John Septimus Roe Secondary Cross Country
3 Apr 2019
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
13
14
15
16
17
[18]
19
20
Page 18 of 20 (965 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
115
377
Ana SEKULOVSKI
Ana SEKULOVSKI #377
Female Y08
00:18:34.57
00:18:34.57
7
(24)
Y08
7
00:02:52.86
Female
24
NEWB
18
3.5
5:18 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
114
505
Grace CUSWORTH
Grace CUSWORTH #505
Female Y07
00:18:34.39
00:18:34.39
4
(23)
Y07
4
00:03:34.78
Female
23
PARM
13
3.5
5:18 min/km
Wave 2 Yr07
113
896
Alec MCDONALD
Alec MCDONALD #896
Male Y09
00:18:28.91
00:18:28.91
19
(91)
Y09
19
00:04:59.70
Male
91
SAND
21
3.5
5:16 min/km
Wave 4 Yr09
112
536
Alexandra HELE
Alexandra HELE #536
Female Y08
00:18:27.97
00:18:27.97
6
(22)
Y08
6
00:02:46.26
Female
22
PARM
12
3.5
5:16 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
111
395
Jessica HAWKINS
Jessica HAWKINS #395
Female Y09
00:18:27.89
00:18:27.89
4
(21)
Y09
4
00:03:38.02
Female
21
NEWB
17
3.5
5:16 min/km
Wave 4 Yr09
110
2
Milla BARRETT
Milla BARRETT #2
Female Y07
00:18:19.16
00:18:19.16
3
(20)
Y07
3
00:03:19.54
Female
20
DURH
20
3.5
5:14 min/km
Wave 2 Yr07
109
563
Matisse MORTIMER
Matisse MORTIMER #563
Female Y09
00:18:19.00
00:18:19.00
3
(19)
Y09
3
00:03:29.13
Female
19
PARM
11
3.5
5:14 min/km
Wave 4 Yr09
108
788
Blake ROSSITER
Blake ROSSITER #788
Male Y11
00:18:16.25
00:18:16.25
18
(90)
Y11
18
00:06:06.91
Male
90
ROEB
19
3.5
5:13 min/km
Wave 6 Yr11
107
192
Nathaniel SHEPPARD
Nathaniel SHEPPARD #192
Male Y07
00:18:14.19
00:18:14.19
14
(89)
Y07
14
00:04:34.80
Male
89
KELM
24
3.5
5:12 min/km
Wave 2 Yr07
106
986
Mark MLADENOVICH
Mark MLADENOVICH #986
Male Y12
00:18:12.82
00:18:12.82
11
(88)
Y12
11
00:05:54.11
Male
88
SAND
20
3.5
5:12 min/km
Wave 7 Yr12
105
143
Tyler CONDIT
Tyler CONDIT #143
Male Y12
00:18:12.71
00:18:12.71
10
(87)
Y12
10
00:05:54.00
Male
87
DURH
19
3.5
5:12 min/km
Wave 7 Yr12
104
951
Blake GODDARD
Blake GODDARD #951
Male Y11
00:18:12.09
00:18:12.09
17
(86)
Y11
17
00:06:02.76
Male
86
SAND
19
3.5
5:12 min/km
Wave 6 Yr11
103
858
Lauren BROWN
Lauren BROWN #858
Female Y08
00:18:11.00
00:18:11.00
5
(18)
Y08
5
00:02:29.29
Female
18
SAND
18
3.5
5:11 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
102
203
Amy KELLY
Amy KELLY #203
Female Y08
00:18:10.99
00:18:10.99
4
(17)
Y08
4
00:02:29.28
Female
17
KELM
23
3.5
5:11 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
101
809
Tylor MCINTOSH
Tylor MCINTOSH #809
Female Y12
00:18:06.66
00:18:06.66
2
(16)
Y12
2
00:02:46.44
Female
16
ROEB
18
3.5
5:10 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
100
267
Cooper SCOTT
Cooper SCOTT #267
Male Y10
00:17:59.45
00:17:59.45
20
(85)
Y10
20
00:05:15.91
Male
85
KELM
22
3.5
5:08 min/km
Wave 5 Yr10
99
159
Oscar ROCK
Oscar ROCK #159
Male Y12
00:17:55.21
00:17:55.21
9
(84)
Y12
9
00:05:36.51
Male
84
DURH
18
3.5
5:07 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
98
239
Andrew MORRIS
Andrew MORRIS #239
Male Y09
00:17:52.73
00:17:52.73
18
(83)
Y09
18
00:04:23.52
Male
83
KELM
21
3.5
5:06 min/km
Wave 4 Yr09
97
223
Kenzie BARNARD
Kenzie BARNARD #223
Male Y09
00:17:52.20
00:17:52.20
17
(82)
Y09
17
00:04:22.99
Male
82
KELM
20
3.5
5:06 min/km
Wave 4 Yr09
96
8
Jake CATON
Jake CATON #8
Male Y07
00:17:50.22
00:17:50.22
13
(81)
Y07
13
00:04:10.83
Male
81
DURH
17
3.5
5:05 min/km
Wave 2 Yr07
95
761
Shontelle TAYLOR
Shontelle TAYLOR #761
Female Y10
00:17:46.96
00:17:46.96
5
(15)
Y10
5
00:01:18.51
Female
15
ROEB
17
3.5
5:04 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
94
577
William BINGLEY
William BINGLEY #577
Male Y10
00:17:45.40
00:17:45.40
19
(80)
Y10
19
00:05:01.86
Male
80
PARM
10
3.5
5:04 min/km
Wave 5 Yr10
93
433
Phuc THAI
Phuc THAI #433
Male Y10
00:17:44.31
00:17:44.31
18
(79)
Y10
18
00:05:00.77
Male
79
NEWB
16
3.5
5:04 min/km
Wave 5 Yr10
92
789
Oliver STEPHEN-SMITH
Oliver STEPHEN-SMITH #789
Male Y11
00:17:42.64
00:17:42.64
16
(78)
Y11
16
00:05:33.31
Male
78
ROEB
16
3.5
5:03 min/km
Wave 6 Yr11
91
224
Liam BEN DROR
Liam BEN DROR #224
Male Y09
00:17:39.87
00:17:39.87
16
(77)
Y09
16
00:04:10.66
Male
77
KELM
19
3.5
5:02 min/km
Wave 4 Yr09
90
15
Macy FAIR
Macy FAIR #15
Female Y07
00:17:38.30
00:17:38.30
2
(14)
Y07
2
00:02:38.68
Female
14
DURH
16
3.5
5:02 min/km
Wave 2 Yr07
89
386
Jacob CALVERT
Jacob CALVERT #386
Male Y09
00:17:32.23
00:17:32.23
15
(76)
Y09
15
00:04:03.02
Male
76
NEWB
15
3.5
5:00 min/km
Wave 4 Yr09
88
740
Patrick COCKROFT
Patrick COCKROFT #740
Male Y10
00:17:24.87
00:17:24.87
17
(75)
Y10
17
00:04:41.34
Male
75
ROEB
15
3.5
4:58 min/km
Wave 5 Yr10
87
215
Eleni TOUFEXIS
Eleni TOUFEXIS #215
Female Y08
00:17:24.21
00:17:24.21
3
(13)
Y08
3
00:01:42.50
Female
13
KELM
18
3.5
4:58 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
86
599
Ryan TRAN
Ryan TRAN #599
Male Y10
00:17:21.13
00:17:21.13
16
(74)
Y10
16
00:04:37.59
Male
74
PARM
9
3.5
4:57 min/km
Wave 5 Yr10
85
989
Kartik PATEL
Kartik PATEL #989
Male Y12
00:17:18.52
00:17:18.52
8
(73)
Y12
8
00:04:59.81
Male
73
SAND
17
3.5
4:56 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
84
290
Justin MORRIS
Justin MORRIS #290
Male Y11
00:17:14.25
00:17:14.25
15
(72)
Y11
15
00:05:04.91
Male
72
KELM
17
3.5
4:55 min/km
Wave 6 Yr11
83
737
Yuchen WATSON
Yuchen WATSON #737
Female Y09
00:17:12.91
00:17:12.91
2
(12)
Y09
2
00:02:23.04
Female
12
ROEB
14
3.5
4:55 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
82
435
Aidan ALVARO-D'ANNA
Aidan ALVARO-D'ANNA #435
Male Y11
00:17:12.07
00:17:12.07
14
(71)
Y11
14
00:05:02.74
Male
71
NEWB
14
3.5
4:54 min/km
Wave 6 Yr11
81
301
Alan WAN
Alan WAN #301
Male Y11
00:17:11.47
00:17:11.47
13
(70)
Y11
13
00:05:02.14
Male
70
KELM
16
3.5
4:54 min/km
Wave 6 Yr11
80
565
Ethan OLIPHANT
Ethan OLIPHANT #565
Male Y09
00:17:09.21
00:17:09.21
14
(69)
Y09
14
00:03:40.00
Male
69
PARM
8
3.5
4:54 min/km
Wave 4 Yr09
79
879
Jethro WATTS
Jethro WATTS #879
Male Y08
00:17:08.21
00:17:08.21
9
(68)
Y08
9
00:03:48.67
Male
68
SAND
16
3.5
4:53 min/km
Wave 3 Yr08
78
103
Charlotte THOMAS
Charlotte THOMAS #103
Female Y10
00:17:02.42
00:17:02.42
4
(11)
Y10
4
00:00:33.97
Female
11
DURH
15
3.5
4:52 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
77
968
Hannah WHITTOME
Hannah WHITTOME #968
Female Y11
00:16:55.43
00:16:55.43
2
(10)
Y11
2
00:00:07.21
Female
10
SAND
15
3.5
4:50 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
76
667
Benjamin FINLEY
Benjamin FINLEY #667
Male Y07
00:16:53.31
00:16:53.31
12
(67)
Y07
12
00:03:13.91
Male
67
ROEB
13
3.5
4:49 min/km
Wave 2 Yr07
75
225
Declan BROWN
Declan BROWN #225
Male Y09
00:16:52.34
00:16:52.34
13
(66)
Y09
13
00:03:23.13
Male
66
KELM
15
3.5
4:49 min/km
Wave 4 Yr09
74
384
Dejan ANTUNOVICH
Dejan ANTUNOVICH #384
Male Y09
00:16:52.23
00:16:52.23
12
(65)
Y09
12
00:03:23.02
Male
65
NEWB
13
3.5
4:49 min/km
Wave 4 Yr09
73
112
Isabella DEL CASALE
Isabella DEL CASALE #112
Female Y11
00:16:48.21
00:16:48.21
1
(9)
Y11
1
Female
9
DURH
14
3.5
4:48 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
72
71
Seth LAKER
Seth LAKER #71
Male Y09
00:16:45.95
00:16:45.95
11
(64)
Y09
11
00:03:16.74
Male
64
DURH
13
3.5
4:47 min/km
Wave 4 Yr09
71
745
Abby GRIGGS
Abby GRIGGS #745
Female Y10
00:16:44.69
00:16:44.69
3
(8)
Y10
3
00:00:16.24
Female
8
ROEB
12
3.5
4:47 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
70
348
Jesse LLOYD
Jesse LLOYD #348
Male Y07
00:16:42.54
00:16:42.54
11
(63)
Y07
11
00:03:03.14
Male
63
NEWB
12
3.5
4:46 min/km
Wave 2 Yr07
69
277
Nicholas BRYNJULFSEN
Nicholas BRYNJULFSEN #277
Male Y11
00:16:36.46
00:16:36.46
12
(62)
Y11
12
00:04:27.12
Male
62
KELM
14
3.5
4:44 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
68
938
Jessica WHITE
Jessica WHITE #938
Female Y10
00:16:35.63
00:16:35.63
2
(7)
Y10
2
00:00:07.17
Female
7
SAND
14
3.5
4:44 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
67
86
James CLARKE
James CLARKE #86
Male Y10
00:16:30.24
00:16:30.24
15
(61)
Y10
15
00:03:46.71
Male
61
DURH
12
3.5
4:42 min/km
Wave 5 Yr10
66
88
Tess COOMBLAS
Tess COOMBLAS #88
Female Y10
00:16:28.45
00:16:28.45
1
(6)
Y10
1
Female
6
DURH
11
3.5
4:42 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
1
2
3
...
13
14
15
16
17
[18]
19
20
Page 18 of 20 (965 items)