Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (475 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
5.2km Inlet Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5.5km Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1.1km Ocean Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
15km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
85
Alexander JACK
Alexander JACK #85
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
87
Nathan BENDER
Nathan BENDER #87
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
88
Paul GEORGESON
Paul GEORGESON #88
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
69
Rulan WHITEFOOT
Rulan WHITEFOOT #69
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
58
Claire SCHILLER
Claire SCHILLER #58
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
360
Speedsters
Speedsters #360
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Western Australia
AUS
Tony Mcentee
Tony Mcentee
Tony Mcentee
Tony Mcentee
354
Jemima and Sam
Jemima and Sam #354
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Jemima Schirmer
Jemima Schirmer
Sam Colling
Sam Colling
00:55:21.23
10:38 min/km
00:02:22.09
00:38:39.09
7:01 min/km
00:29:30.73
26:49 min/km
00:04:39.84
00:58:48.29
15.3 km/h
00:01:12.82
197
Jean-Maree HAWKE
Jean-Maree HAWKE #197
Female Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Female
Western Australia
AUS
999
Joshua NEERVOORT
Joshua NEERVOORT #999
Male Junior (Under 15)
DNS
DNS
Junior (Under 15)
Male
Western Australia
AUS
171
Kylan JEGOROW
Kylan JEGOROW #171
Male Junior (Under 15)
DNF
DNF
Junior (Under 15)
Male
Western Australia
AUS
00:37:11.99
7:09 min/km
00:00:27.50
00:31:06.61
5:39 min/km
00:27:59.39
25:26 min/km
418
Doodlefruits
Doodlefruits #418
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Anne Williams
Jessica Williams
George Williams
Reece Williams
408
AW Sanjovily
AW Sanjovily #408
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Sandra Wharerau
Sandra Wharerau
Joanne Fredrickson
Vicki Mcsharer
01:13:42.08
14:10 min/km
00:00:37.97
00:34:42.75
6:18 min/km
00:29:17.76
26:37 min/km
00:01:28.70
00:53:20.49
16.9 km/h
00:00:54.50
00:02:56.40
7:20 min/km
405
Always in Training
Always in Training #405
Female Female Team
Started
Started
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Kerrie Allen
Kerrie Allen
Angela Johnston
Angela Johnston
01:21:00.28
15:34 min/km
417
38
81
00:02:42.54
383
35
70
00:58:17.58
10:35 min/km
415
38
80
532
10 Ft of Fury
10 Ft of Fury #532
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Amy Mairs
Leisha Saxena
Leisha Saxena
Amy Mairs
00:56:27.23
10:51 min/km
00:02:12.32
01:02:47.38
11:24 min/km
00:30:28.25
27:42 min/km
00:01:58.31
01:19:16.74
11.4 km/h
00:01:25.64
00:09:33.28
23:53 min/km
402
4 Mingos
4 Mingos #402
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Vanessa Collins
Lisa Neesham
Chantal Mould
Melissa Trezise
01:01:16.93
11:47 min/km
00:00:55.41
00:46:35.06
8:28 min/km
00:29:18.85
26:38 min/km
00:01:11.48
01:04:57.87
13.9 km/h
00:00:55.08
00:03:04.01
7:40 min/km
420
F n T
F n T #420
Female Female Team
DNS
DNS
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Tracey Bartlett
Fiona Laird
Fiona Laird
Fiona Laird
451
Wonder Women
Wonder Women #451
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Marina Deans
Ginamarie Mcentee
Kathryn Mcguane
Janelle Eagle
00:51:47.01
9:57 min/km
00:00:58.30
00:39:21.55
7:09 min/km
00:32:32.69
29:35 min/km
00:01:32.22
00:55:56.07
16.1 km/h
00:00:57.32
00:02:39.67
6:39 min/km
442
Team turtle power
Team turtle power #442
Mixed Mixed Team
Started
Started
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Ben Walley
Rachel Weiler
Myfanwy Walley
Sarah Barriskill
00:40:35.16
7:48 min/km
164
54
72
00:00:55.88
145
54
89
00:35:52.82
6:31 min/km
214
55
96
00:33:13.51
30:12 min/km
279
87
132
473
Quicksilver
Quicksilver #473
Mixed U15 Team
Query
Query
U15 Team
Mixed
Western Australia
AUS
Tim Pearce
Aidan Mapstone
Andreas Kristiansen
Luc Du Toit
01:15:33.27
14:31 min/km
00:05:44.07
01:18:38.47
14:17 min/km
-00:51:16.09
13:23 min/km
476
SCC Yr 8 Girls Team 3
SCC Yr 8 Girls Team 3 #476
Mixed U18 Team
DNF
DNF
U18 Team
Mixed
Western Australia
AUS
Taleisha Eliss
Indianna Holtham
Brooke Carson
Oliver Tyler
00:54:45.26
10:31 min/km
00:00:46.99
00:33:59.31
6:10 min/km
00:23:12.73
21:06 min/km
00:01:56.83
00:53:54.75
16.7 km/h
00:00:40.55
00:01:58.41
4:56 min/km
513
The Warriors
The Warriors #513
Mixed U18 Team
DNF
DNF
U18 Team
Mixed
Western Australia
AUS
Rielly Dawson
Jack Moyses
Jakeb Dawson
Mitch Keppel
00:46:47.71
8:59 min/km
00:00:43.59
00:30:55.38
5:37 min/km
00:22:09.27
20:08 min/km
00:01:47.80
01:04:17.74
14.0 km/h
00:00:37.26
00:02:25.07
6:02 min/km
510
Spuds
Spuds #510
Mixed U18 Team
DNF
DNF
U18 Team
Mixed
Western Australia
AUS
Morgan Ramsden
Morgan Ramsden
Aden Ramsden
Aden Ramsden
01:00:59.24
11:43 min/km
00:00:52.85
00:44:18.30
8:03 min/km
02:04:24.31
53:05 min/km
03:53:59.48
44:58 min/km
216
498
SCC Yr 11 Mixed Team 2
SCC Yr 11 Mixed Team 2 #498
Mixed U18 Team
02:48:32.00
02:48:32.00
16
(98)
U18 Team
16
00:47:51.98
Mixed
98
Western Australia
AUS
James Howe
Morgan Styles
Abbey Read
Amber Stanicic
6:11 min/km
00:44:52.74
8:37 min/km
255
15
105
00:00:50.51
97
12
61
00:36:36.31
6:39 min/km
234
18
105
00:30:08.54
27:24 min/km
191
17
96
02:48:32.00
1:19 min/km
502
SCC Yr 9 Boys Team 2
SCC Yr 9 Boys Team 2 #502
Mixed U18 Team
DNF
DNF
U18 Team
Mixed
Western Australia
AUS
Chad Wiese
Evan Fawell
Bill On
Thomas Burgess
00:33:44.24
6:29 min/km
00:00:43.54
00:29:30.75
5:21 min/km
00:26:35.70
24:10 min/km
00:00:48.22
00:44:07.57
20.4 km/h
00:00:30.58
00:02:02.84
5:07 min/km
45
503
SCC Yr 9 Boys Team 3
SCC Yr 9 Boys Team 3 #503
Mixed U18 Team
02:22:46.15
02:22:46.15
7
(18)
U18 Team
7
00:22:06.14
Mixed
18
Western Australia
AUS
Brody Coulter
Mitchelle Dunn
Edward Rigby
Zane Rudez
5:14 min/km
00:34:44.39
6:40 min/km
55
4
22
00:00:43.48
38
8
23
00:25:55.12
4:42 min/km
5
3
4
02:22:46.15
56:55 min/km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (475 items)
© 2023