X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
82
1175
Lisa Treasure
Lisa Treasure #1175
Female Prime (18-39) female
01:48:07.70
01:48:07.70
3
(6)
Prime (18-39) female
3
Female
6
5:53 min/km
00:12:34.20
180
21
39
00:43:59.40
65
3
4
00:50:50.40
122
8
18
00:00:43.70
10
1
1
47
1227
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue #1227
Female Veteran (40-49) female
01:43:45.50
01:43:45.50
1
(2)
Veteran (40-49) female
1
Female
2
5:39 min/km
00:12:24.50
165
6
32
00:42:54.90
53
1
3
00:47:38.80
70
3
8
00:00:47.30
31
1
10
1241
Caresse Mitchell
Caresse Mitchell #1241
Female Vintage (50+) female
Query
Query
Vintage (50+) female
Female
min/km
00:15:43.10
391
8
142
01:06:52.50
398
8
142
00:06:35.50
2
1
2
00:00:49.90
49
1
17
187
1252
Hayley Gulberti
Hayley Gulberti #1252
Female Under 18 female
02:00:12.40
02:00:12.40
2
(24)
Under 18 female
2
Female
24
6:33 min/km
00:11:52.40
103
2
16
00:46:47.80
110
1
9
01:00:44.60
304
2
76
00:00:47.60
35
1
12
10
1263
Matt Ware
Matt Ware #1263
Male Prime (18-39) male
01:33:34.00
01:33:34.00
8
(10)
Prime (18-39) male
8
Male
10
5:05 min/km
00:11:01.40
41
10
25
00:38:08.30
5
2
4
00:43:44.20
35
19
27
00:00:40.10
1
1
1
11
1302
Mathew WALKER
Mathew WALKER #1302
Male Veteran (40-49) male
01:34:44.30
01:34:44.30
1
(11)
Veteran (40-49) male
1
Male
11
5:09 min/km
00:12:40.70
193
38
115
00:37:37.30
4
1
3
00:43:45.70
36
5
28
00:00:40.60
4
1
3
52
1362
Greg Oneill
Greg Oneill #1362
Male Vintage (50+) male
01:43:59.70
01:43:59.70
2
(45)
Vintage (50+) male
2
Male
45
5:40 min/km
00:11:23.40
65
6
41
00:45:01.30
83
2
69
00:46:52.20
56
4
43
00:00:42.80
8
1
7
42
1378
Chaice Kelly-Wilson
Chaice Kelly-Wilson #1378
Male Under 18 male
01:42:51.60
01:42:51.60
2
(37)
Under 18 male
2
Male
37
5:36 min/km
00:10:46.00
29
4
15
00:45:05.70
85
7
71
00:46:17.60
49
1
38
00:00:42.30
6
1
5
185
1461
Team Biosymm Phast Physios
Team Biosymm Phast Physios #1461
Female Female Team
02:00:03.50
02:00:03.50
5
(23)
Female Team
5
Female
23
6:32 min/km
00:11:13.60
52
4
10
00:49:59.50
178
6
31
00:58:05.40
256
11
54
00:00:45.00
14
1
3
65
1476
Team Korea
Team Korea #1476
Mixed Junior Team
01:45:55.00
01:45:55.00
4
(9)
Junior Team
4
Mixed
9
5:46 min/km
00:10:36.10
23
2
7
00:43:10.70
59
2
5
00:51:27.70
129
4
17
00:00:40.50
3
1
1
2
1491
Team Young & Old
Team Young & Old #1491
Male Male Team
01:28:48.60
01:28:48.60
1
(2)
Male Team
1
Male
2
4:50 min/km
00:09:01.90
2
1
2
00:37:29.60
3
1
2
00:41:30.60
12
3
8
00:00:46.50
22
1
15
68
1498
Team The Minions
Team The Minions #1498
Mixed Mixed Team
01:46:24.10
01:46:24.10
5
(10)
Mixed Team
5
Mixed
10
5:47 min/km
00:12:12.30
144
17
24
00:51:23.30
209
12
21
00:42:05.30
18
2
3
00:00:43.20
9
1
2
18
1024
Team Park Family
Team Park Family #1024
Mixed Team
01:35:54.10
01:35:54.10
1
(1)
Team
1
Mixed
1
5:13 min/km
00:11:42.70
86
2
17
00:44:45.20
79
1
8
00:38:25.20
8
1
1
00:01:01.00
167
1
23
159
1484
Team Where's The Finish
Team Where's The Finish #1484
Mixed Junior Team
01:57:02.60
01:57:02.60
6
(16)
Junior Team
6
Mixed
16
6:22 min/km
00:11:56.80
115
5
21
00:47:31.40
125
6
13
00:56:43.80
226
7
32
00:00:50.60
58
2
6
6
1485
Team Couldavbeens
Team Couldavbeens #1485
Male Male Team
01:32:26.80
01:32:26.80
2
(6)
Male Team
2
Male
6
5:02 min/km
00:11:58.50
118
3
79
00:41:47.60
38
4
34
00:37:52.10
5
2
3
00:00:48.60
39
2
22
194
1507
Team Mother And Son
Team Mother And Son #1507
Mixed Team
02:00:44.00
02:00:44.00
2
(24)
Team
2
Mixed
24
6:34 min/km
00:11:05.80
44
1
11
00:52:10.50
226
2
24
00:56:18.70
219
2
30
00:01:09.00
261
2
32
76
1451
Team Too Old For This
Team Too Old For This #1451
Female Female Team
01:47:38.10
01:47:38.10
1
(5)
Female Team
1
Female
5
5:51 min/km
00:12:44.50
200
11
54
00:44:07.20
69
1
5
00:49:59.60
111
2
13
00:00:46.80
25
2
6
43
1379
Tom Kusal
Tom Kusal #1379
Male Under 18 male
01:42:55.40
01:42:55.40
3
(38)
Under 18 male
3
Male
38
5:36 min/km
00:12:43.20
197
16
116
00:40:52.20
28
2
26
00:48:35.40
84
5
68
00:00:44.60
13
2
9
49
1301
Peter Ginbey
Peter Ginbey #1301
Male Veteran (40-49) male
01:43:51.40
01:43:51.40
11
(43)
Veteran (40-49) male
11
Male
43
5:39 min/km
00:11:16.30
57
14
36
00:42:38.40
48
10
44
00:49:10.70
90
20
72
00:00:46.00
17
2
11
190
1319
Ester PEDRICK
Ester PEDRICK #1319
Mixed Mixed Team
02:00:20.80
02:00:20.80
15
(23)
Mixed Team
15
Mixed
23
6:33 min/km
00:10:45.90
28
7
10
00:53:35.70
252
19
30
00:55:12.10
200
20
27
00:00:47.10
28
2
3
71
1354
Miles Dracup
Miles Dracup #1354
Male Vintage (50+) male
01:46:58.90
01:46:58.90
4
(57)
Vintage (50+) male
4
Male
57
5:49 min/km
00:10:58.50
36
2
21
00:45:49.50
98
3
81
00:49:19.80
96
5
77
00:00:51.10
63
2
37
334
1255
Felicity Pirie
Felicity Pirie #1255
Female Under 18 female
02:16:52.40
02:16:52.40
6
(89)
Under 18 female
6
Female
89
7:27 min/km
00:13:35.90
291
9
89
00:55:25.40
280
6
64
01:06:59.00
369
6
120
00:00:52.10
72
2
25
191
1244
Helen Sivertsen
Helen Sivertsen #1244
Female Vintage (50+) female
02:00:30.70
02:00:30.70
1
(26)
Vintage (50+) female
1
Female
26
6:34 min/km
00:14:24.00
343
6
121
00:49:38.00
165
1
23
00:55:38.50
206
3
32
00:00:50.20
53
2
19
83
1201
Shirley Erasmus
Shirley Erasmus #1201
Female Veteran (40-49) female
01:48:14.70
01:48:14.70
3
(7)
Veteran (40-49) female
3
Female
7
5:53 min/km
00:12:42.00
195
9
50
00:44:14.20
74
2
6
00:50:29.60
115
5
15
00:00:48.90
42
2
15
23
1064
Matt Lucre
Matt Lucre #1064
Male Prime (18-39) male
01:36:57.60
01:36:57.60
16
(22)
Prime (18-39) male
16
Male
22
5:17 min/km
00:11:33.60
74
14
47
00:41:32.10
34
20
30
00:43:11.70
25
12
17
00:00:40.20
2
2
2
24
1126
Sarah Feldman
Sarah Feldman #1126
Female Prime (18-39) female
01:37:25.90
01:37:25.90
1
(1)
Prime (18-39) female
1
Female
1
5:18 min/km
00:12:44.20
199
28
53
00:39:34.90
15
2
2
00:44:22.80
40
2
5
00:00:44.00
11
2
2
69
1104
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin #1104
Female Prime (18-39) female
01:46:40.50
01:46:40.50
2
(3)
Prime (18-39) female
2
Female
3
5:48 min/km
00:11:32.90
72
4
12
00:45:44.60
96
4
7
00:48:37.30
85
3
9
00:00:45.70
16
3
4
3
1051
Dave Janmaat
Dave Janmaat #1051
Male Prime (18-39) male
01:29:26.20
01:29:26.20
2
(3)
Prime (18-39) male
2
Male
3
4:52 min/km
00:10:42.60
26
6
14
00:39:56.40
18
10
16
00:38:05.20
6
2
4
00:00:42.00
5
3
4
349
1245
Sue Stott
Sue Stott #1245
Female Vintage (50+) female
02:20:02.80
02:20:02.80
6
(102)
Vintage (50+) female
6
Female
102
7:37 min/km
00:14:16.60
332
5
115
01:02:43.20
374
6
121
01:02:09.60
318
7
86
00:00:53.40
86
3
29
1224
Carolyn Powley
Carolyn Powley #1224
Female Veteran (40-49) female
Query
Query
Veteran (40-49) female
Female
min/km
00:13:56.80
310
19
100
01:08:40.60
406
39
148
00:06:34.40
1
1
1
00:00:49.20
45
3
16
230
1253
Anais Kusal
Anais Kusal #1253
Female Under 18 female
02:03:40.40
02:03:40.40
3
(42)
Under 18 female
3
Female
42
6:44 min/km
00:12:49.20
213
6
60
00:47:04.90
113
2
10
01:02:52.40
330
3
90
00:00:53.90
93
3
30
144
1352
Rod Davidson
Rod Davidson #1352
Male Vintage (50+) male
01:55:00.40
01:55:00.40
6
(112)
Vintage (50+) male
6
Male
112
6:16 min/km
00:09:12.80
3
1
3
00:50:03.20
179
6
129
00:54:48.20
197
8
141
00:00:56.20
121
3
66
16
1309
Dave Hurst
Dave Hurst #1309
Male Veteran (40-49) male
01:35:19.40
01:35:19.40
4
(16)
Veteran (40-49) male
4
Male
16
5:11 min/km
00:10:59.60
39
8
24
00:38:35.70
8
2
7
00:44:58.10
43
7
33
00:00:46.00
18
3
12
210
1370
Cameron Broughton
Cameron Broughton #1370
Male Under 18 male
02:02:26.60
02:02:26.60
18
(151)
Under 18 male
18
Male
151
6:40 min/km
00:13:21.40
275
21
156
00:51:16.80
207
20
148
00:57:01.60
236
14
160
00:00:46.80
24
3
17
99
1482
Team Rocky 1
Team Rocky 1 #1482
Mixed Junior Team
01:50:15.60
01:50:15.60
5
(13)
Junior Team
5
Mixed
13
6:00 min/km
00:13:34.60
290
8
36
00:43:33.80
63
4
7
00:52:13.50
142
5
19
00:00:53.70
88
3
10
130
1467
Team 1467
Team 1467 #1467
Female Female Team
01:53:57.50
01:53:57.50
2
(16)
Female Team
2
Female
16
6:12 min/km
00:12:43.50
198
10
52
00:47:31.50
126
2
13
00:52:55.40
159
6
25
00:00:47.10
29
3
9
70
1514
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #1514
Mixed Mixed Team
01:46:58.70
01:46:58.70
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
5:49 min/km
00:10:28.20
20
5
6
00:49:14.10
160
9
16
00:46:29.30
53
5
7
00:00:47.10
30
3
4
29
1490
Team Biosymm Phaster
Team Biosymm Phaster #1490
Male Male Team
01:39:09.70
01:39:09.70
3
(27)
Male Team
3
Male
27
5:24 min/km
00:12:16.40
150
5
100
00:38:42.80
9
2
8
00:47:20.10
62
4
48
00:00:50.40
55
3
32
162
1475
Team Presitge Worldwide
Team Presitge Worldwide #1475
Mixed Junior Team
01:57:17.10
01:57:17.10
7
(19)
Junior Team
7
Mixed
19
6:23 min/km
00:12:36.50
186
7
30
00:49:37.20
164
8
18
00:54:09.40
183
6
25
00:00:54.00
97
4
11
137
1489
Team Bidacoin
Team Bidacoin #1489
Male Male Team
01:54:21.40
01:54:21.40
5
(106)
Male Team
5
Male
106
6:13 min/km
00:12:00.80
120
4
81
00:48:41.00
150
6
116
00:52:45.90
156
7
112
00:00:53.70
89
4
50
31
1504
Team Les Dunsbos
Team Les Dunsbos #1504
Mixed Mixed Team
01:39:27.00
01:39:27.00
1
(2)
Mixed Team
1
Mixed
2
5:25 min/km
00:09:17.60
5
1
1
00:47:56.10
138
8
15
00:41:22.80
11
1
2
00:00:50.50
57
4
5
148
1473
Team 1473
Team 1473 #1473
Female Female Team
01:55:14.60
01:55:14.60
3
(19)
Female Team
3
Female
19
6:16 min/km
00:12:45.70
204
12
56
00:49:58.60
176
5
30
00:51:41.60
135
4
21
00:00:48.70
40
4
14
80
1369
Declan Bottomley
Declan Bottomley #1369
Male Under 18 male
01:47:53.90
01:47:53.90
5
(64)
Under 18 male
5
Male
64
5:52 min/km
00:12:33.10
178
15
112
00:43:17.40
62
3
53
00:51:15.90
127
7
93
00:00:47.50
33
4
19
272
1357
William Isbister
William Isbister #1357
Male Vintage (50+) male
02:09:20.30
02:09:20.30
12
(182)
Vintage (50+) male
12
Male
182
7:02 min/km
00:12:20.70
156
9
103
00:59:14.20
330
15
204
00:56:48.10
230
11
156
00:00:57.30
133
4
73
33
1312
Mick Luplau
Mick Luplau #1312
Male Veteran (40-49) male
01:40:58.30
01:40:58.30
6
(30)
Veteran (40-49) male
6
Male
30
5:30 min/km
00:13:01.60
238
43
135
00:41:57.40
40
7
36
00:45:13.20
44
8
34
00:00:46.10
19
4
13
180
1254
Grace Myburgh
Grace Myburgh #1254
Female Under 18 female
01:59:25.40
01:59:25.40
1
(21)
Under 18 female
1
Female
21
6:30 min/km
00:12:38.20
190
5
47
00:50:10.50
183
3
32
00:55:40.70
208
1
34
00:00:56.00
116
4
36
294
1247
Wendy Tapper
Wendy Tapper #1247
Female Vintage (50+) female
02:11:50.30
02:11:50.30
3
(68)
Vintage (50+) female
3
Female
68
7:11 min/km
00:12:58.50
228
2
68
00:58:27.70
320
3
88
00:59:22.70
278
6
64
00:01:01.40
170
4
53
248
1198
Emma Cross
Emma Cross #1198
Female Veteran (40-49) female
02:05:29.80
02:05:29.80
12
(48)
Veteran (40-49) female
12
Female
48
6:50 min/km
00:14:58.60
375
33
134
00:49:27.40
162
5
22
01:00:12.70
289
16
69
00:00:51.10
62
4
20
32
1063
Nick Lonie
Nick Lonie #1063
Male Prime (18-39) male
01:40:08.00
01:40:08.00
21
(29)
Prime (18-39) male
21
Male
29
5:27 min/km
00:13:09.80
250
59
143
00:42:57.50
56
33
50
00:43:18.10
27
14
19
00:00:42.60
7
4
6
108
1132
Kelly Holliday
Kelly Holliday #1132
Female Prime (18-39) female
01:51:08.80
01:51:08.80
4
(8)
Prime (18-39) female
4
Female
8
6:03 min/km
00:12:35.40
182
23
41
00:47:52.70
136
11
17
00:49:54.40
108
5
12
00:00:46.30
21
4
5
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
© 2023