Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
5
Braden CURRIE
Braden CURRIE #5
Male Prime (18-39 years)
03:49:08.90
03:49:08.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Male
1
NZL
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
4:02 min/km
00:49:07.40
1
1
1
00:28:33.20
15
1
9
01:06:39.00
15
4
11
01:11:59.60
2
2
2
00:12:49.70
4
4
4
59
682
Team Cruel Sea
Team Cruel Sea #682
Mixed Team of 4 Veteran
04:52:05.00
04:52:05.00
6
(20)
Team of 4 Veteran
6
Mixed
20
WA
AUS
Greg Fraser
Chris Brooks
Kent Morison
Andy H
5:09 min/km
01:07:26.40
75
4
19
00:27:44.80
9
1
4
01:18:22.50
111
15
54
01:38:30.20
114
11
51
00:20:01.10
238
12
77
114
695
Team yehna
Team yehna #695
Mixed Team of 4 Junior
05:10:45.80
05:10:45.80
1
(46)
Team of 4 Junior
1
Mixed
46
WA
AUS
Isaac Barton
Meg Gibson
Cooper Gibson
Olivia Richardson
5:28 min/km
01:05:44.10
61
1
12
00:31:30.70
52
1
30
01:08:23.50
23
1
9
02:06:40.70
390
3
161
00:18:26.80
155
2
42
125
314
Douglas LEWIN
Douglas LEWIN #314
Male Junior U18
05:15:03.60
05:15:03.60
1
(65)
Junior U18
1
Male
65
WA
AUS
5:33 min/km
01:06:56.00
71
1
48
00:35:53.60
153
1
61
01:22:10.50
158
1
74
01:51:14.60
250
1
124
00:18:48.90
174
1
110
64
126
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #126
Female Prime (18-39 years)
04:54:21.70
04:54:21.70
4
(4)
Prime (18-39 years)
4
Female
4
WA
AUS
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
5:11 min/km
01:07:42.10
81
6
8
00:33:47.30
99
1
5
01:21:39.10
147
6
11
01:36:19.30
86
5
7
00:14:53.90
28
5
6
66
134
Rachael SMITH
Rachael SMITH #134
Female Veteran (40-49 years)
04:54:55.60
04:54:55.60
1
(6)
Veteran (40-49 years)
1
Female
6
WA
AUS
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
5:12 min/km
01:05:27.90
56
1
3
00:37:17.30
189
1
15
01:21:15.60
140
1
8
01:35:19.10
73
1
5
00:15:35.70
43
2
8
321
137
Diane BROAD
Diane BROAD #137
Female Vintage (50-59)
05:57:21.90
05:57:21.90
1
(23)
Vintage (50-59)
1
Female
23
WA
AUS
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
6:18 min/km
01:23:34.50
336
1
22
00:42:44.30
338
1
26
01:26:42.70
218
1
15
02:03:02.50
363
1
27
00:21:17.90
299
1
28
494
142
Leonie FLYNN
Leonie FLYNN #142
Female Masters (60+)
07:20:38.50
07:20:38.50
1
(42)
Masters (60+)
1
Female
42
WA
AUS
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
7:46 min/km
01:44:52.90
505
1
42
00:46:52.30
410
1
32
01:53:49.50
469
1
40
02:29:02.50
485
1
42
00:26:01.30
448
1
41
31
170
Brett EDELMAN
Brett EDELMAN #170
Male Veteran (40-49 years)
04:39:31.40
04:39:31.40
4
(23)
Veteran (40-49 years)
4
Male
23
WA
AUS
Brett Edelman
Brett Edelman
Brett Edelman
Brett Edelman
4:55 min/km
01:07:25.50
74
10
50
00:33:06.00
86
1
32
01:12:22.60
47
4
23
01:29:51.60
37
4
23
00:16:45.70
79
17
56
50
216
Team LOCKING
Team LOCKING #216
Mixed AR Pair
04:49:20.90
04:49:20.90
2
(15)
AR Pair
2
Mixed
15
WA
AUS
Benjamin King
Anthony Lockley
5:06 min/km
01:04:38.60
48
1
8
00:32:41.90
75
1
45
01:20:37.20
131
2
62
01:36:12.80
85
2
34
00:15:10.40
35
1
3
134
284
Robert LIM
Robert LIM #284
Male Vintage (50-59)
05:17:26.70
05:17:26.70
3
(68)
Vintage (50-59)
3
Male
68
WA
AUS
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
Robert Lim
5:35 min/km
01:13:58.70
186
4
114
00:36:30.90
166
1
69
01:16:39.20
93
2
46
01:47:22.00
209
9
103
00:22:55.90
362
17
192
419
301
Erle FRANKLIN
Erle FRANKLIN #301
Male Masters (60+)
06:25:22.90
06:25:22.90
1
(211)
Masters (60+)
1
Male
211
WA
AUS
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
6:47 min/km
01:32:16.60
445
1
233
00:42:22.80
329
1
151
01:27:17.00
228
1
114
02:21:31.10
463
1
230
00:21:55.40
323
2
174
319
306
Jessie WILLSHER
Jessie WILLSHER #306
Female Junior U18
05:57:08.30
05:57:08.30
1
(22)
Junior U18
1
Female
22
WA
AUS
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
Jessie Willsher
6:17 min/km
01:23:56.80
343
1
25
00:36:58.40
182
1
14
01:25:41.30
203
1
14
02:13:00.10
426
1
34
00:17:31.70
113
1
13
53
379
Team Shao & Andy
Team Shao & Andy #379
Mixed Team of 2 Veteran
04:50:12.90
04:50:12.90
1
(17)
Team of 2 Veteran
1
Mixed
17
WA
AUS
Shao Wu
Andy Garswood
Andy Garswood
Shao Wu
5:07 min/km
01:08:34.20
101
2
30
00:29:05.40
20
1
8
01:11:29.90
41
1
20
01:44:49.60
178
12
82
00:16:13.80
63
3
10
73
401
Team Chocolate Holmes
Team Chocolate Holmes #401
Mixed Team of 2 Prime
04:58:15.00
04:58:15.00
6
(26)
Team of 2 Prime
6
Mixed
26
WA
AUS
Leon Berthelsen
Brodie Holmes
Brodie Holmes
Leon Berthelsen
5:15 min/km
01:09:46.50
127
12
38
00:27:47.50
10
1
5
01:03:25.00
7
1
2
01:52:07.00
258
25
116
00:25:09.00
436
39
180
196
493
Team Margaret River Shire Fillies
Team Margaret River Shire Fillies #493
Female Team of 4 Female
05:31:00.70
05:31:00.70
3
(12)
Team of 4 Female
3
Female
12
WA
AUS
Amy Smith
Charlotte O'Beirne
Bec Lickel
Ingrid Fuhrmann
5:50 min/km
01:23:35.50
337
8
23
00:30:39.60
39
1
1
01:42:32.40
408
12
32
01:33:55.80
65
1
3
00:20:17.40
253
4
23
3
520
Team Team SmartStyle
Team Team SmartStyle #520
Male Team of 4 Male
03:59:14.90
03:59:14.90
2
(3)
Team of 4 Male
2
Male
3
WA
AUS
Balinga Pasco
Andrew Donaldson
Matt Coutts
Rowan Brown
4:13 min/km
00:54:34.20
5
2
5
00:23:50.50
2
1
1
01:03:22.80
6
5
5
01:22:18.10
16
5
12
00:15:09.30
34
4
25
617
Team GET THE BEAT PUMPING
Team GET THE BEAT PUMPING #617
Mixed Team of 4 Mixed
DNF
DNF
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Gavin Bell
Natasha O'Neill
Benajmin Wheeler
Pete Davies
min/km
02:12:31.10
530
81
225
00:16:28.60
1
1
1
01:24:30.50
182
32
82
02:22:16.20
466
70
195
00:28:49.60
485
72
202
103
615
Team Mixed Up
Team Mixed Up #615
Mixed Team of 4 Mixed
05:08:03.80
05:08:03.80
13
(42)
Team of 4 Mixed
13
Mixed
42
WA
AUS
Jenni Davidson
Ethan Jackson
Ashley Nesbit
Rod
5:25 min/km
01:19:51.90
289
32
102
00:25:18.80
3
2
2
01:11:31.30
42
10
21
01:51:44.20
254
43
114
00:19:37.60
219
18
67
81
510
Team The A-Team
Team The A-Team #510
Male Team of 4 Male
05:01:32.60
05:01:32.60
19
(45)
Team of 4 Male
19
Male
45
WA
AUS
Andrew Baylee
Haize Joly
Trevor Tilley
Jason Pontre
5:19 min/km
01:15:21.30
205
44
125
00:27:03.80
4
2
2
01:11:15.30
37
11
20
01:49:58.70
233
49
118
00:17:53.50
131
16
83
139
480
Team Margie's Mummas
Team Margie's Mummas #480
Female Team of 4 Female
05:18:40.20
05:18:40.20
2
(11)
Team of 4 Female
2
Female
11
WA
AUS
Janet Smith
Amanda Burges
Kate Atkinson
Helen O'brien
5:37 min/km
01:07:37.50
77
1
7
00:31:07.70
44
2
2
01:20:59.90
137
4
7
01:55:13.60
296
7
20
00:23:41.50
394
9
33
56
429
Team NiColt
Team NiColt #429
Mixed Team of 2 Veteran
04:51:10.20
04:51:10.20
2
(19)
Team of 2 Veteran
2
Mixed
19
WA
AUS
Todd Colton
Julian Nichols
Julian Nichols
Todd Colton
5:08 min/km
01:15:19.00
204
9
66
00:30:21.10
33
2
18
01:13:29.50
60
4
31
01:33:31.50
61
4
24
00:18:29.10
159
6
44
46
383
Team Bangers & Mash
Team Bangers & Mash #383
Mixed Team of 2 Prime
04:44:17.90
04:44:17.90
3
(12)
Team of 2 Prime
3
Mixed
12
WA
AUS
James Marangou
Michael Bingemann
Michael Bingemann
James Marangou
5:00 min/km
01:02:48.70
37
3
5
00:29:26.10
23
2
11
01:09:53.70
27
3
11
01:44:34.20
174
17
78
00:17:35.20
119
13
32
475
302
Gordon ROBERTS
Gordon ROBERTS #302
Male Masters (60+)
06:57:30.10
06:57:30.10
2
(236)
Masters (60+)
2
Male
236
WA
AUS
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
7:21 min/km
01:39:11.10
485
2
246
00:45:36.30
384
2
187
01:48:16.70
446
2
217
02:23:51.80
476
2
235
00:20:34.20
266
1
151
294
283
Andrew JONES
Andrew JONES #283
Male Vintage (50-59)
05:51:20.30
05:51:20.30
11
(154)
Vintage (50-59)
11
Male
154
WA
AUS
6:11 min/km
01:21:35.80
314
12
180
00:39:13.30
243
2
104
01:17:57.40
105
3
52
02:08:27.70
404
18
208
00:24:06.10
410
18
209
55
171
Andrew ELLIOTT
Andrew ELLIOTT #171
Male Veteran (40-49 years)
04:50:46.90
04:50:46.90
9
(36)
Veteran (40-49 years)
9
Male
36
WA
AUS
Andrew Elliott
Andrew Elliott
Andrew Elliott
Andrew Elliott
5:07 min/km
01:08:15.00
91
12
57
00:34:31.50
114
2
41
01:16:50.30
94
12
47
01:36:33.30
90
10
47
00:14:36.80
19
3
16
472
141
Susan THOMAS
Susan THOMAS #141
Female Vintage (50-59)
06:56:13.20
06:56:13.20
2
(38)
Vintage (50-59)
2
Female
38
WA
AUS
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
7:20 min/km
01:41:36.60
493
2
39
00:46:33.70
404
2
31
01:44:59.80
429
3
35
02:20:53.90
459
2
39
00:22:09.20
335
3
30
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
405
131
Julie COLVIN
Julie COLVIN #131
Female Veteran (40-49 years)
06:21:00.90
06:21:00.90
4
(30)
Veteran (40-49 years)
4
Female
30
WA
AUS
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
6:43 min/km
01:25:04.60
361
4
26
00:40:05.00
275
2
24
01:32:55.60
302
2
21
02:18:36.70
449
4
36
00:24:19.00
413
6
36
288
122
Jessica BARCLAY
Jessica BARCLAY #122
Female Prime (18-39 years)
05:50:50.70
05:50:50.70
10
(18)
Prime (18-39 years)
10
Female
18
WA
AUS
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
6:11 min/km
01:16:25.40
226
10
16
00:34:55.00
123
2
7
01:23:27.60
167
7
12
02:18:56.70
452
14
37
00:17:06.00
90
9
11
694
Team NORM
Team NORM #694
Mixed Team of 4 Junior
DNF
DNF
Team of 4 Junior
Mixed
WA
AUS
Max Johnston
Ned Brennan
Riley Hochwald-Jones
Oliver Smith
min/km
01:13:30.70
179
2
56
00:31:42.70
59
2
34
01:32:55.70
303
3
136
02:06:25.70
388
2
160
00:16:56.40
84
1
17
14
690
Team Act Belong Commit Crusaders
Team Act Belong Commit Crusaders #690
Mixed Team of 4 Veteran
04:31:07.40
04:31:07.40
1
(3)
Team of 4 Veteran
1
Mixed
3
WA
AUS
John Marsh
Garth Civil
Rob Hosking
Todd Andrews
4:46 min/km
01:10:55.50
147
11
44
00:28:32.00
14
2
6
01:10:18.70
29
3
13
01:26:03.00
23
3
7
00:15:18.20
38
1
5
147
75
Cooper ROGERS
Cooper ROGERS #75
Male Prime (18-39 years)
05:20:24.20
05:20:24.20
25
(72)
Prime (18-39 years)
25
Male
72
WA
AUS
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
5:39 min/km
01:04:41.40
49
18
39
00:31:14.70
46
2
17
01:31:19.70
279
37
136
01:52:38.40
264
40
129
00:20:30.00
262
57
149
38
24
Stephane DELLAC
Stephane DELLAC #24
Male Prime (18-39 years)
04:42:06.70
04:42:06.70
14
(29)
Prime (18-39 years)
14
Male
29
WA
AUS
Stephane Dellac
Stephane Dellac
Stephane Dellac
Stephane Dellac
4:58 min/km
01:00:55.40
23
13
18
00:31:16.10
47
3
18
01:13:47.20
62
11
30
01:41:05.60
142
26
71
00:15:02.40
30
14
22
169
671
Team Shinboners
Team Shinboners #671
Mixed Team of 4 Veteran
05:25:12.60
05:25:12.60
20
(75)
Team of 4 Veteran
20
Mixed
75
WA
AUS
Simon Stewart
Rob Oliver
Paul Wallwork
Patrick Gillen
5:44 min/km
01:18:03.00
257
18
92
00:29:07.10
21
3
9
01:20:52.30
135
17
65
01:54:08.10
287
30
126
00:23:02.10
367
22
142
85
105
Bernadette DORNOM
Bernadette DORNOM #105
Female Prime (18-39 years)
05:02:07.00
05:02:07.00
6
(7)
Prime (18-39 years)
6
Female
7
VIC
AUS
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
5:19 min/km
01:08:49.10
105
8
10
00:35:06.40
131
3
8
01:21:29.50
145
5
10
01:41:36.40
145
7
9
00:15:05.60
31
6
7
218
135
Sarah WIESE
Sarah WIESE #135
Female Veteran (40-49 years)
05:36:18.60
05:36:18.60
2
(13)
Veteran (40-49 years)
2
Female
13
WA
AUS
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
5:55 min/km
01:10:52.60
145
2
12
00:43:41.40
351
3
27
01:36:36.10
344
5
24
01:50:20.60
241
3
14
00:14:47.90
25
1
5
491
139
Sandra HERBERT
Sandra HERBERT #139
Female Vintage (50-59)
07:18:57.60
07:18:57.60
3
(41)
Vintage (50-59)
3
Female
41
WA
AUS
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
7:44 min/km
01:45:01.80
506
3
43
00:49:00.40
448
3
35
01:44:01.10
425
2
34
02:38:51.10
499
3
46
00:22:03.20
329
2
29
39
190
Willison LEIGH
Willison LEIGH #190
Male Veteran (40-49 years)
04:42:41.80
04:42:41.80
5
(30)
Veteran (40-49 years)
5
Male
30
WA
AUS
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
Willison Leigh
4:59 min/km
01:04:35.80
47
6
38
00:34:46.40
120
3
44
01:13:45.80
61
7
29
01:34:14.40
66
8
38
00:15:19.40
39
7
27
96
293
Ken RINGROSE
Ken RINGROSE #293
Male Vintage (50-59)
05:04:55.80
05:04:55.80
1
(51)
Vintage (50-59)
1
Male
51
WA
AUS
Ken Ringrose
Ken Ringrose
Ken Ringrose
Ken Ringrose
5:22 min/km
01:10:00.20
135
2
84
00:39:43.20
265
3
117
01:14:03.80
65
1
33
01:44:19.60
170
7
86
00:16:49.00
80
3
57
35
217
Team B FIT -TRAIN ARBONNE
Team B FIT -TRAIN ARBONNE #217
Mixed AR Pair
04:41:17.30
04:41:17.30
1
(8)
AR Pair
1
Mixed
8
WA
AUS
Mike Barton
Blake Stevenson
4:57 min/km
01:05:25.90
54
2
10
00:38:15.10
214
3
107
01:15:02.10
75
1
37
01:27:20.70
28
1
10
00:15:13.50
36
2
4
116
381
Team Team Dizzy
Team Team Dizzy #381
Mixed Team of 2 Prime
05:11:42.20
05:11:42.20
15
(47)
Team of 2 Prime
15
Mixed
47
WA
AUS
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Guy Duczynski
5:29 min/km
01:12:34.50
166
14
50
00:29:51.70
26
3
13
01:22:03.40
154
13
72
01:50:00.00
234
23
103
00:17:12.60
95
8
22
375
431
Team Fast and Furoius - Post Mark
Team Fast and Furoius - Post Mark #431
Mixed Team of 2 Veteran
06:11:02.40
06:11:02.40
24
(153)
Team of 2 Veteran
24
Mixed
153
WA
AUS
Grant Lewis
Grant Lewis
Maurie Carlyon
Grant Lewis
6:32 min/km
01:42:43.40
498
32
210
00:32:54.60
81
3
48
01:35:30.70
325
25
147
01:58:57.00
333
23
147
00:20:56.70
285
14
102
111
452
Team Look out Mud
Team Look out Mud #452
Female Team of 4 Female
05:09:44.60
05:09:44.60
1
(9)
Team of 4 Female
1
Female
9
WA
AUS
Karlene Marzec
Linda Jackson
Tricia Gilbert
Linda Jackson
5:27 min/km
01:17:22.50
243
5
17
00:31:35.00
54
3
3
01:12:31.10
49
1
1
01:48:29.70
220
3
13
00:19:46.30
228
2
19
136
494
Team Eat My Dust :P
Team Eat My Dust :P #494
Mixed Team of 4 Junior
05:17:56.50
05:17:56.50
2
(58)
Team of 4 Junior
2
Mixed
58
WA
AUS
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Jeremy Sorensen
Kylie Sheedy
5:36 min/km
01:20:52.10
305
3
111
00:37:24.80
193
3
95
01:14:24.10
69
2
34
01:42:26.10
152
1
67
00:22:49.40
359
3
139
18
547
Team Smooth Balls
Team Smooth Balls #547
Male Team of 4 Male
04:33:47.70
04:33:47.70
5
(14)
Team of 4 Male
5
Male
14
WA
AUS
Mike Haederle
John Andrews
Darryl Long
Robert Tweddle
4:49 min/km
01:02:38.50
34
9
28
00:27:32.90
6
3
3
01:09:04.30
25
8
15
01:37:15.70
99
21
50
00:17:16.30
100
11
64
24
592
Team Team PCS
Team Team PCS #592
Mixed Team of 4 Mixed
04:37:31.80
04:37:31.80
2
(5)
Team of 4 Mixed
2
Mixed
5
WA
AUS
Peter Long
Tahlia Jensen
Peter Caldwell
Robert Cheeseman
4:53 min/km
01:05:05.30
52
3
9
00:27:11.60
5
3
3
01:10:58.90
36
8
17
01:35:49.00
81
13
32
00:18:27.00
157
8
43
69
582
Team apg Homes
Team apg Homes #582
Male Team of 4 Male
04:56:02.50
04:56:02.50
17
(40)
Team of 4 Male
17
Male
40
WA
AUS
Alex Dearle
Ryan Webb
John O'Sullivan
Stuart Jeffs
5:13 min/km
01:02:39.80
36
11
30
00:27:33.30
7
4
4
01:37:48.80
357
60
174
01:29:24.10
36
8
22
00:18:36.50
167
23
104
223
490
Team Fit Fast Fab
Team Fit Fast Fab #490
Female Team of 4 Female
05:36:38.00
05:36:38.00
4
(14)
Team of 4 Female
4
Female
14
WA
AUS
Veronica Van Den Bogert
Rochelle McKee
Hayley McKee
Cas Ryan
5:56 min/km
01:23:53.20
342
9
24
00:31:36.30
56
4
4
01:20:28.60
129
2
5
01:58:15.10
328
9
23
00:22:24.80
347
8
31
98
472
Team Warriors
Team Warriors #472
Mixed Team of 4 Mixed
05:05:56.70
05:05:56.70
12
(40)
Team of 4 Mixed
12
Mixed
40
WA
AUS
Rory Thomson
Simon Bedbrook
Andy Roberts
Emma Bedbrook
5:23 min/km
01:07:36.50
76
6
20
00:28:49.90
16
4
7
01:16:10.20
86
17
43
01:52:16.80
260
44
118
00:21:03.30
290
34
103
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)