Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
4
1
Sam CLARK
Sam CLARK #1
Male Prime (18-39 years)
03:59:49.20
03:59:49.20
2
(4)
Prime (18-39 years)
2
Male
4
NZL
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
4:13 min/km
00:56:21.00
8
5
7
00:35:28.00
138
9
55
01:04:24.60
11
1
8
01:10:52.80
1
1
1
00:12:42.80
3
3
3
29
101
Simone MAIER
Simone MAIER #101
Female Prime (18-39 years)
04:38:44.90
04:38:44.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Female
1
NZL
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
4:54 min/km
01:00:29.30
20
1
1
00:37:21.80
191
7
16
01:24:48.30
189
8
13
01:21:35.90
14
1
1
00:14:29.60
18
2
2
26
537
Team ADAPT
Team ADAPT #537
Mixed Team of 4 Veteran
04:38:04.00
04:38:04.00
3
(6)
Team of 4 Veteran
3
Mixed
6
WA
AUS
Tim McGuane
Andrew Limbourn
Paul Brierley
Damian Thomson
4:54 min/km
01:20:22.50
299
24
110
00:30:13.10
30
6
16
01:16:09.90
85
11
42
01:14:18.60
4
1
1
00:16:59.90
86
3
18
1
5
Braden CURRIE
Braden CURRIE #5
Male Prime (18-39 years)
03:49:08.90
03:49:08.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Male
1
NZL
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
4:02 min/km
00:49:07.40
1
1
1
00:28:33.20
15
1
9
01:06:39.00
15
4
11
01:11:59.60
2
2
2
00:12:49.70
4
4
4
63
107
Jess HUSTON
Jess HUSTON #107
Female Prime (18-39 years)
04:53:41.50
04:53:41.50
3
(3)
Prime (18-39 years)
3
Female
3
WA
AUS
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
5:10 min/km
01:08:17.60
94
7
9
00:36:33.50
167
4
11
01:19:36.70
121
3
4
01:33:12.20
58
2
2
00:16:01.50
55
8
10
165
589
Team Crakesters
Team Crakesters #589
Mixed Team of 4 Mixed
05:23:42.70
05:23:42.70
22
(71)
Team of 4 Mixed
22
Mixed
71
WA
AUS
Danelle Milward
Jenny Crake
Steven Crake
Aaron Milward
5:42 min/km
01:31:39.40
442
60
177
00:42:04.20
317
57
150
01:33:21.10
306
47
138
01:16:16.30
6
1
2
00:20:21.70
257
26
87
20
533
Team Bigole's
Team Bigole's #533
Male Team of 4 Male
04:34:48.20
04:34:48.20
6
(16)
Team of 4 Male
6
Male
16
WA
AUS
Josh Casey
Dom Foster
Scott Chrystal
Stu Helm
4:50 min/km
01:14:33.20
195
41
119
00:28:50.90
17
9
10
01:23:57.80
175
31
83
01:12:02.70
3
1
3
00:15:23.60
40
5
28
196
493
Team Margaret River Shire Fillies
Team Margaret River Shire Fillies #493
Female Team of 4 Female
05:31:00.70
05:31:00.70
3
(12)
Team of 4 Female
3
Female
12
WA
AUS
Amy Smith
Charlotte O'Beirne
Bec Lickel
Ingrid Fuhrmann
5:50 min/km
01:23:35.50
337
8
23
00:30:39.60
39
1
1
01:42:32.40
408
12
32
01:33:55.80
65
1
3
00:20:17.40
253
4
23
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
28
524
Team The Boys
Team The Boys #524
Male Team of 4 Male
04:38:30.00
04:38:30.00
8
(22)
Team of 4 Male
8
Male
22
WA
AUS
Franky Cousin
Mitchell Badge
Michael Quenby
Matt Howlett
4:54 min/km
01:04:42.20
50
15
40
00:32:47.40
78
23
28
01:31:15.30
278
48
135
01:15:17.30
5
2
4
00:14:27.80
16
2
14
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
58
119
Emily WILSON
Emily WILSON #119
Female Prime (18-39 years)
04:51:51.70
04:51:51.70
2
(2)
Prime (18-39 years)
2
Female
2
NZL
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
5:08 min/km
01:07:05.00
73
5
6
00:36:52.10
178
5
12
01:18:14.60
109
1
2
01:34:58.60
70
3
4
00:14:41.40
22
3
3
66
134
Rachael SMITH
Rachael SMITH #134
Female Veteran (40-49 years)
04:54:55.60
04:54:55.60
1
(6)
Veteran (40-49 years)
1
Female
6
WA
AUS
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
5:12 min/km
01:05:27.90
56
1
3
00:37:17.30
189
1
15
01:21:15.60
140
1
8
01:35:19.10
73
1
5
00:15:35.70
43
2
8
2
540
Team U-FIT SOUTHWEST
Team U-FIT SOUTHWEST #540
Male Team of 4 Male
03:53:30.10
03:53:30.10
1
(2)
Team of 4 Male
1
Male
2
WA
AUS
Stuart Caulfield
Kane Freeman
James Duncan
Damon Wilmore
4:07 min/km
00:52:49.70
2
1
2
00:28:04.40
11
6
6
01:00:41.90
3
2
2
01:17:01.20
7
3
5
00:14:52.90
27
3
21
76
584
Team Freeballers
Team Freeballers #584
Mixed Team of 4 Mixed
04:59:04.00
04:59:04.00
9
(28)
Team of 4 Mixed
9
Mixed
28
WA
AUS
Crandon Keddie
Nicole Hearn
Jason Gard
Mike Harwood
5:16 min/km
01:08:27.40
98
9
28
00:40:49.10
295
53
141
01:26:04.70
211
35
93
01:24:20.90
20
2
5
00:19:21.90
202
14
58
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
9
3
Hayden WILDE
Hayden WILDE #3
Male Prime (18-39 years)
04:08:27.20
04:08:27.20
5
(9)
Prime (18-39 years)
5
Male
9
NZL
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
4:22 min/km
00:53:56.70
4
3
4
00:33:23.30
94
6
34
01:11:46.20
44
7
22
01:17:53.40
8
3
6
00:11:27.60
1
1
1
10
618
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY #618
Mixed Team of 4 Mixed
04:17:19.50
04:17:19.50
1
(1)
Team of 4 Mixed
1
Mixed
1
WA
AUS
Brad Hart
Rachel Harris
Jaime Roberts
Andrew Highet
4:32 min/km
00:57:13.10
10
1
2
00:29:07.40
22
5
10
01:05:54.40
14
3
4
01:25:32.50
21
3
6
00:19:32.10
213
17
65
12
4
Mark PADGETT
Mark PADGETT #4
Male Prime (18-39 years)
04:22:11.40
04:22:11.40
7
(11)
Prime (18-39 years)
7
Male
11
TAS
AUS
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
4:37 min/km
00:59:37.10
16
9
14
00:36:27.60
165
11
68
01:13:50.60
63
12
31
01:18:45.40
9
4
7
00:13:30.70
9
8
8
14
690
Team Act Belong Commit Crusaders
Team Act Belong Commit Crusaders #690
Mixed Team of 4 Veteran
04:31:07.40
04:31:07.40
1
(3)
Team of 4 Veteran
1
Mixed
3
WA
AUS
John Marsh
Garth Civil
Rob Hosking
Todd Andrews
4:46 min/km
01:10:55.50
147
11
44
00:28:32.00
14
2
6
01:10:18.70
29
3
13
01:26:03.00
23
3
7
00:15:18.20
38
1
5
64
126
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #126
Female Prime (18-39 years)
04:54:21.70
04:54:21.70
4
(4)
Prime (18-39 years)
4
Female
4
WA
AUS
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
5:11 min/km
01:07:42.10
81
6
8
00:33:47.30
99
1
5
01:21:39.10
147
6
11
01:36:19.30
86
5
7
00:14:53.90
28
5
6
108
129
Phip HUGHES
Phip HUGHES #129
Female Prime (18-39 years)
05:08:45.30
05:08:45.30
7
(8)
Prime (18-39 years)
7
Female
8
WA
AUS
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
5:26 min/km
01:05:45.90
62
3
4
00:39:00.00
240
10
22
01:27:07.40
226
9
16
01:41:14.80
144
6
8
00:15:37.20
44
7
9
5
497
Team The Four Amigos
Team The Four Amigos #497
Male Team of 4 Male
04:06:38.50
04:06:38.50
3
(5)
Team of 4 Male
3
Male
5
WA
AUS
Mitch Thomas
Luke Taylor
Nicholas Pond
Jesse Lawton
4:20 min/km
01:02:39.60
35
10
29
00:28:26.90
13
8
8
01:02:33.60
5
4
4
01:19:01.50
10
4
8
00:13:56.90
11
1
10
91
390
Team Steve and Ian
Team Steve and Ian #390
Mixed Team of 2 Prime
05:03:47.00
05:03:47.00
11
(37)
Team of 2 Prime
11
Mixed
37
WA
AUS
Steven Lear
Ian Morrison
Steven Lear
Ian Morrison
5:21 min/km
01:18:10.20
261
27
93
00:32:03.20
62
10
36
01:30:17.80
263
22
117
01:26:21.60
24
2
8
00:16:54.20
83
7
16
143
447
Team Hay St Chiro team
Team Hay St Chiro team #447
Mixed Team of 2 Veteran
05:19:32.80
05:19:32.80
5
(61)
Team of 2 Veteran
5
Mixed
61
WA
AUS
Jasmin Bailey
Jasmin Bailey
Nathalie Laurendeau
Nathalie Laurendeau
5:38 min/km
01:19:58.00
290
14
103
00:39:20.50
248
15
119
01:35:26.10
324
24
146
01:27:14.90
27
1
9
00:17:33.30
114
5
30
85
105
Bernadette DORNOM
Bernadette DORNOM #105
Female Prime (18-39 years)
05:02:07.00
05:02:07.00
6
(7)
Prime (18-39 years)
6
Female
7
VIC
AUS
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
5:19 min/km
01:08:49.10
105
8
10
00:35:06.40
131
3
8
01:21:29.50
145
5
10
01:41:36.40
145
7
9
00:15:05.60
31
6
7
6
2
Jarad KOHLAR
Jarad KOHLAR #2
Male Prime (18-39 years)
04:07:48.80
04:07:48.80
3
(6)
Prime (18-39 years)
3
Male
6
TAS
AUS
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
4:22 min/km
00:53:55.20
3
2
3
00:36:33.80
169
12
70
01:04:47.10
12
2
9
01:19:42.10
11
5
9
00:12:50.60
5
5
5
317
130
Diane CHISHOLM
Diane CHISHOLM #130
Female Veteran (40-49 years)
05:57:03.80
05:57:03.80
3
(21)
Veteran (40-49 years)
3
Female
21
WA
AUS
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
6:17 min/km
01:26:32.70
385
5
29
00:53:05.20
488
6
43
01:33:40.50
312
3
22
01:45:42.10
190
2
10
00:18:03.30
136
3
15
35
217
Team B FIT -TRAIN ARBONNE
Team B FIT -TRAIN ARBONNE #217
Mixed AR Pair
04:41:17.30
04:41:17.30
1
(8)
AR Pair
1
Mixed
8
WA
AUS
Mike Barton
Blake Stevenson
4:57 min/km
01:05:25.90
54
2
10
00:38:15.10
214
3
107
01:15:02.10
75
1
37
01:27:20.70
28
1
10
00:15:13.50
36
2
4
8
20
Thomas CHADBOURNE
Thomas CHADBOURNE #20
Male Prime (18-39 years)
04:08:20.80
04:08:20.80
4
(8)
Prime (18-39 years)
4
Male
8
WA
AUS
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
4:22 min/km
00:55:13.60
6
4
6
00:32:10.40
65
4
23
01:07:07.90
18
5
12
01:21:26.10
13
6
10
00:12:22.80
2
2
2
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
131
639
Team Slack Attack
Team Slack Attack #639
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:36.50
05:16:36.50
17
(54)
Team of 4 Mixed
17
Mixed
54
WA
AUS
Nicole Smith
Angela Moore
Simon Kirke
David Slack
5:35 min/km
01:30:35.70
430
55
169
00:34:56.00
125
27
72
01:22:20.90
159
28
74
01:28:02.90
31
4
11
00:20:41.00
273
30
95
315
491
Team Bulldogs
Team Bulldogs #491
Female Team of 4 Female
05:56:36.90
05:56:36.90
8
(20)
Team of 4 Female
8
Female
20
WA
AUS
Rikki Hubber
Charmain Slater
Mikala Kemp-Downes
Kate Sheehan
6:17 min/km
01:14:12.10
191
3
14
00:35:39.70
144
6
9
02:02:18.70
486
16
45
01:46:48.90
202
2
11
00:17:37.50
121
1
14
3
520
Team Team SmartStyle
Team Team SmartStyle #520
Male Team of 4 Male
03:59:14.90
03:59:14.90
2
(3)
Team of 4 Male
2
Male
3
WA
AUS
Balinga Pasco
Andrew Donaldson
Matt Coutts
Rowan Brown
4:13 min/km
00:54:34.20
5
2
5
00:23:50.50
2
1
1
01:03:22.80
6
5
5
01:22:18.10
16
5
12
00:15:09.30
34
4
25
78
650
Team Kaitlin And The Boys
Team Kaitlin And The Boys #650
Mixed Team of 4 Mixed
04:59:42.60
04:59:42.60
10
(29)
Team of 4 Mixed
10
Mixed
29
USA
Kaitlin Chandler
William Brooks
Matt Hill
Tim Auton
5:17 min/km
01:15:35.90
209
23
68
00:36:21.00
163
32
87
01:23:08.00
164
31
78
01:28:53.70
33
5
12
00:15:44.00
47
2
6
232
111
Sam PERRY
Sam PERRY #111
Female Prime (18-39 years)
05:37:53.00
05:37:53.00
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Female
15
WA
AUS
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
5:57 min/km
01:12:54.90
170
9
13
00:36:53.80
180
6
13
01:43:51.50
422
14
33
01:46:59.60
205
8
12
00:17:13.20
96
10
12
11
8
Brody BAKER
Brody BAKER #8
Male Prime (18-39 years)
04:17:43.30
04:17:43.30
6
(10)
Prime (18-39 years)
6
Male
10
WA
AUS
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
4:32 min/km
00:58:35.60
13
7
11
00:35:07.40
132
7
50
01:07:42.10
20
6
13
01:22:23.00
17
8
13
00:13:55.20
10
9
9
111
452
Team Look out Mud
Team Look out Mud #452
Female Team of 4 Female
05:09:44.60
05:09:44.60
1
(9)
Team of 4 Female
1
Female
9
WA
AUS
Karlene Marzec
Linda Jackson
Tricia Gilbert
Linda Jackson
5:27 min/km
01:17:22.50
243
5
17
00:31:35.00
54
3
3
01:12:31.10
49
1
1
01:48:29.70
220
3
13
00:19:46.30
228
2
19
88
425
Team Team GRAV
Team Team GRAV #425
Mixed Team of 2 Veteran
05:02:54.20
05:02:54.20
4
(35)
Team of 2 Veteran
4
Mixed
35
WA
AUS
Greg Robinson
Andrew Varnavides
Greg Robinson
Andrew Varnavides
5:20 min/km
01:12:35.50
168
6
51
00:33:59.10
105
5
64
01:31:29.50
282
20
126
01:29:01.40
34
2
13
00:15:48.70
51
1
8
89
507
Team Phat Punks
Team Phat Punks #507
Mixed Team of 4 Mixed
05:03:02.50
05:03:02.50
11
(36)
Team of 4 Mixed
11
Mixed
36
WA
AUS
Sarah Ware
Ben Koontz
Nathan Paull
Shaun Height
5:20 min/km
01:13:57.50
184
20
58
00:36:18.50
161
31
86
01:27:52.90
236
39
104
01:29:52.90
38
6
14
00:15:00.70
29
1
2
218
135
Sarah WIESE
Sarah WIESE #135
Female Veteran (40-49 years)
05:36:18.60
05:36:18.60
2
(13)
Veteran (40-49 years)
2
Female
13
WA
AUS
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
5:55 min/km
01:10:52.60
145
2
12
00:43:41.40
351
3
27
01:36:36.10
344
5
24
01:50:20.60
241
3
14
00:14:47.90
25
1
5
25
180
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #180
Male Veteran (40-49 years)
04:37:37.20
04:37:37.20
3
(20)
Veteran (40-49 years)
3
Male
20
WA
AUS
Bart Hollemans
Bart Hollemans
Bart Hollemans
Bart Hollemans
4:53 min/km
01:04:01.60
45
5
36
00:39:28.70
256
14
111
01:16:21.80
88
10
44
01:23:25.40
19
1
14
00:14:19.70
13
1
11
297
449
Team Katiewantstowin
Team Katiewantstowin #449
Female Team of 4 Female
05:51:58.00
05:51:58.00
7
(19)
Team of 4 Female
7
Female
19
WA
AUS
Katie Coates
Katie Coates
Jackie Tan
Michelle James
6:12 min/km
01:17:42.00
252
6
18
00:41:24.20
306
12
25
01:40:18.20
390
9
29
01:51:54.00
255
4
15
00:20:39.60
271
6
25
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
61
594
Team The Four Woods
Team The Four Woods #594
Mixed Team of 4 Mixed
04:52:56.00
04:52:56.00
6
(21)
Team of 4 Mixed
6
Mixed
21
WA
AUS
Matthew Ellwood
Laura Ellwood
David Ellwood
Aaron Ellwood
5:09 min/km
01:13:59.70
187
21
60
00:33:28.30
95
20
57
01:17:48.80
103
21
51
01:30:16.60
40
7
15
00:17:22.60
104
6
25
44
598
Team Cupcake
Team Cupcake #598
Mixed Team of 4 Mixed
04:43:37.00
04:43:37.00
3
(11)
Team of 4 Mixed
3
Mixed
11
WA
AUS
Reuben Brennan
Toni Lander
Trevor Strydom
James Goodlad
5:00 min/km
01:05:39.20
58
4
11
00:32:21.00
70
17
41
01:15:53.20
81
14
39
01:30:18.90
42
8
16
00:19:24.70
207
16
62
335
124
Sophie COATES
Sophie COATES #124
Female Prime (18-39 years)
05:59:44.80
05:59:44.80
11
(24)
Prime (18-39 years)
11
Female
24
WA
AUS
Sophie Coates
Sophie Coates
Sophie Coates
Sophie Coates
6:20 min/km
01:25:29.10
368
12
27
00:48:59.20
447
13
34
01:32:32.20
298
10
20
01:53:15.80
273
9
16
00:19:28.50
211
12
17
16
94
James WEST
James WEST #94
Male Prime (18-39 years)
04:32:58.60
04:32:58.60
8
(13)
Prime (18-39 years)
8
Male
13
WA
AUS
James West
James West
James West
James West
4:48 min/km
00:59:48.30
18
10
15
00:38:54.20
235
24
100
01:12:57.80
56
9
26
01:26:50.10
25
9
16
00:14:28.20
17
11
15
27
39
Jason HILL
Jason HILL #39
Male Prime (18-39 years)
04:38:12.40
04:38:12.40
11
(21)
Prime (18-39 years)
11
Male
21
WA
AUS
Jason Hill
Jason Hill
Jason Hill
Jason Hill
4:54 min/km
01:04:58.30
51
19
41
00:36:49.50
176
16
76
01:14:46.10
73
14
36
01:26:54.80
26
10
17
00:14:43.70
24
13
19
67
477
Team PS
Team PS #477
Mixed Team of 4 Veteran
04:55:05.00
04:55:05.00
7
(23)
Team of 4 Veteran
7
Mixed
23
WA
AUS
Gary Peace
Steve Johnston
Steve Johnston
Paul Lander
5:12 min/km
01:06:13.30
66
2
16
00:33:15.40
89
14
52
01:26:43.10
219
23
96
01:31:18.10
45
4
17
00:17:35.10
118
5
31
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)