHWEST #540
Male Team of 4 Male
03:53:30.10
03:53:30.10
1
(2)
Team of 4 Male
1
Male
2
WA
AUS
Stuart Caulfield
Kane Freeman
James Duncan
Damon Wilmore
4:07 min/km
00:52:49.70
2
1
2
00:28:04.40
11
6
6
01:00:41.90
3
2
2
01:17:01.20
7
3
5
00:14:52.90
27
3
21
70
469
Team #UNITED FUEL & TURBO
Team #UNITED FUEL & TURBO #469
Mixed Team of 4 Mixed
04:56:43.40
04:56:43.40
7
(24)
Team of 4 Mixed
7
Mixed
24
WA
AUS
Brett Cassidy
Asa Nowell
Jorden Ringrose
Jorden Ringrose
5:13 min/km
01:15:02.80
200
22
65
00:32:39.70
74
18
44
01:04:08.30
9
2
3
01:46:17.20
197
36
91
00:18:35.40
165
9
46
223
490
Team Fit Fast Fab
Team Fit Fast Fab #490
Female Team of 4 Female
05:36:38.00
05:36:38.00
4
(14)
Team of 4 Female
4
Female
14
WA
AUS
Veronica Van Den Bogert
Rochelle McKee
Hayley McKee
Cas Ryan
5:56 min/km
01:23:53.20
342
9
24
00:31:36.30
56
4
4
01:20:28.60
129
2
5
01:58:15.10
328
9
23
00:22:24.80
347
8
31
136
494
Team Eat My Dust :P
Team Eat My Dust :P #494
Mixed Team of 4 Junior
05:17:56.50
05:17:56.50
2
(58)
Team of 4 Junior
2
Mixed
58
WA
AUS
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Jeremy Sorensen
Kylie Sheedy
5:36 min/km
01:20:52.10
305
3
111
00:37:24.80
193
3
95
01:14:24.10
69
2
34
01:42:26.10
152
1
67
00:22:49.40
359
3
139
176
412
Team Rachelle & Euan
Team Rachelle & Euan #412
Mixed Team of 2 Veteran
05:26:33.80
05:26:33.80
8
(79)
Team of 2 Veteran
8
Mixed
79
WA
AUS
Rachelle Doyle
Rachelle Doyle
Euan Cameron
Euan Cameron
5:45 min/km
01:30:10.80
427
24
167
00:47:37.20
428
26
186
01:12:15.60
46
2
24
01:37:21.60
102
6
43
00:19:08.60
189
9
55
13
367
Team FREO DOCTORS
Team FREO DOCTORS #367
Mixed Team of 2 Prime
04:25:59.50
04:25:59.50
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
WA
AUS
Dave Janmaat
Rory Walsh
4:41 min/km
00:59:44.70
17
1
3
00:32:58.30
82
13
49
01:06:48.20
16
2
5
01:33:04.50
57
4
22
00:13:23.80
6
1
1
475
302
Gordon ROBERTS
Gordon ROBERTS #302
Male Masters (60+)
06:57:30.10
06:57:30.10
2
(236)
Masters (60+)
2
Male
236
WA
AUS
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
7:21 min/km
01:39:11.10
485
2
246
00:45:36.30
384
2
187
01:48:16.70
446
2
217
02:23:51.80
476
2
235
00:20:34.20
266
1
151
134
284
Robert LIM
Robert LIM #284
Male Vintage (50-59)
05:17:26.70
05:17:26.70
3
(68)
Vintage (50-59)
3
Male
68
WA
AUS
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
5:35 min/km
01:13:58.70
186
4
114
00:36:30.90
166
1
69
01:16:39.20
93
2
46
01:47:22.00
209
9
103
00:22:55.90
362
17
192
22
192
Ross LEWIN
Ross LEWIN #192
Male Veteran (40-49 years)
04:35:56.70
04:35:56.70
2
(18)
Veteran (40-49 years)
2
Male
18
WA
AUS
Ross Lewin
Ross Lewin
Ross Lewin
Ross Lewin
4:52 min/km
01:01:49.30
27
1
22
00:36:07.60
156
6
64
01:10:21.70
31
2
17
01:33:16.20
59
6
35
00:14:21.90
14
2
12
50
216
Team LOCKING
Team LOCKING #216
Mixed AR Pair
04:49:20.90
04:49:20.90
2
(15)
AR Pair
2
Mixed
15
WA
AUS
Benjamin King
Anthony Lockley
5:06 min/km
01:04:38.60
48
1
8
00:32:41.90
75
1
45
01:20:37.20
131
2
62
01:36:12.80
85
2
34
00:15:10.40
35
1
3
491
139
Sandra HERBERT
Sandra HERBERT #139
Female Vintage (50-59)
07:18:57.60
07:18:57.60
3
(41)
Vintage (50-59)
3
Female
41
WA
AUS
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
7:44 min/km
01:45:01.80
506
3
43
00:49:00.40
448
3
35
01:44:01.10
425
2
34
02:38:51.10
499
3
46
00:22:03.20
329
2
29
405
131
Julie COLVIN
Julie COLVIN #131
Female Veteran (40-49 years)
06:21:00.90
06:21:00.90
4
(30)
Veteran (40-49 years)
4
Female
30
WA
AUS
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
6:43 min/km
01:25:04.60
361
4
26
00:40:05.00
275
2
24
01:32:55.60
302
2
21
02:18:36.70
449
4
36
00:24:19.00
413
6
36
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
84
663
Team Team caffeinated
Team Team caffeinated #663
Mixed Team of 4 Veteran
05:02:06.40
05:02:06.40
9
(32)
Team of 4 Veteran
9
Mixed
32
WA
AUS
Charlie Gilkes
Jason Spiro
Gregory Bayne
Richard Clark
5:19 min/km
01:16:45.50
236
15
82
00:33:22.10
92
15
55
01:08:32.00
24
2
10
01:43:52.40
164
17
74
00:19:34.40
216
10
66
6
2
Jarad KOHLAR
Jarad KOHLAR #2
Male Prime (18-39 years)
04:07:48.80
04:07:48.80
3
(6)
Prime (18-39 years)
3
Male
6
TAS
AUS
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
4:22 min/km
00:53:55.20
3
2
3
00:36:33.80
169
12
70
01:04:47.10
12
2
9
01:19:42.10
11
5
9
00:12:50.60
5
5
5
10
618
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY #618
Mixed Team of 4 Mixed
04:17:19.50
04:17:19.50
1
(1)
Team of 4 Mixed
1
Mixed
1
WA
AUS
Brad Hart
Rachel Harris
Jaime Roberts
Andrew Highet
4:32 min/km
00:57:13.10
10
1
2
00:29:07.40
22
5
10
01:05:54.40
14
3
4
01:25:32.50
21
3
6
00:19:32.10
213
17
65
19
316
Marcus BROCKHURST
Marcus BROCKHURST #316
Male Prime (18-39 years)
04:33:53.20
04:33:53.20
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Male
15
WA
AUS
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
4:49 min/km
01:02:00.80
30
16
24
00:38:30.60
221
20
92
01:05:10.90
13
3
10
01:32:11.20
50
13
30
00:15:59.70
54
20
36
14
690
Team Act Belong Commit Crusaders
Team Act Belong Commit Crusaders #690
Mixed Team of 4 Veteran
04:31:07.40
04:31:07.40
1
(3)
Team of 4 Veteran
1
Mixed
3
WA
AUS
John Marsh
Garth Civil
Rob Hosking
Todd Andrews
4:46 min/km
01:10:55.50
147
11
44
00:28:32.00
14
2
6
01:10:18.70
29
3
13
01:26:03.00
23
3
7
00:15:18.20
38
1
5
694
Team NORM
Team NORM #694
Mixed Team of 4 Junior
DNF
DNF
Team of 4 Junior
Mixed
WA
AUS
Max Johnston
Ned Brennan
Riley Hochwald-Jones
Oliver Smith
min/km
01:13:30.70
179
2
56
00:31:42.70
59
2
34
01:32:55.70
303
3
136
02:06:25.70
388
2
160
00:16:56.40
84
1
17
317
130
Diane CHISHOLM
Diane CHISHOLM #130
Female Veteran (40-49 years)
05:57:03.80
05:57:03.80
3
(21)
Veteran (40-49 years)
3
Female
21
WA
AUS
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
6:17 min/km
01:26:32.70
385
5
29
00:53:05.20
488
6
43
01:33:40.50
312
3
22
01:45:42.10
190
2
10
00:18:03.30
136
3
15
472
141
Susan THOMAS
Susan THOMAS #141
Female Vintage (50-59)
06:56:13.20
06:56:13.20
2
(38)
Vintage (50-59)
2
Female
38
WA
AUS
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
7:20 min/km
01:41:36.60
493
2
39
00:46:33.70
404
2
31
01:44:59.80
429
3
35
02:20:53.90
459
2
39
00:22:09.20
335
3
30
63
107
Jess HUSTON
Jess HUSTON #107
Female Prime (18-39 years)
04:53:41.50
04:53:41.50
3
(3)
Prime (18-39 years)
3
Female
3
WA
AUS
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
5:10 min/km
01:08:17.60
94
7
9
00:36:33.50
167
4
11
01:19:36.70
121
3
4
01:33:12.20
58
2
2
00:16:01.50
55
8
10
15
173
Paul GARDNER
Paul GARDNER #173
Male Veteran (40-49 years)
04:31:13.40
04:31:13.40
1
(12)
Veteran (40-49 years)
1
Male
12
WA
AUS
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
Paul Gardner
4:47 min/km
01:02:02.60
32
3
26
00:35:49.80
151
5
59
01:10:35.20
34
3
18
01:27:53.90
30
3
19
00:14:51.90
26
4
20
294
283
Andrew JONES
Andrew JONES #283
Male Vintage (50-59)
05:51:20.30
05:51:20.30
11
(154)
Vintage (50-59)
11
Male
154
WA
AUS
6:11 min/km
01:21:35.80
314
12
180
00:39:13.30
243
2
104
01:17:57.40
105
3
52
02:08:27.70
404
18
208
00:24:06.10
410
18
209
188
220
Team Batman And Superman
Team Batman And Superman #220
Mixed AR Pair
05:29:36.10
05:29:36.10
4
(84)
AR Pair
4
Mixed
84
WA
AUS
5:48 min/km
01:16:05.20
218
4
72
00:48:44.20
446
10
194
01:21:03.80
139
3
66
01:42:13.60
150
3
66
00:21:29.30
306
10
109
46
383
Team Bangers & Mash
Team Bangers & Mash #383
Mixed Team of 2 Prime
04:44:17.90
04:44:17.90
3
(12)
Team of 2 Prime
3
Mixed
12
WA
AUS
James Marangou
Michael Bingemann
Michael Bingemann
James Marangou
5:00 min/km
01:02:48.70
37
3
5
00:29:26.10
23
2
11
01:09:53.70
27
3
11
01:44:34.20
174
17
78
00:17:35.20
119
13
32
296
424
Team Mullatwo
Team Mullatwo #424
Mixed Team of 2 Veteran
05:51:55.10
05:51:55.10
16
(123)
Team of 2 Veteran
16
Mixed
123
WA
AUS
Mark Hopper
Craig Blake
Mark Hopper
Craig Blake
6:12 min/km
01:12:03.10
159
5
48
00:44:49.50
365
20
160
01:12:40.90
52
3
27
02:17:19.20
444
27
186
00:25:02.40
431
27
176
385
492
Team FAB CHICKS
Team FAB CHICKS #492
Female Team of 4 Female
06:14:13.90
06:14:13.90
11
(28)
Team of 4 Female
11
Female
28
WA
AUS
Natalie Kazandzis
Rachel Greene
Kathleen Lowry
Marilena Stimpfl
6:36 min/km
01:30:00.60
426
10
33
00:38:41.20
228
10
21
01:20:54.10
136
3
6
02:18:12.60
447
17
35
00:26:25.40
458
14
45
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
5
497
Team The Four Amigos
Team The Four Amigos #497
Male Team of 4 Male
04:06:38.50
04:06:38.50
3
(5)
Team of 4 Male
3
Male
5
WA
AUS
Mitch Thomas
Luke Taylor
Nicholas Pond
Jesse Lawton
4:20 min/km
01:02:39.60
35
10
29
00:28:26.90
13
8
8
01:02:33.60
5
4
4
01:19:01.50
10
4
8
00:13:56.90
11
1
10
139
480
Team Margie's Mummas
Team Margie's Mummas #480
Female Team of 4 Female
05:18:40.20
05:18:40.20
2
(11)
Team of 4 Female
2
Female
11
WA
AUS
Janet Smith
Amanda Burges
Kate Atkinson
Helen O'brien
5:37 min/km
01:07:37.50
77
1
7
00:31:07.70
44
2
2
01:20:59.90
137
4
7
01:55:13.60
296
7
20
00:23:41.50
394
9
33
476
453
Team two tarts and a lemon
Team two tarts and a lemon #453
Mixed Team of 4 Junior
06:57:57.30
06:57:57.30
3
(202)
Team of 4 Junior
3
Mixed
202
WA
AUS
Kerryn Moore
Sascha Martin
David Moore
David Moore
7:22 min/km
01:45:58.70
513
4
219
00:41:08.20
297
4
142
01:46:14.90
435
4
188
02:17:47.20
445
4
187
00:26:48.30
463
4
190
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)