School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
340
Kyra CATHERWOOD
Kyra CATHERWOOD #340
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Allanson Primary School
80
81
Blake DIGNEY
Blake DIGNEY #81
Male Y03
00:08:37.11
00:08:37.11
68
(68)
Y03
68
00:01:21.71
Male
68
Allanson Primary School
1
4:18 min/km
00:04:40.44
4:27 min/km
93
75
00:03:56.67
4:09 min/km
78
68
212
86
Matthew RICE
Matthew RICE #86
Male Y03
00:09:31.45
00:09:31.45
160
(160)
Y03
160
00:02:16.05
Male
160
Allanson Primary School
2
4:45 min/km
00:05:07.66
4:53 min/km
219
155
00:04:23.79
4:37 min/km
194
148
26
511
Kirby MINCHAM
Kirby MINCHAM #511
Male Y03
00:08:01.42
00:08:01.42
22
(22)
Y03
22
00:00:46.02
Male
22
Aquinas College
1
4:00 min/km
00:04:18.10
4:05 min/km
28
24
00:03:43.32
3:55 min/km
30
27
63
527
Kavroop BHANGU
Kavroop BHANGU #527
Female Y03
00:08:28.92
00:08:28.92
9
(9)
Y03
9
00:00:42.39
Female
9
Ashdale Primary School
1
4:14 min/km
00:04:41.96
4:28 min/km
99
19
00:03:46.95
3:58 min/km
40
4
31
520
Lincoln VALE
Lincoln VALE #520
Male Y03
00:08:05.69
00:08:05.69
27
(27)
Y03
27
00:00:50.29
Male
27
Aveley Primary School
1
4:02 min/km
00:04:24.12
4:11 min/km
34
27
00:03:41.56
3:53 min/km
23
22
65
530
Isabella EDMONDSTONE
Isabella EDMONDSTONE #530
Female Y03
00:08:29.53
00:08:29.53
10
(10)
Y03
10
00:00:43.00
Female
10
Baldivis Primary School
1
4:14 min/km
00:04:31.73
4:18 min/km
58
12
00:03:57.79
4:10 min/km
81
11
91
514
Campbell PILLING
Campbell PILLING #514
Male Y03
00:08:41.77
00:08:41.77
78
(78)
Y03
78
00:01:26.37
Male
78
Baldivis Primary School
2
4:20 min/km
00:04:47.16
4:33 min/km
126
100
00:03:54.61
4:06 min/km
69
60
123
898
Cairo MULLINEUX
Cairo MULLINEUX #898
Male Y03
00:08:53.11
00:08:53.11
104
(104)
Y03
104
00:01:37.71
Male
104
Baldivis Primary School
3
4:26 min/km
00:08:53.11
9:21 min/km
287
507
Zac JAMES
Zac JAMES #507
Male Y03
00:10:14.63
00:10:14.63
179
(179)
Y03
179
00:02:59.23
Male
179
Baldivis Primary School
4
5:07 min/km
00:06:04.89
5:47 min/km
333
174
00:04:09.74
4:22 min/km
135
114
539
Sofýa RANSOME MARIN
Sofýa RANSOME MARIN #539
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Bunbury Primary School
230
543
Tamika WARREN
Tamika WARREN #543
Female Y03
00:09:37.64
00:09:37.64
63
(63)
Y03
63
00:01:51.11
Female
63
Capel Primary School
1
4:48 min/km
00:05:10.57
4:55 min/km
230
73
00:04:27.07
4:41 min/km
208
53
43
342
Ellie MURPHY
Ellie MURPHY #342
Female Y03
00:08:16.50
00:08:16.50
7
(7)
Y03
7
00:00:29.98
Female
7
Carramar Primary School
1
4:08 min/km
00:04:25.44
4:12 min/km
39
9
00:03:51.06
4:03 min/km
57
7
44
341
Indy MALONE
Indy MALONE #341
Female Y03
00:08:16.50
00:08:16.50
8
(8)
Y03
8
00:00:29.98
Female
8
Carramar Primary School
2
4:08 min/km
00:04:24.81
4:12 min/km
37
8
00:03:51.69
4:03 min/km
59
8
11
136
James KNOESEN
James KNOESEN #136
Male Y03
00:07:45.40
00:07:45.40
11
(11)
Y03
11
00:00:30.00
Male
11
Carramar Primary School
3
3:52 min/km
00:04:16.11
4:03 min/km
24
20
00:03:29.29
3:40 min/km
7
7
93
343
Erin O'HARE
Erin O'HARE #343
Female Y03
00:08:42.70
00:08:42.70
14
(14)
Y03
14
00:00:56.17
Female
14
Carramar Primary School
4
4:21 min/km
00:04:42.75
4:29 min/km
103
20
00:03:59.95
4:12 min/km
89
13
28
101
Charlie EVANS
Charlie EVANS #101
Male Y03
00:08:04.05
00:08:04.05
24
(24)
Y03
24
00:00:48.65
Male
24
Carramar Primary School
5
4:02 min/km
00:04:13.00
4:00 min/km
17
14
00:03:51.05
4:03 min/km
56
50
59
135
Lucas KEYES
Lucas KEYES #135
Male Y03
00:08:26.57
00:08:26.57
51
(51)
Y03
51
00:01:11.17
Male
51
Carramar Primary School
6
4:13 min/km
00:04:41.24
4:27 min/km
95
77
00:03:45.32
3:57 min/km
33
30
82
139
Dylan GREGG
Dylan GREGG #139
Male Y03
00:08:37.66
00:08:37.66
70
(70)
Y03
70
00:01:22.26
Male
70
Collier Primary School
1
4:18 min/km
00:04:40.83
4:27 min/km
94
76
00:03:56.82
4:09 min/km
79
69
88
141
Brodie PETTIT
Brodie PETTIT #141
Male Y03
00:08:39.91
00:08:39.91
75
(75)
Y03
75
00:01:24.51
Male
75
Collier Primary School
2
4:19 min/km
00:04:40.41
4:27 min/km
91
73
00:03:59.50
4:12 min/km
87
75
96
138
Thomas CHEVALIER
Thomas CHEVALIER #138
Male Y03
00:08:43.99
00:08:43.99
81
(81)
Y03
81
00:01:28.59
Male
81
Collier Primary School
3
4:21 min/km
00:04:39.65
4:26 min/km
83
68
00:04:04.34
4:17 min/km
111
96
265
345
Isabella QUANCE
Isabella QUANCE #345
Female Y03
00:09:55.73
00:09:55.73
90
(90)
Y03
90
00:02:09.21
Female
90
Collier Primary School
4
4:57 min/km
00:05:19.56
5:04 min/km
260
97
00:04:36.17
4:50 min/km
242
77
145
140
Riley KAVANAGH
Riley KAVANAGH #140
Male Y03
00:09:01.85
00:09:01.85
119
(119)
Y03
119
00:01:46.45
Male
119
Collier Primary School
5
4:30 min/km
00:05:00.10
4:45 min/km
190
143
00:04:01.75
4:14 min/km
99
85
332
344
Asha LEMMEY
Asha LEMMEY #344
Female Y03
00:11:07.22
00:11:07.22
148
(148)
Y03
148
00:03:20.70
Female
148
Collier Primary School
6
5:33 min/km
00:05:53.71
5:36 min/km
324
151
00:05:13.51
5:30 min/km
311
137
227
137
Sonny ALLEN
Sonny ALLEN #137
Male Y03
00:09:36.10
00:09:36.10
166
(166)
Y03
166
00:02:20.70
Male
166
Collier Primary School
7
4:48 min/km
00:05:15.85
5:00 min/km
251
161
00:04:20.25
4:33 min/km
183
145
18
529
Sailor DOUGLAS
Sailor DOUGLAS #529
Female Y03
00:07:55.00
00:07:55.00
2
(2)
Y03
2
00:00:08.48
Female
2
Cottesloe Primary School
1
3:57 min/km
00:04:12.48
4:00 min/km
15
3
00:03:42.52
3:54 min/km
28
3
194
500
Jimmy BASS
Jimmy BASS #500
Male Y03
00:09:22.12
00:09:22.12
153
(153)
Y03
153
00:02:06.72
Male
153
Cottesloe Primary School
2
4:41 min/km
00:04:55.00
4:40 min/km
164
129
00:04:27.12
4:41 min/km
209
156
203
648
Tom SHELDRICK
Tom SHELDRICK #648
Male Y03
00:09:26.15
00:09:26.15
157
(157)
Y03
157
00:02:10.75
Male
157
Cottesloe Primary School
3
4:43 min/km
00:04:56.01
4:41 min/km
173
135
00:04:30.13
4:44 min/km
222
161
146
Chase WARDLE
Chase WARDLE #146
Male Y03
Not started
Not started
Y03
Male
Court Grammar School
538
Scarlett NUNN
Scarlett NUNN #538
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Court Grammar School
139
349
Scarlett NUNN
Scarlett NUNN #349
Female Y03
00:08:58.24
00:08:58.24
25
(25)
Y03
25
00:01:11.72
Female
25
Court Grammar School
1
4:29 min/km
00:04:42.97
4:29 min/km
105
21
00:04:15.27
4:28 min/km
160
33
111
145
Lukas MILLER
Lukas MILLER #145
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
93
(93)
Y03
93
00:01:35.50
Male
93
Court Grammar School
2
4:25 min/km
00:04:44.97
4:31 min/km
115
92
00:04:05.93
4:18 min/km
115
98
134
142
Tyler COLLEY
Tyler COLLEY #142
Male Y03
00:08:56.99
00:08:56.99
110
(110)
Y03
110
00:01:41.59
Male
110
Court Grammar School
3
4:28 min/km
00:04:37.36
4:24 min/km
75
62
00:04:19.62
4:33 min/km
182
144
172
144
Tommy MARTIN
Tommy MARTIN #144
Male Y03
00:09:12.15
00:09:12.15
137
(137)
Y03
137
00:01:56.75
Male
137
Court Grammar School
4
4:36 min/km
00:04:40.42
4:27 min/km
92
74
00:04:31.73
4:46 min/km
227
163
199
143
Kemp MARTIN
Kemp MARTIN #143
Male Y03
00:09:24.76
00:09:24.76
155
(155)
Y03
155
00:02:09.36
Male
155
Court Grammar School
5
4:42 min/km
00:04:50.89
4:37 min/km
142
112
00:04:33.87
4:48 min/km
234
164
348
350
Zoe WHITTINGTON
Zoe WHITTINGTON #350
Female Y03
00:12:25.95
00:12:25.95
164
(164)
Y03
164
00:04:39.42
Female
164
Court Grammar School
6
6:12 min/km
00:06:07.47
5:49 min/km
334
160
00:06:18.48
6:38 min/km
340
166
349
346
Jessica BROWN
Jessica BROWN #346
Female Y03
00:12:28.95
00:12:28.95
165
(165)
Y03
165
00:04:42.42
Female
165
Court Grammar School
7
6:14 min/km
00:06:11.68
5:53 min/km
337
163
00:06:17.26
6:37 min/km
338
164
351
347
Savannah CARNABY
Savannah CARNABY #347
Female Y03
00:12:53.67
00:12:53.67
167
(167)
Y03
167
00:05:07.15
Female
167
Court Grammar School
8
6:26 min/km
00:05:59.85
5:42 min/km
330
157
00:06:53.82
7:15 min/km
343
169
352
348
Maddison LAY
Maddison LAY #348
Female Y03
00:12:56.21
00:12:56.21
168
(168)
Y03
168
00:05:09.68
Female
168
Court Grammar School
9
6:28 min/km
00:06:31.34
6:12 min/km
342
168
00:06:24.86
6:45 min/km
341
167
24
525
Georgie ANDERSON
Georgie ANDERSON #525
Female Y03
00:07:59.91
00:07:59.91
4
(4)
Y03
4
00:00:13.38
Female
4
Darlington Primary School
1
3:59 min/km
00:04:11.11
3:59 min/km
10
2
00:03:48.79
4:00 min/km
44
5
9
506
Jack HENDERSON
Jack HENDERSON #506
Male Y03
00:07:43.16
00:07:43.16
9
(9)
Y03
9
00:00:27.76
Male
9
Dunsborough Primary School
1
3:51 min/km
00:04:11.41
3:59 min/km
11
9
00:03:31.75
3:42 min/km
10
10
656
Waliko MFUNE
Waliko MFUNE #656
Male Y03
Started
Started
Y03
Male
East Fremantle Primary School
36
147
Mack MCLEOD
Mack MCLEOD #147
Male Y03
00:08:13.17
00:08:13.17
31
(31)
Y03
31
00:00:57.77
Male
31
East Fremantle Primary School
1
4:06 min/km
00:04:17.91
4:05 min/km
27
23
00:03:55.25
4:07 min/km
73
63
204
351
Ellen PARKS
Ellen PARKS #351
Female Y03
00:09:26.48
00:09:26.48
47
(47)
Y03
47
00:01:39.95
Female
47
East Fremantle Primary School
2
4:43 min/km
00:05:08.11
4:53 min/km
222
67
00:04:18.37
4:31 min/km
179
38
216
352
Audrey HARRISON
Audrey HARRISON #352
Female Y03
00:09:33.18
00:09:33.18
55
(55)
Y03
55
00:01:46.65
Female
55
East Fremantle Primary School
3
4:46 min/km
00:05:11.74
4:56 min/km
236
77
00:04:21.44
4:35 min/km
186
40
164
148
Lewis WILKINSON
Lewis WILKINSON #148
Male Y03
00:09:08.13
00:09:08.13
133
(133)
Y03
133
00:01:52.73
Male
133
East Fremantle Primary School
4
4:34 min/km
00:04:53.18
4:39 min/km
155
124
00:04:14.95
4:28 min/km
159
127
78
149
Lewis ALIPHON
Lewis ALIPHON #149
Male Y03
00:08:35.88
00:08:35.88
66
(66)
Y03
66
00:01:20.48
Male
66
Good Shepherd Catholic School
1
4:17 min/km
00:08:35.88
9:03 min/km
358
Abbey WARD
Abbey WARD #358
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Gooseberry Hill Primary School
353
Cassidy BUCKINGHAM
Cassidy BUCKINGHAM #353
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Gooseberry Hill Primary School
171
354
Ava FOSTER
Ava FOSTER #354
Female Y03
00:09:11.99
00:09:11.99
35
(35)
Y03
35
00:01:25.46
Female
35
Gooseberry Hill Primary School
1
4:35 min/km
00:05:01.73
4:47 min/km
194
49
00:04:10.26
4:23 min/km
139
23
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (375 items)
© 2023