Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
504
22
Bryce CRAGE
Bryce CRAGE #22
Male Prime (18-39 years)
07:36:14.10
07:36:14.10
72
(243)
Prime (18-39 years)
72
Male
243
WA
AUS
Bryce Crage
Bryce Crage
Bryce Crage
Bryce Crage
8:02 min/km
01:44:15.60
501
75
250
01:00:11.00
515
72
246
02:07:20.10
499
70
241
02:16:27.30
441
68
223
00:28:00.10
477
71
234
514
125
Lauren DAVIDS
Lauren DAVIDS #125
Female Prime (18-39 years)
08:06:36.30
08:06:36.30
21
(49)
Prime (18-39 years)
21
Female
49
WA
AUS
Lauren Davids
Lauren Davids
Lauren Davids
Lauren Davids
8:34 min/km
01:44:28.30
502
19
41
01:10:14.00
525
21
49
02:13:38.60
508
21
48
02:32:10.00
490
17
44
00:26:05.40
450
19
42
392
593
Team Pulsation
Team Pulsation #593
Mixed Team of 4 Mixed
06:16:11.00
06:16:11.00
59
(160)
Team of 4 Mixed
59
Mixed
160
WA
AUS
Carmel Amplett
Neil Woodington
Mal King Pulse Fitness
Jason Holl
6:38 min/km
01:44:33.10
503
74
212
00:42:11.60
323
58
152
01:28:05.30
240
40
105
01:57:52.80
325
53
140
00:23:28.20
380
54
153
353
556
Team Fat Forties
Team Fat Forties #556
Male Team of 4 Male
06:03:24.80
06:03:24.80
71
(180)
Team of 4 Male
71
Male
180
WA
AUS
Raj Suares
Quintin Hughes
James Coad
Robert Pachta
6:24 min/km
01:44:33.40
504
81
251
00:36:42.20
170
50
71
01:23:04.30
163
28
75
01:55:16.10
297
59
147
00:23:48.80
399
63
203
494
142
Leonie FLYNN
Leonie FLYNN #142
Female Masters (60+)
07:20:38.50
07:20:38.50
1
(42)
Masters (60+)
1
Female
42
WA
AUS
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
7:46 min/km
01:44:52.90
505
1
42
00:46:52.30
410
1
32
01:53:49.50
469
1
40
02:29:02.50
485
1
42
00:26:01.30
448
1
41
491
139
Sandra HERBERT
Sandra HERBERT #139
Female Vintage (50-59)
07:18:57.60
07:18:57.60
3
(41)
Vintage (50-59)
3
Female
41
WA
AUS
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
7:44 min/km
01:45:01.80
506
3
43
00:49:00.40
448
3
35
01:44:01.10
425
2
34
02:38:51.10
499
3
46
00:22:03.20
329
2
29
489
426
Team 2B
Team 2B #426
Mixed Team of 2 Veteran
07:16:07.80
07:16:07.80
32
(210)
Team of 2 Veteran
32
Mixed
210
WA
AUS
Susanjane Morison
Susanjane Morison
Mark Lucey
Mark Lucey
7:41 min/km
01:45:15.30
507
33
213
00:45:42.80
389
21
172
01:30:58.70
271
19
122
02:49:44.30
503
33
213
00:24:26.70
419
26
171
497
600
Team The Knight's Fail?
Team The Knight's Fail? #600
Mixed Team of 4 Mixed
07:22:47.70
07:22:47.70
77
(212)
Team of 4 Mixed
77
Mixed
212
WA
AUS
Hannah Knight
Libby Jardine
Jonathan Knight
Josh Went
7:48 min/km
01:45:23.30
508
75
214
00:57:14.80
511
81
223
01:50:39.90
457
71
197
02:23:20.20
470
71
198
00:26:09.50
454
65
186
433
414
Team Big Effort
Team Big Effort #414
Mixed Team of 2 Veteran
06:29:27.00
06:29:27.00
27
(183)
Team of 2 Veteran
27
Mixed
183
WA
AUS
Kaitlyn Fannon
Kaitlyn Fannon
Gary Swan
Gary Swan
6:52 min/km
01:45:24.70
509
34
215
00:51:46.00
481
31
210
01:25:39.30
201
12
90
02:04:31.30
373
25
153
00:22:05.70
333
19
126
512
210
Team Great Race
Team Great Race #210
Mixed AR Pair
08:03:06.20
08:03:06.20
20
(218)
AR Pair
20
Mixed
218
NSW
AUS
8:31 min/km
01:45:26.90
510
20
216
00:49:44.80
460
14
200
02:00:36.40
482
19
210
02:54:08.90
508
20
216
00:33:09.20
504
20
211
508
398
Team gruff and dutchie
Team gruff and dutchie #398
Mixed Team of 2 Prime
07:55:30.70
07:55:30.70
45
(217)
Team of 2 Prime
45
Mixed
217
WA
AUS
Gareth Titterington
Marjan Stolte
Marjan Stolte
Gareth Titterington
8:23 min/km
01:45:40.60
511
46
217
00:39:24.40
253
28
121
02:36:10.00
517
45
221
02:23:46.60
475
42
202
00:30:29.10
493
44
205
177
636
Team Rafferty Rules
Team Rafferty Rules #636
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:53.70
05:26:53.70
26
(80)
Team of 4 Mixed
26
Mixed
80
WA
AUS
Naomi Loraine
Priscilla Rafferty
Greg Rafferty
Craig Rafferty
5:45 min/km
01:45:42.80
512
76
218
00:32:16.30
69
16
40
01:14:18.30
68
13
33
01:33:52.60
64
11
25
00:20:43.70
274
31
96
476
453
Team two tarts and a lemon
Team two tarts and a lemon #453
Mixed Team of 4 Junior
06:57:57.30
06:57:57.30
3
(202)
Team of 4 Junior
3
Mixed
202
WA
AUS
Kerryn Moore
Sascha Martin
David Moore
David Moore
7:22 min/km
01:45:58.70
513
4
219
00:41:08.20
297
4
142
01:46:14.90
435
4
188
02:17:47.20
445
4
187
00:26:48.30
463
4
190
469
484
Team Adventurous Despicable Women
Team Adventurous Despicable Women #484
Female Team of 4 Female
06:55:02.70
06:55:02.70
15
(37)
Team of 4 Female
15
Female
37
WA
AUS
Sharon Chetwynd
Sue O'Connor
Leonie Milentis
Kyra Eddy
7:19 min/km
01:45:59.70
514
14
44
00:51:10.00
473
16
41
01:49:57.50
455
14
38
02:01:35.90
354
11
26
00:26:19.60
456
13
44
158
467
Team 3chicks and a stick
Team 3chicks and a stick #467
Mixed Team of 4 Mixed
05:22:30.00
05:22:30.00
21
(70)
Team of 4 Mixed
21
Mixed
70
WA
AUS
Caresse Mitchell
Mia Emms
Timothy Mitchell
Raelene Bennet
5:41 min/km
01:46:41.80
515
77
220
00:46:36.60
405
69
176
02:25:21.70
00:23:49.90
402
57
164
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
463
566
Team Four men without a little lady
Team Four men without a little lady #566
Male Team of 4 Male
06:50:57.10
06:50:57.10
82
(231)
Team of 4 Male
82
Male
231
WA
AUS
Byron Sparg
Michael Woodyatt
Paul Bayliss
David Corney
7:14 min/km
01:46:47.20
517
82
252
00:35:29.70
139
43
56
01:43:50.10
421
68
205
02:14:38.40
432
75
219
00:30:11.70
491
78
240
519
69
Joseph PILKINGTON
Joseph PILKINGTON #69
Male Prime (18-39 years)
09:09:59.70
09:09:59.70
74
(250)
Prime (18-39 years)
74
Male
250
WA
AUS
Joseph Pilkington
Joseph Pilkington
Joseph Pilkington
Joseph Pilkington
9:42 min/km
01:47:16.40
518
76
253
01:00:13.00
516
73
247
02:56:25.00
519
73
249
02:52:51.80
506
73
243
00:33:13.50
505
73
246
430
512
Team Clan Macnish
Team Clan Macnish #512
Male Team of 4 Male
06:28:20.40
06:28:20.40
79
(216)
Team of 4 Male
79
Male
216
WA
AUS
Ryan Macnish
Peter Dallas
Graham Macnish
Kim Macnish
6:50 min/km
01:47:31.40
519
83
254
00:38:27.70
219
59
90
01:48:10.20
445
75
216
01:53:55.00
285
57
142
00:20:16.10
252
41
146
490
479
Team AW Fastrekkers
Team AW Fastrekkers #479
Female Team of 4 Female
07:18:27.00
07:18:27.00
16
(40)
Team of 4 Female
16
Female
40
WA
AUS
Jane Dolbey
Lynda Hogan
Lainie Connell
Vicki McSharer
7:43 min/km
01:48:04.50
520
15
45
00:49:05.10
450
14
36
02:06:49.80
497
17
46
02:09:42.30
409
13
30
00:24:45.30
424
12
39
435
486
Team Fit Fab and Forty
Team Fit Fab and Forty #486
Female Team of 4 Female
06:30:49.10
06:30:49.10
13
(33)
Team of 4 Female
13
Female
33
WA
AUS
Claire Allen
Chelsea Boisvert
Kate MacRae
Simone Jones
6:53 min/km
01:48:21.10
521
16
46
00:36:22.10
164
7
10
01:45:18.90
431
13
36
02:00:12.30
342
10
25
00:20:34.70
268
5
24
513
303
Chris DORRIAN
Chris DORRIAN #303
Male Veteran (40-49 years)
08:03:08.00
08:03:08.00
70
(247)
Veteran (40-49 years)
70
Male
247
WA
AUS
Chris Dorrian
Chris Dorrian
Chris Dorrian
Chris Dorrian
8:31 min/km
01:49:13.50
522
70
255
01:03:41.40
523
69
250
02:17:19.40
510
70
246
02:27:13.20
482
65
236
00:25:40.50
441
64
220
518
222
Team Where's the Bar
Team Where's the Bar #222
Mixed AR Pair
08:35:53.70
08:35:53.70
21
(220)
AR Pair
21
Mixed
220
WA
AUS
9:05 min/km
01:51:11.20
523
21
222
01:00:24.80
517
21
224
01:38:19.00
364
13
162
03:30:03.00
513
21
218
00:35:55.70
510
21
215
495
478
Team AW Gang of Tarts
Team AW Gang of Tarts #478
Female Team of 4 Female
07:21:04.60
07:21:04.60
17
(43)
Team of 4 Female
17
Female
43
WA
AUS
Kim Vanderslik
Caro Vos
Gemma O'Farrell
Margaret McIlroy
7:46 min/km
01:51:25.80
524
17
47
00:58:27.40
512
17
45
01:53:39.10
466
15
39
02:12:51.80
425
16
33
00:24:40.50
423
11
38
510
116
Mary Rose SIDGWICK
Mary Rose SIDGWICK #116
Female Prime (18-39 years)
08:01:17.80
08:01:17.80
19
(47)
Prime (18-39 years)
19
Female
47
WA
AUS
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
Mary Rose Sidgwick
8:29 min/km
01:51:28.20
525
20
48
01:02:35.60
520
20
48
02:00:40.60
484
19
44
02:42:43.70
502
20
48
00:23:49.70
400
17
35
511
117
Tamara SMITH
Tamara SMITH #117
Female Prime (18-39 years)
08:01:17.80
08:01:17.80
20
(48)
Prime (18-39 years)
20
Female
48
WA
AUS
Tamara Smith
Tamara Smith
Tamara Smith
Tamara Smith
8:29 min/km
01:51:35.30
526
21
49
01:02:33.10
519
19
47
02:00:37.60
483
18
43
03:06:31.80
477
604
Team Liltte Creatures
Team Liltte Creatures #604
Mixed Team of 4 Mixed
06:58:56.50
06:58:56.50
75
(203)
Team of 4 Mixed
75
Mixed
203
WA
AUS
Thomas Murrell
Jane Murrell
Georgia Murrell
Will Murrell
7:23 min/km
01:54:37.00
527
79
223
00:56:34.60
508
80
222
01:56:13.50
477
75
207
01:43:55.00
165
28
75
00:27:36.40
469
69
196
517
276
Peter FANNON
Peter FANNON #276
Male Vintage (50-59)
08:13:40.30
08:13:40.30
20
(249)
Vintage (50-59)
20
Male
249
WA
AUS
Peter Fannon
Peter Fannon
Peter Fannon
Peter Fannon
8:42 min/km
01:55:06.10
528
24
256
00:54:05.10
495
20
236
01:38:36.60
368
18
177
03:10:53.10
512
20
247
00:34:59.40
507
20
247
503
475
Team Hills Mob
Team Hills Mob #475
Mixed Team of 4 Mixed
07:35:17.70
07:35:17.70
78
(216)
Team of 4 Mixed
78
Mixed
216
WA
AUS
Erin Harris
Justin Harris
Justin Harris
Tracey Warwick
8:01 min/km
02:05:25.90
529
80
224
00:37:47.90
204
36
101
01:39:45.70
383
63
173
02:31:51.20
489
75
209
00:40:27.00
515
78
219
617
Team GET THE BEAT PUMPING
Team GET THE BEAT PUMPING #617
Mixed Team of 4 Mixed
DNF
DNF
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Gavin Bell
Natasha O'Neill
Benajmin Wheeler
Pete Davies
min/km
02:12:31.10
530
81
225
00:16:28.60
1
1
1
01:24:30.50
182
32
82
02:22:16.20
466
70
195
00:28:49.60
485
72
202
450
Team In it to finish it
Team In it to finish it #450
Female Team of 4 Female
DNF
DNF
Team of 4 Female
Female
WA
AUS
Tania Marriott
Nadine Neethling
Nadine Neethling
Summer Marriott
min/km
02:13:10.70
531
18
50
03:23:46.40
451
Team Fast turtles
Team Fast turtles #451
Female Team of 4 Female
Not started
Not started
Team of 4 Female
Female
WA
AUS
Hannah Ashe
Stephanie Rowbottom
Rachel Austin
Stephanie Rowbottom
min/km
435
Team Double Trouble
Team Double Trouble #435
Mixed Team of 2 Veteran
Not started
Not started
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Alison Williams
Alison Williams
min/km
444
Team Parents R Us
Team Parents R Us #444
Mixed Team of 2 Veteran
Not started
Not started
Team of 2 Veteran
Mixed
WA
AUS
Celeste Park
Celeste Park
Alex Park
Alex Park
min/km
465
Team Fish, Chips & Biltong
Team Fish, Chips & Biltong #465
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Dillon Smith
Owen West
Louis Botes
Owen West
min/km
489
Team 4AW
Team 4AW #489
Female Team of 4 Female
Not started
Not started
Team of 4 Female
Female
WA
AUS
Calina Montebello
Lainie Connell
Kyra Eddy
min/km
560
Lucas Milvain
Lucas Milvain #560
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Lucas Milvain
min/km
561
stewart mason
stewart mason #561
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
stewart mason
min/km
543
Brayden Bentley
Brayden Bentley #543
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Brayden Bentley
min/km
541
Team Brothers in Arms
Team Brothers in Arms #541
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Andrew Dodd
David Eyers
Jeremy Drabble
Anthony Warman
min/km
305
Georgia KER
Georgia KER #305
Female Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Female
WA
AUS
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
min/km
307
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #307
Male Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Male
WA
AUS
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
min/km
300
Ron CLARKE
Ron CLARKE #300
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
WA
AUS
Ron Clarke
Ron Clarke
Ron Clarke
Ron Clarke
min/km
296
Paul SCRIMGEOUR
Paul SCRIMGEOUR #296
Male Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Male
WA
AUS
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
Paul Scrimgeour
min/km
241
Kelby MURRAY
Kelby MURRAY #241
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Kelby Murray
Kelby Murray
Kelby Murray
Kelby Murray
min/km
242
Ash NESBIT
Ash NESBIT #242
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Ash Nesbit
Ash Nesbit
Ash Nesbit
Ash Nesbit
min/km
246
Blaise PARIS
Blaise PARIS #246
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Blaise Paris
Blaise Paris
Blaise Paris
Blaise Paris
min/km
252
Shane RICHARDSON
Shane RICHARDSON #252
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Shane Richardson
Shane Richardson
Shane Richardson
Shane Richardson
min/km
253
Mike RIDDLE
Mike RIDDLE #253
Male Veteran (40-49 years)
DNF
DNF
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Mike Riddle
Mike Riddle
Mike Riddle
Mike Riddle
min/km
254
Tim ROBERTS
Tim ROBERTS #254
Male Veteran (40-49 years)
Not started
Not started
Veteran (40-49 years)
Male
WA
AUS
Tim Roberts
Tim Roberts
Tim Roberts
Tim Roberts
min/km
1
2
3
...
6
7
8
9
10
[11]
12
13
Page 11 of 13 (625 items)