Fremantle Ocean Classic
29 Jan 2022
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (80 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Pace
Wave
9
201
Lyle KILDEA
Lyle KILDEA #201
Female Top 3
00:24:53.9
00:24:53.9
1
(1)
Top 3
1
Female
1
00:25:00
15:33 min/km
Wave 3 Green
12
243
Tracey SHAW
Tracey SHAW #243
Female Top 3
00:26:11.8
00:26:11.8
2
(2)
Top 3
2
00:01:17.9
Female
2
00:25:02
16:22 min/km
Wave 3 Green
13
146
Fiona CARROLL
Fiona CARROLL #146
Female Top 3
00:26:20.9
00:26:20.9
3
(3)
Top 3
3
00:01:27.0
Female
3
00:26:07
16:28 min/km
Wave 3 Green
18
325
Evie Hussey
Evie Hussey #325
Female Under 16
00:27:47.7
00:27:47.7
1
(4)
Under 16
1
Female
4
00:35:00
17:22 min/km
Wave 4 Orange
22
263
Ayla WATTS
Ayla WATTS #263
Female Under 16
00:28:46.0
00:28:46.0
2
(5)
Under 16
2
00:00:58.3
Female
5
Quinns Mindarie SLSC
1
00:29:30
17:58 min/km
Wave 3 Green
23
160
Lola DAVIES
Lola DAVIES #160
Female Under 16
00:28:46.5
00:28:46.5
3
(6)
Under 16
3
00:00:58.8
Female
6
Cottesloe SLSC
1
00:26:00
17:59 min/km
Wave 3 Green
26
182
Siobhan HANBIDGE
Siobhan HANBIDGE #182
Female Under 16
00:29:08.3
00:29:08.3
4
(7)
Under 16
4
00:01:20.6
Female
7
Fremantle SLSC
3
00:25:00
18:12 min/km
Wave 3 Green
28
167
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #167
Female 20-29
00:29:24.4
00:29:24.4
1
(8)
20-29
1
Female
8
Fremantle SLSC
4
00:25:00
18:22 min/km
Wave 3 Green
30
250
Therese STRALOW
Therese STRALOW #250
Female 30-39
00:29:25.3
00:29:25.3
1
(9)
30-39
1
Female
9
00:31:00
18:23 min/km
Wave 3 Green
32
218
Jacinta O'CONNOR
Jacinta O'CONNOR #218
Female 50-59
00:29:57.0
00:29:57.0
1
(10)
50-59
1
Female
10
00:31:00
18:43 min/km
Wave 3 Green
35
119
Lauren BARNETT
Lauren BARNETT #119
Female 40-49
00:30:18.7
00:30:18.7
1
(11)
40-49
1
Female
11
00:31:00
18:56 min/km
Wave 3 Green
42
217
Clare O'CONNOR
Clare O'CONNOR #217
Female 20-29
00:30:47.9
00:30:47.9
2
(12)
20-29
2
00:01:23.5
Female
12
North Cottesloe SLSC
1
00:32:00
19:14 min/km
Wave 3 Green
46
192
Torah HOWE
Torah HOWE #192
Female Under 16
00:31:08.2
00:31:08.2
5
(13)
Under 16
5
00:03:20.5
Female
13
00:30:00
19:27 min/km
Wave 3 Green
49
248
Poppy SOWDEN
Poppy SOWDEN #248
Female Under 16
00:31:20.2
00:31:20.2
6
(14)
Under 16
6
00:03:32.5
Female
14
01:01:01
19:35 min/km
Wave 4 Orange
50
245
Matilda SMITH
Matilda SMITH #245
Female Under 16
00:31:28.5
00:31:28.5
7
(15)
Under 16
7
00:03:40.8
Female
15
00:30:00
19:40 min/km
Wave 3 Green
53
253
Susan SWIRE-THOMPSON
Susan SWIRE-THOMPSON #253
Female 60-69
00:31:53.7
00:31:53.7
1
(16)
60-69
1
Female
16
00:27:30
19:56 min/km
Wave 3 Green
54
216
Jessica NOORMAN
Jessica NOORMAN #216
Female Under 16
00:31:53.9
00:31:53.9
8
(17)
Under 16
8
00:04:06.2
Female
17
00:34:01
19:56 min/km
Wave 3 Green
59
200
Matilda KELLY
Matilda KELLY #200
Female Under 16
00:32:26.9
00:32:26.9
9
(18)
Under 16
9
00:04:39.2
Female
18
Fremantle SLSC
7
00:35:00
20:16 min/km
Wave 4 Orange
60
249
Anne STAUDE
Anne STAUDE #249
Female 30-39
00:32:27.9
00:32:27.9
2
(19)
30-39
2
00:03:02.5
Female
19
Swanbourne Nedlands SLSC
1
00:40:00
20:17 min/km
Wave 4 Orange
61
177
Felicity GALLAGHER
Felicity GALLAGHER #177
Female 20-29
00:32:38.3
00:32:38.3
3
(20)
20-29
3
00:03:13.8
Female
20
00:40:00
20:23 min/km
Wave 4 Orange
62
258
Lila TURNER
Lila TURNER #258
Female Under 16
00:32:43.0
00:32:43.0
10
(21)
Under 16
10
00:04:55.3
Female
21
Scarboro SLSC
2
00:28:00
20:26 min/km
Wave 3 Green
63
123
Lily BETTERIDGE
Lily BETTERIDGE #123
Female 16-19
00:32:49.1
00:32:49.1
1
(22)
16-19
1
Female
22
01:00:00
20:30 min/km
Wave 4 Orange
64
173
Sophie FARRELL
Sophie FARRELL #173
Female 16-19
00:32:50.7
00:32:50.7
2
(23)
16-19
2
00:00:01.6
Female
23
Fremantle SLSC
8
00:37:00
20:31 min/km
Wave 4 Orange
66
136
Lauren BROWN
Lauren BROWN #136
Female 30-39
00:33:20.3
00:33:20.3
3
(24)
30-39
3
00:03:55.0
Female
24
00:34:00
20:50 min/km
Wave 3 Green
67
212
Tink MEASEY
Tink MEASEY #212
Female 40-49
00:33:24.1
00:33:24.1
2
(25)
40-49
2
00:03:05.3
Female
25
Fremantle SLSC
9
00:38:00
20:52 min/km
Wave 4 Orange
72
157
Bett CRAIG
Bett CRAIG #157
Female 70-79
00:33:33.5
00:33:33.5
1
(26)
70-79
1
Female
26
00:30:10
20:58 min/km
Wave 3 Green
74
264
Sarah WEINMAN
Sarah WEINMAN #264
Female 30-39
00:33:52.1
00:33:52.1
4
(27)
30-39
4
00:04:26.8
Female
27
Swanbourne Nedlands SLSC
2
00:32:00
21:10 min/km
Wave 3 Green
77
236
Kylie SADGROVE
Kylie SADGROVE #236
Female 30-39
00:34:02.6
00:34:02.6
5
(28)
30-39
5
00:04:37.2
Female
28
00:36:18
21:16 min/km
Wave 4 Orange
79
93
Yvonne RASH
Yvonne RASH #93
Female 50-59
00:34:14.5
00:34:14.5
2
(29)
50-59
2
00:04:17.5
Female
29
01:20:00
21:24 min/km
Wave 3 Green
80
128
Tessa BOLTON
Tessa BOLTON #128
Female 60-69
00:34:20.1
00:34:20.1
2
(30)
60-69
2
00:02:26.3
Female
30
00:35:00
21:27 min/km
Wave 4 Orange
81
227
Lilly PAYNE
Lilly PAYNE #227
Female Under 16
00:34:20.1
00:34:20.1
11
(31)
Under 16
11
00:06:32.4
Female
31
00:28:00
21:27 min/km
Wave 3 Green
83
170
Amber FARRELL
Amber FARRELL #170
Female Under 16
00:34:28.1
00:34:28.1
12
(32)
Under 16
12
00:06:40.4
Female
32
Fremantle SLSC
10
00:35:00
21:32 min/km
Wave 4 Orange
84
165
Amy DOIG
Amy DOIG #165
Female Under 16
00:34:41.0
00:34:41.0
13
(33)
Under 16
13
00:06:53.3
Female
33
Fremantle SLSC
11
00:20:00
21:40 min/km
Wave 3 Green
86
125
Molly BETTERIDGE
Molly BETTERIDGE #125
Female Under 16
00:34:50.2
00:34:50.2
14
(34)
Under 16
14
00:07:02.5
Female
34
01:00:00
21:46 min/km
Wave 4 Orange
87
124
Matilda BETTERIDGE
Matilda BETTERIDGE #124
Female Under 16
00:34:50.8
00:34:50.8
15
(35)
Under 16
15
00:07:03.1
Female
35
01:00:00
21:46 min/km
Wave 4 Orange
88
131
Anna BRENKLEY
Anna BRENKLEY #131
Female 30-39
00:34:50.8
00:34:50.8
6
(36)
30-39
6
00:05:25.4
Female
36
00:35:00
21:46 min/km
Wave 4 Orange
90
255
Estela TARANTO
Estela TARANTO #255
Female Under 16
00:35:12.5
00:35:12.5
16
(37)
Under 16
16
00:07:24.8
Female
37
00:30:00
22:00 min/km
Wave 3 Green
96
191
Hannah HOPKINS
Hannah HOPKINS #191
Female 16-19
00:36:18.1
00:36:18.1
3
(38)
16-19
3
00:03:29.0
Female
38
City of Perth SLSC
3
00:32:00
22:41 min/km
Wave 4 Orange
98
269
Ella WOODS
Ella WOODS #269
Female 20-29
00:36:22.3
00:36:22.3
4
(39)
20-29
4
00:06:57.8
Female
39
00:40:00
22:43 min/km
Wave 4 Orange
102
164
Sarah DERRY
Sarah DERRY #164
Female 30-39
00:36:39.0
00:36:39.0
7
(40)
30-39
7
00:07:13.6
Female
40
00:45:00
22:54 min/km
Wave 4 Orange
103
120
Cammie BATTEN
Cammie BATTEN #120
Female 30-39
00:36:50.4
00:36:50.4
8
(41)
30-39
8
00:07:25.0
Female
41
01:12:15
23:01 min/km
Wave 4 Orange
104
172
Casey FARRELL
Casey FARRELL #172
Female Under 16
00:36:54.2
00:36:54.2
17
(42)
Under 16
17
00:09:06.5
Female
42
00:35:00
23:03 min/km
Wave 4 Orange
108
135
Ruby BRIDGES
Ruby BRIDGES #135
Female Under 16
00:37:01.9
00:37:01.9
18
(43)
Under 16
18
00:09:14.2
Female
43
00:33:00
23:08 min/km
Wave 4 Orange
109
267
Andrea WILLIAMS
Andrea WILLIAMS #267
Female 70-79
00:37:03.1
00:37:03.1
2
(44)
70-79
2
00:03:29.6
Female
44
00:32:30
23:09 min/km
Wave 3 Green
110
333
Rebecca Sayers
Rebecca Sayers #333
Female 30-39
00:37:04.7
00:37:04.7
9
(45)
30-39
9
00:07:39.3
Female
45
23:10 min/km
Wave 4 Orange
111
261
Olivia WADE
Olivia WADE #261
Female 20-29
00:37:05.9
00:37:05.9
5
(46)
20-29
5
00:07:41.4
Female
46
01:05:00
23:11 min/km
Wave 4 Orange
112
82
Naomi PATRICK
Naomi PATRICK #82
Female 40-49
00:37:07.9
00:37:07.9
3
(47)
40-49
3
00:06:49.1
Female
47
01:01:01
23:12 min/km
Wave 4 Orange
113
163
Claire DEAN
Claire DEAN #163
Female Under 16
00:37:08.2
00:37:08.2
19
(48)
Under 16
19
00:09:20.5
Female
48
Fremantle SLSC
14
00:42:57
23:12 min/km
Wave 4 Orange
114
199
Emma KEELY
Emma KEELY #199
Female 30-39
00:37:09.1
00:37:09.1
10
(49)
30-39
10
00:07:43.7
Female
49
00:35:00
23:13 min/km
Wave 4 Orange
115
244
Kerry SMITH
Kerry SMITH #244
Female 50-59
00:37:12.3
00:37:12.3
3
(50)
50-59
3
00:07:15.2
Female
50
00:40:00
23:15 min/km
Wave 4 Orange
[1]
2
Page 1 of 2 (80 items)
© 2023