School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 2 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2293
Tiernan BEATTIE
Tiernan BEATTIE #2293
Male Y03
DNF
DNF
Y03
Male
Woodvale Primary School
00:04:21.13
4:08 min/km
826
Finn MITCHELL
Finn MITCHELL #826
Male Y03
Started
Started
Y03
Male
Lake Joondalup Baptist College
00:04:21.25
4:08 min/km
7
7
7
6
103
Atticus GALLEN
Atticus GALLEN #103
Male Y03
00:07:34.08
00:07:34.08
6
(6)
Y03
6
00:00:15.00
Male
6
Beaumaris Primary School
311
9
1
3:47 min/km
00:04:23.18
4:10 min/km
9
9
9
00:03:10.89
3:20 min/km
10
10
10
15
1577
Ruari DAY
Ruari DAY #1577
Male Y03
00:07:43.94
00:07:43.94
15
(15)
Y03
15
00:00:24.86
Male
15
South Perth Primary
210
4
1
3:51 min/km
00:04:22.50
4:10 min/km
8
8
8
00:03:21.43
3:32 min/km
24
23
23
19
2296
Jett DEVEREUX
Jett DEVEREUX #2296
Male Y03
00:07:50.33
00:07:50.33
19
(19)
Y03
19
00:00:31.25
Male
19
Our Lady of the Cape
1
3:55 min/km
00:04:25.41
4:12 min/km
12
12
12
00:03:24.91
3:35 min/km
41
37
37
13
2313
Felix MOLOKHOV
Felix MOLOKHOV #2313
Male Y03
00:07:36.56
00:07:36.56
13
(13)
Y03
13
00:00:17.48
Male
13
Subiaco Primary School
1
3:48 min/km
00:04:24.60
4:12 min/km
10
10
10
00:03:11.96
3:22 min/km
11
11
11
7
2304
Jax JOHNSON
Jax JOHNSON #2304
Male Y03
00:07:34.91
00:07:34.91
7
(7)
Y03
7
00:00:15.83
Male
7
Calista Primary School
1
3:47 min/km
00:04:24.75
4:12 min/km
11
11
11
00:03:10.15
3:20 min/km
9
9
9
9
2320
Amon STANCOMBE
Amon STANCOMBE #2320
Male Y03
00:07:35.73
00:07:35.73
9
(9)
Y03
9
00:00:16.65
Male
9
West Greenwood Primary School
1
3:47 min/km
00:04:26.26
4:13 min/km
14
14
14
00:03:09.47
3:19 min/km
7
7
7
18
71
Jack STARKEY
Jack STARKEY #71
Male Y03
00:07:46.52
00:07:46.52
18
(18)
Y03
18
00:00:27.44
Male
18
Baldivis Primary School
605
24
1
3:53 min/km
00:04:25.75
4:13 min/km
13
13
13
00:03:20.77
3:31 min/km
22
22
22
12
52
Liam PALMER
Liam PALMER #52
Male Y03
00:07:36.56
00:07:36.56
12
(12)
Y03
12
00:00:17.48
Male
12
Ardross Primary School
1
3:48 min/km
00:04:26.88
4:14 min/km
16
16
16
00:03:09.68
3:19 min/km
8
8
8
16
346
Austin SUTHERLAND
Austin SUTHERLAND #346
Male Y03
00:07:46.07
00:07:46.07
16
(16)
Y03
16
00:00:26.99
Male
16
Dalkeith Primary School
1
3:53 min/km
00:04:26.87
4:14 min/km
15
15
15
00:03:19.20
3:29 min/km
21
21
21
23
2321
Henley THOMAS
Henley THOMAS #2321
Male Y03
00:07:53.79
00:07:53.79
22
(22)
Y03
22
00:00:34.71
Male
22
St Mary MacKillop College
1
3:56 min/km
00:04:28.30
4:15 min/km
20
20
20
00:03:25.49
3:36 min/km
44
40
40
28
2291
Lachlan ALDER
Lachlan ALDER #2291
Male Y03
00:07:58.58
00:07:58.58
26
(26)
Y03
26
00:00:39.50
Male
26
Scotch College
1
3:59 min/km
00:04:27.92
4:15 min/km
19
19
19
00:03:30.65
3:41 min/km
64
57
57
11
1102
Fletcher WYLIE
Fletcher WYLIE #1102
Male Y03
00:07:36.34
00:07:36.34
11
(11)
Y03
11
00:00:17.26
Male
11
North Perth Primary School
179
3
2
3:48 min/km
00:04:27.91
4:15 min/km
17
17
17
00:03:08.43
3:18 min/km
6
6
6
10
1392
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #1392
Male Y03
00:07:36.08
00:07:36.08
10
(10)
Y03
10
00:00:17.00
Male
10
Rosalie Primary School
82
1
1
3:48 min/km
00:04:27.91
4:15 min/km
18
18
18
00:03:08.17
3:18 min/km
5
5
5
14
1393
Griffin PIENAAR
Griffin PIENAAR #1393
Male Y03
00:07:41.33
00:07:41.33
14
(14)
Y03
14
00:00:22.25
Male
14
Rosalie Primary School
82
1
2
3:50 min/km
00:04:28.31
4:15 min/km
21
21
21
00:03:13.02
3:23 min/km
13
13
13
20
2289
Callan MCKINNEY
Callan MCKINNEY #2289
Male Y03
00:07:50.96
00:07:50.96
20
(20)
Y03
20
00:00:31.88
Male
20
Ashdale Primary School
1
3:55 min/km
00:04:28.77
4:15 min/km
22
22
22
00:03:22.19
3:32 min/km
29
27
27
45
2034
Patrick SMITH
Patrick SMITH #2034
Male Y03
00:08:15.11
00:08:15.11
41
(41)
Y03
41
00:00:56.03
Male
41
Tapping Primary School
1
4:07 min/km
00:04:29.92
4:17 min/km
23
23
23
00:03:45.19
3:57 min/km
144
129
129
22
1942
Callum HOGGART
Callum HOGGART #1942
Male Y03
00:07:53.59
00:07:53.59
21
(21)
Y03
21
00:00:34.51
Male
21
St Stephen's School Carramar
508
19
1
3:56 min/km
00:04:29.93
4:17 min/km
24
24
24
00:03:23.66
3:34 min/km
33
31
31
39
361
Archie GAERTH
Archie GAERTH #361
Male Y03
00:08:09.62
00:08:09.62
36
(36)
Y03
36
00:00:50.54
Male
36
Denmark Primary School
1
4:04 min/km
00:04:30.77
4:17 min/km
25
25
25
00:03:38.84
3:50 min/km
102
91
91
21
756
Billie MCHENRY
Billie MCHENRY #756
Female Y03
00:07:52.83
00:07:52.83
1
(1)
Y03
1
Female
1
Kapinara Primary School
1
3:56 min/km
00:04:31.25
4:18 min/km
26
1
1
00:03:21.58
3:32 min/km
25
2
2
24
1394
Jeremy WATES
Jeremy WATES #1394
Male Y03
00:07:56.43
00:07:56.43
23
(23)
Y03
23
00:00:37.35
Male
23
Rosalie Primary School
82
1
3
3:58 min/km
00:04:32.60
4:19 min/km
27
26
26
00:03:23.83
3:34 min/km
35
33
33
17
51
Bentley NEILSON
Bentley NEILSON #51
Male Y03
00:07:46.50
00:07:46.50
17
(17)
Y03
17
00:00:27.42
Male
17
Ardross Primary School
2
3:53 min/km
00:04:34.00
4:20 min/km
28
27
27
00:03:12.50
3:22 min/km
12
12
12
33
1985
Paxton KRUEGER
Paxton KRUEGER #1985
Male Y03
00:08:04.96
00:08:04.96
31
(31)
Y03
31
00:00:45.88
Male
31
Swanbourne Primary School
113
2
2
4:02 min/km
00:04:34.50
4:21 min/km
29
28
28
00:03:30.46
3:41 min/km
60
53
53
25
2006
Emily HARRY
Emily HARRY #2006
Female Y03
00:07:56.46
00:07:56.46
2
(2)
Y03
2
00:00:03.63
Female
2
Swanbourne Primary School
168
1
1
3:58 min/km
00:04:35.49
4:22 min/km
30
2
2
00:03:20.96
3:31 min/km
23
1
1
30
2065
Gabriel VAN HEERWAARDEN
Gabriel VAN HEERWAARDEN #2065
Male Y03
00:08:00.09
00:08:00.09
28
(28)
Y03
28
00:00:41.01
Male
28
Ursula Frayne Catholic College
1
4:00 min/km
00:04:36.01
4:22 min/km
32
30
30
00:03:24.08
3:34 min/km
36
34
34
27
1223
Mason WADE
Mason WADE #1223
Male Y03
00:07:58.06
00:07:58.06
25
(25)
Y03
25
00:00:38.98
Male
25
Peter Moyes Anglican Community School
250
5
1
3:59 min/km
00:04:35.66
4:22 min/km
31
29
29
00:03:22.40
3:33 min/km
30
28
28
36
1524
Stephanie EVANS
Stephanie EVANS #1524
Female Y03
00:08:07.15
00:08:07.15
3
(3)
Y03
3
00:00:14.32
Female
3
Serpentine Primary School
305
10
1
4:03 min/km
00:04:37.14
4:23 min/km
34
3
3
00:03:30.00
3:41 min/km
57
7
7
29
2297
Archer DICKSON
Archer DICKSON #2297
Male Y03
00:08:00.09
00:08:00.09
27
(27)
Y03
27
00:00:41.01
Male
27
Hillarys Primary School
2
4:00 min/km
00:04:36.87
4:23 min/km
33
31
31
00:03:23.21
3:33 min/km
32
30
30
47
614
Nicholas SGAMBELLURI
Nicholas SGAMBELLURI #614
Male Y03
00:08:15.87
00:08:15.87
43
(43)
Y03
43
00:00:56.79
Male
43
Hocking Primary School
305
8
1
4:07 min/km
00:04:37.89
4:24 min/km
35
32
32
00:03:37.98
3:49 min/km
96
87
87
31
466
Levi ASHARD
Levi ASHARD #466
Male Y03
00:08:00.32
00:08:00.32
29
(29)
Y03
29
00:00:41.24
Male
29
Gooseberry Hill Primary School
356
11
1
4:00 min/km
00:04:38.25
4:25 min/km
36
33
33
00:03:22.06
3:32 min/km
28
26
26
62
2294
Sebastian COX
Sebastian COX #2294
Male Y03
00:08:22.74
00:08:22.74
56
(56)
Y03
56
00:01:03.66
Male
56
Aveley Primary School
1
4:11 min/km
00:04:40.50
4:27 min/km
37
34
34
00:03:42.24
3:53 min/km
127
114
114
120
2316
Rhys OWEN
Rhys OWEN #2316
Male Y03
00:08:46.01
00:08:46.01
102
(102)
Y03
102
00:01:26.93
Male
102
Comet Bay Primary School
1
4:23 min/km
00:04:41.37
4:27 min/km
40
37
37
00:04:04.64
4:17 min/km
278
203
203
26
2312
Harry MILLS
Harry MILLS #2312
Male Y03
00:07:57.88
00:07:57.88
24
(24)
Y03
24
00:00:38.80
Male
24
Hillarys Primary School
1
3:58 min/km
00:04:41.16
4:27 min/km
38
35
35
00:03:16.72
3:27 min/km
17
17
17
44
1986
Van EMBLEY
Van EMBLEY #1986
Male Y03
00:08:14.33
00:08:14.33
40
(40)
Y03
40
00:00:55.25
Male
40
Swanbourne Primary School
113
2
4
4:07 min/km
00:04:41.36
4:27 min/km
39
36
36
00:03:32.96
3:44 min/km
71
63
63
43
2164
Elis SAMANTA
Elis SAMANTA #2164
Male Y03
00:08:13.68
00:08:13.68
39
(39)
Y03
39
00:00:54.60
Male
39
West Leederville Primary
1
4:06 min/km
00:04:43.41
4:29 min/km
41
38
38
00:03:30.26
3:41 min/km
59
52
52
38
1396
Jeremiah CLAUSEE
Jeremiah CLAUSEE #1396
Male Y03
00:08:08.61
00:08:08.61
35
(35)
Y03
35
00:00:49.53
Male
35
Rosalie Primary School
82
1
4
4:04 min/km
00:04:44.45
4:30 min/km
45
42
42
00:03:24.16
3:34 min/km
37
35
35
40
140
Charlie SWANSBURY
Charlie SWANSBURY #140
Male Y03
00:08:10.24
00:08:10.24
37
(37)
Y03
37
00:00:51.16
Male
37
Capel Primary School
599
23
1
4:05 min/km
00:04:43.88
4:30 min/km
42
39
39
00:03:26.36
3:37 min/km
48
44
44
48
104
Leon BROOKS
Leon BROOKS #104
Male Y03
00:08:16.33
00:08:16.33
44
(44)
Y03
44
00:00:57.25
Male
44
Beaumaris Primary School
311
9
2
4:08 min/km
00:04:44.24
4:30 min/km
44
41
41
00:03:32.09
3:43 min/km
68
60
60
57
2300
Ashton GUNN
Ashton GUNN #2300
Male Y03
00:08:21.33
00:08:21.33
52
(52)
Y03
52
00:01:02.25
Male
52
Bunbury Primary School
1
4:10 min/km
00:04:44.47
4:30 min/km
46
43
43
00:03:36.86
3:48 min/km
90
81
81
55
442
Cillian COADY-RYAN
Cillian COADY-RYAN #442
Male Y03
00:08:21.20
00:08:21.20
50
(50)
Y03
50
00:01:02.12
Male
50
Good Shepherd Catholic School
1
4:10 min/km
00:04:44.01
4:30 min/km
43
40
40
00:03:37.19
3:48 min/km
92
83
83
78
564
Isabelle GERHARD
Isabelle GERHARD #564
Female Y03
00:08:32.13
00:08:32.13
8
(8)
Y03
8
00:00:39.30
Female
8
Harmony Primary School
244
2
1
4:16 min/km
00:04:45.50
4:31 min/km
48
4
4
00:03:46.63
3:58 min/km
156
21
21
32
583
Ezra SICILIANO
Ezra SICILIANO #583
Male Y03
00:08:03.97
00:08:03.97
30
(30)
Y03
30
00:00:44.89
Male
30
Hawker Park Primary School
1
4:01 min/km
00:04:45.02
4:31 min/km
47
44
44
00:03:18.95
3:29 min/km
20
20
20
42
2445
Kavy BHANGU
Kavy BHANGU #2445
Female Y03
00:08:11.12
00:08:11.12
4
(4)
Y03
4
00:00:18.29
Female
4
Ashdale Primary School
1
4:05 min/km
00:04:46.49
4:32 min/km
52
6
6
00:03:24.62
3:35 min/km
39
4
4
94
2446
Sienna BLACK
Sienna BLACK #2446
Female Y03
00:08:38.37
00:08:38.37
12
(12)
Y03
12
00:00:45.54
Female
12
St Jerome's Primary School
1
4:19 min/km
00:04:45.91
4:32 min/km
49
5
5
00:03:52.46
4:04 min/km
192
35
35
59
613
Luke PALMER
Luke PALMER #613
Male Y03
00:08:22.59
00:08:22.59
54
(54)
Y03
54
00:01:03.51
Male
54
Hocking Primary School
305
8
2
4:11 min/km
00:04:46.00
4:32 min/km
50
45
45
00:03:36.59
3:47 min/km
88
79
79
68
1581
Jed BUDD
Jed BUDD #1581
Male Y03
00:08:26.48
00:08:26.48
62
(62)
Y03
62
00:01:07.40
Male
62
South Perth Primary
210
4
3
4:13 min/km
00:04:46.49
4:32 min/km
51
46
46
00:03:39.99
3:51 min/km
111
100
100
60
1579
Oday IDREES
Oday IDREES #1579
Male Y03
00:08:22.63
00:08:22.63
55
(55)
Y03
55
00:01:03.55
Male
55
South Perth Primary
210
4
2
4:11 min/km
00:04:46.71
4:33 min/km
54
48
48
00:03:35.92
3:47 min/km
83
75
75
56
1499
Troy VYNUCHAL
Troy VYNUCHAL #1499
Male Y03
00:08:21.21
00:08:21.21
51
(51)
Y03
51
00:01:02.13
Male
51
Serpentine Primary School
433
15
1
4:10 min/km
00:04:46.70
4:33 min/km
53
47
47
00:03:34.50
3:45 min/km
74
66
66
64
1988
Lachlan HARRY
Lachlan HARRY #1988
Male Y03
00:08:23.24
00:08:23.24
58
(58)
Y03
58
00:01:04.16
Male
58
Swanbourne Primary School
113
2
6
4:11 min/km
00:04:47.50
4:33 min/km
57
50
50
00:03:35.74
3:47 min/km
81
73
73
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 2 of 11 (518 items)
© 2023