Rottnest Swim Run
16 Nov 2019
Results
Details
 
Contact
Category Results
All Results
Advanced
Category Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (152 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Member 2
Member 1
Dist
3.21 km
C/Pos
7.3km
C/Pos
9.2km
C/Pos
13.2km
C/Pos
25km
C/Pos
Finish
C/Pos
27
TEAM Bulldogs Angels
TEAM Bulldogs Angels #27
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Jon PETTINGILL
Phil SCOTT
26.8
46
TEAM Golden crumpet and friend
TEAM Golden crumpet and friend #46
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Sam COLVIN
James SHAPCOTT
26.8
57
TEAM Jomber
TEAM Jomber #57
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Bomber CUFF
Jon MINKEN
26.8
102
TEAM Straight Off The Couch
TEAM Straight Off The Couch #102
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Lachie FLANNERY
Alan BONE
26.8
126
TEAM Too unfit for an Ironman
TEAM Too unfit for an Ironman #126
Female Team
DNS
DNS
Female Team
Sue PARORA
Kate BALDWIN
26.8
145
TEAM Washington State
TEAM Washington State #145
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Mike SCOTT
Ben LYONS
26.8
132
10
TEAM Be Flogged
TEAM Be Flogged #10
Male Team
05:31:13
05:31:13
58
Male Team
58
02:26:29
Paul SKIPWORTH
Eric MURPHY
26.8
00:27:59
54
00:46:39
63
00:22:08
63
00:43:01
58
01:55:16
59
05:31:13
58
134
142
TEAM Whydidwedothis
TEAM Whydidwedothis #142
Female Team
05:37:58
05:37:58
42
Female Team
42
02:02:13
Kara STONE
Heather STANBOROUGH
26.8
00:32:09
47
00:42:35
47
00:23:14
47
00:43:24
45
01:58:48
45
05:37:58
42
131
45
Team SINK-A-POORS
Team SINK-A-POORS #45
Mixed Team
05:30:57
05:30:57
33
Mixed Team
33
02:08:15
Emma Barrebo
26.8
00:30:43
34
00:41:52
34
00:24:16
34
00:44:58
34
01:53:31
33
05:30:57
33
143
147
Team SCOTTY AND PHIL
Team SCOTTY AND PHIL #147
Male Team
05:54:04
05:54:04
62
Male Team
62
02:49:20
26.8
00:30:35
61
00:40:24
60
00:22:17
61
01:03:34
61
01:49:57
61
05:54:04
62
144
159
TEAM Scotty and Phil
TEAM Scotty and Phil #159
Male Team
05:54:04
05:54:04
63
Male Team
63
02:49:20
Scott LORAINE
Philip RUSSELL
26.8
00:30:25
62
00:40:24
61
00:22:17
62
01:03:34
62
01:49:57
62
05:54:04
63
141
134
TEAM Turtle Club
TEAM Turtle Club #134
Male Team
05:51:42
05:51:42
61
Male Team
61
02:46:58
Declan KEOGH
Benson GILMOUR
26.8
00:30:58
63
00:40:17
62
00:21:26
60
00:53:50
60
02:00:36
63
05:51:42
61
137
62
TEAM Miso Morgan
TEAM Miso Morgan #62
Female Team
05:44:20
05:44:20
44
Female Team
44
02:08:35
Jacqui MORGAN
Kelly MORGAN
26.8
00:31:15
46
00:40:01
46
00:22:40
46
00:43:43
42
02:00:23
43
05:44:20
44
135
41
TEAM Fish out of water
TEAM Fish out of water #41
Male Team
05:38:14
05:38:14
60
Male Team
60
02:33:30
Ian MCTAVISH
Andy MCINTYRE
26.8
00:29:13
60
00:39:47
59
00:22:03
59
00:51:32
59
01:49:05
58
05:38:14
60
4
74
TEAM Musky and Bakesy
TEAM Musky and Bakesy #74
Mixed Team
03:22:42
03:22:42
1
Mixed Team
1
Mike MUSK
Renee BAKER
26.8
00:19:22
1
00:39:44
22
00:27:49
30
00:08:45
3
00:59:58
1
00:22:34
1
139
138
Team WE THOUGHT THEY SAID GIN, RUM
Team WE THOUGHT THEY SAID GIN, RUM #138
Female Team
05:45:08
05:45:08
46
Female Team
46
02:09:23
Elise CORRICK
Jane DUMVILLE
26.8
00:30:15
44
00:39:17
45
00:21:20
44
00:46:58
43
02:00:20
44
05:45:08
46
56
TEAM Jez and Jake's Excellent Adventure
TEAM Jez and Jake's Excellent Adven.. #56
Male Team
DNF
DNF
Male Team
Jeremy YOUNG
Jacob AZZARELLO
26.8
00:19:18
00:39:11
00:27:24
02:32:14
128
35
TEAM Ee-Mo
TEAM Ee-Mo #35
Female Team
05:23:24
05:23:24
40
Female Team
40
01:47:39
Emma RIDLEY
Monique SCOTT
26.8
00:29:10
38
00:38:49
40
00:23:06
43
00:45:25
41
01:49:47
40
05:23:24
40
130
2
TEAM 3Rd Time Lucky
TEAM 3Rd Time Lucky #2
Female Team
05:26:18
05:26:18
41
Female Team
41
01:50:33
Sarah THOMPSON
Judi CLEMIE
26.8
00:28:31
32
00:38:48
38
00:22:05
40
00:42:29
38
01:56:06
42
05:26:18
41
122
68
TEAM Mayoda
TEAM Mayoda #68
Female Team
05:20:24
05:20:24
37
Female Team
37
01:44:39
Sharon TSANG
Sarah LO
26.8
00:29:48
39
00:38:45
42
00:22:48
45
00:41:58
40
01:51:36
38
05:20:24
37
126
23
TEAM Could End In Divorce
TEAM Could End In Divorce #23
Mixed Team
05:22:40
05:22:40
30
Mixed Team
30
01:59:58
Robert BOYLAN
Lee BOYLAN
26.8
00:29:54
32
00:38:44
33
00:24:04
33
00:40:54
32
01:53:11
31
05:22:40
30
113
133
TEAM Tryfit
TEAM Tryfit #133
Female Team
05:02:41
05:02:41
32
Female Team
32
01:26:55
Christina ROSE
Marnie BUTLER
26.8
00:29:58
42
00:38:24
43
00:21:45
42
00:41:55
39
01:41:27
34
05:02:41
32
140
140
TEAM Wee lassies
TEAM Wee lassies #140
Female Team
05:49:04
05:49:04
47
Female Team
47
02:13:19
Rachael FRANCIS
Wendy THORNHILL
26.8
00:31:01
45
00:38:05
44
00:21:07
41
01:00:04
46
01:51:22
46
05:49:04
47
129
54
TEAM J&T
TEAM J&T #54
Mixed Team
05:25:12
05:25:12
32
Mixed Team
32
02:02:30
Jason HOW
Tab MEERMAN
26.8
00:27:29
27
00:37:58
28
00:21:17
29
00:43:32
30
02:00:03
32
05:25:12
32
142
40
TEAM Fireballs
TEAM Fireballs #40
Mixed Team
05:53:33
05:53:33
34
Mixed Team
34
02:30:51
Charlotte CONNON
Matt GIBSON
26.8
00:30:46
33
00:37:56
32
00:22:15
32
00:48:02
33
02:03:05
34
05:53:33
34
127
131
TEAM Tri2Swim
TEAM Tri2Swim #131
Mixed Team
05:22:57
05:22:57
31
Mixed Team
31
02:00:15
Mari TURNER
Paul TAYLOR
26.8
00:29:25
29
00:37:56
31
00:21:50
31
00:42:23
31
01:53:29
30
05:22:57
31
124
19
TEAM Cat & Anna
TEAM Cat & Anna #19
Female Team
05:21:55
05:21:55
39
Female Team
39
01:46:09
Catherine JESSOP
Anna BAKOGIANIS
26.8
00:30:08
43
00:37:42
41
00:20:41
39
00:49:41
44
01:46:48
39
05:21:55
39
136
116
TEAM The Drowning Mess
TEAM The Drowning Mess #116
Female Team
05:40:38
05:40:38
43
Female Team
43
02:04:52
Karoline FURLINGER
Leah CAVE
26.8
00:29:48
40
00:37:22
39
00:19:25
37
00:42:37
37
01:57:16
41
05:40:38
43
119
107
TEAM Team Burgs
TEAM Team Burgs #107
Female Team
05:14:52
05:14:52
35
Female Team
35
01:39:07
Claire KENNEDY
Rebecca YIP
26.8
00:28:29
36
00:36:33
36
00:20:40
36
00:40:21
36
01:52:56
36
05:14:52
35
138
21
TEAM Char & Lizard
TEAM Char & Lizard #21
Female Team
05:44:20
05:44:20
45
Female Team
45
02:08:35
Elizabeth WOOLLARD
Charlotte WOOLLARD
26.8
00:30:02
41
00:36:25
37
00:20:19
38
01:14:06
47
01:42:41
47
05:44:20
45
120
31
TEAM Dumb & Dumber
TEAM Dumb & Dumber #31
Female Team
05:15:58
05:15:58
36
Female Team
36
01:40:13
Marisa GIANOTTI
Kirsty EATON
26.8
00:27:59
28
00:36:19
33
00:21:00
34
00:40:07
35
01:50:12
35
05:15:58
36
133
146
TEAM Playtime
TEAM Playtime #146
Male Team
05:34:19
05:34:19
59
Male Team
59
02:29:35
Terry GRAY
Tony BOOKER
26.8
00:28:47
59
00:36:19
58
00:20:58
58
01:12:54
63
01:41:05
60
05:34:19
59
101
105
TEAM swimrunG&T
TEAM swimrunG&T #105
Female Team
04:51:19
04:51:19
27
Female Team
27
01:15:33
Dianne OLIVER
Jane SCOTT
26.8
00:28:25
35
00:36:15
34
00:20:36
35
00:37:46
30
01:40:44
26
-00:02:20
27
6
TEAM Area 51
TEAM Area 51 #6
Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Kristine RICCI
Ross SUTHERLAND
26.8
00:28:58
00:36:11
00:21:09
04:04:00
117
124
TEAM The Y-Nots
TEAM The Y-Nots #124
Female Team
05:06:30
05:06:30
34
Female Team
34
01:30:45
Kimberley OGDEN
Lynette NICOLSON
26.8
00:28:54
37
00:35:56
35
00:19:43
31
00:39:14
31
01:48:34
33
05:06:30
34
97
110
TEAM Team Donny-Five-O
TEAM Team Donny-Five-O #110
Male Team
04:49:53
04:49:53
52
Male Team
52
01:45:08
Donovan COCHRANE
Richard LUNN
26.8
00:28:10
56
00:35:55
57
00:19:04
57
00:40:08
56
01:38:28
51
-00:01:08
52
115
12
TEAM BobPlod
TEAM BobPlod #12
Female Team
05:03:44
05:03:44
33
Female Team
33
01:27:59
Tamsin ELDRIDGE
Anna VAN HAZEL
26.8
00:27:47
27
00:35:54
32
00:20:02
29
00:40:15
32
01:42:15
30
05:03:44
33
103
117
TEAM The Gerry-atrics
TEAM The Gerry-atrics #117
Female Team
04:53:32
04:53:32
28
Female Team
28
01:17:46
Geraldine DAY-PERKINS
Natasha BOSHARD
26.8
00:27:23
23
00:35:48
27
00:20:06
26
00:39:01
28
01:39:50
24
00:00:25
28
109
129
TEAM Trappitt
TEAM Trappitt #129
Female Team
04:59:41
04:59:41
30
Female Team
30
01:23:56
Carissa BALL
Tamara TRAPPITT
26.8
00:28:03
29
00:35:36
31
00:19:34
28
00:41:36
34
01:44:29
32
04:59:41
30
105
149
Team THIRD TIME LUCKY
Team THIRD TIME LUCKY #149
Mixed Team
04:57:29
04:57:29
24
Mixed Team
24
01:34:47
26.8
00:29:37
30
00:35:36
29
00:20:54
27
00:38:15
28
01:43:49
25
04:57:29
24
106
163
TEAM Third Time Lucky
TEAM Third Time Lucky #163
Mixed Team
04:57:29
04:57:29
25
Mixed Team
25
01:34:47
Sarah MEYER
Charles BIDDLE
26.8
00:29:44
31
00:35:36
30
00:20:54
28
00:38:15
29
01:43:49
26
00:00:19
25
107
80
TEAM Pay for my Beveridge
TEAM Pay for my Beveridge #80
Female Team
04:59:21
04:59:21
29
Female Team
29
01:23:35
Jane PAY
Christa BEVERIDGE
26.8
00:26:26
18
00:35:33
23
00:19:47
24
00:36:05
21
01:47:01
28
04:59:21
29
108
94
TEAM Runethlon
TEAM Runethlon #94
Mixed Team
04:59:32
04:59:32
26
Mixed Team
26
01:36:50
Ruth MURDIE
Darren WALLACE
26.8
00:28:10
28
00:35:28
27
00:18:06
26
00:41:25
27
01:43:24
24
04:59:32
26
123
25
TEAM CT
TEAM CT #25
Female Team
05:20:56
05:20:56
38
Female Team
38
01:45:11
Tess MARSLEN
Claire JORDAN
26.8
00:27:29
25
00:35:22
26
00:20:18
27
00:40:49
33
02:00:11
37
05:20:56
38
98
20
TEAM Cats
TEAM Cats #20
Female Team
04:50:14
04:50:14
25
Female Team
25
01:14:29
Marian BRENNAN
Ruth CHANG
26.8
00:28:14
30
00:35:15
29
00:20:56
30
00:38:40
29
01:41:52
27
00:00:14
25
110
122
TEAM The Sensational Sisters
TEAM The Sensational Sisters #122
Female Team
05:00:09
05:00:09
31
Female Team
31
01:24:23
Kate CAWLEY
Jessica EDIS
26.8
00:28:18
33
00:35:10
30
00:21:34
33
00:36:55
26
01:45:30
31
05:00:09
31
118
136
TEAM Waddling Kakapo & the Havering Haggis
TEAM Waddling Kakapo & the Havering.. #136
Male Team
05:08:00
05:08:00
56
Male Team
56
02:03:16
Calum STIRTON
Michael LAWRENCE
26.8
00:28:25
57
00:35:00
56
00:19:13
56
00:42:22
57
01:43:14
54
05:08:00
56
84
50
TEAM Housework avoiders
TEAM Housework avoiders #50
Female Team
04:41:55
04:41:55
19
Female Team
19
01:06:10
Diana ARTHUR
Sandra FLAHIVE
26.8
00:28:07
34
00:34:56
28
00:21:39
32
00:37:06
27
01:35:48
21
00:27:28
19
100
13
TEAM Bound Sport and Fitness
TEAM Bound Sport and Fitness #13
Female Team
04:50:48
04:50:48
26
Female Team
26
01:15:02
Kellie ELLIS
Brooke BOWMAN
26.8
00:27:15
21
00:34:51
22
00:20:54
25
00:35:22
24
01:43:58
25
00:00:19
26
125
87
TEAM Pure Leasing
TEAM Pure Leasing #87
Male Team
05:22:01
05:22:01
57
Male Team
57
02:17:17
Alex WHITELY
Cameron EWERS
26.8
00:26:21
47
00:34:51
52
00:19:57
54
00:38:39
55
01:56:30
57
05:22:01
57
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (152 items)