Mercy College Cross Country
30 Apr 2024
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
3km XC - U13-U14
3.5km XC U15-U19
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (67 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
26
57
Kaleb KING
Kaleb KING #57
Male U15
00:15:38.94
00:15:38.94
1
(19)
U15
1
Y08
8
Male
19
Flynn
11
3
5:12 min/km
Wave 3 Boys
00:07:41.60
5:07 min/km
32/50
1/1
21/25
00:15:38.94
5:12 min/km
26/50
1/1
19/25
19
40
Harmony MCLEOD
Harmony MCLEOD #40
Female U14
00:14:39.12
00:14:39.12
1
(3)
U14
1
Y08
1
Female
3
O'Dea
3
3
4:53 min/km
Wave 2 Girls
00:06:47.81
4:31 min/km
23/50
2/14
5/25
00:14:39.12
4:53 min/km
19/50
1/14
3/25
27
39
Ayen MARIAL
Ayen MARIAL #39
Female U14
00:15:41.11
00:15:41.11
2
(8)
U14
2
00:01:01.99
Y08
2
Female
8
Augustine
7
3
5:13 min/km
Wave 2 Girls
00:07:37.31
5:04 min/km
31/50
4/14
11/25
00:15:41.11
5:13 min/km
27/50
2/14
8/25
33
33
Benedetta ARACE
Benedetta ARACE #33
Female U14
00:16:50.34
00:16:50.34
3
(10)
U14
3
00:02:11.22
Y08
3
Female
10
Augustine
10
3
5:36 min/km
Wave 2 Girls
00:07:23.00
4:55 min/km
29/50
3/14
10/25
00:16:50.34
5:36 min/km
33/50
3/14
10/25
37
15
Chrisheila SEVILLA
Chrisheila SEVILLA #15
Female U14
00:17:51.34
00:17:51.34
4
(12)
U14
4
00:03:12.22
Y07
9
Female
12
Flynn
15
3
5:57 min/km
Wave 2 Girls
00:07:54.48
5:16 min/km
38/50
7/14
16/25
00:17:51.34
5:57 min/km
37/50
4/14
12/25
38
34
Siddhiksha BONGONI
Siddhiksha BONGONI #34
Female U14
00:17:51.34
00:17:51.34
5
(13)
U14
5
00:03:12.22
Y08
4
Female
13
Augustine
12
3
5:57 min/km
Wave 2 Girls
00:07:53.29
5:15 min/km
36/50
6/14
14/25
00:17:51.34
5:57 min/km
38/50
5/14
13/25
39
70
Anna SOKA
Anna SOKA #70
Female U14
00:17:54.11
00:17:54.11
6
(14)
U14
6
00:03:14.99
Y09
1
Female
14
O'Dea
6
3
5:58 min/km
Wave 4
00:06:36.70
4:24 min/km
17/50
1/14
1/25
00:17:54.11
5:58 min/km
39/50
6/14
14/25
41
36
Jasmine GULIDDA
Jasmine GULIDDA #36
Female U14
00:17:57.59
00:17:57.59
7
(16)
U14
7
00:03:18.47
Y08
5
Female
16
McAdam
7
3
5:59 min/km
Wave 2 Girls
00:07:45.55
5:10 min/km
34/50
5/14
12/25
00:17:57.59
5:59 min/km
41/50
7/14
16/25
42
38
Rose LE
Rose LE #38
Female U14
00:18:55.33
00:18:55.33
8
(17)
U14
8
00:04:16.21
Y08
6
Female
17
O'Dea
7
3
6:18 min/km
Wave 2 Girls
00:09:03.29
6:02 min/km
43/50
8/14
18/25
00:18:55.33
6:18 min/km
42/50
8/14
17/25
43
42
Jenny PHAM
Jenny PHAM #42
Female U14
00:20:56.63
00:20:56.63
9
(18)
U14
9
00:06:17.50
Y08
7
Female
18
Flynn
16
3
6:58 min/km
Wave 2 Girls
00:09:48.86
6:32 min/km
45/50
9/14
19/25
00:20:56.63
6:58 min/km
43/50
9/14
18/25
46
2
Emily BRADBURY
Emily BRADBURY #2
Female U14
00:22:40.29
00:22:40.29
10
(21)
U14
10
00:08:01.17
Y07
13
Female
21
McAdam
9
3
7:33 min/km
Wave 2 Girls
00:09:58.21
6:38 min/km
48/50
12/14
22/25
00:22:40.29
7:33 min/km
46/50
10/14
21/25
47
41
Alessia NGUYEN
Alessia NGUYEN #41
Female U14
00:22:50.73
00:22:50.73
11
(22)
U14
11
00:08:11.61
Y08
8
Female
22
O'Dea
9
3
7:36 min/km
Wave 2 Girls
00:09:51.71
6:34 min/km
46/50
10/14
20/25
00:22:50.73
7:36 min/km
47/50
11/14
22/25
48
35
Stephanie DIEP
Stephanie DIEP #35
Female U14
00:22:55.54
00:22:55.54
12
(23)
U14
12
00:08:16.42
Y08
9
Female
23
McAdam
10
3
7:38 min/km
Wave 2 Girls
00:09:51.92
6:34 min/km
47/50
11/14
21/25
00:22:55.54
7:38 min/km
48/50
12/14
23/25
49
43
Elysses SAYON
Elysses SAYON #43
Female U14
00:24:05.28
00:24:05.28
13
(24)
U14
13
00:09:26.16
Y08
10
Female
24
Flynn
17
3
8:01 min/km
Wave 2 Girls
00:11:18.53
7:32 min/km
50/50
13/14
24/25
00:24:05.28
8:01 min/km
49/50
13/14
24/25
50
44
Sarina TIET
Sarina TIET #44
Female U14
00:25:28.77
00:25:28.77
14
(25)
U14
14
00:10:49.64
Y08
11
Female
25
Flynn
18
3
8:29 min/km
Wave 2 Girls
00:11:43.24
7:48 min/km
51/50
14/14
25/25
00:25:28.77
8:29 min/km
50/50
14/14
25/25
37
Nancy HUYNH
Nancy HUYNH #37
Female U14
Not started
Not started
U14
Y08
Female
Flynn
3
Wave 2 Girls
1
49
Ryley CLARKE
Ryley CLARKE #49
Male U14
00:11:22.49
00:11:22.49
1
(1)
U14
1
Y08
1
Male
1
Flynn
1
3
3:47 min/km
Wave 3 Boys
00:05:34.18
3:42 min/km
1/50
1/13
1/25
00:11:22.49
3:47 min/km
1/50
1/13
1/25
2
52
Youel HAILE
Youel HAILE #52
Male U14
00:11:28.64
00:11:28.64
2
(2)
U14
2
00:00:06.15
Y08
2
Male
2
O'Dea
1
3
3:49 min/km
Wave 3 Boys
00:05:36.43
3:44 min/km
2/50
2/13
2/25
00:11:28.64
3:49 min/km
2/50
2/13
2/25
3
63
Daniel SCOTT
Daniel SCOTT #63
Male U14
00:11:44.25
00:11:44.25
3
(3)
U14
3
00:00:21.75
Y08
3
Male
3
Flynn
2
3
3:54 min/km
Wave 3 Boys
00:05:43.69
3:49 min/km
3/50
3/13
3/25
00:11:44.25
3:54 min/km
3/50
3/13
3/25
5
54
Cooper JONES
Cooper JONES #54
Male U14
00:12:22.48
00:12:22.48
4
(5)
U14
4
00:00:59.99
Y08
4
Male
5
Flynn
4
3
4:07 min/km
Wave 3 Boys
00:05:59.42
3:59 min/km
6/50
4/13
6/25
00:12:22.48
4:07 min/km
5/50
4/13
5/25
8
53
Harley HEARNES
Harley HEARNES #53
Male U14
00:12:46.68
00:12:46.68
5
(8)
U14
5
00:01:24.18
Y08
5
Male
8
McAdam
2
3
4:15 min/km
Wave 3 Boys
00:06:09.37
4:06 min/km
9/50
6/13
9/25
00:12:46.68
4:15 min/km
8/50
5/13
8/25
9
56
Matheson KHUU
Matheson KHUU #56
Male U14
00:12:52.36
00:12:52.36
6
(9)
U14
6
00:01:29.86
Y08
6
Male
9
Augustine
1
3
4:17 min/km
Wave 3 Boys
00:06:12.41
4:08 min/km
10/50
7/13
10/25
00:12:52.36
4:17 min/km
9/50
6/13
9/25
11
62
Jaydon PRIOR
Jaydon PRIOR #62
Male U14
00:13:20.12
00:13:20.12
7
(11)
U14
7
00:01:57.63
Y08
7
Male
11
McAdam
3
3
4:26 min/km
Wave 3 Boys
00:06:45.35
4:30 min/km
22/50
8/13
18/25
00:13:20.12
4:26 min/km
11/50
7/13
11/25
20
25
Neville KAZADI
Neville KAZADI #25
Male U14
00:14:41.61
00:14:41.61
8
(17)
U14
8
00:03:19.12
Y07
9
Male
17
Flynn
10
3
4:53 min/km
Wave 3 Boys
00:06:02.85
4:01 min/km
8/50
5/13
8/25
00:14:41.61
4:53 min/km
20/50
8/13
17/25
30
60
Leo NGUYEN
Leo NGUYEN #60
Male U14
00:16:25.38
00:16:25.38
9
(21)
U14
9
00:05:02.89
Y08
9
Male
21
Augustine
8
3
5:28 min/km
Wave 3 Boys
00:07:43.63
5:09 min/km
33/50
10/13
22/25
00:16:25.38
5:28 min/km
30/50
9/13
21/25
31
48
Anthony BUI
Anthony BUI #48
Male U14
00:16:41.39
00:16:41.39
10
(22)
U14
10
00:05:18.90
Y08
10
Male
22
McAdam
6
3
5:33 min/km
Wave 3 Boys
00:07:23.53
4:55 min/km
30/50
9/13
20/25
00:16:41.39
5:33 min/km
31/50
10/13
22/25
32
55
Karrar KADHEM
Karrar KADHEM #55
Male U14
00:16:44.42
00:16:44.42
11
(23)
U14
11
00:05:21.93
Y08
11
Male
23
Augustine
9
3
5:34 min/km
Wave 3 Boys
00:08:04.77
5:23 min/km
42/50
13/13
25/25
00:16:44.42
5:34 min/km
32/50
11/13
23/25
34
47
Yousif AL-KAFAJI
Yousif AL-KAFAJI #47
Male U14
00:16:50.43
00:16:50.43
12
(24)
U14
12
00:05:27.94
Y08
12
Male
24
Flynn
13
3
5:36 min/km
Wave 3 Boys
00:08:04.37
5:22 min/km
41/50
12/13
24/25
00:16:50.43
5:36 min/km
34/50
12/13
24/25
35
51
Coby GUILE
Coby GUILE #51
Male U14
00:17:03.94
00:17:03.94
13
(25)
U14
13
00:05:41.45
Y08
13
Male
25
Flynn
14
3
5:41 min/km
Wave 3 Boys
00:08:00.91
5:20 min/km
40/50
11/13
23/25
00:17:03.94
5:41 min/km
35/50
13/13
25/25
50
Simon CRISAN
Simon CRISAN #50
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
Augustine
3
Wave 3 Boys
45
Mohamed AHMED
Mohamed AHMED #45
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
Flynn
3
Wave 3 Boys
61
Michael NGUYEN
Michael NGUYEN #61
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
Augustine
3
Wave 3 Boys
58
Naijel MIRABUENO
Naijel MIRABUENO #58
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
O'Dea
3
Wave 3 Boys
59
An NGUYEN
An NGUYEN #59
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
McAdam
3
Wave 3 Boys
64
Jordan TRINH
Jordan TRINH #64
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
Augustine
3
Wave 3 Boys
65
Nehamiah TSEGHAI
Nehamiah TSEGHAI #65
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
O'Dea
3
Wave 3 Boys
66
Noah VO
Noah VO #66
Male U14
Started
Started
U14
Y08
Male
Augustine
3
Wave 3 Boys
00:09:25.40
6:16 min/km
44/50
14/13
26/25
67
Anthony ZANI
Anthony ZANI #67
Male U14
Not started
Not started
U14
Y08
Male
Augustine
3
Wave 3 Boys
13
3
Alexia CARULLI
Alexia CARULLI #3
Female U13
00:13:52.77
00:13:52.77
1
(1)
U13
1
Y07
1
Female
1
Augustine
2
3
4:37 min/km
Wave 2 Girls
00:06:40.31
4:26 min/km
18/50
1/11
2/25
00:13:52.77
4:37 min/km
13/50
1/11
1/25
17
9
Miley-Grace KNUDSEN
Miley-Grace KNUDSEN #9
Female U13
00:14:21.56
00:14:21.56
2
(2)
U13
2
00:00:28.79
Y07
2
Female
2
McAdam
4
3
4:47 min/km
Wave 2 Girls
00:06:41.54
4:27 min/km
19/50
2/11
3/25
00:14:21.56
4:47 min/km
17/50
2/11
2/25
21
18
Laura YOUNG
Laura YOUNG #18
Female U13
00:15:15.86
00:15:15.86
3
(4)
U13
3
00:01:23.09
Y07
3
Female
4
Augustine
4
3
5:05 min/km
Wave 2 Girls
00:06:56.78
4:37 min/km
25/50
5/11
7/25
00:15:15.86
5:05 min/km
21/50
3/11
4/25
22
16
Charlotte TSHONGO
Charlotte TSHONGO #16
Female U13
00:15:29.46
00:15:29.46
4
(5)
U13
4
00:01:36.69
Y07
4
Female
5
Augustine
5
3
5:09 min/km
Wave 2 Girls
00:07:00.81
4:40 min/km
26/50
6/11
8/25
00:15:29.46
5:09 min/km
22/50
4/11
5/25
23
14
Helen NGUYEN
Helen NGUYEN #14
Female U13
00:15:31.63
00:15:31.63
5
(6)
U13
5
00:01:38.86
Y07
5
Female
6
Augustine
6
3
5:10 min/km
Wave 2 Girls
00:06:41.96
4:27 min/km
20/50
3/11
4/25
00:15:31.63
5:10 min/km
23/50
5/11
6/25
24
19
Blessing ZAATHANG
Blessing ZAATHANG #19
Female U13
00:15:32.61
00:15:32.61
6
(7)
U13
6
00:01:39.84
Y07
6
Female
7
McAdam
5
3
5:10 min/km
Wave 2 Girls
00:06:48.68
4:32 min/km
24/50
4/11
6/25
00:15:32.61
5:10 min/km
24/50
6/11
7/25
28
10
Jamie LE NGUYEN
Jamie LE NGUYEN #10
Female U13
00:15:49.86
00:15:49.86
7
(9)
U13
7
00:01:57.08
Y07
7
Female
9
O'Dea
5
3
5:16 min/km
Wave 2 Girls
00:07:03.06
4:42 min/km
27/50
7/11
9/25
00:15:49.86
5:16 min/km
28/50
7/11
9/25
36
12
Angie MATKOVICH
Angie MATKOVICH #12
Female U13
00:17:46.48
00:17:46.48
8
(11)
U13
8
00:03:53.70
Y07
8
Female
11
Augustine
11
3
5:55 min/km
Wave 2 Girls
00:07:53.55
5:15 min/km
37/50
9/11
15/25
00:17:46.48
5:55 min/km
36/50
8/11
11/25
40
5
Ella COBBOLD
Ella COBBOLD #5
Female U13
00:17:54.34
00:17:54.34
9
(15)
U13
9
00:04:01.57
Y07
10
Female
15
Augustine
13
3
5:58 min/km
Wave 2 Girls
00:07:58.06
5:18 min/km
39/50
10/11
17/25
00:17:54.34
5:58 min/km
40/50
9/11
15/25
44
17
Sophia VU
Sophia VU #17
Female U13
00:22:30.47
00:22:30.47
10
(19)
U13
10
00:08:37.69
Y07
11
Female
19
O'Dea
8
3
7:30 min/km
Wave 2 Girls
00:07:52.46
5:14 min/km
35/50
8/11
13/25
00:22:30.47
7:30 min/km
44/50
10/11
19/25
45
7
Daniella DEL NERO
Daniella DEL NERO #7
Female U13
00:22:38.98
00:22:38.98
11
(20)
U13
11
00:08:46.20
Y07
12
Female
20
McAdam
8
3
7:32 min/km
Wave 2 Girls
00:09:58.54
6:39 min/km
49/50
11/11
23/25
00:22:38.98
7:32 min/km
45/50
11/11
20/25
8
Kimmy FISHER
Kimmy FISHER #8
Female U13
Not started
Not started
U13
Y07
Female
O'Dea
3
Wave 2 Girls
[1]
2
Page 1 of 2 (67 items)
© 2023