Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
[8]
9
10
11
12
13
Page 8 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
309
590
Team Wallflowers
Team Wallflowers #590
Mixed Team of 4 Mixed
05:55:15.60
05:55:15.60
47
(129)
Team of 4 Mixed
47
Mixed
129
WA
AUS
Melony Halsall
Sean Smith
Thomas Wolf
Marc Halsall
6:15 min/km
01:26:34.90
386
45
143
00:34:41.20
118
26
70
01:31:00.90
272
43
123
01:58:50.50
330
54
144
00:24:08.10
411
59
167
234
396
Team oblak attack
Team oblak attack #396
Mixed Team of 2 Prime
05:38:25.10
05:38:25.10
24
(98)
Team of 2 Prime
24
Mixed
98
WA
AUS
Matt Oblak
Tom Oblak
Matt Oblak
Tom Oblak
5:58 min/km
01:20:16.10
296
32
107
00:37:58.60
208
25
103
01:23:33.10
169
15
79
01:55:48.80
304
28
133
00:20:48.50
278
29
97
460
445
Team The Wannabees
Team The Wannabees #445
Mixed Team of 2 Veteran
06:48:15.40
06:48:15.40
28
(194)
Team of 2 Veteran
28
Mixed
194
WA
AUS
Jo Pollard
Jo Pollard
Andrew Pollard
Andrew Pollard
7:12 min/km
01:35:16.00
465
28
190
00:47:33.80
426
25
185
01:29:14.90
249
16
109
02:23:39.80
472
29
199
00:32:30.90
501
32
210
109
459
Team Isosceles
Team Isosceles #459
Male Team of 4 Male
05:08:47.30
05:08:47.30
23
(57)
Team of 4 Male
23
Male
57
WA
AUS
Kayne Semmens
Gary Kjellgren
Dave Campbell
Kayne Semmens
5:26 min/km
01:16:20.00
224
46
134
00:33:01.20
83
25
30
01:24:04.70
177
32
85
01:37:20.20
101
22
52
00:18:01.20
135
18
86
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
153
66
Rhett PEMBER
Rhett PEMBER #66
Male Prime (18-39 years)
05:21:33.70
05:21:33.70
28
(76)
Prime (18-39 years)
28
Male
76
WA
AUS
Rhett Pember
Rhett Pember
Rhett Pember
Rhett Pember
5:40 min/km
01:01:59.70
29
15
23
00:38:57.20
236
25
101
01:39:02.40
375
51
181
01:47:07.60
206
34
101
00:14:26.80
15
10
13
156
689
Team Honey Badgers
Team Honey Badgers #689
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:59.30
05:21:59.30
19
(69)
Team of 4 Veteran
19
Mixed
69
WA
AUS
Brant Edwards
Ashley Verwijmeren
Simon Walker
Andrew Della-Sale
5:40 min/km
01:10:35.50
142
10
42
00:37:45.10
201
25
99
01:21:45.20
149
19
69
01:48:06.70
215
23
97
00:23:46.80
398
28
162
368
197
David MCCARTHY
David MCCARTHY #197
Male Veteran (40-49 years)
06:07:37.60
06:07:37.60
48
(192)
Veteran (40-49 years)
48
Male
192
WA
AUS
David Mccarthy
David Mccarthy
David McCarthy
David Mccarthy
6:29 min/km
01:26:58.80
392
54
215
00:41:30.70
308
25
137
01:25:48.80
206
27
101
02:10:47.60
413
58
212
00:22:31.70
351
50
186
16
94
James WEST
James WEST #94
Male Prime (18-39 years)
04:32:58.60
04:32:58.60
8
(13)
Prime (18-39 years)
8
Male
13
WA
AUS
James West
James West
James West
James West
4:48 min/km
00:59:48.30
18
10
15
00:38:54.20
235
24
100
01:12:57.80
56
9
26
01:26:50.10
25
9
16
00:14:28.20
17
11
15
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
130
519
Team MR Maulers
Team MR Maulers #519
Mixed Team of 4 Veteran
05:16:23.10
05:16:23.10
14
(53)
Team of 4 Veteran
14
Mixed
53
WA
AUS
Mark Barrett-Lennard
Paul Manners
Christo Edwards
Tim Garstone
5:34 min/km
01:09:30.90
118
6
35
00:36:44.80
173
24
89
01:27:34.10
231
24
100
01:40:10.60
128
15
58
00:22:22.70
342
18
132
401
374
Team No idea
Team No idea #374
Mixed Team of 2 Prime
06:18:43.70
06:18:43.70
36
(165)
Team of 2 Prime
36
Mixed
165
WA
AUS
Catherine Fuller
Jared Faint
Catherine Fuller
Jared Faint
6:40 min/km
01:26:08.00
374
35
139
00:37:56.10
207
24
102
02:11:51.30
507
42
215
01:43:03.20
156
14
70
00:19:45.10
224
22
71
214
434
Team Moose Toes
Team Moose Toes #434
Mixed Team of 2 Veteran
05:35:38.90
05:35:38.90
10
(91)
Team of 2 Veteran
10
Mixed
91
WA
AUS
Shane Mcadam
Andrew Logan
Shane Mcadam
Andrew Logan
5:55 min/km
01:06:00.40
64
1
14
00:47:15.40
419
24
183
01:26:55.60
224
14
98
01:52:08.20
259
16
117
00:23:19.30
376
23
149
241
269
Jason WOODBRIDGE
Jason WOODBRIDGE #269
Male Veteran (40-49 years)
05:39:51.00
05:39:51.00
25
(122)
Veteran (40-49 years)
25
Male
122
WA
AUS
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
5:59 min/km
01:11:03.20
151
24
95
00:41:26.00
307
24
136
01:40:17.60
389
50
187
01:51:57.60
257
24
127
00:15:06.60
32
5
23
204
585
Team The Middle Ages
Team The Middle Ages #585
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:57.40
05:32:57.40
31
(87)
Team of 4 Mixed
31
Mixed
87
WA
AUS
Brad Potgieter
Alexandra Kiely
Damian Kiely
Ben Forrest
5:52 min/km
01:15:50.00
215
25
71
00:34:19.90
110
24
66
01:17:00.60
95
19
47
02:04:25.50
372
58
152
00:21:21.40
300
36
107
471
417
Team The Gerbils
Team The Gerbils #417
Mixed Team of 2 Veteran
06:56:12.80
06:56:12.80
29
(199)
Team of 2 Veteran
29
Mixed
199
WA
AUS
Michele Matthews
Tom Matthews
Tom Matthews
Michele Matthews
7:20 min/km
01:38:54.20
484
30
202
00:47:09.60
416
23
182
01:30:53.00
270
18
121
02:36:03.30
495
31
210
00:23:12.70
370
21
145
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
28
524
Team The Boys
Team The Boys #524
Male Team of 4 Male
04:38:30.00
04:38:30.00
8
(22)
Team of 4 Male
8
Male
22
WA
AUS
Franky Cousin
Mitchell Badge
Michael Quenby
Matt Howlett
4:54 min/km
01:04:42.20
50
15
40
00:32:47.40
78
23
28
01:31:15.30
278
48
135
01:15:17.30
5
2
4
00:14:27.80
16
2
14
290
632
Team Team Blue
Team Team Blue #632
Mixed Team of 4 Mixed
05:50:58.40
05:50:58.40
44
(120)
Team of 4 Mixed
44
Mixed
120
WA
AUS
Tracey Denney
Jack Aylward
Benjamin Sutton
Dean Gates
6:11 min/km
01:42:44.80
499
73
211
00:33:58.50
104
23
63
01:33:36.10
310
49
141
01:41:01.20
139
27
64
00:19:37.80
220
19
68
413
658
Team Pathblockers
Team Pathblockers #658
Mixed Team of 4 Veteran
06:23:23.60
06:23:23.60
36
(174)
Team of 4 Veteran
36
Mixed
174
WA
AUS
Michael Dickson
Steve Robinson
Emma Dickson
Andrew Dickson
6:45 min/km
01:31:18.50
440
35
175
00:36:33.60
168
23
88
01:40:46.40
393
34
176
02:06:22.50
387
34
159
00:28:22.60
479
35
199
217
67
Nick PHILLIPS
Nick PHILLIPS #67
Male Prime (18-39 years)
05:36:08.60
05:36:08.60
39
(113)
Prime (18-39 years)
39
Male
113
WA
AUS
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
5:55 min/km
01:09:04.60
110
28
69
00:38:40.10
227
23
96
01:37:16.30
351
49
170
01:52:42.50
265
41
130
00:18:25.10
154
43
98
328
188
Angus KEOGH
Angus KEOGH #188
Male Veteran (40-49 years)
05:58:13.50
05:58:13.50
40
(170)
Veteran (40-49 years)
40
Male
170
WA
AUS
Angus Keogh
Angus Keogh
Angus Keogh
Angus Keogh
6:19 min/km
01:15:47.50
212
32
130
00:41:22.80
304
23
134
01:37:22.90
353
45
171
02:01:34.60
353
44
178
00:22:05.70
332
46
178
172
150
Pat BOSS
Pat BOSS #150
Male Veteran (40-49 years)
05:26:04.40
05:26:04.40
19
(85)
Veteran (40-49 years)
19
Male
85
WA
AUS
Pat Boss
Pat Boss
Pat Boss
Pat Boss
5:45 min/km
01:09:44.60
125
19
77
00:41:02.70
296
22
131
01:23:47.90
173
22
81
01:52:52.00
268
26
132
00:18:37.20
168
28
105
245
680
Team Kelly Gang
Team Kelly Gang #680
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:58.00
05:40:58.00
24
(106)
Team of 4 Veteran
24
Mixed
106
WA
AUS
Mal Lowther
Kaylene Bozich
Graeme Kelly
Tony Walker
6:00 min/km
01:26:07.20
373
29
138
00:36:11.30
157
22
84
01:25:47.40
205
21
91
01:50:16.00
238
24
105
00:22:36.10
353
21
135
194
12
Col BELL
Col BELL #12
Male Prime (18-39 years)
05:30:36.30
05:30:36.30
37
(99)
Prime (18-39 years)
37
Male
99
WA
AUS
Col Bell
Col Bell
Col Bell
Col Bell
5:49 min/km
01:13:49.60
182
44
112
00:38:37.00
225
22
95
01:28:55.00
247
31
122
01:49:41.00
228
38
114
00:19:33.70
214
54
132
57
531
Team Busso Boys
Team Busso Boys #531
Male Team of 4 Male
04:51:19.50
04:51:19.50
14
(37)
Team of 4 Male
14
Male
37
WA
AUS
Cam Best
Gary Haggarty
Tony Best
Neil Sinclair
5:08 min/km
01:10:18.50
137
27
85
00:32:46.70
77
22
27
01:14:50.70
74
14
37
01:32:25.90
52
14
32
00:20:57.70
287
45
159
346
411
Team Old bull Young bull
Team Old bull Young bull #411
Mixed Team of 2 Veteran
06:01:36.00
06:01:36.00
21
(142)
Team of 2 Veteran
21
Mixed
142
WA
AUS
Simon Kemp
Simon Kemp
Brett Heatley
Brett Heatley
6:22 min/km
01:34:33.30
460
27
185
00:46:52.50
411
22
179
01:20:50.60
134
8
64
01:57:46.10
323
21
139
00:21:33.50
309
15
111
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
395
291
Paul PREE
Paul PREE #291
Male Vintage (50-59)
06:16:31.90
06:16:31.90
17
(206)
Vintage (50-59)
17
Male
206
WA
AUS
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
6:38 min/km
01:18:07.00
259
8
148
00:55:08.30
500
22
238
01:47:51.00
444
20
215
01:57:43.10
322
12
163
00:17:42.50
124
5
77
174
577
Team Team Dunsy
Team Team Dunsy #577
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:15.60
05:26:15.60
24
(77)
Team of 4 Mixed
24
Mixed
77
WA
AUS
Jane Heaven
Monique Vollprecht
Mieke Boerema
Trevor Lawrence-Brown
5:45 min/km
01:24:14.50
347
38
124
00:33:48.30
100
22
60
01:20:45.50
133
24
63
01:44:25.40
172
29
76
00:23:01.90
366
50
141
388
275
Alex CAMPBELL
Alex CAMPBELL #275
Male Vintage (50-59)
06:14:41.70
06:14:41.70
16
(204)
Vintage (50-59)
16
Male
204
WA
AUS
Alex Campbell
Alex Campbell
Alex Campbell
Alex Campbell
6:36 min/km
01:24:40.80
358
16
203
00:55:01.80
499
21
237
01:32:58.50
304
17
147
02:00:25.90
343
14
171
00:21:34.70
311
14
171
307
262
Chris VAN MAANEN
Chris VAN MAANEN #262
Male Veteran (40-49 years)
05:54:06.90
05:54:06.90
38
(161)
Veteran (40-49 years)
38
Male
161
WA
AUS
Chris Van Maanen
Chris Van Maanen
Chris Van Maanen
Chris Van Maanen
6:14 min/km
01:26:15.80
378
51
209
00:40:37.90
289
21
127
01:40:01.70
387
49
185
01:47:35.90
210
20
104
00:19:35.60
218
38
134
518
222
Team Where's the Bar
Team Where's the Bar #222
Mixed AR Pair
08:35:53.70
08:35:53.70
21
(220)
AR Pair
21
Mixed
220
WA
AUS
9:05 min/km
01:51:11.20
523
21
222
01:00:24.80
517
21
224
01:38:19.00
364
13
162
03:30:03.00
513
21
218
00:35:55.70
510
21
215
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
489
426
Team 2B
Team 2B #426
Mixed Team of 2 Veteran
07:16:07.80
07:16:07.80
32
(210)
Team of 2 Veteran
32
Mixed
210
WA
AUS
Susanjane Morison
Susanjane Morison
Mark Lucey
Mark Lucey
7:41 min/km
01:45:15.30
507
33
213
00:45:42.80
389
21
172
01:30:58.70
271
19
122
02:49:44.30
503
33
213
00:24:26.70
419
26
171
322
474
Team Green Machine
Team Green Machine #474
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:27.60
05:57:27.60
49
(132)
Team of 4 Mixed
49
Mixed
132
WA
AUS
Acacia Green
Cary Green
Leigh Burns
Cary Green
6:18 min/km
01:36:18.90
471
67
194
00:33:46.00
98
21
59
01:10:31.40
33
7
16
02:36:51.30
52
500
Team Sports Medicine Glengarry
Team Sports Medicine Glengarry #500
Male Team of 4 Male
04:49:56.30
04:49:56.30
13
(35)
Team of 4 Male
13
Male
35
WA
AUS
Andrew Stanford
Peter O'Connell
Andrew Hayden
Duncan Sullivan
5:06 min/km
01:13:41.60
181
37
111
00:32:23.30
71
21
26
01:14:33.50
70
13
35
01:29:55.00
39
9
24
00:19:22.90
204
30
129
92
64
Hadley NIGHTINGALE
Hadley NIGHTINGALE #64
Male Prime (18-39 years)
05:04:05.40
05:04:05.40
18
(48)
Prime (18-39 years)
18
Male
48
WA
AUS
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
5:21 min/km
01:04:29.00
46
17
37
00:38:32.10
223
21
93
01:24:06.70
178
23
86
01:40:49.00
137
24
67
00:16:08.60
59
23
40
285
676
Team FOF
Team FOF #676
Mixed Team of 4 Veteran
05:49:49.90
05:49:49.90
27
(119)
Team of 4 Veteran
27
Mixed
119
WA
AUS
David McDonald
Lesley McAuliffe
Clayton Tinley
Anthony Dean
6:10 min/km
01:24:20.70
349
27
125
00:35:46.70
150
21
83
01:28:34.60
244
26
107
01:57:42.00
321
31
138
00:23:25.90
378
23
151
514
125
Lauren DAVIDS
Lauren DAVIDS #125
Female Prime (18-39 years)
08:06:36.30
08:06:36.30
21
(49)
Prime (18-39 years)
21
Female
49
WA
AUS
Lauren Davids
Lauren Davids
Lauren Davids
Lauren Davids
8:34 min/km
01:44:28.30
502
19
41
01:10:14.00
525
21
49
02:13:38.60
508
21
48
02:32:10.00
490
17
44
00:26:05.40
450
19
42
510
116
Mary Rose SIDGWICK
Mary Rose SIDGWICK #116
Female Prime (18-39 years)
08:01:17.80
08:01:17.80
19
(47)
Prime (18-39 years)
19
Female
47
WA
AUS
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
8:29 min/km
01:51:28.20
525
20
48
01:02:35.60
520
20
48
02:00:40.60
484
19
44
02:42:43.70
502
20
48
00:23:49.70
400
17
35
154
660
Team Narwhals
Team Narwhals #660
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:49.10
05:21:49.10
18
(67)
Team of 4 Veteran
18
Mixed
67
WA
AUS
Bob Anderson
Rob Wallwork
Barry Ashwin
John Wray
5:40 min/km
01:16:30.10
228
13
77
00:35:45.00
149
20
82
01:11:18.20
38
4
18
01:52:54.00
270
29
123
00:25:21.80
438
32
181
19
316
Marcus BROCKHURST
Marcus BROCKHURST #316
Male Prime (18-39 years)
04:33:53.20
04:33:53.20
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Male
15
WA
AUS
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
4:49 min/km
01:02:00.80
30
16
24
00:38:30.60
221
20
92
01:05:10.90
13
3
10
01:32:11.20
50
13
30
00:15:59.70
54
20
36
107
498
Team Beercats
Team Beercats #498
Male Team of 4 Male
05:08:45.10
05:08:45.10
22
(56)
Team of 4 Male
22
Male
56
WA
AUS
Andrew Lardner
Wade Hitchcock
Chester Smith
Aaron May
5:26 min/km
01:13:49.90
183
38
113
00:32:11.20
67
20
24
01:28:15.30
242
43
120
01:36:30.70
88
19
46
00:17:58.00
133
17
84
296
424
Team Mullatwo
Team Mullatwo #424
Mixed Team of 2 Veteran
05:51:55.10
05:51:55.10
16
(123)
Team of 2 Veteran
16
Mixed
123
WA
AUS
Mark Hopper
Craig Blake
Mark Hopper
Craig Blake
6:12 min/km
01:12:03.10
159
5
48
00:44:49.50
365
20
160
01:12:40.90
52
3
27
02:17:19.20
444
27
186
00:25:02.40
431
27
176
283
388
Team GIldamos
Team GIldamos #388
Mixed Team of 2 Prime
05:49:10.40
05:49:10.40
28
(118)
Team of 2 Prime
28
Mixed
118
WA
AUS
Geoff Amos
Geoff Amos
Bradley Gildersleeve
Bradley Gildersleeve
6:09 min/km
01:19:47.90
286
29
101
00:37:12.00
188
20
93
01:35:06.10
322
28
144
01:58:11.50
326
30
141
00:18:52.90
177
17
51
439
221
Team Matt and Jason
Team Matt and Jason #221
Mixed AR Pair
06:34:45.20
06:34:45.20
12
(186)
AR Pair
12
Mixed
186
WA
AUS
6:57 min/km
01:37:50.20
480
18
199
00:55:49.60
504
20
221
01:24:41.10
187
6
84
02:12:42.10
424
12
176
00:23:42.20
395
13
161
263
263
Peter VAN MAANEN
Peter VAN MAANEN #263
Male Veteran (40-49 years)
05:44:21.50
05:44:21.50
26
(133)
Veteran (40-49 years)
26
Male
133
WA
AUS
Peter Van Maanen
Peter Van Maanen
Peter Van Maanen
Peter Van Maanen
6:04 min/km
01:26:14.80
377
50
208
00:40:34.70
288
20
126
01:18:15.60
110
14
55
01:56:53.00
313
35
156
00:22:23.40
345
49
182
517
276
Peter FANNON
Peter FANNON #276
Male Vintage (50-59)
08:13:40.30
08:13:40.30
20
(249)
Vintage (50-59)
20
Male
249
WA
AUS
Peter Fannon
Peter Fannon
Peter Fannon
Peter Fannon
8:42 min/km
01:55:06.10
528
24
256
00:54:05.10
495
20
236
01:38:36.60
368
18
177
03:10:53.10
512
20
247
00:34:59.40
507
20
247
61
594
Team The Four Woods
Team The Four Woods #594
Mixed Team of 4 Mixed
04:52:56.00
04:52:56.00
6
(21)
Team of 4 Mixed
6
Mixed
21
WA
AUS
Matthew Ellwood
Laura Ellwood
David Ellwood
Aaron Ellwood
5:09 min/km
01:13:59.70
187
21
60
00:33:28.30
95
20
57
01:17:48.80
103
21
51
01:30:16.60
40
7
15
00:17:22.60
104
6
25
1
2
3
...
6
7
[8]
9
10
11
12
13
Page 8 of 13 (625 items)