Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
11
12
13
Page 7 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
241
269
Jason WOODBRIDGE
Jason WOODBRIDGE #269
Male Veteran (40-49 years)
05:39:51.00
05:39:51.00
25
(122)
Veteran (40-49 years)
25
Male
122
WA
AUS
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
5:59 min/km
01:11:03.20
151
24
95
00:41:26.00
307
24
136
01:40:17.60
389
50
187
01:51:57.60
257
24
127
00:15:06.60
32
5
23
256
583
Team AGED IN OAK
Team AGED IN OAK #583
Mixed Team of 4 Mixed
05:42:39.70
05:42:39.70
40
(112)
Team of 4 Mixed
40
Mixed
112
WA
AUS
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Rod Styles
Frank Waters
6:02 min/km
01:15:49.20
213
24
69
00:38:38.20
226
39
111
01:31:58.50
286
46
129
01:54:26.10
289
48
127
00:21:47.70
320
40
119
373
183
Andrew JONATS
Andrew JONATS #183
Male Veteran (40-49 years)
06:10:09.80
06:10:09.80
50
(196)
Veteran (40-49 years)
50
Male
196
SA
AUS
Andrew Jonats
Andrew Jonats
Andrew Jonats
Andrew Jonats
6:31 min/km
01:28:35.70
407
57
221
00:42:05.90
318
28
143
01:45:41.10
433
58
211
01:52:34.50
263
25
128
00:21:12.60
295
44
163
363
620
Team Team XTREME
Team Team XTREME #620
Mixed Team of 4 Mixed
06:05:32.00
06:05:32.00
56
(149)
Team of 4 Mixed
56
Mixed
149
WA
AUS
Louise Howells
Nadia D'Hart
Tom Carroll
Stephen Gibson
6:26 min/km
01:25:50.40
371
43
136
00:43:24.40
348
62
158
01:42:17.60
404
65
180
01:54:46.40
292
49
128
00:19:13.20
195
13
56
168
693
Team Waller/Vaisey
Team Waller/Vaisey #693
Mixed Team of 2 Prime
05:24:49.20
05:24:49.20
21
(74)
Team of 2 Prime
21
Mixed
74
WA
AUS
Nicholas Waller
Will Vaisey
5:43 min/km
01:14:04.90
188
17
61
00:42:02.80
316
34
149
01:16:23.90
89
9
44
01:54:47.80
293
27
129
00:17:29.80
109
11
28
147
75
Cooper ROGERS
Cooper ROGERS #75
Male Prime (18-39 years)
05:20:24.20
05:20:24.20
25
(72)
Prime (18-39 years)
25
Male
72
WA
AUS
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
5:39 min/km
01:04:41.40
49
18
39
00:31:14.70
46
2
17
01:31:19.70
279
37
136
01:52:38.40
264
40
129
00:20:30.00
262
57
149
217
67
Nick PHILLIPS
Nick PHILLIPS #67
Male Prime (18-39 years)
05:36:08.60
05:36:08.60
39
(113)
Prime (18-39 years)
39
Male
113
WA
AUS
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
5:55 min/km
01:09:04.60
110
28
69
00:38:40.10
227
23
96
01:37:16.30
351
49
170
01:52:42.50
265
41
130
00:18:25.10
154
43
98
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
274
33
Adam GREENWOOD
Adam GREENWOOD #33
Male Prime (18-39 years)
05:47:16.10
05:47:16.10
46
(142)
Prime (18-39 years)
46
Male
142
WA
AUS
Adam Greenwood
Adam Greenwood
Adam Greenwood
Adam Greenwood
6:07 min/km
01:15:55.00
217
48
132
00:40:46.80
293
35
130
01:40:14.00
388
53
186
01:52:46.20
266
42
131
00:17:34.10
116
34
73
341
625
Team Hyder
Team Hyder #625
Mixed Team of 4 Mixed
06:00:21.10
06:00:21.10
53
(140)
Team of 4 Mixed
53
Mixed
140
WA
AUS
Ryan Hyder
Holly Hyder
Thomas Sick
Sam Hyder
6:21 min/km
01:12:54.50
169
17
52
00:38:17.50
216
38
108
01:49:02.20
453
70
195
01:55:28.50
298
51
131
00:24:38.40
421
60
172
172
150
Pat BOSS
Pat BOSS #150
Male Veteran (40-49 years)
05:26:04.40
05:26:04.40
19
(85)
Veteran (40-49 years)
19
Male
85
WA
AUS
Pat Boss
Pat Boss
Pat Boss
Pat Boss
5:45 min/km
01:09:44.60
125
19
77
00:41:02.70
296
22
131
01:23:47.90
173
22
81
01:52:52.00
268
26
132
00:18:37.20
168
28
105
306
420
Team FrostEd
Team FrostEd #420
Mixed Team of 2 Veteran
05:54:02.00
05:54:02.00
19
(127)
Team of 2 Veteran
19
Mixed
127
WA
AUS
Eddie Bugden
Malcolm Frost
Malcolm Frost
6:14 min/km
01:22:08.80
319
15
115
00:33:07.30
87
4
51
01:39:30.10
379
27
170
01:55:43.00
302
18
132
00:23:32.80
388
24
157
234
396
Team oblak attack
Team oblak attack #396
Mixed Team of 2 Prime
05:38:25.10
05:38:25.10
24
(98)
Team of 2 Prime
24
Mixed
98
WA
AUS
Matt Oblak
Tom Oblak
Matt Oblak
Tom Oblak
5:58 min/km
01:20:16.10
296
32
107
00:37:58.60
208
25
103
01:23:33.10
169
15
79
01:55:48.80
304
28
133
00:20:48.50
278
29
97
295
70
James PINNINGTON
James PINNINGTON #70
Male Prime (18-39 years)
05:51:36.70
05:51:36.70
48
(155)
Prime (18-39 years)
48
Male
155
WA
AUS
James Pinnington
James Pinnington
James Pinnington
James Pinnington
6:12 min/km
01:16:37.20
231
50
137
00:47:07.90
415
55
202
01:36:14.90
334
46
163
01:53:03.90
271
43
133
00:18:32.80
162
45
101
230
373
Team Winning is for Pretty boys
Team Winning is for Pretty boys #373
Mixed Team of 2 Prime
05:37:48.90
05:37:48.90
23
(96)
Team of 2 Prime
23
Mixed
96
WA
AUS
Scott Kohlhagen
Mark Little
Mark Little
Mark Little
5:57 min/km
01:19:58.50
291
30
104
00:33:22.30
93
15
56
01:28:24.00
243
19
106
01:55:49.40
306
29
134
00:20:14.70
248
27
82
231
271
Myles YOUNGS
Myles YOUNGS #271
Male Veteran (40-49 years)
05:37:50.40
05:37:50.40
24
(121)
Veteran (40-49 years)
24
Male
121
WA
AUS
Myles Youngs
Myles Youngs
Myles Youngs
Myles Youngs
5:57 min/km
01:08:28.20
99
14
62
00:42:50.90
340
35
159
01:36:14.90
335
43
164
01:53:09.20
272
27
134
00:17:07.20
92
19
61
235
422
Team The Wishful Thinkers
Team The Wishful Thinkers #422
Mixed Team of 2 Veteran
05:38:27.30
05:38:27.30
12
(99)
Team of 2 Veteran
12
Mixed
99
WA
AUS
Kevin Housham
Brian Chadwick
Kevin Housham
Brian Chadwick
5:58 min/km
01:15:02.00
199
8
64
00:39:13.90
244
14
118
01:24:35.70
184
9
83
01:56:22.30
309
19
135
00:23:13.40
371
22
146
45
463
Team Jenko 1 2 and 3
Team Jenko 1 2 and 3 #463
Male Team of 4 Male
04:44:07.00
04:44:07.00
12
(33)
Team of 4 Male
12
Male
33
WA
AUS
Kent Jenkinson
Kent Jenkinson
Rob Jenkinson
Mitchell Jenkinson
5:00 min/km
01:00:58.80
25
6
20
00:27:43.30
8
5
5
01:04:02.90
8
6
6
01:53:16.10
274
53
135
00:18:05.90
140
20
90
180
628
Team baxis midnight runners
Team baxis midnight runners #628
Mixed Team of 4 Mixed
05:27:27.50
05:27:27.50
27
(81)
Team of 4 Mixed
27
Mixed
81
WA
AUS
Tim Underwood
Bev Atkinson
Eddie Bestbier
Paul Baxendale
5:46 min/km
01:02:51.40
38
2
6
00:40:07.90
278
48
132
01:22:43.50
162
30
77
01:56:38.00
310
52
136
00:25:06.70
433
63
178
264
162
Cameron CRAIGIE
Cameron CRAIGIE #162
Male Veteran (40-49 years)
05:44:36.30
05:44:36.30
27
(134)
Veteran (40-49 years)
27
Male
134
WA
AUS
Cameron Craigie
Cameron Craigie
Cameron Craigie
Cameron Craigie
6:04 min/km
01:18:45.80
272
40
156
00:48:26.00
443
61
218
01:24:47.90
188
24
92
01:53:32.20
275
28
136
00:19:04.40
187
33
117
224
570
Team Ocean Grown abalone
Team Ocean Grown abalone #570
Male Team of 4 Male
05:36:39.30
05:36:39.30
47
(117)
Team of 4 Male
47
Male
117
WA
AUS
Sam Henry
Mitch Lynn
Mark Wall
Tom Annabelle
5:56 min/km
01:18:54.70
273
53
157
00:35:00.00
127
39
48
01:29:51.70
255
45
126
01:53:34.90
278
54
137
00:19:18.00
198
29
126
367
428
Team funky fuzz
Team funky fuzz #428
Mixed Team of 2 Veteran
06:07:00.80
06:07:00.80
23
(150)
Team of 2 Veteran
23
Mixed
150
WA
AUS
Alex West
Jeremy Greig
Alex West
Jeremy Greig
6:28 min/km
01:19:27.40
280
13
100
00:35:05.80
129
9
73
01:51:47.60
459
32
198
01:56:50.20
312
20
137
00:23:49.80
401
25
163
372
90
John VAN DYK
John VAN DYK #90
Male Prime (18-39 years)
06:09:21.10
06:09:21.10
55
(195)
Prime (18-39 years)
55
Male
195
WA
AUS
John Van Dyk
John Van Dyk
John Van Dyk
John Van Dyk
6:30 min/km
01:30:41.60
433
70
229
00:51:40.40
478
67
229
01:34:50.10
315
40
150
01:53:39.70
280
44
138
00:18:29.30
160
44
100
285
676
Team FOF
Team FOF #676
Mixed Team of 4 Veteran
05:49:49.90
05:49:49.90
27
(119)
Team of 4 Veteran
27
Mixed
119
WA
AUS
David McDonald
Lesley McAuliffe
Clayton Tinley
Anthony Dean
6:10 min/km
01:24:20.70
349
27
125
00:35:46.70
150
21
83
01:28:34.60
244
26
107
01:57:42.00
321
31
138
00:23:25.90
378
23
151
346
411
Team Old bull Young bull
Team Old bull Young bull #411
Mixed Team of 2 Veteran
06:01:36.00
06:01:36.00
21
(142)
Team of 2 Veteran
21
Mixed
142
WA
AUS
Simon Kemp
Simon Kemp
Brett Heatley
Brett Heatley
6:22 min/km
01:34:33.30
460
27
185
00:46:52.50
411
22
179
01:20:50.60
134
8
64
01:57:46.10
323
21
139
00:21:33.50
309
15
111
355
535
Team RO-Maniacs
Team RO-Maniacs #535
Male Team of 4 Male
06:03:57.80
06:03:57.80
73
(182)
Team of 4 Male
73
Male
182
WA
AUS
Calin Bejan
Razvan Puiu
Sever Ciutina
Vlad Diaconita
6:25 min/km
01:20:56.50
307
62
174
00:44:49.30
364
76
177
01:42:45.80
413
66
199
01:53:43.70
281
55
139
00:21:42.50
318
53
173
124
311
Dave HUNT
Dave HUNT #311
Male Veteran (40-49 years)
05:14:49.30
05:14:49.30
14
(64)
Veteran (40-49 years)
14
Male
64
WA
AUS
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
5:33 min/km
01:05:26.90
55
7
43
00:38:08.20
211
10
88
01:19:22.10
118
16
58
01:53:48.30
282
29
140
00:18:03.80
137
25
87
392
593
Team Pulsation
Team Pulsation #593
Mixed Team of 4 Mixed
06:16:11.00
06:16:11.00
59
(160)
Team of 4 Mixed
59
Mixed
160
WA
AUS
Carmel Amplett
Neil Woodington
Mal King Pulse Fitness
Jason Holl
6:38 min/km
01:44:33.10
503
74
212
00:42:11.60
323
58
152
01:28:05.30
240
40
105
01:57:52.80
325
53
140
00:23:28.20
380
54
153
254
504
Team 1969
Team 1969 #504
Male Team of 4 Male
05:41:55.80
05:41:55.80
52
(127)
Team of 4 Male
52
Male
127
WA
AUS
Damian Kestel
Chris Viol
Tim Andrew
Ben Farquharson
6:01 min/km
01:16:23.20
225
47
135
00:39:19.50
247
66
107
01:29:55.30
257
46
128
01:53:52.70
284
56
141
00:22:25.10
348
55
184
283
388
Team GIldamos
Team GIldamos #388
Mixed Team of 2 Prime
05:49:10.40
05:49:10.40
28
(118)
Team of 2 Prime
28
Mixed
118
WA
AUS
Geoff Amos
Geoff Amos
Bradley Gildersleeve
Bradley Gildersleeve
6:09 min/km
01:19:47.90
286
29
101
00:37:12.00
188
20
93
01:35:06.10
322
28
144
01:58:11.50
326
30
141
00:18:52.90
177
17
51
430
512
Team Clan Macnish
Team Clan Macnish #512
Male Team of 4 Male
06:28:20.40
06:28:20.40
79
(216)
Team of 4 Male
79
Male
216
WA
AUS
Ryan Macnish
Peter Dallas
Graham Macnish
Kim Macnish
6:50 min/km
01:47:31.40
519
83
254
00:38:27.70
219
59
90
01:48:10.20
445
75
216
01:53:55.00
285
57
142
00:20:16.10
252
41
146
443
Team Chase the Wives
Team Chase the Wives #443
Mixed Team of 2 Veteran
DNF
DNF
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Robin Peart
Steve Norregaard
Steve Norregaard
Robin Peart
min/km
01:29:45.10
424
23
166
00:34:20.20
111
7
67
01:26:24.20
214
13
94
01:58:12.90
327
22
142
00:29:44.80
490
30
204
277
550
Team Legends
Team Legends #550
Male Team of 4 Male
05:48:16.80
05:48:16.80
57
(145)
Team of 4 Male
57
Male
145
WA
AUS
Lee Smith
Shane Blackham
Tony Mills
Adam Eley
6:08 min/km
01:15:27.30
206
45
126
00:36:59.90
183
53
78
01:44:40.80
428
71
208
01:54:02.60
286
58
143
00:17:06.20
91
10
60
370
684
Team Madalas
Team Madalas #684
Mixed Team of 4 Veteran
06:08:02.60
06:08:02.60
33
(151)
Team of 4 Veteran
33
Mixed
151
WA
AUS
Louise Watson
Barry Watson
Paul Cutler
Cassandra Raath
6:29 min/km
01:34:52.30
463
36
188
00:38:12.70
213
26
106
01:32:34.80
299
30
135
01:58:27.70
329
32
143
00:23:55.10
404
29
166
364
153
Bernard BRUMMAGE
Bernard BRUMMAGE #153
Male Veteran (40-49 years)
06:05:59.00
06:05:59.00
46
(189)
Veteran (40-49 years)
46
Male
189
WA
AUS
Bernard Brummage
Bernard Brummage
Bernard Brummage
Bernard Brummage
6:27 min/km
01:27:38.60
398
56
219
00:39:45.40
267
16
118
01:41:25.00
397
52
189
01:54:18.30
288
30
144
00:22:51.70
360
53
190
309
590
Team Wallflowers
Team Wallflowers #590
Mixed Team of 4 Mixed
05:55:15.60
05:55:15.60
47
(129)
Team of 4 Mixed
47
Mixed
129
WA
AUS
Melony Halsall
Sean Smith
Thomas Wolf
Marc Halsall
6:15 min/km
01:26:34.90
386
45
143
00:34:41.20
118
26
70
01:31:00.90
272
43
123
01:58:50.50
330
54
144
00:24:08.10
411
59
167
286
148
Chris BEAUMONT
Chris BEAUMONT #148
Male Veteran (40-49 years)
05:50:37.70
05:50:37.70
33
(150)
Veteran (40-49 years)
33
Male
150
WA
AUS
Chris Beaumont
Chris Beaumont
Chris Beaumont
Chris Beaumont
6:11 min/km
01:18:33.90
267
39
154
00:47:43.40
430
53
210
01:31:37.60
283
36
138
01:54:27.10
290
31
145
00:18:15.70
146
26
93
219
678
Team Masterbeaters
Team Masterbeaters #678
Mixed Team of 4 Veteran
05:36:19.10
05:36:19.10
22
(93)
Team of 4 Veteran
22
Mixed
93
WA
AUS
Alec Milroy
Ethan Norris
Ben Rundell
Dale Williams
5:55 min/km
01:28:22.10
404
32
155
00:32:51.60
79
12
47
01:12:33.40
50
6
25
01:58:52.30
331
33
145
00:23:39.70
392
27
159
170
61
David MCKEOWN
David MCKEOWN #61
Male Prime (18-39 years)
05:25:27.40
05:25:27.40
30
(84)
Prime (18-39 years)
30
Male
84
WA
AUS
David Mckeown
David Mckeown
David McKeown
David Mckeown
5:44 min/km
01:12:35.50
167
40
105
00:39:15.40
245
26
105
01:21:21.40
142
22
67
01:54:35.20
291
45
146
00:17:39.90
123
37
76
144
471
Team Brutti's Bits
Team Brutti's Bits #471
Mixed Team of 4 Mixed
05:19:48.30
05:19:48.30
19
(62)
Team of 4 Mixed
19
Mixed
62
WA
AUS
Nico Brutti
Tessa Eckersley
David Prosser
Nico Brutti
5:38 min/km
01:11:21.00
154
15
46
00:40:33.00
287
51
138
01:10:25.30
32
6
15
01:58:53.50
332
55
146
00:18:35.50
166
10
47
353
556
Team Fat Forties
Team Fat Forties #556
Male Team of 4 Male
06:03:24.80
06:03:24.80
71
(180)
Team of 4 Male
71
Male
180
WA
AUS
Raj Suares
Quintin Hughes
James Coad
Robert Pachta
6:24 min/km
01:44:33.40
504
81
251
00:36:42.20
170
50
71
01:23:04.30
163
28
75
01:55:16.10
297
59
147
00:23:48.80
399
63
203
375
431
Team Fast and Furoius - Post Mark
Team Fast and Furoius - Post Mark #431
Mixed Team of 2 Veteran
06:11:02.40
06:11:02.40
24
(153)
Team of 2 Veteran
24
Mixed
153
WA
AUS
Grant Lewis
Grant Lewis
Maurie Carlyon
Grant Lewis
6:32 min/km
01:42:43.40
498
32
210
00:32:54.60
81
3
48
01:35:30.70
325
25
147
01:58:57.00
333
23
147
00:20:56.70
285
14
102
374
409
Team China
Team China #409
Mixed Team of 2 Prime
06:10:43.40
06:10:43.40
32
(152)
Team of 2 Prime
32
Mixed
152
CHN
Dong Li
Wei Jun
Wei Jun
Dong Li
6:32 min/km
01:07:44.20
83
8
23
00:45:36.10
383
38
169
01:59:25.30
480
41
209
02:00:30.00
345
31
148
00:17:27.80
108
10
27
273
521
Team The Saints
Team The Saints #521
Male Team of 4 Male
05:46:46.60
05:46:46.60
54
(141)
Team of 4 Male
54
Male
141
WA
AUS
Adam Taseff
Wade Taseff
Shane Green
John Tsapazi
6:06 min/km
01:15:08.30
202
43
123
00:38:27.80
220
60
91
01:37:37.70
355
59
173
01:55:29.30
299
60
148
00:20:03.50
239
38
143
398
415
Team Realise surf training
Team Realise surf training #415
Mixed Team of 2 Veteran
06:18:03.50
06:18:03.50
25
(162)
Team of 2 Veteran
25
Mixed
162
WA
AUS
Brenton Rose
Nicole Jahn
Brenton Rose
Nicole Jahn
6:40 min/km
01:36:43.30
473
29
196
00:36:50.80
177
11
90
01:29:32.90
251
17
110
02:00:31.70
346
24
149
00:34:24.80
506
33
212
266
256
Larry SMITH
Larry SMITH #256
Male Veteran (40-49 years)
05:45:58.80
05:45:58.80
29
(136)
Veteran (40-49 years)
29
Male
136
WA
AUS
Larry Smith
Larry Smith
Larry Smith
Larry Smith
6:06 min/km
01:12:12.50
161
25
101
00:48:02.80
440
58
215
01:32:16.60
292
38
141
01:55:36.00
300
32
149
00:17:50.90
130
23
82
244
14
Trevor BRISTOW
Trevor BRISTOW #14
Male Prime (18-39 years)
05:40:54.10
05:40:54.10
41
(123)
Prime (18-39 years)
41
Male
123
WA
AUS
Trevor Bristow
Trevor Bristow
Trevor Bristow
Trevor Bristow
6:00 min/km
01:13:07.50
173
41
107
00:40:20.60
284
32
124
01:33:37.10
311
39
149
01:55:41.50
301
46
150
00:18:07.40
143
40
91
343
605
Team Adventureworks
Team Adventureworks #605
Mixed Team of 4 Mixed
06:01:02.90
06:01:02.90
54
(141)
Team of 4 Mixed
54
Mixed
141
WA
AUS
Ben Dittmer
Rona O'Brien
Dave Wilmot
Scott Wood
6:22 min/km
01:13:17.00
177
19
55
00:43:19.60
346
61
157
01:39:28.30
378
60
169
02:01:28.40
351
56
150
00:23:29.60
384
55
155
308
597
Team Freaks
Team Freaks #597
Mixed Team of 4 Mixed
05:54:47.40
05:54:47.40
46
(128)
Team of 4 Mixed
46
Mixed
128
WA
AUS
Tim McGimpsey
brendan evans
Heath Johnstone
Amber Evans
6:15 min/km
01:09:21.80
115
12
33
00:39:43.50
266
43
126
01:39:40.40
382
62
172
02:04:20.20
371
57
151
00:21:41.50
317
39
117
357
147
Adam BANCROFT
Adam BANCROFT #147
Male Veteran (40-49 years)
06:04:27.20
06:04:27.20
43
(184)
Veteran (40-49 years)
43
Male
184
WA
AUS
Adam Bancroft
Adam Bancroft
Adam Bancroft
Adam Bancroft
6:25 min/km
01:18:10.30
262
36
150
00:47:55.10
437
56
213
01:41:34.20
400
54
191
01:55:47.50
303
33
151
00:21:00.10
288
43
160
1
2
3
...
6
[7]
8
9
...
11
12
13
Page 7 of 13 (625 items)