Fremantle Ocean Classic
29 Jan 2022
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (167 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Pace
Wave
124
229
Barry PLUMMER
Barry PLUMMER #229
Male 60-69
00:38:36.4
00:38:36.4
9
(68)
60-69
9
00:11:41.9
Male
68
00:34:35
24:07 min/km
Wave 3 Green
152
228
Lawrie PETTMAN
Lawrie PETTMAN #228
Male 40-49
00:51:01.6
00:51:01.6
10
(81)
40-49
10
00:22:05.0
Male
81
00:37:00
31:53 min/km
Wave 4 Orange
81
227
Lilly PAYNE
Lilly PAYNE #227
Female Under 16
00:34:20.1
00:34:20.1
11
(31)
Under 16
11
00:06:32.4
Female
31
00:28:00
21:27 min/km
Wave 3 Green
129
226
Anna PAYNE
Anna PAYNE #226
Female 40-49
00:39:41.7
00:39:41.7
5
(60)
40-49
5
00:09:23.0
Female
60
00:30:00
24:48 min/km
Wave 3 Green
6
225
Damon PAVLOS
Damon PAVLOS #225
Male 30-39
00:24:32.6
00:24:32.6
1
(6)
30-39
1
Male
6
00:24:20
15:20 min/km
Wave 3 Green
140
224
Danii PATERSON
Danii PATERSON #224
Female 40-49
00:43:43.8
00:43:43.8
8
(65)
40-49
8
00:13:25.0
Female
65
Fremantle SLSC
22
00:55:00
27:19 min/km
Wave 4 Orange
41
223
Sean REDDAN
Sean REDDAN #223
Male 50-59
00:30:43.9
00:30:43.9
8
(30)
50-59
8
00:06:57.7
Male
30
Cottesloe SLSC
2
00:30:36
19:12 min/km
Wave 3 Green
16
222
Mark PAGANIN
Mark PAGANIN #222
Male 60-69
00:26:54.5
00:26:54.5
1
(13)
60-69
1
Male
13
00:25:00
16:49 min/km
Wave 3 Green
29
221
Luke PAGANIN
Luke PAGANIN #221
Male 20-29
00:29:25.2
00:29:25.2
2
(21)
20-29
2
00:00:16.2
Male
21
00:32:00
18:23 min/km
Wave 3 Green
27
220
Ben PAGANIN
Ben PAGANIN #220
Male 20-29
00:29:09.0
00:29:09.0
1
(20)
20-29
1
Male
20
00:32:00
18:13 min/km
Wave 3 Green
119
219
Kendal O'REILLY
Kendal O'REILLY #219
Female 50-59
00:37:34.4
00:37:34.4
5
(54)
50-59
5
00:07:37.3
Female
54
00:42:00
23:29 min/km
Wave 4 Orange
32
218
Jacinta O'CONNOR
Jacinta O'CONNOR #218
Female 50-59
00:29:57.0
00:29:57.0
1
(10)
50-59
1
Female
10
00:31:00
18:43 min/km
Wave 3 Green
42
217
Clare O'CONNOR
Clare O'CONNOR #217
Female 20-29
00:30:47.9
00:30:47.9
2
(12)
20-29
2
00:01:23.5
Female
12
North Cottesloe SLSC
1
00:32:00
19:14 min/km
Wave 3 Green
54
216
Jessica NOORMAN
Jessica NOORMAN #216
Female Under 16
00:31:53.9
00:31:53.9
8
(17)
Under 16
8
00:04:06.2
Female
17
00:34:01
19:56 min/km
Wave 3 Green
132
215
Irene MULRYAN
Irene MULRYAN #215
Female 40-49
00:39:55.5
00:39:55.5
6
(61)
40-49
6
00:09:36.7
Female
61
00:35:00
24:57 min/km
Wave 4 Orange
214
Kristy MONTGOMERY
Kristy MONTGOMERY #214
Female 40-49
DNS
DNS
40-49
Female
00:34:00
Wave 3 Green
122
213
Lawson MILLS
Lawson MILLS #213
Male 20-29
00:38:16.4
00:38:16.4
8
(66)
20-29
8
00:09:07.3
Male
66
Fremantle SLSC
18
00:35:00
23:55 min/km
Wave 4 Orange
67
212
Tink MEASEY
Tink MEASEY #212
Female 40-49
00:33:24.1
00:33:24.1
2
(25)
40-49
2
00:03:05.3
Female
25
Fremantle SLSC
9
00:38:00
20:52 min/km
Wave 4 Orange
44
211
Ian MCLACHLAN
Ian MCLACHLAN #211
Male 50-59
00:31:00.7
00:31:00.7
9
(32)
50-59
9
00:07:14.5
Male
32
Fremantle SLSC
6
00:32:32
19:22 min/km
Wave 3 Green
101
210
Simon MCGARVIE
Simon MCGARVIE #210
Male 50-59
00:36:33.0
00:36:33.0
15
(62)
50-59
15
00:12:46.8
Male
62
00:34:59
22:50 min/km
Wave 3 Green
95
209
Finn MCDONALD
Finn MCDONALD #209
Male Under 16
00:35:50.1
00:35:50.1
8
(58)
Under 16
8
00:13:13.0
Male
58
Fremantle SLSC
13
00:50:00
22:23 min/km
Wave 4 Orange
69
208
Stuart MCCORMACK
Stuart MCCORMACK #208
Male 50-59
00:33:30.5
00:33:30.5
12
(44)
50-59
12
00:09:44.3
Male
44
00:33:00
20:56 min/km
Wave 3 Green
71
207
Angus MCCONKEY
Angus MCCONKEY #207
Male 20-29
00:33:33.4
00:33:33.4
6
(46)
20-29
6
00:04:24.3
Male
46
00:55:00
20:58 min/km
Wave 4 Orange
206
Adam MARSH
Adam MARSH #206
Male 30-39
DNS
DNS
30-39
Male
00:44:00
Wave 4 Orange
139
205
Jayne MARKHAM
Jayne MARKHAM #205
Female 40-49
00:43:09.1
00:43:09.1
7
(64)
40-49
7
00:12:50.3
Female
64
00:40:00
26:58 min/km
Wave 4 Orange
133
204
Doughal MACMASTER
Doughal MACMASTER #204
Male 20-29
00:40:09.7
00:40:09.7
9
(72)
20-29
9
00:11:00.6
Male
72
Denmark SLSC
1
00:35:00
25:06 min/km
Wave 4 Orange
10
203
James LEWIN
James LEWIN #203
Male 30-39
00:24:55.1
00:24:55.1
2
(9)
30-39
2
00:00:22.5
Male
9
City of Perth SLSC
2
00:23:00
15:34 min/km
Wave 3 Green
39
202
Michael KNIGHT
Michael KNIGHT #202
Male 50-59
00:30:26.4
00:30:26.4
6
(28)
50-59
6
00:06:40.2
Male
28
00:30:00
19:01 min/km
Wave 3 Green
9
201
Lyle KILDEA
Lyle KILDEA #201
Female Top 3
00:24:53.9
00:24:53.9
1
(1)
Top 3
1
Female
1
00:25:00
15:33 min/km
Wave 3 Green
59
200
Matilda KELLY
Matilda KELLY #200
Female Under 16
00:32:26.9
00:32:26.9
9
(18)
Under 16
9
00:04:39.2
Female
18
Fremantle SLSC
7
00:35:00
20:16 min/km
Wave 4 Orange
114
199
Emma KEELY
Emma KEELY #199
Female 30-39
00:37:09.1
00:37:09.1
10
(49)
30-39
10
00:07:43.7
Female
49
00:35:00
23:13 min/km
Wave 4 Orange
20
198
Dewi JONES
Dewi JONES #198
Male Under 16
00:28:23.5
00:28:23.5
5
(16)
Under 16
5
00:05:46.5
Male
16
00:28:00
17:44 min/km
Wave 3 Green
93
197
Phil JOHNSON
Phil JOHNSON #197
Male 60-69
00:35:31.8
00:35:31.8
6
(56)
60-69
6
00:08:37.2
Male
56
00:35:00
22:12 min/km
Wave 4 Orange
57
196
Mitch JAMIESON
Mitch JAMIESON #196
Male 40-49
00:32:24.3
00:32:24.3
5
(40)
40-49
5
00:03:27.8
Male
40
00:32:00
20:15 min/km
Wave 3 Green
38
195
Henry JACKSON
Henry JACKSON #195
Male 40-49
00:30:25.6
00:30:25.6
3
(27)
40-49
3
00:01:29.1
Male
27
00:33:00
19:01 min/km
Wave 3 Green
73
194
Tom HUTCHINGS
Tom HUTCHINGS #194
Male 30-39
00:33:45.3
00:33:45.3
7
(47)
30-39
7
00:09:12.7
Male
47
00:34:04
21:05 min/km
Wave 3 Green
130
193
Charles HUCKERBY
Charles HUCKERBY #193
Male 30-39
00:39:49.3
00:39:49.3
14
(70)
30-39
14
00:15:16.6
Male
70
00:45:00
24:53 min/km
Wave 4 Orange
46
192
Torah HOWE
Torah HOWE #192
Female Under 16
00:31:08.2
00:31:08.2
5
(13)
Under 16
5
00:03:20.5
Female
13
00:30:00
19:27 min/km
Wave 3 Green
96
191
Hannah HOPKINS
Hannah HOPKINS #191
Female 16-19
00:36:18.1
00:36:18.1
3
(38)
16-19
3
00:03:29.0
Female
38
City of Perth SLSC
3
00:32:00
22:41 min/km
Wave 4 Orange
97
190
Andrew HOPKINS
Andrew HOPKINS #190
Male 50-59
00:36:18.2
00:36:18.2
14
(59)
50-59
14
00:12:31.9
Male
59
City of Perth SLSC
4
00:35:00
22:41 min/km
Wave 4 Orange
70
189
Cyril HOLYST
Cyril HOLYST #189
Male 30-39
00:33:32.6
00:33:32.6
6
(45)
30-39
6
00:09:00.0
Male
45
00:31:59
20:57 min/km
Wave 3 Green
2
188
Harry HEWITT
Harry HEWITT #188
Male Top 3
00:20:07.0
00:20:07.0
2
(2)
Top 3
2
00:00:19.0
Male
2
00:19:36
12:34 min/km
Wave 3 Green
1
187
Charlie HEWITT
Charlie HEWITT #187
Male Top 3
00:19:48.0
00:19:48.0
1
(1)
Top 3
1
Male
1
00:20:00
12:22 min/km
Wave 3 Green
5
186
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #186
Male 50-59
00:23:46.2
00:23:46.2
1
(5)
50-59
1
Male
5
City of Perth SLSC
1
00:21:00
14:51 min/km
Wave 3 Green
185
Aaron HEARY
Aaron HEARY #185
Male 40-49
DNS
DNS
40-49
Male
00:23:00
Wave 3 Green
89
184
Tony HARNETT
Tony HARNETT #184
Male 70-79
00:34:56.5
00:34:56.5
5
(53)
70-79
5
00:08:22.0
Male
53
00:34:10
21:50 min/km
Wave 3 Green
21
183
Patrick HARMAN
Patrick HARMAN #183
Male 30-39
00:28:25.0
00:28:25.0
3
(17)
30-39
3
00:03:52.4
Male
17
00:25:00
17:45 min/km
Wave 3 Green
26
182
Siobhan HANBIDGE
Siobhan HANBIDGE #182
Female Under 16
00:29:08.3
00:29:08.3
4
(7)
Under 16
4
00:01:20.6
Female
7
Fremantle SLSC
3
00:25:00
18:12 min/km
Wave 3 Green
181
Jessica HADLOW
Jessica HADLOW #181
Female 20-29
DNS
DNS
20-29
Female
00:45:01
Wave 4 Orange
65
180
Sylvain GUILLAUME
Sylvain GUILLAUME #180
Male 40-49
00:32:56.0
00:32:56.0
7
(42)
40-49
7
00:03:59.5
Male
42
00:30:00
20:35 min/km
Wave 3 Green
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (167 items)
© 2023