Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
11
12
13
Page 6 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
398
415
Team Realise surf training
Team Realise surf training #415
Mixed Team of 2 Veteran
06:18:03.50
06:18:03.50
25
(162)
Team of 2 Veteran
25
Mixed
162
WA
AUS
Brenton Rose
Nicole Jahn
Brenton Rose
Nicole Jahn
6:40 min/km
01:36:43.30
473
29
196
00:36:50.80
177
11
90
01:29:32.90
251
17
110
02:00:31.70
346
24
149
00:34:24.80
506
33
212
466
215
Team Malade avec une q
Team Malade avec une q #215
Mixed AR Pair
06:51:23.70
06:51:23.70
14
(197)
AR Pair
14
Mixed
197
WA
AUS
7:15 min/km
01:34:40.40
461
16
186
00:45:41.60
388
7
171
01:29:33.20
252
7
111
02:40:53.90
500
18
212
00:20:34.60
267
8
93
579
TEAM Leeuwinatics
TEAM Leeuwinatics #579
Mixed Team of 4 Mixed
DNF
DNF
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Marnie James
Fiona Abbott
Keith Smith
Rikki Andrew
min/km
01:42:02.90
496
71
208
00:39:46.90
268
44
127
01:29:38.30
253
41
112
02:15:21.60
436
69
182
00:21:27.20
305
37
108
258
30
Jol GODBOLD
Jol GODBOLD #30
Male Prime (18-39 years)
05:42:54.70
05:42:54.70
44
(130)
Prime (18-39 years)
44
Male
130
WA
AUS
Jol Godbold
Jol Godbold
Jol Godbold
Jol Godbold
6:02 min/km
01:19:50.30
288
57
167
00:40:21.50
285
33
125
01:29:44.80
254
32
125
01:56:38.50
311
49
155
00:16:19.60
66
27
46
224
570
Team Ocean Grown abalone
Team Ocean Grown abalone #570
Male Team of 4 Male
05:36:39.30
05:36:39.30
47
(117)
Team of 4 Male
47
Male
117
WA
AUS
Sam Henry
Mitch Lynn
Mark Wall
Tom Annabelle
5:56 min/km
01:18:54.70
273
53
157
00:35:00.00
127
39
48
01:29:51.70
255
45
126
01:53:34.90
278
54
137
00:19:18.00
198
29
126
102
87
Will TICKNER
Will TICKNER #87
Male Prime (18-39 years)
05:07:37.30
05:07:37.30
20
(54)
Prime (18-39 years)
20
Male
54
WA
AUS
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
5:25 min/km
01:09:53.40
132
33
82
00:37:03.00
187
17
81
01:29:54.10
256
33
127
01:34:44.30
68
16
39
00:16:02.50
56
21
37
254
504
Team 1969
Team 1969 #504
Male Team of 4 Male
05:41:55.80
05:41:55.80
52
(127)
Team of 4 Male
52
Male
127
WA
AUS
Damian Kestel
Chris Viol
Tim Andrew
Ben Farquharson
6:01 min/km
01:16:23.20
225
47
135
00:39:19.50
247
66
107
01:29:55.30
257
46
128
01:53:52.70
284
56
141
00:22:25.10
348
55
184
391
223
Team SMART ARNOLD PS
Team SMART ARNOLD PS #223
Mixed AR Pair
06:15:54.10
06:15:54.10
8
(159)
AR Pair
8
Mixed
159
WA
AUS
6:37 min/km
01:26:10.10
375
10
140
00:49:34.00
457
12
198
01:29:57.40
258
8
113
02:10:51.60
414
9
171
00:19:21.00
200
5
57
113
378
TEAM Sachs Express
TEAM Sachs Express #378
Mixed Team of 2 Prime
05:10:38.60
05:10:38.60
14
(45)
Team of 2 Prime
14
Mixed
45
WA
AUS
Dave Noblett
Aaron Boase
Aaron Boase
Aaron Boase
5:28 min/km
01:14:16.10
193
18
62
00:30:31.40
36
4
21
01:29:59.10
259
20
114
01:37:28.20
103
10
44
00:18:23.80
152
16
41
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
415
588
Team Middle Age Spread
Team Middle Age Spread #588
Mixed Team of 4 Mixed
06:24:29.50
06:24:29.50
68
(176)
Team of 4 Mixed
68
Mixed
176
WA
AUS
Melissa Welsh
David Welsh
Caitlin Hunt
Chela Lamond
6:46 min/km
01:31:13.90
438
57
173
00:47:07.10
414
72
181
01:30:07.20
261
42
116
02:09:51.50
410
65
169
00:26:09.80
455
66
187
215
562
Team Mac1
Team Mac1 #562
Male Team of 4 Male
05:35:40.80
05:35:40.80
43
(112)
Team of 4 Male
43
Male
112
WA
AUS
Mark Taylor
Kent Vollprecht
Paul Byrne
Steve Parry
5:55 min/km
01:11:25.60
156
34
98
00:28:53.20
18
10
11
01:30:10.10
262
47
129
02:02:34.00
359
68
183
00:22:37.90
354
56
188
91
390
Team Steve and Ian
Team Steve and Ian #390
Mixed Team of 2 Prime
05:03:47.00
05:03:47.00
11
(37)
Team of 2 Prime
11
Mixed
37
WA
AUS
Steven Lear
Ian Morrison
Steven Lear
Ian Morrison
5:21 min/km
01:18:10.20
261
27
93
00:32:03.20
62
10
36
01:30:17.80
263
22
117
01:26:21.60
24
2
8
00:16:54.20
83
7
16
146
670
Team MuffTudders
Team MuffTudders #670
Mixed Team of 4 Veteran
05:20:20.80
05:20:20.80
16
(64)
Team of 4 Veteran
16
Mixed
64
WA
AUS
Gavin Smith
David Rowe
Mick Daw
Stephen Baker
5:38 min/km
01:18:29.60
264
19
94
00:34:48.40
121
17
71
01:30:19.50
264
27
118
01:35:09.40
72
6
28
00:21:33.90
310
15
112
380
384
Team Twin Power
Team Twin Power #384
Mixed Team of 2 Prime
06:12:41.70
06:12:41.70
33
(155)
Team of 2 Prime
33
Mixed
155
WA
AUS
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
6:34 min/km
01:30:52.70
435
40
172
00:43:05.70
341
36
156
01:30:25.80
265
23
119
02:05:13.60
379
32
155
00:23:03.90
368
36
143
336
488
Team Wavemasters
Team Wavemasters #488
Female Team of 4 Female
05:59:45.00
05:59:45.00
9
(25)
Team of 4 Female
9
Female
25
WA
AUS
Mauretta Johnson
Lisa Barndon
Jenna Allen
Robyn Harris
6:20 min/km
01:16:12.40
222
4
15
00:50:41.60
468
15
40
01:30:29.40
266
6
18
01:57:52.60
324
8
22
00:24:29.00
420
10
37
250
403
Team The Yips
Team The Yips #403
Mixed Team of 2 Prime
05:41:32.10
05:41:32.10
27
(110)
Team of 2 Prime
27
Mixed
110
WA
AUS
Darren Miller
Darren Miller
Andrew Marshall
Andrew Marshall
6:01 min/km
01:16:08.20
220
22
74
00:54:53.60
498
45
218
01:30:32.00
267
24
120
01:42:27.90
153
13
68
00:17:30.40
110
12
29
213
288
Alan NICHOLLS
Alan NICHOLLS #288
Male Vintage (50-59)
05:35:24.80
05:35:24.80
7
(111)
Vintage (50-59)
7
Male
111
WA
AUS
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
5:54 min/km
01:14:41.50
196
5
120
00:49:05.30
451
16
220
01:30:32.50
268
15
130
01:43:47.60
163
4
81
00:17:17.90
101
4
65
329
189
Nicholas KIRBY
Nicholas KIRBY #189
Male Veteran (40-49 years)
05:58:17.80
05:58:17.80
41
(171)
Veteran (40-49 years)
41
Male
171
WA
AUS
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
6:19 min/km
01:17:06.40
239
34
140
00:48:12.00
442
60
217
01:30:50.80
269
34
131
02:01:50.60
357
45
181
00:20:18.00
254
39
147
471
417
Team The Gerbils
Team The Gerbils #417
Mixed Team of 2 Veteran
06:56:12.80
06:56:12.80
29
(199)
Team of 2 Veteran
29
Mixed
199
WA
AUS
Michele Matthews
Tom Matthews
Tom Matthews
Michele Matthews
7:20 min/km
01:38:54.20
484
30
202
00:47:09.60
416
23
182
01:30:53.00
270
18
121
02:36:03.30
495
31
210
00:23:12.70
370
21
145
489
426
Team 2B
Team 2B #426
Mixed Team of 2 Veteran
07:16:07.80
07:16:07.80
32
(210)
Team of 2 Veteran
32
Mixed
210
WA
AUS
Susanjane Morison
Susanjane Morison
Mark Lucey
Mark Lucey
7:41 min/km
01:45:15.30
507
33
213
00:45:42.80
389
21
172
01:30:58.70
271
19
122
02:49:44.30
503
33
213
00:24:26.70
419
26
171
309
590
Team Wallflowers
Team Wallflowers #590
Mixed Team of 4 Mixed
05:55:15.60
05:55:15.60
47
(129)
Team of 4 Mixed
47
Mixed
129
WA
AUS
Melony Halsall
Sean Smith
Thomas Wolf
Marc Halsall
6:15 min/km
01:26:34.90
386
45
143
00:34:41.20
118
26
70
01:31:00.90
272
43
123
01:58:50.50
330
54
144
00:24:08.10
411
59
167
159
72
John PROWSE
John PROWSE #72
Male Prime (18-39 years)
05:22:40.10
05:22:40.10
29
(78)
Prime (18-39 years)
29
Male
78
WA
AUS
John Prowse
John Prowse
John Prowse
John Prowse
5:41 min/km
01:08:19.80
96
24
60
00:37:54.80
205
19
86
01:31:02.10
273
34
132
01:48:09.10
217
35
107
00:17:14.30
98
30
63
425
487
Team Team Third Attempt
Team Team Third Attempt #487
Female Team of 4 Female
06:27:31.90
06:27:31.90
12
(32)
Team of 4 Female
12
Female
32
WA
AUS
Kim Cullen
Cathrina Read
Amanda Vorisek
Maria Hillman
6:50 min/km
01:38:25.50
482
12
37
00:37:30.50
196
9
18
01:31:08.20
274
7
19
02:12:02.50
421
15
32
00:28:25.20
480
16
47
417
205
Team Grandpa's
Team Grandpa's #205
Mixed AR Pair
06:25:06.70
06:25:06.70
9
(177)
AR Pair
9
Mixed
177
WA
AUS
6:47 min/km
01:23:25.30
333
6
117
00:48:33.60
444
9
193
01:31:14.00
275
9
124
02:19:09.50
453
15
191
00:22:44.30
357
12
137
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
110
44
Luke JONES
Luke JONES #44
Male Prime (18-39 years)
05:09:10.70
05:09:10.70
22
(58)
Prime (18-39 years)
22
Male
58
WA
AUS
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
5:27 min/km
01:09:01.80
109
27
68
00:37:29.60
195
18
82
01:31:15.00
277
36
134
01:35:37.60
77
18
43
00:15:46.70
49
18
33
28
524
Team The Boys
Team The Boys #524
Male Team of 4 Male
04:38:30.00
04:38:30.00
8
(22)
Team of 4 Male
8
Male
22
WA
AUS
Franky Cousin
Mitchell Badge
Michael Quenby
Matt Howlett
4:54 min/km
01:04:42.20
50
15
40
00:32:47.40
78
23
28
01:31:15.30
278
48
135
01:15:17.30
5
2
4
00:14:27.80
16
2
14
147
75
Cooper ROGERS
Cooper ROGERS #75
Male Prime (18-39 years)
05:20:24.20
05:20:24.20
25
(72)
Prime (18-39 years)
25
Male
72
WA
AUS
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
5:39 min/km
01:04:41.40
49
18
39
00:31:14.70
46
2
17
01:31:19.70
279
37
136
01:52:38.40
264
40
129
00:20:30.00
262
57
149
446
196
Aaron MAXWELL
Aaron MAXWELL #196
Male Veteran (40-49 years)
06:41:16.40
06:41:16.40
58
(222)
Veteran (40-49 years)
58
Male
222
WA
AUS
Aaron Maxwell
Aaron Maxwell
Aaron Maxwell
Aaron Maxwell
7:04 min/km
01:26:31.90
384
53
214
00:39:35.10
260
15
113
01:31:20.90
280
35
137
02:34:46.80
492
67
238
00:29:01.70
488
69
238
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
88
425
Team Team GRAV
Team Team GRAV #425
Mixed Team of 2 Veteran
05:02:54.20
05:02:54.20
4
(35)
Team of 2 Veteran
4
Mixed
35
WA
AUS
Greg Robinson
Andrew Varnavides
Greg Robinson
Andrew Varnavides
5:20 min/km
01:12:35.50
168
6
51
00:33:59.10
105
5
64
01:31:29.50
282
20
126
01:29:01.40
34
2
13
00:15:48.70
51
1
8
286
148
Chris BEAUMONT
Chris BEAUMONT #148
Male Veteran (40-49 years)
05:50:37.70
05:50:37.70
33
(150)
Veteran (40-49 years)
33
Male
150
WA
AUS
Chris Beaumont
Chris Beaumont
Chris Beaumont
Chris Beaumont
6:11 min/km
01:18:33.90
267
39
154
00:47:43.40
430
53
210
01:31:37.60
283
36
138
01:54:27.10
290
31
145
00:18:15.70
146
26
93
314
580
Team The Dekkers
Team The Dekkers #580
Mixed Team of 4 Mixed
05:56:19.40
05:56:19.40
48
(131)
Team of 4 Mixed
48
Mixed
131
WA
AUS
Georgia Leyendekkers
Andrew Hickey
John Leyendekkers
Clee Avard
6:17 min/km
01:42:11.00
497
72
209
00:36:52.60
179
33
91
01:31:40.40
284
45
127
01:45:13.00
182
33
84
00:20:22.40
258
27
88
292
413
Team Tropic Thunder
Team Tropic Thunder #413
Mixed Team of 2 Veteran
05:51:16.40
05:51:16.40
15
(121)
Team of 2 Veteran
15
Mixed
121
WA
AUS
Morgan Ball
Morgan Ball
Malcolm Bult
Malcolm Bult
6:11 min/km
01:26:27.70
382
20
142
00:40:46.80
294
17
140
01:31:57.40
285
21
128
01:51:54.90
256
15
115
00:20:09.60
244
12
80
256
583
Team AGED IN OAK
Team AGED IN OAK #583
Mixed Team of 4 Mixed
05:42:39.70
05:42:39.70
40
(112)
Team of 4 Mixed
40
Mixed
112
WA
AUS
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Rod Styles
Frank Waters
6:02 min/km
01:15:49.20
213
24
69
00:38:38.20
226
39
111
01:31:58.50
286
46
129
01:54:26.10
289
48
127
00:21:47.70
320
40
119
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
437
655
Team A wetsuit, joggers, puncture and paddle
Team A wetsuit, joggers, puncture a.. #655
Mixed Team of 4 Veteran
06:32:59.30
06:32:59.30
38
(185)
Team of 4 Veteran
38
Mixed
185
WA
AUS
Mark Hunt
Matt Young
Brad Reed
Oliver Darby
6:55 min/km
01:09:56.00
133
8
40
00:46:24.00
403
36
175
01:32:01.70
288
28
131
02:29:34.40
486
39
208
00:35:03.20
508
38
213
117
261
Russell TOWNSEND
Russell TOWNSEND #261
Male Veteran (40-49 years)
05:11:46.60
05:11:46.60
13
(61)
Veteran (40-49 years)
13
Male
61
WA
AUS
Russell Townsend
Russell Townsend
Russell Townsend
Russell Townsend
5:29 min/km
01:09:31.90
119
17
73
00:40:06.60
277
18
122
01:32:05.00
289
37
139
01:32:03.70
48
5
29
00:17:59.40
134
24
85
402
609
Team Oops!
Team Oops! #609
Mixed Team of 4 Veteran
06:19:06.70
06:19:06.70
34
(166)
Team of 4 Veteran
34
Mixed
166
WA
AUS
Bruce Godden
Bill James
Fred Annesley
Peter Lane
6:41 min/km
01:15:49.70
214
12
70
00:38:57.70
237
28
115
01:32:11.50
290
29
132
02:15:22.80
437
36
183
00:36:45.00
511
39
216
382
544
Team The Four Nations
Team The Four Nations #544
Male Team of 4 Male
06:13:38.90
06:13:38.90
76
(200)
Team of 4 Male
76
Male
200
WA
AUS
Justin Salter
Christopher MacQuillan
Jaymn Cary
Mark Middlemiss
6:35 min/km
01:24:59.70
360
73
204
00:31:42.30
58
18
21
01:32:12.00
291
49
140
02:17:05.70
443
77
224
00:27:39.20
471
73
230
266
256
Larry SMITH
Larry SMITH #256
Male Veteran (40-49 years)
05:45:58.80
05:45:58.80
29
(136)
Veteran (40-49 years)
29
Male
136
WA
AUS
Larry Smith
Larry Smith
Larry Smith
Larry Smith
6:06 min/km
01:12:12.50
161
25
101
00:48:02.80
440
58
215
01:32:16.60
292
38
141
01:55:36.00
300
32
149
00:17:50.90
130
23
82
166
359
Team Fisher
Team Fisher #359
Mixed Team of 2 Prime
05:23:49.10
05:23:49.10
20
(72)
Team of 2 Prime
20
Mixed
72
WA
AUS
Peter Fisher
Peter Fisher
John Fisher
John Fisher
5:42 min/km
01:01:52.00
28
2
4
00:39:59.40
272
31
130
01:32:16.70
293
26
133
01:48:49.50
221
19
99
00:20:51.50
280
30
99
119
458
Team Albania
Team Albania #458
Male Team of 4 Male
05:12:04.30
05:12:04.30
24
(62)
Team of 4 Male
24
Male
62
WA
AUS
Chris Brown
Ben Murphy
Jamie Bowden
Ben Murphy
5:30 min/km
01:08:49.80
106
23
66
00:34:22.70
112
32
39
01:32:20.30
294
50
142
01:38:27.50
113
25
56
00:18:04.00
138
19
88
412
245
Christian OWEN
Christian OWEN #245
Male Veteran (40-49 years)
06:23:19.60
06:23:19.60
55
(209)
Veteran (40-49 years)
55
Male
209
WA
AUS
Christian Owen
Christian Owen
Christian Owen
Christian Owen
6:45 min/km
01:24:36.00
357
49
202
00:39:53.40
270
17
119
01:32:20.50
295
39
143
02:22:08.70
465
63
232
00:24:21.00
414
59
211
272
421
Team Who's Got the Kids
Team Who's Got the Kids #421
Mixed Team of 2 Veteran
05:46:37.80
05:46:37.80
14
(116)
Team of 2 Veteran
14
Mixed
116
WA
AUS
Jennifer Vile
Jennifer Vile
Darren Vile
Darren Vile
6:06 min/km
01:24:11.30
346
17
123
00:41:47.60
311
18
148
01:32:28.00
296
22
134
01:46:32.20
199
13
92
00:21:38.70
314
17
114
253
85
Andrew TENNYSON
Andrew TENNYSON #85
Male Prime (18-39 years)
05:41:39.30
05:41:39.30
42
(126)
Prime (18-39 years)
42
Male
126
WA
AUS
Andrew Tennyson
Andrew Tennyson
Andrew Tennyson
Andrew Tennyson
6:01 min/km
01:08:13.70
89
23
55
00:45:30.40
380
50
185
01:32:31.40
297
38
144
01:57:35.20
319
51
161
00:17:48.60
128
39
81
335
124
Sophie COATES
Sophie COATES #124
Female Prime (18-39 years)
05:59:44.80
05:59:44.80
11
(24)
Prime (18-39 years)
11
Female
24
WA
AUS
Sophie Coates
Sophie Coates
Sophie Coates
Sophie Coates
6:20 min/km
01:25:29.10
368
12
27
00:48:59.20
447
13
34
01:32:32.20
298
10
20
01:53:15.80
273
9
16
00:19:28.50
211
12
17
370
684
Team Madalas
Team Madalas #684
Mixed Team of 4 Veteran
06:08:02.60
06:08:02.60
33
(151)
Team of 4 Veteran
33
Mixed
151
WA
AUS
Louise Watson
Barry Watson
Paul Cutler
Cassandra Raath
6:29 min/km
01:34:52.30
463
36
188
00:38:12.70
213
26
106
01:32:34.80
299
30
135
01:58:27.70
329
32
143
00:23:55.10
404
29
166
331
553
Team Metso Crushers
Team Metso Crushers #553
Male Team of 4 Male
05:58:53.40
05:58:53.40
66
(173)
Team of 4 Male
66
Male
173
WA
AUS
Malcolm Stafford
Nicholas Hendriks
Ryan Llowarch
Chris Heah
6:19 min/km
01:05:43.50
60
16
46
00:33:10.90
88
27
33
01:32:40.70
300
51
145
02:23:39.10
471
79
234
00:23:39.20
391
62
201
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
11
12
13
Page 6 of 13 (625 items)