SunSmart Triathlon Series - #3 Champion Lakes
18 Feb 2018
Results
Details
 
Contact
Pursuit
Enticer
Duathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Top 1
Top 3
Top 5
Top 10
Male
75-79
View All
Pos
Name
Time
1
Chris LIMB
01:36:36.61
70-74
View All
Pos
Name
Time
1
Robert SCOTT
01:29:27.52
65-69
View All
Pos
Name
Time
1
Steve BROWN
01:26:29.32
2
Doug ADAMS
01:38:47.87
60-64
View All
Pos
Name
Time
1
Peter ESCOTT
01:17:09.37
2
Greg NICHOLAS
01:28:50.64
55-59
View All
Pos
Name
Time
1
Darryl HARRIS
01:06:19.19
2
Nigel COLES
01:07:42.76
3
Barry SILVERLOCK
01:10:30.57
50-54
View All
Pos
Name
Time
1
Ross Pedlow
01:06:55.27
2
Gary HARDMAN
01:07:23.01
3
Lucky Phil MONKS
01:10:12.94
45-49
View All
Pos
Name
Time
1
Arron ROBERTSON
01:04:28.14
2
Matt MCKAY
01:05:28.25
3
Russell HARRIS
01:05:44.99
40-44
View All
Pos
Name
Time
1
Brad FROST
01:03:04.00
2
Anthony JONES
01:08:08.07
3
Robert CREASY
01:08:24.60
35-39
View All
Pos
Name
Time
1
Jeremy YOUNG
01:03:11.20
2
Luke CAMERON
01:03:24.89
3
Gareth HUMPHREYS
01:03:41.39
30-34
View All
Pos
Name
Time
1
Travis NORTON
01:04:11.24
2
Rob POUW
01:04:44.98
3
Cameron SOBEJKO
01:04:58.19
25-29
View All
Pos
Name
Time
1
Josh ADAMS
01:05:36.73
2
Dale ZABIELA
01:05:42.68
3
Tom GILES
01:08:07.21
20-24
View All
Pos
Name
Time
1
Jack THOMPSON
01:07:14.79
2
James TRUSCOTT
01:09:17.84
3
Aidan CLARK
01:09:59.31
16-19
View All
Pos
Name
Time
1
Reece HARRIS
01:00:39.54
2
Ronan HAYS
01:09:04.42
3
William PETHICK
01:12:17.96
14-15
View All
Pos
Name
Time
1
Ethan DUFFY
01:05:28.01
2
Johan KRIEL
01:13:18.20
3
Cameron FROST
01:14:54.15
Paratriathlete
View All
Pos
Name
Time
1
Nige YOUNG
01:26:29.33
2
Neil McDougall
01:34:57.64
Open
View All
Pos
Name
Time
1
Michael LORI
00:56:16.78
2
Nick THOMPSON
00:58:21.24
3
Aaron HOUGHTON
00:59:20.04
Mates Wave
View All
Pos
Name
Time
1
Sam TURNER
01:26:57.14
2
David GILMORE
01:27:08.21
3
Adam DRURY
01:32:14.27
Female
60-64
View All
Pos
Name
Time
1
Jan ECCLES
01:45:05.79
2
Brigitte BORELLI
01:46:36.89
3
Jenny OWEN
01:46:51.29
55-59
View All
Pos
Name
Time
1
June WARD
01:13:06.43
2
Jane DAVIS
01:19:58.29
3
Trish VICKERY
01:23:13.53
50-54
View All
Pos
Name
Time
1
Loretta WESLEY
01:12:25.40
2
Pip LAUFMANN
01:15:38.87
3
Ingrid ALTENA
01:25:14.23
45-49
View All
Pos
Name
Time
1
Katherine RYAN
01:08:27.46
2
Christina RICHARDS
01:17:41.86
3
Christine GOLDER
01:22:19.78
40-44
View All
Pos
Name
Time
1
Alison THOMPSON
01:09:46.61
2
Kerri RENSHAW
01:11:21.55
3
Natasha PERTWEE
01:14:47.05
35-39
View All
Pos
Name
Time
1
Rebecca LEWIS
01:09:45.17
2
Rebecca PRESTON
01:10:25.07
3
Anna MASSEY
01:11:15.41
30-34
View All
Pos
Name
Time
1
Ann BRINKAMP
01:09:22.68
2
Josie FAULKNER
01:14:35.56
3
Melissa BEALE
01:17:43.81
25-29
View All
Pos
Name
Time
1
Poppy COLDICOTT
01:08:17.27
2
Chloe Mackenzie
01:08:54.37
3
Jennifer LYNCH
01:10:00.72
20-24
View All
Pos
Name
Time
1
Elyse ROWE
01:11:08.88
2
Anita STRAUKS
01:14:12.14
3
Caitlin RICHARDS
01:20:12.59
16-19
View All
Pos
Name
Time
1
Rachael EDWARDS
01:11:22.71
2
Ayesha SCOTT
01:14:30.33
3
Joely PATTERSON
01:20:25.30
14-15
View All
Pos
Name
Time
1
Madison TOOVEY
01:09:19.97
2
Clancy QUICK
01:11:45.61
3
Victoria FOURIE
01:15:48.88
Paratriathlete
View All
Pos
Name
Time
1
Kylie BLACK
01:37:18.70
2
Justine DAWSON
02:21:59.06
Open
View All
Pos
Name
Time
1
Liv SMITH
01:04:51.00
2
Kirby DIAZ
01:04:59.13
3
Jasmine GREAVES
01:05:08.51
Mates Wave
View All
Pos
Name
Time
1
Hannah LILL
01:39:43.86
2
Carly KAEHLER
01:39:44.70
Mixed
Team
View All
Pos
Name
Time
1
Unleashing the awesome
01:25:01.30
2
Dazza and Oon
01:25:56.41
3
Skye Medical Armadale
01:48:02.74
© 2023