X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
258
1258
Nadia Strachan
Nadia Strachan #1258
Female Under 18 female
02:07:17.40
02:07:17.40
4
(52)
Under 18 female
4
Female
52
6:56 min/km
00:09:50.60
9
1
1
00:53:31.00
250
5
52
01:02:59.80
332
4
92
00:00:56.00
117
5
37
39
1310
Stephen Kernutt
Stephen Kernutt #1310
Male Veteran (40-49) male
01:41:57.40
01:41:57.40
9
(35)
Veteran (40-49) male
9
Male
35
5:33 min/km
00:04:57.40
1
1
1
00:47:33.10
128
23
102
00:48:25.50
83
18
67
00:01:01.40
171
19
94
31
1504
Team Les Dunsbos
Team Les Dunsbos #1504
Mixed Mixed Team
01:39:27.00
01:39:27.00
1
(2)
Mixed Team
1
Mixed
2
5:25 min/km
00:09:17.60
5
1
1
00:47:56.10
138
8
15
00:41:22.80
11
1
2
00:00:50.50
57
4
5
328
1517
Team Dekecat
Team Dekecat #1517
Mixed Mixed Team
02:16:42.70
02:16:42.70
31
(41)
Mixed Team
31
Mixed
41
7:27 min/km
00:10:10.20
11
2
2
01:09:19.60
409
32
43
00:56:06.90
215
22
29
00:01:06.00
229
22
29
256
1472
Team Pocket Rockets
Team Pocket Rockets #1472
Female Female Team
02:07:11.00
02:07:11.00
9
(51)
Female Team
9
Female
51
6:55 min/km
00:10:11.60
12
1
2
00:49:42.90
170
4
27
01:07:16.50
2
1491
Team Young & Old
Team Young & Old #1491
Male Male Team
01:28:48.60
01:28:48.60
1
(2)
Male Team
1
Male
2
4:50 min/km
00:09:01.90
2
1
2
00:37:29.60
3
1
2
00:41:30.60
12
3
8
00:00:46.50
22
1
15
55
1474
Team Can't Touch This
Team Can't Touch This #1474
Mixed Junior Team
01:44:25.10
01:44:25.10
3
(7)
Junior Team
3
Mixed
7
5:41 min/km
00:10:16.60
14
1
3
00:43:15.60
61
3
6
00:49:42.10
104
3
13
00:01:10.80
279
7
35
144
1352
Rod Davidson
Rod Davidson #1352
Male Vintage (50+) male
01:55:00.40
01:55:00.40
6
(112)
Vintage (50+) male
6
Male
112
6:16 min/km
00:09:12.80
3
1
3
00:50:03.20
179
6
129
00:54:48.20
197
8
141
00:00:56.20
121
3
66
353
1248
Jane Valentine
Jane Valentine #1248
Female Female Team
02:20:54.40
02:20:54.40
20
(105)
Female Team
20
Female
105
7:40 min/km
00:10:11.90
13
2
3
01:02:21.90
368
20
117
01:07:01.20
372
21
121
00:01:19.40
342
23
126
209
1168
Melanie Smith
Melanie Smith #1168
Female Prime (18-39) female
02:02:21.50
02:02:21.50
19
(33)
Prime (18-39) female
19
Female
33
6:40 min/km
00:10:17.40
15
1
4
00:47:25.70
121
6
11
01:03:38.60
341
44
98
00:00:59.80
153
22
48
133
1510
Team Three Legged Dog
Team Three Legged Dog #1510
Mixed Mixed Team
01:54:02.30
01:54:02.30
8
(14)
Mixed Team
8
Mixed
14
6:12 min/km
00:10:26.50
18
3
4
00:52:18.20
227
14
25
00:49:55.00
110
11
15
00:01:22.60
361
32
42
37
1540
Lukas BLOT
Lukas BLOT #1540
Male Under 18 male
01:41:52.50
01:41:52.50
1
(34)
Under 18 male
1
Male
34
5:33 min/km
00:09:16.70
4
1
4
00:44:51.90
81
6
67
00:46:53.50
57
3
44
00:00:50.40
56
5
33
38
1501
Team Jac
Team Jac #1501
Mixed Mixed Team
01:41:56.10
01:41:56.10
2
(3)
Mixed Team
2
Mixed
3
5:33 min/km
00:10:27.00
19
4
5
00:45:59.60
101
5
11
00:44:21.80
39
4
5
00:01:07.70
244
23
30
296
1214
Lisette Kanse
Lisette Kanse #1214
Female Veteran (40-49) female
02:12:12.90
02:12:12.90
15
(69)
Veteran (40-49) female
15
Female
69
7:12 min/km
00:10:57.00
35
1
5
01:00:16.90
342
23
100
01:00:03.40
286
15
68
00:00:55.60
112
7
34
88
1284
James Condon
James Condon #1284
Male Veteran (40-49) male
01:48:55.80
01:48:55.80
17
(69)
Veteran (40-49) male
17
Male
69
5:56 min/km
00:09:19.00
6
2
5
00:51:00.10
201
38
143
00:47:31.40
66
12
52
00:01:05.30
217
29
114
368
1207
Nazli Gwynn
Nazli Gwynn #1207
Female Veteran (40-49) female
02:25:15.30
02:25:15.30
28
(114)
Veteran (40-49) female
28
Female
114
7:54 min/km
00:11:00.10
40
2
6
01:12:30.30
422
43
160
01:00:27.70
296
17
73
00:01:17.20
327
28
118
70
1514
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #1514
Mixed Mixed Team
01:46:58.70
01:46:58.70
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
5:49 min/km
00:10:28.20
20
5
6
00:49:14.10
160
9
16
00:46:29.30
53
5
7
00:00:47.10
30
3
4
186
1531
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson #1531
Male Under 18 male
02:00:11.80
02:00:11.80
14
(141)
Under 18 male
14
Male
141
6:33 min/km
00:09:47.00
7
2
6
00:47:13.90
118
13
96
01:02:11.00
319
17
192
00:00:59.90
154
11
86
65
1476
Team Korea
Team Korea #1476
Mixed Junior Team
01:45:55.00
01:45:55.00
4
(9)
Junior Team
4
Mixed
9
5:46 min/km
00:10:36.10
23
2
7
00:43:10.70
59
2
5
00:51:27.70
129
4
17
00:00:40.50
3
1
1
208
1161
Jill Roberts
Jill Roberts #1161
Female Prime (18-39) female
02:02:21.00
02:02:21.00
18
(32)
Prime (18-39) female
18
Female
32
6:40 min/km
00:11:04.40
43
2
7
00:54:16.70
262
25
54
00:56:11.80
216
16
37
00:00:48.10
38
8
13
14
1061
Justin Linney
Justin Linney #1061
Male Prime (18-39) male
01:35:16.70
01:35:16.70
10
(14)
Prime (18-39) male
10
Male
14
5:11 min/km
00:09:49.90
8
1
7
00:40:54.90
30
17
27
00:43:41.80
33
18
25
00:00:50.10
52
18
30
12
1311
Karl Leavy
Karl Leavy #1311
Male Veteran (40-49) male
01:35:07.00
01:35:07.00
2
(12)
Veteran (40-49) male
2
Male
12
5:11 min/km
00:10:04.60
10
3
8
00:40:24.60
21
3
19
00:43:42.30
34
4
26
00:00:55.50
111
13
62
274
1546
Marney WOODS
Marney WOODS #1546
Female Female Team
02:09:28.00
02:09:28.00
11
(57)
Female Team
11
Female
57
7:03 min/km
00:11:06.00
45
3
8
00:55:19.40
275
12
59
01:01:50.60
315
16
83
00:01:12.00
287
18
99
255
1523
Team Dynamic Duo
Team Dynamic Duo #1523
Mixed Mixed Team
02:07:09.00
02:07:09.00
24
(34)
Mixed Team
24
Mixed
34
6:55 min/km
00:10:39.80
24
6
8
00:59:16.00
331
23
34
00:55:57.70
211
21
28
00:01:15.50
316
30
40
41
1477
Team Duo
Team Duo #1477
Mixed Junior Team
01:42:35.50
01:42:35.50
1
(4)
Junior Team
1
Mixed
4
5:35 min/km
00:10:45.40
27
3
9
00:41:28.60
32
1
2
00:49:26.30
98
2
11
00:00:55.20
109
5
16
5
1081
Samuel Reeves
Samuel Reeves #1081
Male Prime (18-39) male
01:30:19.10
01:30:19.10
4
(5)
Prime (18-39) male
4
Male
5
4:55 min/km
00:10:18.20
16
2
9
00:40:27.30
22
13
20
00:38:40.70
10
5
7
00:00:52.90
81
27
47
74
1192
Louise Black
Louise Black #1192
Female Veteran (40-49) female
01:47:25.60
01:47:25.60
2
(4)
Veteran (40-49) female
2
Female
4
5:51 min/km
00:11:07.50
46
3
9
00:48:41.90
151
4
20
00:46:35.60
54
2
6
00:01:00.60
163
10
50
178
1059
Mark Lawson
Mark Lawson #1059
Male Prime (18-39) male
01:59:09.20
01:59:09.20
70
(137)
Prime (18-39) male
70
Male
137
6:29 min/km
00:10:20.80
17
3
10
00:54:12.60
261
83
177
00:53:39.70
173
63
122
00:00:56.10
119
37
64
185
1461
Team Biosymm Phast Physios
Team Biosymm Phast Physios #1461
Female Female Team
02:00:03.50
02:00:03.50
5
(23)
Female Team
5
Female
23
6:32 min/km
00:11:13.60
52
4
10
00:49:59.50
178
6
31
00:58:05.40
256
11
54
00:00:45.00
14
1
3
190
1319
Ester PEDRICK
Ester PEDRICK #1319
Mixed Mixed Team
02:00:20.80
02:00:20.80
15
(23)
Mixed Team
15
Mixed
23
6:33 min/km
00:10:45.90
28
7
10
00:53:35.70
252
19
30
00:55:12.10
200
20
27
00:00:47.10
28
2
3
194
1507
Team Mother And Son
Team Mother And Son #1507
Mixed Team
02:00:44.00
02:00:44.00
2
(24)
Team
2
Mixed
24
6:34 min/km
00:11:05.80
44
1
11
00:52:10.50
226
2
24
00:56:18.70
219
2
30
00:01:09.00
261
2
32
388
1180
Molly Valentine
Molly Valentine #1180
Female Prime (18-39) female
02:29:31.00
02:29:31.00
58
(131)
Prime (18-39) female
58
Female
131
8:08 min/km
00:11:22.30
63
3
11
01:02:38.90
371
56
119
01:14:10.20
407
68
148
00:01:19.60
346
61
129
20
1262
Nick Walls
Nick Walls #1262
Male Prime (18-39) male
01:36:23.80
01:36:23.80
13
(19)
Prime (18-39) male
13
Male
19
5:15 min/km
00:10:32.40
21
4
11
00:42:25.80
46
28
42
00:42:37.60
21
10
14
00:00:48.00
36
10
20
69
1104
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin #1104
Female Prime (18-39) female
01:46:40.50
01:46:40.50
2
(3)
Prime (18-39) female
2
Female
3
5:48 min/km
00:11:32.90
72
4
12
00:45:44.60
96
4
7
00:48:37.30
85
3
9
00:00:45.70
16
3
4
307
1499
Team Booby Traps
Team Booby Traps #1499
Mixed Mixed Team
02:13:12.90
02:13:12.90
28
(38)
Mixed Team
28
Mixed
38
7:15 min/km
00:11:20.60
60
8
12
01:03:14.20
379
30
41
00:57:25.80
246
26
35
00:01:12.30
291
28
37
195
1371
Brett Coldrey
Brett Coldrey #1371
Male Under 18 male
02:00:49.90
02:00:49.90
16
(144)
Under 18 male
16
Male
144
6:35 min/km
00:10:33.50
22
3
12
00:45:30.30
92
10
78
01:03:45.60
343
19
203
00:01:00.50
160
12
90
54
1478
Team The Kfk
Team The Kfk #1478
Mixed Junior Team
01:44:04.30
01:44:04.30
2
(6)
Junior Team
2
Mixed
6
5:40 min/km
00:11:22.90
64
4
13
00:45:31.70
93
5
9
00:46:09.00
48
1
6
00:01:00.70
164
6
22
120
1131
Jane Heaven
Jane Heaven #1131
Female Prime (18-39) female
01:53:17.80
01:53:17.80
7
(12)
Prime (18-39) female
7
Female
12
6:10 min/km
00:11:34.90
77
5
13
00:46:21.70
106
5
8
00:54:11.00
184
13
29
00:01:10.20
274
45
94
4
1056
Joe Keith
Joe Keith #1056
Male Prime (18-39) male
01:29:34.40
01:29:34.40
3
(4)
Prime (18-39) male
3
Male
4
4:52 min/km
00:10:42.50
25
5
13
00:39:55.50
17
9
15
00:38:07.50
7
3
5
00:00:48.90
41
12
23
3
1051
Dave Janmaat
Dave Janmaat #1051
Male Prime (18-39) male
01:29:26.20
01:29:26.20
2
(3)
Prime (18-39) male
2
Male
3
4:52 min/km
00:10:42.60
26
6
14
00:39:56.40
18
10
16
00:38:05.20
6
2
4
00:00:42.00
5
3
4
192
1454
Team Blisters In The Sun
Team Blisters In The Sun #1454
Female Female Team
02:00:34.20
02:00:34.20
6
(27)
Female Team
6
Female
27
6:34 min/km
00:11:42.80
87
5
14
00:52:18.80
228
9
45
00:55:36.80
205
9
31
00:00:55.80
114
6
35
366
1524
Team 1524
Team 1524 #1524
Mixed Mixed Team
02:24:58.10
02:24:58.10
33
(43)
Mixed Team
33
Mixed
43
7:54 min/km
00:11:25.40
67
9
14
01:12:13.90
421
33
44
01:00:25.40
295
30
40
00:00:53.40
87
7
9
239
1527
Team Wally
Team Wally #1527
Mixed Mixed Team
02:04:14.90
02:04:14.90
22
(31)
Mixed Team
22
Mixed
31
6:46 min/km
00:11:26.20
68
10
15
00:42:41.00
49
2
3
01:09:03.00
383
33
43
00:01:04.70
211
21
28
42
1378
Chaice Kelly-Wilson
Chaice Kelly-Wilson #1378
Male Under 18 male
01:42:51.60
01:42:51.60
2
(37)
Under 18 male
2
Male
37
5:36 min/km
00:10:46.00
29
4
15
00:45:05.70
85
7
71
00:46:17.60
49
1
38
00:00:42.30
6
1
5
389
1179
Abbey Valentine
Abbey Valentine #1179
Female Prime (18-39) female
02:29:33.20
02:29:33.20
59
(132)
Prime (18-39) female
59
Female
132
8:09 min/km
00:11:51.90
100
6
15
01:05:02.00
391
62
135
01:11:19.80
398
62
139
00:01:19.50
343
60
127
187
1252
Hayley Gulberti
Hayley Gulberti #1252
Female Under 18 female
02:00:12.40
02:00:12.40
2
(24)
Under 18 female
2
Female
24
6:33 min/km
00:11:52.40
103
2
16
00:46:47.80
110
1
9
01:00:44.60
304
2
76
00:00:47.60
35
1
12
204
1511
Team Young And Old
Team Young And Old #1511
Mixed Mixed Team
02:02:08.00
02:02:08.00
17
(26)
Mixed Team
17
Mixed
26
6:39 min/km
00:11:34.20
76
11
16
00:51:15.10
205
11
20
00:58:14.40
260
28
37
00:01:04.30
205
20
27
254
1543
Daniel HALL
Daniel HALL #1543
Male Prime (18-39) male
02:07:04.10
02:07:04.10
80
(171)
Prime (18-39) male
80
Male
171
6:55 min/km
00:10:47.00
30
7
16
00:54:16.80
263
84
178
01:00:38.40
300
90
185
00:01:21.90
355
84
182
18
1024
Team Park Family
Team Park Family #1024
Mixed Team
01:35:54.10
01:35:54.10
1
(1)
Team
1
Mixed
1
5:13 min/km
00:11:42.70
86
2
17
00:44:45.20
79
1
8
00:38:25.20
8
1
1
00:01:01.00
167
1
23
201
1002
Rohan Annesley
Rohan Annesley #1002
Male Prime (18-39) male
02:01:45.10
02:01:45.10
72
(147)
Prime (18-39) male
72
Male
147
6:38 min/km
00:10:47.30
31
8
17
00:51:40.50
213
74
150
00:57:48.80
254
79
166
00:01:28.50
380
90
195
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
© 2023