X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
14
1061
Justin Linney
Justin Linney #1061
Male Prime (18-39) male
01:35:16.70
01:35:16.70
10
(14)
Prime (18-39) male
10
Male
14
5:11 min/km
00:09:49.90
8
1
7
00:40:54.90
30
17
27
00:43:41.80
33
18
25
00:00:50.10
52
18
30
209
1168
Melanie Smith
Melanie Smith #1168
Female Prime (18-39) female
02:02:21.50
02:02:21.50
19
(33)
Prime (18-39) female
19
Female
33
6:40 min/km
00:10:17.40
15
1
4
00:47:25.70
121
6
11
01:03:38.60
341
44
98
00:00:59.80
153
22
48
296
1214
Lisette Kanse
Lisette Kanse #1214
Female Veteran (40-49) female
02:12:12.90
02:12:12.90
15
(69)
Veteran (40-49) female
15
Female
69
7:12 min/km
00:10:57.00
35
1
5
01:00:16.90
342
23
100
01:00:03.40
286
15
68
00:00:55.60
112
7
34
345
1243
Kathleen Reither
Kathleen Reither #1243
Female Vintage (50+) female
02:18:56.10
02:18:56.10
5
(98)
Vintage (50+) female
5
Female
98
7:34 min/km
00:12:36.10
185
1
44
01:00:52.10
350
5
104
01:04:06.30
349
10
102
00:01:21.60
352
8
131
258
1258
Nadia Strachan
Nadia Strachan #1258
Female Under 18 female
02:07:17.40
02:07:17.40
4
(52)
Under 18 female
4
Female
52
6:56 min/km
00:09:50.60
9
1
1
00:53:31.00
250
5
52
01:02:59.80
332
4
92
00:00:56.00
117
5
37
39
1310
Stephen Kernutt
Stephen Kernutt #1310
Male Veteran (40-49) male
01:41:57.40
01:41:57.40
9
(35)
Veteran (40-49) male
9
Male
35
5:33 min/km
00:04:57.40
1
1
1
00:47:33.10
128
23
102
00:48:25.50
83
18
67
00:01:01.40
171
19
94
144
1352
Rod Davidson
Rod Davidson #1352
Male Vintage (50+) male
01:55:00.40
01:55:00.40
6
(112)
Vintage (50+) male
6
Male
112
6:16 min/km
00:09:12.80
3
1
3
00:50:03.20
179
6
129
00:54:48.20
197
8
141
00:00:56.20
121
3
66
256
1472
Team Pocket Rockets
Team Pocket Rockets #1472
Female Female Team
02:07:11.00
02:07:11.00
9
(51)
Female Team
9
Female
51
6:55 min/km
00:10:11.60
12
1
2
00:49:42.90
170
4
27
01:07:16.50
55
1474
Team Can't Touch This
Team Can't Touch This #1474
Mixed Junior Team
01:44:25.10
01:44:25.10
3
(7)
Junior Team
3
Mixed
7
5:41 min/km
00:10:16.60
14
1
3
00:43:15.60
61
3
6
00:49:42.10
104
3
13
00:01:10.80
279
7
35
2
1491
Team Young & Old
Team Young & Old #1491
Male Male Team
01:28:48.60
01:28:48.60
1
(2)
Male Team
1
Male
2
4:50 min/km
00:09:01.90
2
1
2
00:37:29.60
3
1
2
00:41:30.60
12
3
8
00:00:46.50
22
1
15
31
1504
Team Les Dunsbos
Team Les Dunsbos #1504
Mixed Mixed Team
01:39:27.00
01:39:27.00
1
(2)
Mixed Team
1
Mixed
2
5:25 min/km
00:09:17.60
5
1
1
00:47:56.10
138
8
15
00:41:22.80
11
1
2
00:00:50.50
57
4
5
194
1507
Team Mother And Son
Team Mother And Son #1507
Mixed Team
02:00:44.00
02:00:44.00
2
(24)
Team
2
Mixed
24
6:34 min/km
00:11:05.80
44
1
11
00:52:10.50
226
2
24
00:56:18.70
219
2
30
00:01:09.00
261
2
32
37
1540
Lukas BLOT
Lukas BLOT #1540
Male Under 18 male
01:41:52.50
01:41:52.50
1
(34)
Under 18 male
1
Male
34
5:33 min/km
00:09:16.70
4
1
4
00:44:51.90
81
6
67
00:46:53.50
57
3
44
00:00:50.40
56
5
33
186
1531
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson #1531
Male Under 18 male
02:00:11.80
02:00:11.80
14
(141)
Under 18 male
14
Male
141
6:33 min/km
00:09:47.00
7
2
6
00:47:13.90
118
13
96
01:02:11.00
319
17
192
00:00:59.90
154
11
86
34
1497
Team Goobers
Team Goobers #1497
Male Male Team
01:41:02.50
01:41:02.50
4
(31)
Male Team
4
Male
31
5:30 min/km
00:11:44.10
91
2
58
00:39:09.30
12
3
11
00:49:12.40
92
5
74
00:00:56.70
126
6
69
328
1517
Team Dekecat
Team Dekecat #1517
Mixed Mixed Team
02:16:42.70
02:16:42.70
31
(41)
Mixed Team
31
Mixed
41
7:27 min/km
00:10:10.20
11
2
2
01:09:19.60
409
32
43
00:56:06.90
215
22
29
00:01:06.00
229
22
29
18
1024
Team Park Family
Team Park Family #1024
Mixed Team
01:35:54.10
01:35:54.10
1
(1)
Team
1
Mixed
1
5:13 min/km
00:11:42.70
86
2
17
00:44:45.20
79
1
8
00:38:25.20
8
1
1
00:01:01.00
167
1
23
65
1476
Team Korea
Team Korea #1476
Mixed Junior Team
01:45:55.00
01:45:55.00
4
(9)
Junior Team
4
Mixed
9
5:46 min/km
00:10:36.10
23
2
7
00:43:10.70
59
2
5
00:51:27.70
129
4
17
00:00:40.50
3
1
1
71
1354
Miles Dracup
Miles Dracup #1354
Male Vintage (50+) male
01:46:58.90
01:46:58.90
4
(57)
Vintage (50+) male
4
Male
57
5:49 min/km
00:10:58.50
36
2
21
00:45:49.50
98
3
81
00:49:19.80
96
5
77
00:00:51.10
63
2
37
88
1284
James Condon
James Condon #1284
Male Veteran (40-49) male
01:48:55.80
01:48:55.80
17
(69)
Veteran (40-49) male
17
Male
69
5:56 min/km
00:09:19.00
6
2
5
00:51:00.10
201
38
143
00:47:31.40
66
12
52
00:01:05.30
217
29
114
294
1247
Wendy Tapper
Wendy Tapper #1247
Female Vintage (50+) female
02:11:50.30
02:11:50.30
3
(68)
Vintage (50+) female
3
Female
68
7:11 min/km
00:12:58.50
228
2
68
00:58:27.70
320
3
88
00:59:22.70
278
6
64
00:01:01.40
170
4
53
353
1248
Jane Valentine
Jane Valentine #1248
Female Female Team
02:20:54.40
02:20:54.40
20
(105)
Female Team
20
Female
105
7:40 min/km
00:10:11.90
13
2
3
01:02:21.90
368
20
117
01:07:01.20
372
21
121
00:01:19.40
342
23
126
187
1252
Hayley Gulberti
Hayley Gulberti #1252
Female Under 18 female
02:00:12.40
02:00:12.40
2
(24)
Under 18 female
2
Female
24
6:33 min/km
00:11:52.40
103
2
16
00:46:47.80
110
1
9
01:00:44.60
304
2
76
00:00:47.60
35
1
12
368
1207
Nazli Gwynn
Nazli Gwynn #1207
Female Veteran (40-49) female
02:25:15.30
02:25:15.30
28
(114)
Veteran (40-49) female
28
Female
114
7:54 min/km
00:11:00.10
40
2
6
01:12:30.30
422
43
160
01:00:27.70
296
17
73
00:01:17.20
327
28
118
208
1161
Jill Roberts
Jill Roberts #1161
Female Prime (18-39) female
02:02:21.00
02:02:21.00
18
(32)
Prime (18-39) female
18
Female
32
6:40 min/km
00:11:04.40
43
2
7
00:54:16.70
262
25
54
00:56:11.80
216
16
37
00:00:48.10
38
8
13
5
1081
Samuel Reeves
Samuel Reeves #1081
Male Prime (18-39) male
01:30:19.10
01:30:19.10
4
(5)
Prime (18-39) male
4
Male
5
4:55 min/km
00:10:18.20
16
2
9
00:40:27.30
22
13
20
00:38:40.70
10
5
7
00:00:52.90
81
27
47
178
1059
Mark Lawson
Mark Lawson #1059
Male Prime (18-39) male
01:59:09.20
01:59:09.20
70
(137)
Prime (18-39) male
70
Male
137
6:29 min/km
00:10:20.80
17
3
10
00:54:12.60
261
83
177
00:53:39.70
173
63
122
00:00:56.10
119
37
64
388
1180
Molly Valentine
Molly Valentine #1180
Female Prime (18-39) female
02:29:31.00
02:29:31.00
58
(131)
Prime (18-39) female
58
Female
131
8:08 min/km
00:11:22.30
63
3
11
01:02:38.90
371
56
119
01:14:10.20
407
68
148
00:01:19.60
346
61
129
74
1192
Louise Black
Louise Black #1192
Female Veteran (40-49) female
01:47:25.60
01:47:25.60
2
(4)
Veteran (40-49) female
2
Female
4
5:51 min/km
00:11:07.50
46
3
9
00:48:41.90
151
4
20
00:46:35.60
54
2
6
00:01:00.60
163
10
50
369
1256
Kirsten Roberts
Kirsten Roberts #1256
Female Under 18 female
02:25:20.80
02:25:20.80
7
(115)
Under 18 female
7
Female
115
7:55 min/km
00:12:06.70
131
3
21
00:57:45.80
311
7
83
01:14:15.40
408
8
149
00:01:12.90
297
8
102
288
1236
Caroline Broadway
Caroline Broadway #1236
Female Vintage (50+) female
02:11:00.00
02:11:00.00
2
(63)
Vintage (50+) female
2
Female
63
7:08 min/km
00:13:20.00
273
3
85
00:53:24.60
249
2
51
01:03:00.90
333
8
93
00:01:14.50
306
6
108
419
1364
Eruera Tamou
Eruera Tamou #1364
Male Vintage (50+) male
02:47:28.90
02:47:28.90
20
(218)
Vintage (50+) male
20
Male
218
9:07 min/km
00:11:12.20
50
3
30
01:13:47.80
426
19
219
01:20:39.90
422
20
220
00:01:49.00
421
18
213
12
1311
Karl Leavy
Karl Leavy #1311
Male Veteran (40-49) male
01:35:07.00
01:35:07.00
2
(12)
Veteran (40-49) male
2
Male
12
5:11 min/km
00:10:04.60
10
3
8
00:40:24.60
21
3
19
00:43:42.30
34
4
26
00:00:55.50
111
13
62
41
1477
Team Duo
Team Duo #1477
Mixed Junior Team
01:42:35.50
01:42:35.50
1
(4)
Junior Team
1
Mixed
4
5:35 min/km
00:10:45.40
27
3
9
00:41:28.60
32
1
2
00:49:26.30
98
2
11
00:00:55.20
109
5
16
6
1485
Team Couldavbeens
Team Couldavbeens #1485
Male Male Team
01:32:26.80
01:32:26.80
2
(6)
Male Team
2
Male
6
5:02 min/km
00:11:58.50
118
3
79
00:41:47.60
38
4
34
00:37:52.10
5
2
3
00:00:48.60
39
2
22
195
1371
Brett Coldrey
Brett Coldrey #1371
Male Under 18 male
02:00:49.90
02:00:49.90
16
(144)
Under 18 male
16
Male
144
6:35 min/km
00:10:33.50
22
3
12
00:45:30.30
92
10
78
01:03:45.60
343
19
203
00:01:00.50
160
12
90
133
1510
Team Three Legged Dog
Team Three Legged Dog #1510
Mixed Mixed Team
01:54:02.30
01:54:02.30
8
(14)
Mixed Team
8
Mixed
14
6:12 min/km
00:10:26.50
18
3
4
00:52:18.20
227
14
25
00:49:55.00
110
11
15
00:01:22.60
361
32
42
274
1546
Marney WOODS
Marney WOODS #1546
Female Female Team
02:09:28.00
02:09:28.00
11
(57)
Female Team
11
Female
57
7:03 min/km
00:11:06.00
45
3
8
00:55:19.40
275
12
59
01:01:50.60
315
16
83
00:01:12.00
287
18
99
38
1501
Team Jac
Team Jac #1501
Mixed Mixed Team
01:41:56.10
01:41:56.10
2
(3)
Mixed Team
2
Mixed
3
5:33 min/km
00:10:27.00
19
4
5
00:45:59.60
101
5
11
00:44:21.80
39
4
5
00:01:07.70
244
23
30
42
1378
Chaice Kelly-Wilson
Chaice Kelly-Wilson #1378
Male Under 18 male
01:42:51.60
01:42:51.60
2
(37)
Under 18 male
2
Male
37
5:36 min/km
00:10:46.00
29
4
15
00:45:05.70
85
7
71
00:46:17.60
49
1
38
00:00:42.30
6
1
5
137
1489
Team Bidacoin
Team Bidacoin #1489
Male Male Team
01:54:21.40
01:54:21.40
5
(106)
Male Team
5
Male
106
6:13 min/km
00:12:00.80
120
4
81
00:48:41.00
150
6
116
00:52:45.90
156
7
112
00:00:53.70
89
4
50
54
1478
Team The Kfk
Team The Kfk #1478
Mixed Junior Team
01:44:04.30
01:44:04.30
2
(6)
Junior Team
2
Mixed
6
5:40 min/km
00:11:22.90
64
4
13
00:45:31.70
93
5
9
00:46:09.00
48
1
6
00:01:00.70
164
6
22
185
1461
Team Biosymm Phast Physios
Team Biosymm Phast Physios #1461
Female Female Team
02:00:03.50
02:00:03.50
5
(23)
Female Team
5
Female
23
6:32 min/km
00:11:13.60
52
4
10
00:49:59.50
178
6
31
00:58:05.40
256
11
54
00:00:45.00
14
1
3
35
1321
Ed Negus
Ed Negus #1321
Male Veteran (40-49) male
01:41:04.40
01:41:04.40
7
(32)
Veteran (40-49) male
7
Male
32
5:30 min/km
00:10:49.40
32
4
18
00:43:15.50
60
12
52
00:46:08.80
47
9
37
00:00:50.70
60
7
35
150
1098
Andy Medland
Andy Medland #1098
Male Vintage (50+) male
01:55:42.10
01:55:42.10
7
(117)
Vintage (50+) male
7
Male
117
6:18 min/km
00:11:14.00
53
4
32
00:52:36.70
237
11
164
00:50:36.30
118
6
87
00:01:15.10
311
10
161
321
1242
Marcelle Painter
Marcelle Painter #1242
Female Vintage (50+) female
02:15:29.60
02:15:29.60
4
(81)
Vintage (50+) female
4
Female
81
7:23 min/km
00:13:27.30
282
4
87
01:03:50.10
386
7
130
00:56:40.10
224
5
40
00:01:32.10
391
11
148
20
1262
Nick Walls
Nick Walls #1262
Male Prime (18-39) male
01:36:23.80
01:36:23.80
13
(19)
Prime (18-39) male
13
Male
19
5:15 min/km
00:10:32.40
21
4
11
00:42:25.80
46
28
42
00:42:37.60
21
10
14
00:00:48.00
36
10
20
407
1251
Casey Gulberti
Casey Gulberti #1251
Female Under 18 female
02:40:00.20
02:40:00.20
9
(147)
Under 18 female
9
Female
147
8:43 min/km
00:12:12.50
145
4
26
00:58:02.80
314
8
84
01:28:33.30
436
9
173
00:01:11.60
283
7
97
348
1217
Carol Mcdowall
Carol Mcdowall #1217
Female Veteran (40-49) female
02:19:52.50
02:19:52.50
25
(101)
Veteran (40-49) female
25
Female
101
7:37 min/km
00:12:06.30
130
4
20
01:01:39.20
359
27
109
01:04:44.60
352
26
105
00:01:22.40
359
32
134
69
1104
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin #1104
Female Prime (18-39) female
01:46:40.50
01:46:40.50
2
(3)
Prime (18-39) female
2
Female
3
5:48 min/km
00:11:32.90
72
4
12
00:45:44.60
96
4
7
00:48:37.30
85
3
9
00:00:45.70
16
3
4
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
© 2023