ACC Cross Country
30 May 2019
Results
Teams
Details
 
Contact
Boys
Girls
Inclusive Boys
Inclusive Girls
Advanced
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
...
39
40
41
42
Page 3 of 42 (2084 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
Wave
2.65km
Pace
O/Pos
C/Pos
4km
Pace
O/Pos
C/Pos
247
2863
Luke FOSTER
Luke FOSTER #2863
Male U/14
00:15:33.56
00:15:33.56
27
(247)
U/14
27
00:01:44.21
Male
247
PETER MOYES
2
3:53 min/km
Wave 4 U14
00:11:19.17
4:16 min/km
276
28
00:04:14.39
3:08 min/km
194
21
38
1028
Lachlan MURRAY
Lachlan MURRAY #1028
Male U/19
00:14:17.42
00:14:17.42
20
(38)
U/19
20
00:01:57.96
Male
38
GEORGIANA MOLLOY
1
3:34 min/km
Wave 10 U19
00:10:19.80
3:53 min/km
48
23
00:03:57.61
2:56 min/km
42
21
235
1227
Dante ARMSTRONG
Dante ARMSTRONG #1227
Male U/13
00:15:31.77
00:15:31.77
9
(235)
U/13
9
00:00:52.91
Male
235
IRENE MCCORMACK
1
3:52 min/km
Wave 2 U13
00:11:09.57
4:12 min/km
217
9
00:04:22.20
3:14 min/km
337
21
42
1535
Lachlan BARON-HAY
Lachlan BARON-HAY #1535
Male U/16
00:14:20.46
00:14:20.46
13
(42)
U/16
13
00:01:04.02
Male
42
JOHN XXIII
1
3:35 min/km
Wave 8 U16
00:10:18.88
3:53 min/km
46
16
00:04:01.57
2:58 min/km
65
21
200
1592
Jasper ROBINSON
Jasper ROBINSON #1592
Male U/15
00:15:21.28
00:15:21.28
36
(200)
U/15
36
00:01:25.75
Male
200
KENNEDY BAPTIST
1
3:50 min/km
Wave 6 U15
00:11:13.18
4:14 min/km
243
42
00:04:08.09
3:03 min/km
111
21
65
1527
Samuel BYRNE
Samuel BYRNE #1527
Male U/16
00:14:36.21
00:14:36.21
22
(65)
U/16
22
00:01:19.78
Male
65
JOHN XXIII
2
3:39 min/km
Wave 8 U16
00:10:33.56
3:59 min/km
77
26
00:04:02.65
2:59 min/km
68
22
383
2220
Zander BOALER
Zander BOALER #2220
Male U/15
00:16:04.37
00:16:04.37
65
(383)
U/15
65
00:02:08.84
Male
383
MANDURAH CATHOLIC
1
4:01 min/km
Wave 6 U15
00:11:56.03
4:30 min/km
522
88
00:04:08.34
3:03 min/km
114
22
398
585
Flynn JAMES
Flynn JAMES #585
Male U/13
00:16:06.46
00:16:06.46
30
(398)
U/13
30
00:01:27.59
Male
398
CORPUS CHRISTI
1
4:01 min/km
Wave 2 U13
00:11:44.11
4:25 min/km
437
35
00:04:22.35
3:14 min/km
341
22
245
3226
Ciaran GLACKIN
Ciaran GLACKIN #3226
Male U/14
00:15:33.35
00:15:33.35
25
(245)
U/14
25
00:01:44.01
Male
245
SERVITE
2
3:53 min/km
Wave 4 U14
00:11:18.75
4:16 min/km
273
27
00:04:14.60
3:08 min/km
198
22
13
3757
Beau HAYNES
Beau HAYNES #3757
Male U/19
00:13:42.91
00:13:42.91
9
(13)
U/19
9
00:01:23.46
Male
13
ST MARY MACKILLOP
1
3:25 min/km
Wave 10 U19
00:09:44.45
3:40 min/km
12
8
00:03:58.46
2:56 min/km
47
22
261
600
Taj FORREST
Taj FORREST #600
Male U/14
00:15:36.46
00:15:36.46
28
(261)
U/14
28
00:01:47.12
Male
261
CORPUS CHRISTI
2
3:54 min/km
Wave 4 U14
00:11:21.68
4:17 min/km
289
31
00:04:14.78
3:08 min/km
202
23
46
507
Josh CALA
Josh CALA #507
Male U/15
00:14:23.10
00:14:23.10
5
(46)
U/15
5
00:00:27.57
Male
46
CHISHOLM
1
3:35 min/km
Wave 6 U15
00:10:13.85
3:51 min/km
39
5
00:04:09.24
3:04 min/km
122
23
49
458
Thomas MAYCOCK-HANSEN
Thomas MAYCOCK-HANSEN #458
Male U/19
00:14:24.08
00:14:24.08
24
(49)
U/19
24
00:02:04.63
Male
49
CBC FREMANTLE
1
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:25.29
3:55 min/km
59
31
00:03:58.79
2:56 min/km
50
23
319
2342
Joshua MYBURGH
Joshua MYBURGH #2342
Male U/13
00:15:52.04
00:15:52.04
18
(319)
U/13
18
00:01:13.18
Male
319
MAZENOD
2
3:58 min/km
Wave 2 U13
00:11:29.07
4:20 min/km
330
21
00:04:22.97
3:14 min/km
353
23
70
1919
Dylan MORRISON
Dylan MORRISON #1919
Male U/16
00:14:37.70
00:14:37.70
23
(70)
U/16
23
00:01:21.26
Male
70
LAKE JOONDALUP
1
3:39 min/km
Wave 8 U16
00:10:34.10
3:59 min/km
79
27
00:04:03.60
3:00 min/km
71
23
151
341
Joel BAVERSTOCK
Joel BAVERSTOCK #341
Male U/16
00:15:08.91
00:15:08.91
46
(151)
U/16
46
00:01:52.47
Male
151
CAREY BAPTIST
1
3:47 min/km
Wave 8 U16
00:11:05.14
4:10 min/km
195
62
00:04:03.77
3:00 min/km
72
24
592
228
Floyd DONNAN
Floyd DONNAN #228
Male U/13
00:16:39.41
00:16:39.41
64
(592)
U/13
64
00:02:00.54
Male
592
BUNBURY GRAMMAR
1
4:09 min/km
Wave 2 U13
00:12:16.08
4:37 min/km
683
88
00:04:23.32
3:15 min/km
361
24
149
840
Angus FRASER
Angus FRASER #840
Male U/19
00:15:08.09
00:15:08.09
62
(149)
U/19
62
00:02:48.63
Male
149
EMMANUEL CATHOLIC
3
3:47 min/km
Wave 10 U19
00:11:09.21
4:12 min/km
214
84
00:03:58.88
2:56 min/km
51
24
147
4352
Ben WHELPDALE
Ben WHELPDALE #4352
Male U/14
00:15:08.03
00:15:08.03
15
(147)
U/14
15
00:01:18.69
Male
147
URSULA FRAYNE
1
3:47 min/km
Wave 4 U14
00:10:52.56
4:06 min/km
138
13
00:04:15.47
3:09 min/km
216
24
113
2632
William ANDERSON
William ANDERSON #2632
Male U/15
00:14:55.87
00:14:55.87
14
(113)
U/15
14
00:01:00.35
Male
113
NAGLE
1
3:43 min/km
Wave 6 U15
00:10:46.60
4:04 min/km
118
16
00:04:09.27
3:04 min/km
124
24
56
2582
Jonathan VAN DE GRIENDT
Jonathan VAN DE GRIENDT #2582
Male U/16
00:14:27.97
00:14:27.97
18
(56)
U/16
18
00:01:11.53
Male
56
MUNDARING
1
3:36 min/km
Wave 8 U16
00:10:24.20
3:55 min/km
52
18
00:04:03.77
3:00 min/km
73
25
283
2767
Anotida CHIYANGWA
Anotida CHIYANGWA #2767
Male U/13
00:15:43.29
00:15:43.29
13
(283)
U/13
13
00:01:04.42
Male
283
PETER CARNLEY
1
3:55 min/km
Wave 2 U13
00:11:19.54
4:16 min/km
278
12
00:04:23.75
3:15 min/km
371
25
109
811
Luca GANGEMI
Luca GANGEMI #811
Male U/15
00:14:53.87
00:14:53.87
13
(109)
U/15
13
00:00:58.35
Male
109
EMMANUEL CATHOLIC
2
3:43 min/km
Wave 6 U15
00:10:44.36
4:03 min/km
111
12
00:04:09.51
3:04 min/km
132
25
131
2240
Benjamin GINBEY
Benjamin GINBEY #2240
Male U/19
00:15:01.61
00:15:01.61
54
(131)
U/19
54
00:02:42.16
Male
131
MANDURAH CATHOLIC
1
3:45 min/km
Wave 10 U19
00:11:02.60
4:10 min/km
186
74
00:03:59.01
2:57 min/km
52
25
343
1248
Jake HARVEY
Jake HARVEY #1248
Male U/14
00:15:57.07
00:15:57.07
42
(343)
U/14
42
00:02:07.72
Male
343
IRENE MCCORMACK
1
3:59 min/km
Wave 4 U14
00:11:41.48
4:24 min/km
415
60
00:04:15.58
3:09 min/km
219
25
341
1792
Christopher WRIGHT
Christopher WRIGHT #1792
Male U/13
00:15:56.72
00:15:56.72
23
(341)
U/13
23
00:01:17.86
Male
341
LA SALLE
2
3:59 min/km
Wave 2 U13
00:11:32.82
4:21 min/km
360
25
00:04:23.90
3:15 min/km
373
26
60
628
Charley WEHR
Charley WEHR #628
Male U/16
00:14:30.80
00:14:30.80
21
(60)
U/16
21
00:01:14.37
Male
60
CORPUS CHRISTI
3
3:37 min/km
Wave 8 U16
00:10:27.00
3:56 min/km
63
20
00:04:03.80
3:00 min/km
74
26
222
439
Luke STRAHAN
Luke STRAHAN #439
Male U/14
00:15:27.27
00:15:27.27
18
(222)
U/14
18
00:01:37.93
Male
222
CBC FREMANTLE
2
3:51 min/km
Wave 4 U14
00:11:11.63
4:13 min/km
227
18
00:04:15.64
3:09 min/km
220
26
55
546
Alex MYINT
Alex MYINT #546
Male U/19
00:14:27.94
00:14:27.94
28
(55)
U/19
28
00:02:08.49
Male
55
CHISHOLM
3
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:28.16
3:57 min/km
65
35
00:03:59.78
2:57 min/km
53
26
107
3306
James KJELLGREN-LEWIS
James KJELLGREN-LEWIS #3306
Male U/15
00:14:52.88
00:14:52.88
12
(107)
U/15
12
00:00:57.35
Male
107
SETON
1
3:43 min/km
Wave 6 U15
00:10:42.85
4:02 min/km
104
10
00:04:10.02
3:05 min/km
139
26
329
2686
Sharya FERDINANDUSZ
Sharya FERDINANDUSZ #2686
Male U/14
00:15:54.07
00:15:54.07
40
(329)
U/14
40
00:02:04.73
Male
329
NEWMAN
4
3:58 min/km
Wave 4 U14
00:11:38.20
4:23 min/km
391
53
00:04:15.87
3:09 min/km
225
27
119
2371
Jack JAGO
Jack JAGO #2371
Male U/16
00:14:59.18
00:14:59.18
36
(119)
U/16
36
00:01:42.74
Male
119
MAZENOD
2
3:44 min/km
Wave 8 U16
00:10:55.01
4:07 min/km
150
47
00:04:04.17
3:00 min/km
78
27
39
293
Bradon SUTER
Bradon SUTER #293
Male U/19
00:14:18.45
00:14:18.45
21
(39)
U/19
21
00:01:59.00
Male
39
BUNBURY GRAMMAR
2
3:34 min/km
Wave 10 U19
00:10:18.37
3:53 min/km
45
22
00:04:00.08
2:57 min/km
55
27
361
28
Sam HARBAN
Sam HARBAN #28
Male U/13
00:16:00.00
00:16:00.00
25
(361)
U/13
25
00:01:21.14
Male
361
ALL SAINTS'
2
4:00 min/km
Wave 2 U13
00:11:35.56
4:22 min/km
375
27
00:04:24.44
3:15 min/km
386
27
399
2218
Joel RUSH
Joel RUSH #2218
Male U/15
00:16:06.48
00:16:06.48
68
(399)
U/15
68
00:02:10.95
Male
399
MANDURAH CATHOLIC
3
4:01 min/km
Wave 6 U15
00:11:56.42
4:30 min/km
524
89
00:04:10.05
3:05 min/km
140
27
184
1913
Alexander BONSALL
Alexander BONSALL #1913
Male U/16
00:15:17.20
00:15:17.20
60
(184)
U/16
60
00:02:00.77
Male
184
LAKE JOONDALUP
2
3:49 min/km
Wave 8 U16
00:11:12.88
4:13 min/km
240
82
00:04:04.32
3:00 min/km
79
28
464
1946
Deacon MASTAGLIA
Deacon MASTAGLIA #1946
Male U/13
00:16:18.04
00:16:18.04
38
(464)
U/13
38
00:01:39.18
Male
464
LIVING WATERS
1
4:04 min/km
Wave 2 U13
00:11:53.58
4:29 min/km
504
49
00:04:24.46
3:15 min/km
388
28
50
2657
Callum MARQUIS
Callum MARQUIS #2657
Male U/19
00:14:24.80
00:14:24.80
25
(50)
U/19
25
00:02:05.35
Male
50
NAGLE
1
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:24.66
3:55 min/km
55
28
00:04:00.14
2:57 min/km
56
28
803
2997
Deng AWAN
Deng AWAN #2997
Male U/14
00:17:14.31
00:17:14.31
138
(803)
U/14
138
00:03:24.96
Male
803
QUINNS BAPTIST
4
4:18 min/km
Wave 4 U14
00:12:58.41
4:53 min/km
1028
182
00:04:15.90
3:09 min/km
226
28
182
4361
Xander BAILEY
Xander BAILEY #4361
Male U/15
00:15:16.83
00:15:16.83
31
(182)
U/15
31
00:01:21.30
Male
182
URSULA FRAYNE
1
3:49 min/km
Wave 6 U15
00:11:06.70
4:11 min/km
204
34
00:04:10.13
3:05 min/km
142
28
30
2066
Tyron MALONEY
Tyron MALONEY #2066
Male U/16
00:14:10.13
00:14:10.13
9
(30)
U/16
9
00:00:53.70
Male
30
LUMEN CHRISTI
1
3:32 min/km
Wave 8 U16
00:10:04.37
3:48 min/km
23
9
00:04:05.76
3:02 min/km
91
29
29
1406
Bryce TAPSCOTT
Bryce TAPSCOTT #1406
Male U/19
00:14:07.46
00:14:07.46
16
(29)
U/19
16
00:01:48.01
Male
29
JOHN SEPTIMUS ROE
1
3:31 min/km
Wave 10 U19
00:10:07.20
3:49 min/km
28
17
00:04:00.26
2:57 min/km
57
29
204
1555
Timothy GARDNER
Timothy GARDNER #1555
Male U/15
00:15:22.50
00:15:22.50
37
(204)
U/15
37
00:01:26.98
Male
204
JOHN XXIII
1
3:50 min/km
Wave 6 U15
00:11:12.10
4:13 min/km
231
39
00:04:10.40
3:05 min/km
148
29
456
36
Lachlan PEARCE
Lachlan PEARCE #36
Male U/13
00:16:16.78
00:16:16.78
37
(456)
U/13
37
00:01:37.92
Male
456
ALL SAINTS'
3
4:04 min/km
Wave 2 U13
00:11:51.81
4:28 min/km
490
46
00:04:24.97
3:16 min/km
396
29
246
1039
Matthew CHAMBERLAIN
Matthew CHAMBERLAIN #1039
Male U/14
00:15:33.56
00:15:33.56
26
(246)
U/14
26
00:01:44.21
Male
246
GERALDTON GRAMMAR
1
3:53 min/km
Wave 4 U14
00:11:17.14
4:15 min/km
265
24
00:04:16.42
3:09 min/km
233
29
376
1557
Benjamin BROERS
Benjamin BROERS #1557
Male U/13
00:16:03.01
00:16:03.01
29
(376)
U/13
29
00:01:24.14
Male
376
KENNEDY BAPTIST
2
4:00 min/km
Wave 2 U13
00:11:37.82
4:23 min/km
387
29
00:04:25.18
3:16 min/km
400
30
228
2038
Alfie JAMES
Alfie JAMES #2038
Male U/14
00:15:28.83
00:15:28.83
21
(228)
U/14
21
00:01:39.48
Male
228
LUMEN CHRISTI
1
3:52 min/km
Wave 4 U14
00:11:12.19
4:13 min/km
233
20
00:04:16.63
3:10 min/km
238
30
52
4304
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #4304
Male U/19
00:14:26.52
00:14:26.52
26
(52)
U/19
26
00:02:07.07
Male
52
TRANBY
1
3:36 min/km
Wave 10 U19
00:10:25.07
3:55 min/km
57
30
00:04:01.45
2:58 min/km
63
30
273
3736
Kelly HARDING
Kelly HARDING #3736
Male U/16
00:15:40.14
00:15:40.14
87
(273)
U/16
87
00:02:23.70
Male
273
ST MARY MACKILLOP
1
3:55 min/km
Wave 8 U16
00:11:34.38
4:22 min/km
367
114
00:04:05.76
3:02 min/km
92
30
213
4125
Ziggy BANNATEE
Ziggy BANNATEE #4125
Male U/15
00:15:24.35
00:15:24.35
38
(213)
U/15
38
00:01:28.83
Male
213
SWAN VALLEY
1
3:51 min/km
Wave 6 U15
00:11:13.58
4:14 min/km
246
43
00:04:10.77
3:05 min/km
153
30
1
2
[3]
4
5
6
7
...
39
40
41
42
Page 3 of 42 (2084 items)