Busselton Festival of Triathlon
30 Apr 2022
Results
Details
 
Contact
Individuals
Teams
Aquabike
Sprint
Enticer
5km Run
1.6km Run
500m Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
10
11
12
13
14
[15]
16
17
Page 15 of 17 (823 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle 40km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run 18km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
760
Daithi DE BAROID
Daithi DE BAROID #760
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
Fremantle Triathlon Club
100.4
761
Scott DEN OTTER
Scott DEN OTTER #761
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
100.4
754
Nick BUCKLEY
Nick BUCKLEY #754
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
Stadium Triathlon Club
100.4
702
Bryn HARDCASTLE
Bryn HARDCASTLE #702
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Perth Triathlon Club
100.4
708
Matthew JONES
Matthew JONES #708
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Exceed Triathlon Club
100.4
718
Tarek MENIAWY
Tarek MENIAWY #718
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Stadium Triathlon Club
100.4
736
Ben TALBOT
Ben TALBOT #736
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Bunbury Triathlon Club
100.4
737
Simon TANNER
Simon TANNER #737
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Stadium Triathlon Club
100.4
722
Pieter NEL
Pieter NEL #722
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Mandurah Triathlon Club
100.4
728
Nick RIVE
Nick RIVE #728
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
100.4
726
Gulshan PRICE
Gulshan PRICE #726
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
100.4
691
James CLYNE
James CLYNE #691
Male 40-44
DNF
DNF
40-44
02:50:55.63
Male
100.4
00:41:35.46
01:33:24.60
25.7 km/h
03:11:47.79
25.0 km/h
00:05:52.82
02:40:50.17
8:56 min/km
700
Luke GRIEVE
Luke GRIEVE #700
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
100.4
679
Simon WALSH
Simon WALSH #679
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
100.4
681
Ross WILSON
Ross WILSON #681
Male 25-29
DNF
DNF
25-29
Male
100.4
00:45:24.68
22:42 min/km
00:03:52.89
01:12:50.18
33.0 km/h
02:26:59.85
32.7 km/h
00:02:31.81
669
Jake RICHARDS
Jake RICHARDS #669
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
100.4
670
Tom SCALISE
Tom SCALISE #670
Male 25-29
DNF
DNF
25-29
03:44:10.27
Male
100.4
07:32:56.03
25:09 min/km
633
Timothy BLEACH
Timothy BLEACH #633
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
Australian Defence Force Triathlon Club
100.4
628
Theo ZEPPOS
Theo ZEPPOS #628
Male 50-54
DNS
DNS
50-54
Male
100.4
650
Jason HILL
Jason HILL #650
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
Mandurah Triathlon Club
100.4
661
Dev MAWJEE
Dev MAWJEE #661
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
North Coast Triathlon Club
100.4
666
Dale PAINTER
Dale PAINTER #666
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
Fremantle Triathlon Club
100.4
781
Joseph LAURENDI
Joseph LAURENDI #781
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
100.4
778
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #778
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
100.4
03:25:52.41
11:26 min/km
280
785
Eric LOW
Eric LOW #785
Male 30-34
04:49:50.10
04:49:50.10
44
(231)
30-34
44
01:06:06.48
Male
231
Fremantle Triathlon Club
100.4
2:53 min/km
00:43:41.79
21:50 min/km
496
52
368
04:49:50.10
16:06 min/km
786
Shaun MARTIN
Shaun MARTIN #786
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
Fremantle Triathlon Club
100.4
787
Dan MASON
Dan MASON #787
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
100.4
807
Luke WATERHOUSE
Luke WATERHOUSE #807
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
100.4
833
Daniel BAKER
Daniel BAKER #833
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
Male
Mandurah Triathlon Club
100.4
814
Simon DUKE
Simon DUKE #814
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
100.4
815
Corban FLEMING
Corban FLEMING #815
Male 18-24
DNS
DNS
18-24
Male
Albany Triathlon Club
100.4
818
Gus LAUFMANN
Gus LAUFMANN #818
Male 18-24
DNS
DNS
18-24
01:47:08.52
Male
100.4
05:30:24.99
18:21 min/km
872
Kelby SMART
Kelby SMART #872
Male 30-34
DNF
DNF
30-34
03:51:44.15
Male
Rockingham Triathlon Club
100.4
00:45:11.02
22:35 min/km
00:03:05.97
01:10:11.53
34.2 km/h
07:35:27.77
25:18 min/km
853
Rheya SHAH
Rheya SHAH #853
Female 30-34
DNS
DNS
30-34
Female
Perth Triathlon Club
100.4
181
Geoff REISER
Geoff REISER #181
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
100.4
183
Matthew ROACH
Matthew ROACH #183
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
Fremantle Triathlon Club
100.4
188
Mark SCATENA
Mark SCATENA #188
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
100.4
198
Paul TAYLOR
Paul TAYLOR #198
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
Rockingham Triathlon Club
100.4
168
Matthew JOHNSTON
Matthew JOHNSTON #168
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
Perth Triathlon Club
100.4
164
Anton HINTON-BAYRE
Anton HINTON-BAYRE #164
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
Fremantle Triathlon Club
100.4
166
Todd ISRAEL
Todd ISRAEL #166
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
100.4
173
Anthony MARINOVICH
Anthony MARINOVICH #173
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
100.4
220
Nancy HOWARD
Nancy HOWARD #220
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
Female
100.4
241
Wendy BAGNALL
Wendy BAGNALL #241
Female 50-54
DNS
DNS
50-54
03:31:13.50
Female
100.4
08:08:54.01
27:09 min/km
232
Kerri RENSHAW
Kerri RENSHAW #232
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
Female
Team XTR
100.4
313
Padraig BOLAND
Padraig BOLAND #313
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
Male
North Coast Triathlon Club
100.4
309
Pamela WILLIAMS
Pamela WILLIAMS #309
Female 65-69
DNS
DNS
65-69
Female
ESPERANCE TRIATHLON CLUB
100.4
310
Philipp ALBERT
Philipp ALBERT #310
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
Male
North Coast Triathlon Club
100.4
294
Judy WATCHMAN
Judy WATCHMAN #294
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
Female
100.4
281
Moya JONES
Moya JONES #281
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
Female
100.4
1
2
3
...
10
11
12
13
14
[15]
16
17
Page 15 of 17 (823 items)
© 2023