Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (30 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
1
214
Hayden COTTER
Hayden COTTER #214
Male Under 17
00:20:11.22
00:20:11.22
1
(1)
Under 17
1
Male
1
Maroochydore
10:05 min/km
17
260
Harry CAME
Harry CAME #260
Male Under 17
00:21:19.50
00:21:19.50
2
(16)
Under 17
2
00:01:08.28
Male
16
10:39 min/km
18
206
Logan KAYE
Logan KAYE #206
Male Under 17
00:21:25.22
00:21:25.22
3
(17)
Under 17
3
00:01:14.00
Male
17
Newport SLSC
10:42 min/km
19
217
Lachlan BRADDISH
Lachlan BRADDISH #217
Male Under 17
00:21:27.48
00:21:27.48
4
(18)
Under 17
4
00:01:16.26
Male
18
Umina
10:43 min/km
21
194
Ned WIELAND
Ned WIELAND #194
Male Under 17
00:21:33.72
00:21:33.72
5
(19)
Under 17
5
00:01:22.50
Male
19
North Bondi SLSC
10:46 min/km
23
211
Drew GREEN
Drew GREEN #211
Male Under 17
00:22:01.44
00:22:01.44
6
(20)
Under 17
6
00:01:50.22
Male
20
Jan Juc SLSC
11:00 min/km
24
204
Luke MATTHEWS
Luke MATTHEWS #204
Male Under 17
00:22:06.82
00:22:06.82
7
(21)
Under 17
7
00:01:55.60
Male
21
Lorne SLSC
11:03 min/km
25
205
Flynn MASON
Flynn MASON #205
Male Under 17
00:22:18.08
00:22:18.08
8
(22)
Under 17
8
00:02:06.86
Male
22
11:09 min/km
27
188
Joe COLLINS
Joe COLLINS #188
Male Under 17
00:22:30.32
00:22:30.32
9
(23)
Under 17
9
00:02:19.10
Male
23
Northcliffe SLSC
11:15 min/km
32
210
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #210
Male Under 17
00:23:06.46
00:23:06.46
10
(27)
Under 17
10
00:02:55.24
Male
27
Swanbourne Nedlands SLSC
11:33 min/km
33
201
Max SMALLMAN
Max SMALLMAN #201
Male Under 17
00:23:06.52
00:23:06.52
11
(28)
Under 17
11
00:02:55.30
Male
28
Sunshine Beach
11:33 min/km
34
199
Noah STEINER
Noah STEINER #199
Male Under 17
00:23:08.16
00:23:08.16
12
(29)
Under 17
12
00:02:56.94
Male
29
Cronulla
11:34 min/km
35
216
Malachy BRENNAN
Malachy BRENNAN #216
Male Under 17
00:23:09.32
00:23:09.32
13
(30)
Under 17
13
00:02:58.10
Male
30
Mordialloc
11:34 min/km
36
202
Jye PASTOURMOGLOU
Jye PASTOURMOGLOU #202
Male Under 17
00:23:09.92
00:23:09.92
14
(31)
Under 17
14
00:02:58.70
Male
31
swansea belmont surf life saving club
11:34 min/km
40
195
Duke WIELAND
Duke WIELAND #195
Male Under 17
00:23:11.82
00:23:11.82
15
(33)
Under 17
15
00:03:00.60
Male
33
North Bondi SLSC
11:35 min/km
44
263
Ethan IRVINE
Ethan IRVINE #263
Male Under 17
00:23:16.18
00:23:16.18
16
(34)
Under 17
16
00:03:04.96
Male
34
11:38 min/km
45
215
Xabian CEDERBLAD
Xabian CEDERBLAD #215
Male Under 17
00:23:17.04
00:23:17.04
17
(35)
Under 17
17
00:03:05.82
Male
35
South Port SA
11:38 min/km
46
209
Zane HADLEY
Zane HADLEY #209
Male Under 17
00:23:17.23
00:23:17.23
18
(36)
Under 17
18
00:03:06.01
Male
36
Ulverstone
11:38 min/km
47
212
Kade GOUDIE
Kade GOUDIE #212
Male Under 17
00:23:18.69
00:23:18.69
19
(37)
Under 17
19
00:03:07.47
Male
37
Yeppoon
11:39 min/km
50
197
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #197
Male Under 17
00:23:27.33
00:23:27.33
20
(40)
Under 17
20
00:03:16.11
Male
40
SORRENTO
11:43 min/km
73
218
William BOWDEN
William BOWDEN #218
Male Under 17
00:24:24.07
00:24:24.07
21
(53)
Under 17
21
00:04:12.85
Male
53
Mordialloc
12:12 min/km
82
252
Jakson EGAN
Jakson EGAN #252
Male Under 17
00:24:58.55
00:24:58.55
22
(62)
Under 17
22
00:04:47.33
Male
62
12:29 min/km
83
203
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #203
Male Under 17
00:25:03.83
00:25:03.83
23
(63)
Under 17
23
00:04:52.61
Male
63
Bunbury SLSC
12:31 min/km
98
207
Giancarlo KAIN
Giancarlo KAIN #207
Male Under 17
00:26:02.95
00:26:02.95
24
(67)
Under 17
24
00:05:51.73
Male
67
North Cottesloe SLSC
13:01 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
106
200
Luke SMOOTHY
Luke SMOOTHY #200
Male Under 17
00:26:40.08
00:26:40.08
26
(74)
Under 17
26
00:06:28.86
Male
74
13:20 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
208
Blake HESSEL
Blake HESSEL #208
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Umina
219
Jake ANDREWS
Jake ANDREWS #219
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Coogee SLSC
213
James CURREY
James CURREY #213
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Fremantle SLSC
Page 1 of 1 (30 items)