John Septimus Roe Secondary Cross Country
3 Apr 2019
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
9
[10]
11
12
...
18
19
20
Page 10 of 20 (965 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
589
535
Gemma GOULD
Gemma GOULD #535
Female Y08
00:34:14.38
00:34:14.38
60
(261)
Y08
60
00:18:32.67
Female
261
PARM
87
3.5
9:46 min/km
Wave 5 Yr10
834
534
Thomas FEASEY
Thomas FEASEY #534
Male Y08
00:43:12.51
00:43:12.51
72
(442)
Y08
72
00:29:52.97
Male
442
PARM
129
3.5
12:20 min/km
Wave 3 Yr08
58
533
Brendan DU
Brendan DU #533
Male Y08
00:16:11.93
00:16:11.93
8
(53)
Y08
8
00:02:52.39
Male
53
PARM
7
3.5
4:37 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
122
532
Audric DEQUITO
Audric DEQUITO #532
Male Y08
00:18:46.16
00:18:46.16
10
(96)
Y08
10
00:05:26.63
Male
96
PARM
14
3.5
5:21 min/km
Wave 3 Yr08
9
531
Samuel COOPER
Samuel COOPER #531
Male Y08
00:13:30.68
00:13:30.68
2
(9)
Y08
2
00:00:11.14
Male
9
PARM
1
3.5
3:51 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
691
530
Jack COOPER
Jack COOPER #530
Male Y08
00:37:03.98
00:37:03.98
64
(387)
Y08
64
00:23:44.44
Male
387
PARM
110
3.5
10:35 min/km
Wave 3 Yr08
48
529
Charlotte COOPER
Charlotte COOPER #529
Female Y08
00:15:45.39
00:15:45.39
2
(5)
Y08
2
00:00:03.68
Female
5
PARM
5
3.5
4:30 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
586
528
Liana BROWNING
Liana BROWNING #528
Female Y08
00:34:08.44
00:34:08.44
59
(258)
Y08
59
00:18:26.73
Female
258
PARM
86
3.5
9:45 min/km
Wave 5 Yr10
527
Llewellyn BROUN
Llewellyn BROUN #527
Male Y08
Not started
Not started
Y08
Male
PARM
3.5
Wave 3 Yr08
624
526
Georgina BEOR
Georgina BEOR #526
Female Y08
00:34:50.25
00:34:50.25
63
(274)
Y08
63
00:19:08.54
Female
274
PARM
92
3.5
9:57 min/km
Wave 3 Yr08
407
525
Elisha ABRAHAM
Elisha ABRAHAM #525
Male Y08
00:28:09.67
00:28:09.67
42
(254)
Y08
42
00:14:50.14
Male
254
PARM
63
3.5
8:02 min/km
Wave 5 Yr10
652
524
Ribka ZELALEM
Ribka ZELALEM #524
Female Y07
00:35:50.49
00:35:50.49
61
(285)
Y07
61
00:20:50.88
Female
285
PARM
100
3.5
10:14 min/km
Wave 2 Yr07
375
523
Jacob WILSON
Jacob WILSON #523
Male Y07
00:27:24.99
00:27:24.99
38
(238)
Y07
38
00:13:45.59
Male
238
PARM
58
3.5
7:49 min/km
Wave 2 Yr07
632
522
Daniel TESIC
Daniel TESIC #522
Male Y07
00:34:56.50
00:34:56.50
66
(356)
Y07
66
00:21:17.11
Male
356
PARM
95
3.5
9:59 min/km
Wave 2 Yr07
521
Lochlan SUTHERLAND
Lochlan SUTHERLAND #521
Male Y07
Not started
Not started
Y07
Male
PARM
3.5
Wave 2 Yr07
510
520
Dejan STOJANOVSKI
Dejan STOJANOVSKI #520
Male Y07
00:31:21.18
00:31:21.18
50
(296)
Y07
50
00:17:41.78
Male
296
PARM
75
3.5
8:57 min/km
Wave 2 Yr07
628
519
Ashleigh SHIRLOW
Ashleigh SHIRLOW #519
Male Y07
00:34:54.22
00:34:54.22
64
(352)
Y07
64
00:21:14.82
Male
352
PARM
93
3.5
9:58 min/km
Wave 2 Yr07
193
518
Joshua SARTAIN
Joshua SARTAIN #518
Male Y07
00:21:15.57
00:21:15.57
20
(144)
Y07
20
00:07:36.17
Male
144
PARM
25
3.5
6:04 min/km
Wave 2 Yr07
527
517
Janelle RAZMOVSKI
Janelle RAZMOVSKI #517
Female Y07
00:31:55.24
00:31:55.24
49
(223)
Y07
49
00:16:55.62
Female
223
PARM
78
3.5
9:07 min/km
Wave 2 Yr07
170
516
Tobias RAJWANTH
Tobias RAJWANTH #516
Male Y07
00:20:37.66
00:20:37.66
19
(130)
Y07
19
00:06:58.26
Male
130
PARM
23
3.5
5:53 min/km
Wave 2 Yr07
663
515
Zoe POWER
Zoe POWER #515
Female Y07
00:36:02.90
00:36:02.90
65
(289)
Y07
65
00:21:03.28
Female
289
PARM
104
3.5
10:17 min/km
Wave 2 Yr07
35
514
Riley OLIPHANT
Riley OLIPHANT #514
Male Y07
00:14:59.72
00:14:59.72
5
(33)
Y07
5
00:01:20.32
Male
33
PARM
3
3.5
4:17 min/km
Wave 2 Yr07
503
513
Madeline MCLEOD
Madeline MCLEOD #513
Female Y07
00:31:07.83
00:31:07.83
42
(214)
Y07
42
00:16:08.21
Female
214
PARM
74
3.5
8:53 min/km
Wave 2 Yr07
662
512
Keira LEVIN
Keira LEVIN #512
Female Y07
00:36:02.70
00:36:02.70
64
(288)
Y07
64
00:21:03.09
Female
288
PARM
103
3.5
10:17 min/km
Wave 2 Yr07
328
511
Jennifer LE
Jennifer LE #511
Female Y07
00:26:22.39
00:26:22.39
27
(113)
Y07
27
00:11:22.78
Female
113
PARM
54
3.5
7:32 min/km
Wave 2 Yr07
660
510
Kate KEPPIE
Kate KEPPIE #510
Female Y07
00:36:00.65
00:36:00.65
62
(286)
Y07
62
00:21:01.03
Female
286
PARM
102
3.5
10:17 min/km
Wave 2 Yr07
207
509
Amelia HUGHES
Amelia HUGHES #509
Female Y07
00:21:59.39
00:21:59.39
8
(56)
Y07
8
00:06:59.77
Female
56
PARM
29
3.5
6:16 min/km
Wave 2 Yr07
631
508
Aidan GREY
Aidan GREY #508
Male Y07
00:34:56.28
00:34:56.28
65
(355)
Y07
65
00:21:16.89
Male
355
PARM
94
3.5
9:58 min/km
Wave 2 Yr07
856
507
Olivia Rose ERASMUS
Olivia Rose ERASMUS #507
Female Y07
00:48:19.17
00:48:19.17
68
(405)
Y07
68
00:33:19.56
Female
405
PARM
136
3.5
13:48 min/km
Wave 2 Yr07
525
506
Filip CVETANOSKI
Filip CVETANOSKI #506
Male Y07
00:31:51.22
00:31:51.22
54
(303)
Y07
54
00:18:11.82
Male
303
PARM
77
3.5
9:06 min/km
Wave 2 Yr07
114
505
Grace CUSWORTH
Grace CUSWORTH #505
Female Y07
00:18:34.39
00:18:34.39
4
(23)
Y07
4
00:03:34.78
Female
23
PARM
13
3.5
5:18 min/km
Wave 2 Yr07
855
504
Landon CONNELL
Landon CONNELL #504
Male Y07
00:47:50.45
00:47:50.45
74
(451)
Y07
74
00:34:11.05
Male
451
PARM
135
3.5
13:40 min/km
Wave 2 Yr07
612
503
Austin CARDER
Austin CARDER #503
Male Y07
00:34:40.43
00:34:40.43
61
(343)
Y07
61
00:21:01.04
Male
343
PARM
90
3.5
9:54 min/km
Wave 2 Yr07
573
502
Matthew BEOR
Matthew BEOR #502
Male Y07
00:33:35.65
00:33:35.65
57
(323)
Y07
57
00:19:56.25
Male
323
PARM
84
3.5
9:35 min/km
Wave 2 Yr07
264
501
Dawt Khun Sung BAWI HRING
Dawt Khun Sung BAWI HRING #501
Female Y07
00:24:00.72
00:24:00.72
18
(81)
Y07
18
00:09:01.10
Female
81
PARM
41
3.5
6:51 min/km
Wave 2 Yr07
492
Jessica WILLIAMS
Jessica WILLIAMS #492
Female Y12
Started
Started
Y12
Female
NEWB
3.5
Wave 1 (Blue Ribbon)
701
491
Nhi TONG
Nhi TONG #491
Female Y12
00:37:36.32
00:37:36.32
36
(312)
Y12
36
00:22:16.10
Female
312
NEWB
123
3.5
10:44 min/km
Wave 7 Yr12
658
490
Wesley TAYLOR-ILES
Wesley TAYLOR-ILES #490
Male Y12
00:35:57.72
00:35:57.72
42
(373)
Y12
42
00:23:39.02
Male
373
NEWB
115
3.5
10:16 min/km
Wave 7 Yr12
2
489
Bryce TAPSCOTT
Bryce TAPSCOTT #489
Male Y12
00:12:18.70
00:12:18.70
1
(2)
Y12
1
Male
2
NEWB
1
3.5
3:31 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
743
488
Declan SUTCLIFFE
Declan SUTCLIFFE #488
Male Y12
00:38:55.62
00:38:55.62
54
(407)
Y12
54
00:26:36.91
Male
407
NEWB
130
3.5
11:07 min/km
Wave 7 Yr12
763
487
Angela SIMONOSKA
Angela SIMONOSKA #487
Female Y12
00:39:49.73
00:39:49.73
55
(352)
Y12
55
00:24:29.50
Female
352
NEWB
136
3.5
11:22 min/km
Wave 7 Yr12
559
486
Liam ROWAN
Liam ROWAN #486
Male Y12
00:33:03.92
00:33:03.92
33
(314)
Y12
33
00:20:45.22
Male
314
NEWB
101
3.5
9:26 min/km
Wave 7 Yr12
485
Aden RESNICK
Aden RESNICK #485
Male Y12
Not started
Not started
Y12
Male
NEWB
3.5
Wave 7 Yr12
752
484
Chloe PLESTER
Chloe PLESTER #484
Female Y12
00:39:12.98
00:39:12.98
51
(344)
Y12
51
00:23:52.75
Female
344
NEWB
132
3.5
11:12 min/km
Wave 7 Yr12
228
483
Jed MASSON
Jed MASSON #483
Male Y12
00:22:39.43
00:22:39.43
19
(164)
Y12
19
00:10:20.73
Male
164
NEWB
40
3.5
6:28 min/km
Wave 7 Yr12
482
Thomas MARISSEN
Thomas MARISSEN #482
Male Y12
Not started
Not started
Y12
Male
NEWB
3.5
Wave 7 Yr12
549
481
Mick LUU
Mick LUU #481
Male Y12
00:32:35.58
00:32:35.58
31
(311)
Y12
31
00:20:16.88
Male
311
NEWB
98
3.5
9:18 min/km
Wave 7 Yr12
702
480
Liam LILBURNE
Liam LILBURNE #480
Male Y12
00:37:37.35
00:37:37.35
47
(390)
Y12
47
00:25:18.65
Male
390
NEWB
124
3.5
10:44 min/km
Wave 7 Yr12
713
479
Taane JOYCE
Taane JOYCE #479
Male Y12
00:38:00.18
00:38:00.18
51
(396)
Y12
51
00:25:41.47
Male
396
NEWB
125
3.5
10:51 min/km
Wave 7 Yr12
674
478
Noah JONCEVSKI
Noah JONCEVSKI #478
Male Y12
00:36:46.59
00:36:46.59
45
(382)
Y12
45
00:24:27.89
Male
382
NEWB
119
3.5
10:30 min/km
Wave 7 Yr12
1
2
3
...
9
[10]
11
12
...
18
19
20
Page 10 of 20 (965 items)