Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
452
395
Team Gooseberry Gals
Team Gooseberry Gals #395
Mixed Team of 2 Prime
06:44:08.30
06:44:08.30
40
(192)
Team of 2 Prime
40
Mixed
192
WA
AUS
Louise Peart
Tammy Norregaard
Tammy Norregaard
Louise Peart
7:07 min/km
01:26:35.40
387
36
144
00:35:34.60
141
18
76
01:59:15.60
479
40
208
02:22:54.70
468
40
196
00:19:48.00
231
24
73
257
515
Team Bovell Boys
Team Bovell Boys #515
Male Team of 4 Male
05:42:53.10
05:42:53.10
53
(129)
Team of 4 Male
53
Male
129
WA
AUS
Myles Bovell
Jonathan Bovell
Jeremy Bovell
Craig Bovell
6:02 min/km
01:22:44.90
326
67
189
00:36:58.00
181
52
77
01:35:39.90
327
54
158
01:49:46.00
229
46
115
00:17:44.30
125
15
78
410
612
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #612
Mixed Team of 4 Mixed
06:23:12.30
06:23:12.30
66
(173)
Team of 4 Mixed
66
Mixed
173
WA
AUS
Holly Hopkins
Maritia Lightfoot
Alex McCormack
Ian Lightfoot
6:45 min/km
01:36:38.40
472
68
195
00:35:38.50
142
28
77
01:54:46.00
472
73
204
01:51:21.00
251
42
113
00:24:48.40
426
61
173
277
550
Team Legends
Team Legends #550
Male Team of 4 Male
05:48:16.80
05:48:16.80
57
(145)
Team of 4 Male
57
Male
145
WA
AUS
Lee Smith
Shane Blackham
Tony Mills
Adam Eley
6:08 min/km
01:15:27.30
206
45
126
00:36:59.90
183
53
78
01:44:40.80
428
71
208
01:54:02.60
286
58
143
00:17:06.20
91
10
60
311
683
Team Fifties Flyers
Team Fifties Flyers #683
Mixed Team of 4 Veteran
05:55:28.30
05:55:28.30
28
(130)
Team of 4 Veteran
28
Mixed
130
WA
AUS
Stephen Langsford
Peter Robins
Scott Bird
Michael Lindsay
6:16 min/km
01:28:36.90
408
33
158
00:35:39.50
143
19
78
01:43:58.10
423
36
185
01:45:16.60
183
19
85
00:21:57.20
325
17
123
261
642
Team Boodjidup Warriors
Team Boodjidup Warriors #642
Mixed Team of 4 Mixed
05:44:03.00
05:44:03.00
42
(114)
Team of 4 Mixed
42
Mixed
114
WA
AUS
Zara McRostie
Brendan Carr
Glenn Goodall
Steve Kyme
6:04 min/km
01:40:42.30
492
70
206
00:35:40.10
145
29
79
01:26:38.90
216
36
95
01:37:11.70
96
18
41
00:23:50.00
403
58
165
49
270
Jason WRIGHT
Jason WRIGHT #270
Male Veteran (40-49 years)
04:45:40.00
04:45:40.00
8
(34)
Veteran (40-49 years)
8
Male
34
WA
AUS
Jason Wright
Jason Wright
Jason Wright
Jason Wright
5:02 min/km
01:02:01.50
31
2
25
00:37:00.40
184
8
79
01:12:47.10
54
5
25
01:37:16.50
100
11
51
00:16:34.50
71
15
51
499
Team Wanted
Team Wanted #499
Male Team of 4 Male
DNF
DNF
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Jamie Parin
Tim Horgan
Peter Titmanis
Matt Titmanis
min/km
01:30:28.90
429
78
228
00:37:02.50
186
54
80
01:23:53.80
174
30
82
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
102
87
Will TICKNER
Will TICKNER #87
Male Prime (18-39 years)
05:07:37.30
05:07:37.30
20
(54)
Prime (18-39 years)
20
Male
54
WA
AUS
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
Will Tickner
5:25 min/km
01:09:53.40
132
33
82
00:37:03.00
187
17
81
01:29:54.10
256
33
127
01:34:44.30
68
16
39
00:16:02.50
56
21
37
397
601
Team TPT
Team TPT #601
Mixed Team of 4 Mixed
06:17:52.90
06:17:52.90
60
(161)
Team of 4 Mixed
60
Mixed
161
WA
AUS
Kwun Yek
Erica Eviet
Len Brandis
Philip Taylor
6:39 min/km
01:31:15.90
439
58
174
00:35:43.70
148
30
81
01:36:25.80
339
50
150
02:06:12.70
385
60
158
00:28:14.80
478
71
198
154
660
Team Narwhals
Team Narwhals #660
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:49.10
05:21:49.10
18
(67)
Team of 4 Veteran
18
Mixed
67
WA
AUS
Bob Anderson
Rob Wallwork
Barry Ashwin
John Wray
5:40 min/km
01:16:30.10
228
13
77
00:35:45.00
149
20
82
01:11:18.20
38
4
18
01:52:54.00
270
29
123
00:25:21.80
438
32
181
110
44
Luke JONES
Luke JONES #44
Male Prime (18-39 years)
05:09:10.70
05:09:10.70
22
(58)
Prime (18-39 years)
22
Male
58
WA
AUS
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
Luke Jones
5:27 min/km
01:09:01.80
109
27
68
00:37:29.60
195
18
82
01:31:15.00
277
36
134
01:35:37.60
77
18
43
00:15:46.70
49
18
33
285
676
Team FOF
Team FOF #676
Mixed Team of 4 Veteran
05:49:49.90
05:49:49.90
27
(119)
Team of 4 Veteran
27
Mixed
119
WA
AUS
David McDonald
Lesley McAuliffe
Clayton Tinley
Anthony Dean
6:10 min/km
01:24:20.70
349
27
125
00:35:46.70
150
21
83
01:28:34.60
244
26
107
01:57:42.00
321
31
138
00:23:25.90
378
23
151
280
568
Team B shift heros
Team B shift heros #568
Male Team of 4 Male
05:48:38.50
05:48:38.50
58
(147)
Team of 4 Male
58
Male
147
WA
AUS
Marcus Tompkin
John Deutschbein
Jayden Edwards
David Pisani
6:08 min/km
01:19:42.80
285
58
165
00:37:34.40
197
55
83
01:46:43.00
437
73
212
01:36:06.30
83
18
45
00:28:32.00
483
75
236
164
522
Team Four Fellas
Team Four Fellas #522
Male Team of 4 Male
05:23:22.50
05:23:22.50
32
(83)
Team of 4 Male
32
Male
83
WA
AUS
Neil Milligan
Simon Keall
Geoff Dickson
Mark Messenger
5:42 min/km
01:33:39.40
456
80
240
00:37:35.60
198
56
84
01:19:10.40
117
21
57
01:31:35.10
46
12
28
00:21:22.00
302
50
167
245
680
Team Kelly Gang
Team Kelly Gang #680
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:58.00
05:40:58.00
24
(106)
Team of 4 Veteran
24
Mixed
106
WA
AUS
Mal Lowther
Kaylene Bozich
Graeme Kelly
Tony Walker
6:00 min/km
01:26:07.20
373
29
138
00:36:11.30
157
22
84
01:25:47.40
205
21
91
01:50:16.00
238
24
105
00:22:36.10
353
21
135
161
525
Team Greg the Stop Sign!
Team Greg the Stop Sign! #525
Male Team of 4 Male
05:23:03.00
05:23:03.00
29
(80)
Team of 4 Male
29
Male
80
WA
AUS
Luke Gregory
Bruce Rudefroth
Craig Grapes
Nick Walls
5:41 min/km
01:27:38.70
399
75
220
00:37:47.10
202
57
85
01:15:30.20
79
16
40
01:43:40.00
162
34
80
00:18:27.00
156
22
99
185
358
Team The Rolling Herd
Team The Rolling Herd #358
Mixed Team of 2 Prime
05:28:58.30
05:28:58.30
22
(82)
Team of 2 Prime
22
Mixed
82
WA
AUS
Jeff Carter
Holly Barclay
Jeff Carter
5:48 min/km
01:14:49.90
198
19
63
00:36:12.50
158
19
85
01:37:59.90
358
31
159
01:40:29.40
131
12
61
00:19:26.60
208
20
63
89
507
Team Phat Punks
Team Phat Punks #507
Mixed Team of 4 Mixed
05:03:02.50
05:03:02.50
11
(36)
Team of 4 Mixed
11
Mixed
36
WA
AUS
Sarah Ware
Ben Koontz
Nathan Paull
Shaun Height
5:20 min/km
01:13:57.50
184
20
58
00:36:18.50
161
31
86
01:27:52.90
236
39
104
01:29:52.90
38
6
14
00:15:00.70
29
1
2
159
72
John PROWSE
John PROWSE #72
Male Prime (18-39 years)
05:22:40.10
05:22:40.10
29
(78)
Prime (18-39 years)
29
Male
78
WA
AUS
John Prowse
John Prowse
John Prowse
John Prowse
5:41 min/km
01:08:19.80
96
24
60
00:37:54.80
205
19
86
01:31:02.10
273
34
132
01:48:09.10
217
35
107
00:17:14.30
98
30
63
78
650
Team Kaitlin And The Boys
Team Kaitlin And The Boys #650
Mixed Team of 4 Mixed
04:59:42.60
04:59:42.60
10
(29)
Team of 4 Mixed
10
Mixed
29
USA
Kaitlin Chandler
William Brooks
Matt Hill
Tim Auton
5:17 min/km
01:15:35.90
209
23
68
00:36:21.00
163
32
87
01:23:08.00
164
31
78
01:28:53.70
33
5
12
00:15:44.00
47
2
6
40
174
Pete GILL
Pete GILL #174
Male Veteran (40-49 years)
04:42:54.40
04:42:54.40
6
(31)
Veteran (40-49 years)
6
Male
31
WA
AUS
Pete Gill
Pete Gill
Pete Gill
Pete Gill
4:59 min/km
01:08:46.90
103
15
64
00:37:56.00
206
9
87
01:13:03.40
58
6
27
01:27:53.80
29
2
18
00:15:14.30
37
6
26
124
311
Dave HUNT
Dave HUNT #311
Male Veteran (40-49 years)
05:14:49.30
05:14:49.30
14
(64)
Veteran (40-49 years)
14
Male
64
WA
AUS
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
Dave Hunt
5:33 min/km
01:05:26.90
55
7
43
00:38:08.20
211
10
88
01:19:22.10
118
16
58
01:53:48.30
282
29
140
00:18:03.80
137
25
87
413
658
Team Pathblockers
Team Pathblockers #658
Mixed Team of 4 Veteran
06:23:23.60
06:23:23.60
36
(174)
Team of 4 Veteran
36
Mixed
174
WA
AUS
Michael Dickson
Steve Robinson
Emma Dickson
Andrew Dickson
6:45 min/km
01:31:18.50
440
35
175
00:36:33.60
168
23
88
01:40:46.40
393
34
176
02:06:22.50
387
34
159
00:28:22.60
479
35
199
313
516
Team Bush Chooks
Team Bush Chooks #516
Male Team of 4 Male
05:56:19.00
05:56:19.00
62
(164)
Team of 4 Male
62
Male
164
WA
AUS
Leigh Westcott
Chris Gilmore
Paul Watt
Gregory Bower
6:17 min/km
01:15:03.40
201
42
122
00:38:16.30
215
58
89
04:02:59.30
130
519
Team MR Maulers
Team MR Maulers #519
Mixed Team of 4 Veteran
05:16:23.10
05:16:23.10
14
(53)
Team of 4 Veteran
14
Mixed
53
WA
AUS
Mark Barrett-Lennard
Paul Manners
Christo Edwards
Tim Garstone
5:34 min/km
01:09:30.90
118
6
35
00:36:44.80
173
24
89
01:27:34.10
231
24
100
01:40:10.60
128
15
58
00:22:22.70
342
18
132
430
512
Team Clan Macnish
Team Clan Macnish #512
Male Team of 4 Male
06:28:20.40
06:28:20.40
79
(216)
Team of 4 Male
79
Male
216
WA
AUS
Ryan Macnish
Peter Dallas
Graham Macnish
Kim Macnish
6:50 min/km
01:47:31.40
519
83
254
00:38:27.70
219
59
90
01:48:10.20
445
75
216
01:53:55.00
285
57
142
00:20:16.10
252
41
146
398
415
Team Realise surf training
Team Realise surf training #415
Mixed Team of 2 Veteran
06:18:03.50
06:18:03.50
25
(162)
Team of 2 Veteran
25
Mixed
162
WA
AUS
Brenton Rose
Nicole Jahn
Brenton Rose
Nicole Jahn
6:40 min/km
01:36:43.30
473
29
196
00:36:50.80
177
11
90
01:29:32.90
251
17
110
02:00:31.70
346
24
149
00:34:24.80
506
33
212
273
521
Team The Saints
Team The Saints #521
Male Team of 4 Male
05:46:46.60
05:46:46.60
54
(141)
Team of 4 Male
54
Male
141
WA
AUS
Adam Taseff
Wade Taseff
Shane Green
John Tsapazi
6:06 min/km
01:15:08.30
202
43
123
00:38:27.80
220
60
91
01:37:37.70
355
59
173
01:55:29.30
299
60
148
00:20:03.50
239
38
143
314
580
Team The Dekkers
Team The Dekkers #580
Mixed Team of 4 Mixed
05:56:19.40
05:56:19.40
48
(131)
Team of 4 Mixed
48
Mixed
131
WA
AUS
Georgia Leyendekkers
Andrew Hickey
John Leyendekkers
Clee Avard
6:17 min/km
01:42:11.00
497
72
209
00:36:52.60
179
33
91
01:31:40.40
284
45
127
01:45:13.00
182
33
84
00:20:22.40
258
27
88
167
439
Team The PB's
Team The PB's #439
Mixed Team of 2 Veteran
05:23:49.80
05:23:49.80
7
(73)
Team of 2 Veteran
7
Mixed
73
WA
AUS
Jez Evans
Paul Bennett
Paul Bennett
Jez Evans
5:42 min/km
01:17:40.20
250
10
89
00:37:01.20
185
12
92
01:25:29.50
196
11
87
01:43:24.50
159
10
72
00:20:14.40
247
13
81
19
316
Marcus BROCKHURST
Marcus BROCKHURST #316
Male Prime (18-39 years)
04:33:53.20
04:33:53.20
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Male
15
WA
AUS
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
Marcus Brockhurst
4:49 min/km
01:02:00.80
30
16
24
00:38:30.60
221
20
92
01:05:10.90
13
3
10
01:32:11.20
50
13
30
00:15:59.70
54
20
36
92
64
Hadley NIGHTINGALE
Hadley NIGHTINGALE #64
Male Prime (18-39 years)
05:04:05.40
05:04:05.40
18
(48)
Prime (18-39 years)
18
Male
48
WA
AUS
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
5:21 min/km
01:04:29.00
46
17
37
00:38:32.10
223
21
93
01:24:06.70
178
23
86
01:40:49.00
137
24
67
00:16:08.60
59
23
40
283
388
Team GIldamos
Team GIldamos #388
Mixed Team of 2 Prime
05:49:10.40
05:49:10.40
28
(118)
Team of 2 Prime
28
Mixed
118
WA
AUS
Geoff Amos
Geoff Amos
Bradley Gildersleeve
Bradley Gildersleeve
6:09 min/km
01:19:47.90
286
29
101
00:37:12.00
188
20
93
01:35:06.10
322
28
144
01:58:11.50
326
30
141
00:18:52.90
177
17
51
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
137
309
Jason GRAY
Jason GRAY #309
Male Veteran (40-49 years)
05:18:24.00
05:18:24.00
15
(69)
Veteran (40-49 years)
15
Male
69
WA
AUS
Jason Gray
Jason Gray
Jason Gray
Jason Gray
5:36 min/km
01:08:07.60
86
11
53
00:38:34.90
224
11
94
01:34:51.70
317
41
152
01:40:59.10
138
15
68
00:15:50.70
52
9
35
194
12
Col BELL
Col BELL #12
Male Prime (18-39 years)
05:30:36.30
05:30:36.30
37
(99)
Prime (18-39 years)
37
Male
99
WA
AUS
Col Bell
Col Bell
Col Bell
Col Bell
5:49 min/km
01:13:49.60
182
44
112
00:38:37.00
225
22
95
01:28:55.00
247
31
122
01:49:41.00
228
38
114
00:19:33.70
214
54
132
136
494
Team Eat My Dust :P
Team Eat My Dust :P #494
Mixed Team of 4 Junior
05:17:56.50
05:17:56.50
2
(58)
Team of 4 Junior
2
Mixed
58
WA
AUS
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Jeremy Sorensen
Kylie Sheedy
5:36 min/km
01:20:52.10
305
3
111
00:37:24.80
193
3
95
01:14:24.10
69
2
34
01:42:26.10
152
1
67
00:22:49.40
359
3
139
217
67
Nick PHILLIPS
Nick PHILLIPS #67
Male Prime (18-39 years)
05:36:08.60
05:36:08.60
39
(113)
Prime (18-39 years)
39
Male
113
WA
AUS
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
5:55 min/km
01:09:04.60
110
28
69
00:38:40.10
227
23
96
01:37:16.30
351
49
170
01:52:42.50
265
41
130
00:18:25.10
154
43
98
407
603
Team Lost and Found
Team Lost and Found #603
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:33.30
06:21:33.30
65
(170)
Team of 4 Mixed
65
Mixed
170
WA
AUS
Erin Tuckwell
Alisha Bailey
Clare Wood
Joel Day
6:43 min/km
01:25:32.30
369
42
135
00:37:29.10
194
34
96
01:42:36.50
411
66
181
02:08:42.30
405
64
168
00:27:13.10
464
67
191
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
345
542
Team Millwall
Team Millwall #542
Male Team of 4 Male
06:01:24.20
06:01:24.20
70
(178)
Team of 4 Male
70
Male
178
WA
AUS
Bob Edwards
Bob Edwards
Harry Edwards
Peter Illingworth
6:22 min/km
01:19:14.10
279
56
160
00:38:46.00
231
61
97
01:53:22.50
464
78
226
01:50:49.10
244
51
121
00:19:12.50
194
28
123
127
518
Team Bloggendales
Team Bloggendales #518
Male Team of 4 Male
05:15:48.10
05:15:48.10
26
(67)
Team of 4 Male
26
Male
67
QLD
AUS
Brad Bartsch
David Beilken
Mark Turley
Greg Burrow
5:34 min/km
00:58:23.10
12
4
10
00:38:53.00
233
62
98
01:26:56.60
225
41
112
01:48:18.90
218
43
108
00:23:16.50
373
59
194
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
362
454
TEAM Piss Fit
TEAM Piss Fit #454
Male Team of 4 Male
06:05:17.00
06:05:17.00
74
(188)
Team of 4 Male
74
Male
188
WA
AUS
Dale Guest
Dayle Durrant
Michael Blake
Lachlan Simson
6:26 min/km
01:32:23.30
447
79
234
00:38:53.60
234
63
99
01:53:58.80
470
79
227
01:41:04.50
141
30
70
00:18:56.80
181
25
112
156
689
Team Honey Badgers
Team Honey Badgers #689
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:59.30
05:21:59.30
19
(69)
Team of 4 Veteran
19
Mixed
69
WA
AUS
Brant Edwards
Ashley Verwijmeren
Simon Walker
Andrew Della-Sale
5:40 min/km
01:10:35.50
142
10
42
00:37:45.10
201
25
99
01:21:45.20
149
19
69
01:48:06.70
215
23
97
00:23:46.80
398
28
162
16
94
James WEST
James WEST #94
Male Prime (18-39 years)
04:32:58.60
04:32:58.60
8
(13)
Prime (18-39 years)
8
Male
13
WA
AUS
James West
James West
James West
James West
4:48 min/km
00:59:48.30
18
10
15
00:38:54.20
235
24
100
01:12:57.80
56
9
26
01:26:50.10
25
9
16
00:14:28.20
17
11
15
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
503
475
Team Hills Mob
Team Hills Mob #475
Mixed Team of 4 Mixed
07:35:17.70
07:35:17.70
78
(216)
Team of 4 Mixed
78
Mixed
216
WA
AUS
Erin Harris
Justin Harris
Justin Harris
Tracey Warwick
8:01 min/km
02:05:25.90
529
80
224
00:37:47.90
204
36
101
01:39:45.70
383
63
173
02:31:51.20
489
75
209
00:40:27.00
515
78
219
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)