School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
Page 5 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
242
473
Lili DARCY
Lili DARCY #473
Female Y03
00:09:43.11
00:09:43.11
73
(73)
Y03
73
00:01:56.59
Female
73
St Stephen's School Duncraig
3
4:51 min/km
00:05:19.99
5:04 min/km
264
101
00:04:23.12
4:36 min/km
191
45
143
279
Charlie BUNCE
Charlie BUNCE #279
Male Y03
00:09:00.83
00:09:00.83
117
(117)
Y03
117
00:01:45.43
Male
117
Serpentine Primary School
5
4:30 min/km
00:04:47.60
4:33 min/km
129
101
00:04:13.23
4:26 min/km
147
121
147
523
Fletcher WALKER
Fletcher WALKER #523
Male Y03
00:09:01.85
00:09:01.85
121
(121)
Y03
121
00:01:46.45
Male
121
St Simon Peter Catholic Primary School
3
4:30 min/km
00:04:48.01
4:34 min/km
130
102
00:04:13.84
4:27 min/km
153
125
260
461
Selena COSTARELLA
Selena COSTARELLA #461
Female Y03
00:09:53.45
00:09:53.45
86
(86)
Y03
86
00:02:06.92
Female
86
St Peter's Primary School
4
4:56 min/km
00:05:20.99
5:05 min/km
265
102
00:04:32.46
4:46 min/km
228
65
266
405
Mila WYLD
Mila WYLD #405
Female Y03
00:09:57.71
00:09:57.71
91
(91)
Y03
91
00:02:11.18
Female
91
North Perth Primary School
4
4:58 min/km
00:05:20.99
5:05 min/km
266
103
00:04:36.71
4:51 min/km
243
78
160
217
Fynn VELZEN
Fynn VELZEN #217
Male Y03
00:09:06.65
00:09:06.65
130
(130)
Y03
130
00:01:51.25
Male
130
Harmony Primary School
8
4:33 min/km
00:04:48.41
4:34 min/km
131
103
00:04:18.24
4:31 min/km
177
140
81
216
Max STRIBLEY
Max STRIBLEY #216
Male Y03
00:08:37.11
00:08:37.11
69
(69)
Y03
69
00:01:21.71
Male
69
Harmony Primary School
3
4:18 min/km
00:04:48.42
4:34 min/km
132
104
00:03:48.69
4:00 min/km
43
39
262
455
Grace BENNIE
Grace BENNIE #455
Female Y03
00:09:54.46
00:09:54.46
88
(88)
Y03
88
00:02:07.94
Female
88
St Mark's Anglican Community School
6
4:57 min/km
00:05:21.41
5:06 min/km
268
104
00:04:33.05
4:47 min/km
231
68
135
206
Zachary BLYTHE
Zachary BLYTHE #206
Male Y03
00:08:57.16
00:08:57.16
111
(111)
Y03
111
00:01:41.76
Male
111
Gwynne Park Primary School
2
4:28 min/km
00:04:48.85
4:35 min/km
134
105
00:04:08.31
4:21 min/km
127
108
275
422
Alice OSBON
Alice OSBON #422
Female Y03
00:10:03.19
00:10:03.19
99
(99)
Y03
99
00:02:16.66
Female
99
Rosalie Primary School
11
5:01 min/km
00:05:21.83
5:06 min/km
269
105
00:04:41.36
4:56 min/km
256
89
277
427
Laila FERN
Laila FERN #427
Female Y03
00:10:05.98
00:10:05.98
101
(101)
Y03
101
00:02:19.46
Female
101
Serpentine Primary School
3
5:02 min/km
00:05:22.87
5:07 min/km
271
106
00:04:43.11
4:58 min/km
262
95
118
303
Fletcher WEBB
Fletcher WEBB #303
Male Y03
00:08:52.10
00:08:52.10
100
(100)
Y03
100
00:01:36.70
Male
100
St Peter's Primary School
7
4:26 min/km
00:04:49.41
4:35 min/km
135
106
00:04:02.69
4:15 min/km
105
90
120
274
Bailey SMITH
Bailey SMITH #274
Male Y03
00:08:52.41
00:08:52.41
102
(102)
Y03
102
00:01:37.01
Male
102
Rosalie Primary School
12
4:26 min/km
00:04:49.66
4:35 min/km
136
107
00:04:02.75
4:15 min/km
106
91
292
434
Harper SHADBOLT
Harper SHADBOLT #434
Female Y03
00:10:20.73
00:10:20.73
113
(113)
Y03
113
00:02:34.20
Female
113
St Brigid's College
8
5:10 min/km
00:05:23.47
5:08 min/km
272
107
00:04:57.25
5:12 min/km
292
120
283
458
Asha MCCLELLAND
Asha MCCLELLAND #458
Female Y03
00:10:10.71
00:10:10.71
106
(106)
Y03
106
00:02:24.18
Female
106
St Mark's Anglican Community School
8
5:05 min/km
00:05:23.98
5:08 min/km
273
108
00:04:46.73
5:01 min/km
272
104
98
310
Sammy DURACK
Sammy DURACK #310
Male Y03
00:08:45.62
00:08:45.62
82
(82)
Y03
82
00:01:30.22
Male
82
St Stephen's School Duncraig
6
4:22 min/km
00:04:50.67
4:36 min/km
138
108
00:03:54.95
4:07 min/km
71
62
278
479
Poppy GRAINGER
Poppy GRAINGER #479
Female Y03
00:10:05.98
00:10:05.98
102
(102)
Y03
102
00:02:19.46
Female
102
Swanbourne Primary School
10
5:02 min/km
00:05:24.08
5:08 min/km
274
109
00:04:41.90
4:56 min/km
259
92
136
242
Nick STOYANOV
Nick STOYANOV #242
Male Y03
00:08:57.61
00:08:57.61
112
(112)
Y03
112
00:01:42.21
Male
112
Marmion Primary School
8
4:28 min/km
00:04:50.68
4:36 min/km
139
109
00:04:06.93
4:19 min/km
120
102
293
649
Alexia D'ERCOLE
Alexia D'ERCOLE #649
Female Y03
00:10:21.44
00:10:21.44
114
(114)
Y03
114
00:02:34.92
Female
114
Sutherland Dianella Primary School
1
5:10 min/km
00:05:24.20
5:08 min/km
275
110
00:04:57.24
5:12 min/km
291
119
114
647
Griffen COLLIER
Griffen COLLIER #647
Male Y03
00:08:51.31
00:08:51.31
96
(96)
Y03
96
00:01:35.91
Male
96
Marmion Primary School
7
4:25 min/km
00:04:50.69
4:36 min/km
140
110
00:04:00.62
4:13 min/km
93
80
268
452
Sahana VIJAYASEKARAN
Sahana VIJAYASEKARAN #452
Female Y03
00:09:58.25
00:09:58.25
93
(93)
Y03
93
00:02:11.72
Female
93
St Hilda's Anglican School for Girls
6
4:59 min/km
00:05:25.47
5:09 min/km
277
111
00:04:32.77
4:47 min/km
229
66
179
251
Jai CAMPBELL-WATTS
Jai CAMPBELL-WATTS #251
Male Y03
00:09:15.64
00:09:15.64
142
(142)
Y03
142
00:02:00.24
Male
142
North Perth Primary School
8
4:37 min/km
00:04:50.88
4:37 min/km
141
111
00:04:24.76
4:38 min/km
199
152
199
143
Kemp MARTIN
Kemp MARTIN #143
Male Y03
00:09:24.76
00:09:24.76
155
(155)
Y03
155
00:02:09.36
Male
155
Court Grammar School
5
4:42 min/km
00:04:50.89
4:37 min/km
142
112
00:04:33.87
4:48 min/km
234
164
289
363
Sarah BERTOLATTI
Sarah BERTOLATTI #363
Female Y03
00:10:16.74
00:10:16.74
110
(110)
Y03
110
00:02:30.22
Female
110
Harmony Primary School
6
5:08 min/km
00:05:25.71
5:10 min/km
278
112
00:04:51.03
5:06 min/km
281
112
138
333
Lachlan CORNWALL
Lachlan CORNWALL #333
Male Y03
00:08:57.79
00:08:57.79
114
(114)
Y03
114
00:01:42.39
Male
114
Padbury Catholic Primary School
13
4:28 min/km
00:04:51.10
4:37 min/km
143
113
00:04:06.69
4:19 min/km
119
101
290
449
Allegra POZZI
Allegra POZZI #449
Female Y03
00:10:17.18
00:10:17.18
111
(111)
Y03
111
00:02:30.66
Female
111
St Hilda's Anglican School for Girls
8
5:08 min/km
00:05:26.32
5:10 min/km
279
113
00:04:50.86
5:06 min/km
280
111
317
467
Zoe HUGHES
Zoe HUGHES #467
Female Y03
00:10:51.84
00:10:51.84
133
(133)
Y03
133
00:03:05.31
Female
133
St Stephen's School Carramar
7
5:25 min/km
00:05:27.97
5:12 min/km
281
114
00:05:23.87
5:40 min/km
321
147
113
289
Jase GOODALL
Jase GOODALL #289
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
95
(95)
Y03
95
00:01:35.50
Male
95
St Brigid's College
4
4:25 min/km
00:04:51.11
4:37 min/km
144
114
00:03:59.79
4:12 min/km
88
76
153
275
James SULLIVAN
James SULLIVAN #275
Male Y03
00:09:04.27
00:09:04.27
126
(126)
Y03
126
00:01:48.87
Male
126
Rosalie Primary School
14
4:32 min/km
00:04:51.11
4:37 min/km
145
115
00:04:13.15
4:26 min/km
146
120
274
371
Zoe WOOD
Zoe WOOD #371
Female Y03
00:10:03.19
00:10:03.19
98
(98)
Y03
98
00:02:16.66
Female
98
Hocking Primary School
2
5:01 min/km
00:05:28.72
5:13 min/km
282
115
00:04:34.46
4:48 min/km
239
74
298
401
Eibhlin HAZELWOOD
Eibhlin HAZELWOOD #401
Female Y03
00:10:26.72
00:10:26.72
117
(117)
Y03
117
00:02:40.19
Female
117
North Perth Primary School
7
5:13 min/km
00:05:29.22
5:13 min/km
283
116
00:04:57.49
5:13 min/km
294
122
84
229
Noah SUMMERS
Noah SUMMERS #229
Male Y03
00:08:38.11
00:08:38.11
72
(72)
Y03
72
00:01:22.71
Male
72
Holy Rosary Primary School
4
4:19 min/km
00:04:51.41
4:37 min/km
146
116
00:03:46.70
3:58 min/km
38
35
162
226
Jamie MALEKIN
Jamie MALEKIN #226
Male Y03
00:09:07.65
00:09:07.65
131
(131)
Y03
131
00:01:52.25
Male
131
Holy Rosary Primary School
7
4:33 min/km
00:04:51.51
4:37 min/km
147
117
00:04:16.14
4:29 min/km
168
134
295
475
Aleea SYM
Aleea SYM #475
Female Y03
00:10:22.65
00:10:22.65
116
(116)
Y03
116
00:02:36.12
Female
116
St Stephen's School Duncraig
7
5:11 min/km
00:05:30.20
5:14 min/km
285
117
00:04:52.44
5:07 min/km
283
113
282
536
Georgie MCPHERSON
Georgie MCPHERSON #536
Female Y03
00:10:10.70
00:10:10.70
105
(105)
Y03
105
00:02:24.17
Female
105
St Joseph's Primary School
2
5:05 min/km
00:05:31.97
5:16 min/km
287
118
00:04:38.72
4:53 min/km
247
81
146
215
Aiden LINCOLN
Aiden LINCOLN #215
Male Y03
00:09:01.85
00:09:01.85
120
(120)
Y03
120
00:01:46.45
Male
120
Harmony Primary School
7
4:30 min/km
00:04:51.66
4:37 min/km
149
118
00:04:10.18
4:23 min/km
138
116
163
218
Jake ABBOTTS
Jake ABBOTTS #218
Male Y03
00:09:07.90
00:09:07.90
132
(132)
Y03
132
00:01:52.50
Male
132
Hocking Primary School
5
4:33 min/km
00:04:52.35
4:38 min/km
150
119
00:04:15.55
4:29 min/km
164
131
284
498
Ava WALKER
Ava WALKER #498
Female Y03
00:10:13.12
00:10:13.12
107
(107)
Y03
107
00:02:26.59
Female
107
Padbury Catholic Primary School
12
5:06 min/km
00:05:32.47
5:16 min/km
288
119
00:04:40.65
4:55 min/km
254
87
291
404
Amelie NORRIE
Amelie NORRIE #404
Female Y03
00:10:19.61
00:10:19.61
112
(112)
Y03
112
00:02:33.09
Female
112
North Perth Primary School
6
5:09 min/km
00:05:33.28
5:17 min/km
289
120
00:04:46.33
5:01 min/km
271
103
169
330
Laurence YAPE
Laurence YAPE #330
Male Y03
00:09:10.56
00:09:10.56
135
(135)
Y03
135
00:01:55.16
Male
135
Yale Primary School
3
4:35 min/km
00:04:52.35
4:38 min/km
151
120
00:04:18.21
4:31 min/km
176
139
184
329
Malikye SODHI
Malikye SODHI #329
Male Y03
00:09:17.66
00:09:17.66
147
(147)
Y03
147
00:02:02.26
Male
147
Yale Primary School
4
4:38 min/km
00:04:52.55
4:38 min/km
152
121
00:04:25.11
4:39 min/km
202
154
310
441
Zara EGERTON-WARBURTON
Zara EGERTON-WARBURTON #441
Female Y03
00:10:43.23
00:10:43.23
126
(126)
Y03
126
00:02:56.70
Female
126
St Hilda's Anglican School for Girls
13
5:21 min/km
00:05:35.47
5:19 min/km
290
121
00:05:07.75
5:23 min/km
305
131
302
447
Mayley LENYSZYN
Mayley LENYSZYN #447
Female Y03
00:10:30.96
00:10:30.96
119
(119)
Y03
119
00:02:44.44
Female
119
St Hilda's Anglican School for Girls
9
5:15 min/km
00:05:35.93
5:19 min/km
291
122
00:04:55.03
5:10 min/km
286
115
157
287
Harrison FAULKNER
Harrison FAULKNER #287
Male Y03
00:09:04.88
00:09:04.88
129
(129)
Y03
129
00:01:49.48
Male
129
South Perth Primary School
3
4:32 min/km
00:04:52.66
4:38 min/km
153
122
00:04:12.22
4:25 min/km
145
119
110
299
Mitchell AKHURST
Mitchell AKHURST #299
Male Y03
00:08:50.65
00:08:50.65
92
(92)
Y03
92
00:01:35.25
Male
92
St Peter's Primary School
5
4:25 min/km
00:04:52.74
4:38 min/km
154
123
00:03:57.91
4:10 min/km
82
71
316
492
Taya BIRD
Taya BIRD #492
Female Y03
00:10:47.38
00:10:47.38
132
(132)
Y03
132
00:03:00.86
Female
132
Padbury Catholic Primary School
15
5:23 min/km
00:05:38.98
5:22 min/km
293
123
00:05:08.40
5:24 min/km
307
133
329
359
Alexis ABBOTT
Alexis ABBOTT #359
Female Y03
00:11:04.72
00:11:04.72
145
(145)
Y03
145
00:03:18.20
Female
145
Halidon Primary School
6
5:32 min/km
00:05:39.43
5:23 min/km
294
124
00:05:25.29
5:42 min/km
323
149
164
148
Lewis WILKINSON
Lewis WILKINSON #148
Male Y03
00:09:08.13
00:09:08.13
133
(133)
Y03
133
00:01:52.73
Male
133
East Fremantle Primary School
4
4:34 min/km
00:04:53.18
4:39 min/km
155
124
00:04:14.95
4:28 min/km
159
127
330
395
Blessing DAWT HLEI LANG
Blessing DAWT HLEI LANG #395
Female Y03
00:11:05.42
00:11:05.42
146
(146)
Y03
146
00:03:18.90
Female
146
Mercy College
13
5:32 min/km
00:05:39.97
5:23 min/km
296
125
00:05:25.45
5:42 min/km
324
150
182
300
James DAVIS
James DAVIS #300
Male Y03
00:09:17.06
00:09:17.06
145
(145)
Y03
145
00:02:01.66
Male
145
St Peter's Primary School
8
4:38 min/km
00:04:53.37
4:39 min/km
156
125
00:04:23.69
4:37 min/km
193
147
1
2
3
4
[5]
6
7
8
Page 5 of 8 (375 items)
© 2023