Geraldton Harriers RunFest
30 Jun 2018
Results
Details
 
Contact
Junior 1mile
Junior 2mile
Junior 3mile
Marathon
Half Marathon
10km
4km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (34 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.2km
G/Pos
Finish
G/Pos
1
1235
Kai WILLSON
Kai WILLSON #1235
Male 3-6
00:08:20.48
00:08:20.48
1
(1)
3-6
1
Male
1
Geraldton Primary School
1
5:12 min/km
00:05:05.12
00:08:20.48
1
2
1218
Tom SIMMONS
Tom SIMMONS #1218
Male 3-6
00:08:21.26
00:08:21.26
2
(2)
3-6
2
00:00:00.78
Male
2
Geraldton Primary School
2
5:13 min/km
00:05:04.75
00:08:21.26
2
3
1231
Evie FONG
Evie FONG #1231
Female 3-6
00:08:26.34
00:08:26.34
1
(1)
3-6
1
Female
1
F45 Geraldton
1
5:16 min/km
00:05:13.61
00:08:26.34
1
4
1230
Charlie FONG
Charlie FONG #1230
Male 3-6
00:08:41.64
00:08:41.64
3
(3)
3-6
3
00:00:21.16
Male
3
F45 Geraldton
2
5:26 min/km
00:05:31.47
00:08:41.64
3
5
1219
Blake SIMPSON
Blake SIMPSON #1219
Male 3-6
00:08:58.01
00:08:58.01
4
(4)
3-6
4
00:00:37.53
Male
4
Fast Feet Farm Kids
1
5:36 min/km
00:05:39.41
00:08:58.01
4
6
1210
George GIUDICE
George GIUDICE #1210
Male 3-6
00:09:02.01
00:09:02.01
5
(5)
3-6
5
00:00:41.52
Male
5
5:38 min/km
00:05:46.76
00:09:02.01
5
7
1232
Sabine FULLER
Sabine FULLER #1232
Female 3-6
00:09:18.39
00:09:18.39
2
(2)
3-6
2
00:00:52.05
Female
2
Floreat Park Primary School
1
5:48 min/km
00:05:50.25
00:09:18.39
2
8
1226
Louis WELLER
Louis WELLER #1226
Male 3-6
00:09:30.88
00:09:30.88
6
(6)
3-6
6
00:01:10.39
Male
6
5:56 min/km
00:07:00.97
00:09:30.88
6
9
1229
Tanzi TAPPER
Tanzi TAPPER #1229
Female 3-6
00:09:41.76
00:09:41.76
3
(3)
3-6
3
00:01:15.42
Female
3
Fast Feet Farm Kids
2
6:03 min/km
00:06:33.09
00:09:41.76
3
10
1207
Youssef ELKHAMRY
Youssef ELKHAMRY #1207
Male 3-6
00:10:26.14
00:10:26.14
7
(7)
3-6
7
00:02:05.65
Male
7
6:31 min/km
00:05:39.36
00:10:26.14
7
11
1206
Malek ELKHAMRY
Malek ELKHAMRY #1206
Male 3-6
00:10:40.55
00:10:40.55
8
(8)
3-6
8
00:02:20.07
Male
8
6:40 min/km
00:05:44.09
00:10:40.55
8
12
1220
Kaden SWIFT
Kaden SWIFT #1220
Male 3-6
00:10:42.46
00:10:42.46
9
(9)
3-6
9
00:02:21.98
Male
9
St Lawrence'S School
1
6:41 min/km
00:06:49.11
00:10:42.46
9
13
1214
Eryn ONEILL
Eryn ONEILL #1214
Female 3-6
00:10:46.33
00:10:46.33
4
(4)
3-6
4
00:02:19.99
Female
4
Wandina Primary School
1
6:43 min/km
00:06:31.65
00:10:46.33
4
14
1222
Sophie THOMASON
Sophie THOMASON #1222
Female 3-6
00:11:45.15
00:11:45.15
5
(5)
3-6
5
00:03:18.80
Female
5
7:20 min/km
00:07:43.50
00:11:45.15
5
15
1204
Oscar CHAPPLE
Oscar CHAPPLE #1204
Male 3-6
00:12:14.27
00:12:14.27
10
(10)
3-6
10
00:03:53.78
Male
10
Wandina Primary School
2
7:38 min/km
00:07:33.86
00:12:14.27
10
16
1202
Emma BERTELSEN
Emma BERTELSEN #1202
Female 3-6
00:12:31.77
00:12:31.77
6
(6)
3-6
6
00:04:05.42
Female
6
Wandina Primary School
3
7:49 min/km
00:08:01.87
00:12:31.77
6
17
1216
Oliver RALPH
Oliver RALPH #1216
Male 3-6
00:12:39.65
00:12:39.65
11
(11)
3-6
11
00:04:19.16
Male
11
F45 Geraldton
3
7:54 min/km
00:08:00.10
00:12:39.65
11
18
1233
Kirra ALLEN
Kirra ALLEN #1233
Female 3-6
00:12:40.76
00:12:40.76
7
(7)
3-6
7
00:04:14.42
Female
7
Geraldton Primary School
3
7:55 min/km
00:08:10.86
00:12:40.76
7
19
1217
Miles SHIOSAKI
Miles SHIOSAKI #1217
Male 3-6
00:12:40.92
00:12:40.92
12
(12)
3-6
12
00:04:20.43
Male
12
Wandina Primary School
4
7:55 min/km
00:08:04.52
00:12:40.92
12
20
1201
Imogen ALLEN
Imogen ALLEN #1201
Female 3-6
00:12:49.27
00:12:49.27
8
(8)
3-6
8
00:04:22.93
Female
8
Geraldton Primary School
4
8:00 min/km
00:08:23.02
00:12:49.27
8
21
1208
Hallie GAMBLE
Hallie GAMBLE #1208
Female 3-6
00:12:50.49
00:12:50.49
9
(9)
3-6
9
00:04:24.15
Female
9
8:01 min/km
00:07:41.37
00:12:50.49
9
22
1211
Julian GIUDICE
Julian GIUDICE #1211
Male 3-6
00:14:46.73
00:14:46.73
13
(13)
3-6
13
00:06:26.25
Male
13
9:14 min/km
00:09:29.97
00:14:46.73
13
23
1221
Paige THOMASON
Paige THOMASON #1221
Female 3-6
00:15:52.45
00:15:52.45
10
(10)
3-6
10
00:07:26.11
Female
10
9:55 min/km
00:09:37.62
00:15:52.45
10
24
1223
Talon THOMASON
Talon THOMASON #1223
Male 3-6
00:15:59.03
00:15:59.03
14
(14)
3-6
14
00:07:38.54
Male
14
9:59 min/km
00:09:45.48
00:15:59.03
14
25
1205
Ryan DAVIS
Ryan DAVIS #1205
Male 3-6
00:16:06.06
00:16:06.06
15
(15)
3-6
15
00:07:45.58
Male
15
10:03 min/km
00:09:30.11
00:16:06.06
15
26
1213
Samara JONES
Samara JONES #1213
Female 3-6
00:16:17.41
00:16:17.41
11
(11)
3-6
11
00:07:51.07
Female
11
10:10 min/km
00:08:51.07
00:16:17.41
11
27
1234
Lucy MCCARTNEY
Lucy MCCARTNEY #1234
Female 3-6
00:17:40.63
00:17:40.63
12
(12)
3-6
12
00:09:14.28
Female
12
11:02 min/km
00:11:14.36
00:17:40.63
12
28
1225
Royce VILLAPANDO
Royce VILLAPANDO #1225
Male 3-6
00:18:00.70
00:18:00.70
16
(16)
3-6
16
00:09:40.21
Male
16
Royce’S Crew
1
11:15 min/km
00:12:14.68
00:18:00.70
16
1212
Taya GIUDICE
Taya GIUDICE #1212
Female 3-6
DNF
DNF
3-6
Female
00:07:26.81
00:08:05.76
1203
Chase BOHNEN
Chase BOHNEN #1203
Male 3-6
DNS
DNS
3-6
Male
1209
Grace GILL
Grace GILL #1209
Female 3-6
DNS
DNS
3-6
Female
1224
Emmy TOIA
Emmy TOIA #1224
Female 3-6
DNS
DNS
3-6
Female
1227
Kai WILSON
Kai WILSON #1227
Male 3-6
DNS
DNS
3-6
Male
Geraldton Primary School
1228
William PATRICK
William PATRICK #1228
Male 3-6
DNS
DNS
3-6
Male
Page 1 of 1 (34 items)