Fremantle Ocean Classic
29 Jan 2022
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (167 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Pace
Wave
31
247
Christopher SOULOS
Christopher SOULOS #247
Male 60-69
00:29:48.4
00:29:48.4
2
(22)
60-69
2
00:02:53.9
Male
22
City of Bunbury SLSC
1
00:28:45
18:37 min/km
Wave 3 Green
43
340
Mark PANIZZA
Mark PANIZZA #340
Male 60-69
00:31:00.4
00:31:00.4
3
(31)
60-69
3
00:04:05.9
Male
31
City of Bunbury SLSC
2
00:28:12
19:22 min/km
Wave 3 Green
144
142
Colin BUSWELL
Colin BUSWELL #142
Male 70-79
00:45:32.8
00:45:32.8
6
(78)
70-79
6
00:18:58.2
Male
78
City of Bunbury SLSC
3
00:51:23
28:28 min/km
Wave 4 Orange
148
237
Kevin SCANLAN
Kevin SCANLAN #237
Male 60-69
00:47:33.2
00:47:33.2
11
(79)
60-69
11
00:20:38.6
Male
79
City of Bunbury SLSC
4
00:41:41
29:43 min/km
Wave 4 Orange
129
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #129
Female 30-39
DNS
DNS
30-39
Female
City of Perth SLSC
00:26:00
Wave 3 Green
150
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #150
Female 40-49
DNS
DNS
40-49
Female
City of Perth SLSC
00:25:30
Wave 3 Green
5
186
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #186
Male 50-59
00:23:46.2
00:23:46.2
1
(5)
50-59
1
Male
5
City of Perth SLSC
1
00:21:00
14:51 min/km
Wave 3 Green
10
203
James LEWIN
James LEWIN #203
Male 30-39
00:24:55.1
00:24:55.1
2
(9)
30-39
2
00:00:22.5
Male
9
City of Perth SLSC
2
00:23:00
15:34 min/km
Wave 3 Green
96
191
Hannah HOPKINS
Hannah HOPKINS #191
Female 16-19
00:36:18.1
00:36:18.1
3
(38)
16-19
3
00:03:29.0
Female
38
City of Perth SLSC
3
00:32:00
22:41 min/km
Wave 4 Orange
97
190
Andrew HOPKINS
Andrew HOPKINS #190
Male 50-59
00:36:18.2
00:36:18.2
14
(59)
50-59
14
00:12:31.9
Male
59
City of Perth SLSC
4
00:35:00
22:41 min/km
Wave 4 Orange
23
160
Lola DAVIES
Lola DAVIES #160
Female Under 16
00:28:46.5
00:28:46.5
3
(6)
Under 16
3
00:00:58.8
Female
6
Cottesloe SLSC
1
00:26:00
17:59 min/km
Wave 3 Green
41
223
Sean REDDAN
Sean REDDAN #223
Male 50-59
00:30:43.9
00:30:43.9
8
(30)
50-59
8
00:06:57.7
Male
30
Cottesloe SLSC
2
00:30:36
19:12 min/km
Wave 3 Green
76
117
Warwick ARCHER
Warwick ARCHER #117
Male 70-79
00:33:56.1
00:33:56.1
3
(49)
70-79
3
00:07:21.6
Male
49
Cottesloe SLSC
3
00:34:30
21:12 min/km
Wave 3 Green
133
204
Doughal MACMASTER
Doughal MACMASTER #204
Male 20-29
00:40:09.7
00:40:09.7
9
(72)
20-29
9
00:11:00.6
Male
72
Denmark SLSC
1
00:35:00
25:06 min/km
Wave 4 Orange
168
Joshua DOUGLAS
Joshua DOUGLAS #168
Male 16-19
DNS
DNS
16-19
Male
Fremantle SLSC
00:25:00
Wave 3 Green
4
169
Thomas DREVERMAN
Thomas DREVERMAN #169
Male Under 16
00:22:37.0
00:22:37.0
1
(4)
Under 16
1
Male
4
Fremantle SLSC
1
00:18:00
14:08 min/km
Wave 3 Green
25
152
Ian CLARKE
Ian CLARKE #152
Male 40-49
00:28:56.5
00:28:56.5
1
(19)
40-49
1
Male
19
Fremantle SLSC
2
00:34:00
18:05 min/km
Wave 3 Green
26
182
Siobhan HANBIDGE
Siobhan HANBIDGE #182
Female Under 16
00:29:08.3
00:29:08.3
4
(7)
Under 16
4
00:01:20.6
Female
7
Fremantle SLSC
3
00:25:00
18:12 min/km
Wave 3 Green
28
167
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #167
Female 20-29
00:29:24.4
00:29:24.4
1
(8)
20-29
1
Female
8
Fremantle SLSC
4
00:25:00
18:22 min/km
Wave 3 Green
37
166
Brett DOUGLAS
Brett DOUGLAS #166
Male 50-59
00:30:24.1
00:30:24.1
5
(26)
50-59
5
00:06:37.9
Male
26
Fremantle SLSC
5
00:28:00
19:00 min/km
Wave 3 Green
44
211
Ian MCLACHLAN
Ian MCLACHLAN #211
Male 50-59
00:31:00.7
00:31:00.7
9
(32)
50-59
9
00:07:14.5
Male
32
Fremantle SLSC
6
00:32:32
19:22 min/km
Wave 3 Green
59
200
Matilda KELLY
Matilda KELLY #200
Female Under 16
00:32:26.9
00:32:26.9
9
(18)
Under 16
9
00:04:39.2
Female
18
Fremantle SLSC
7
00:35:00
20:16 min/km
Wave 4 Orange
64
173
Sophie FARRELL
Sophie FARRELL #173
Female 16-19
00:32:50.7
00:32:50.7
2
(23)
16-19
2
00:00:01.6
Female
23
Fremantle SLSC
8
00:37:00
20:31 min/km
Wave 4 Orange
67
212
Tink MEASEY
Tink MEASEY #212
Female 40-49
00:33:24.1
00:33:24.1
2
(25)
40-49
2
00:03:05.3
Female
25
Fremantle SLSC
9
00:38:00
20:52 min/km
Wave 4 Orange
83
170
Amber FARRELL
Amber FARRELL #170
Female Under 16
00:34:28.1
00:34:28.1
12
(32)
Under 16
12
00:06:40.4
Female
32
Fremantle SLSC
10
00:35:00
21:32 min/km
Wave 4 Orange
84
165
Amy DOIG
Amy DOIG #165
Female Under 16
00:34:41.0
00:34:41.0
13
(33)
Under 16
13
00:06:53.3
Female
33
Fremantle SLSC
11
00:20:00
21:40 min/km
Wave 3 Green
92
176
Isaac FRIEDEWALD
Isaac FRIEDEWALD #176
Male Under 16
00:35:15.8
00:35:15.8
7
(55)
Under 16
7
00:12:38.7
Male
55
Fremantle SLSC
12
01:00:00
22:02 min/km
Wave 4 Orange
95
209
Finn MCDONALD
Finn MCDONALD #209
Male Under 16
00:35:50.1
00:35:50.1
8
(58)
Under 16
8
00:13:13.0
Male
58
Fremantle SLSC
13
00:50:00
22:23 min/km
Wave 4 Orange
113
163
Claire DEAN
Claire DEAN #163
Female Under 16
00:37:08.2
00:37:08.2
19
(48)
Under 16
19
00:09:20.5
Female
48
Fremantle SLSC
14
00:42:57
23:12 min/km
Wave 4 Orange
118
102
Tamara SMITH
Tamara SMITH #102
Female 40-49
00:37:29.7
00:37:29.7
4
(53)
40-49
4
00:07:10.9
Female
53
Fremantle SLSC
15
01:05:00
23:26 min/km
Wave 4 Orange
120
256
Isabel TARANTO
Isabel TARANTO #256
Female Under 16
00:37:41.3
00:37:41.3
20
(55)
Under 16
20
00:09:53.6
Female
55
Fremantle SLSC
16
00:30:00
23:33 min/km
Wave 3 Green
121
254
Amelia TARANTO
Amelia TARANTO #254
Female Under 16
00:38:07.0
00:38:07.0
21
(56)
Under 16
21
00:10:19.3
Female
56
Fremantle SLSC
17
00:30:00
23:49 min/km
Wave 3 Green
122
213
Lawson MILLS
Lawson MILLS #213
Male 20-29
00:38:16.4
00:38:16.4
8
(66)
20-29
8
00:09:07.3
Male
66
Fremantle SLSC
18
00:35:00
23:55 min/km
Wave 4 Orange
127
171
Ashleigh FARRELL
Ashleigh FARRELL #171
Female 16-19
00:39:33.6
00:39:33.6
5
(58)
16-19
5
00:06:44.5
Female
58
Fremantle SLSC
19
00:37:00
24:43 min/km
Wave 4 Orange
131
138
Richard BROWN
Richard BROWN #138
Male 50-59
00:39:52.5
00:39:52.5
17
(71)
50-59
17
00:16:06.2
Male
71
Fremantle SLSC
20
00:36:00
24:55 min/km
Wave 4 Orange
136
246
Molly SMITH
Molly SMITH #246
Female Under 16
00:41:17.9
00:41:17.9
22
(63)
Under 16
22
00:13:30.2
Female
63
Fremantle SLSC
21
00:30:00
25:48 min/km
Wave 3 Green
140
224
Danii PATERSON
Danii PATERSON #224
Female 40-49
00:43:43.8
00:43:43.8
8
(65)
40-49
8
00:13:25.0
Female
65
Fremantle SLSC
22
00:55:00
27:19 min/km
Wave 4 Orange
42
217
Clare O'CONNOR
Clare O'CONNOR #217
Female 20-29
00:30:47.9
00:30:47.9
2
(12)
20-29
2
00:01:23.5
Female
12
North Cottesloe SLSC
1
00:32:00
19:14 min/km
Wave 3 Green
58
268
Brett WINTERFORD
Brett WINTERFORD #268
Male 40-49
00:32:26.7
00:32:26.7
6
(41)
40-49
6
00:03:30.2
Male
41
North Cottesloe SLSC
2
00:33:01
20:16 min/km
Wave 3 Green
22
263
Ayla WATTS
Ayla WATTS #263
Female Under 16
00:28:46.0
00:28:46.0
2
(5)
Under 16
2
00:00:58.3
Female
5
Quinns Mindarie SLSC
1
00:29:30
17:58 min/km
Wave 3 Green
14
158
Graham CROFT
Graham CROFT #158
Male 70-79
00:26:34.5
00:26:34.5
1
(11)
70-79
1
Male
11
Scarboro SLSC
1
00:25:00
16:36 min/km
Wave 3 Green
62
258
Lila TURNER
Lila TURNER #258
Female Under 16
00:32:43.0
00:32:43.0
10
(21)
Under 16
10
00:04:55.3
Female
21
Scarboro SLSC
2
00:28:00
20:26 min/km
Wave 3 Green
60
249
Anne STAUDE
Anne STAUDE #249
Female 30-39
00:32:27.9
00:32:27.9
2
(19)
30-39
2
00:03:02.5
Female
19
Swanbourne Nedlands SLSC
1
00:40:00
20:17 min/km
Wave 4 Orange
74
264
Sarah WEINMAN
Sarah WEINMAN #264
Female 30-39
00:33:52.1
00:33:52.1
4
(27)
30-39
4
00:04:26.8
Female
27
Swanbourne Nedlands SLSC
2
00:32:00
21:10 min/km
Wave 3 Green
15
154
Michael COOK
Michael COOK #154
Male 70-79
00:26:50.1
00:26:50.1
2
(12)
70-79
2
00:00:15.6
Male
12
Trigg Island SLSC
1
00:27:01
16:46 min/km
Wave 3 Green
125
118
Matthew BARNDON
Matthew BARNDON #118
Male 30-39
00:38:45.0
00:38:45.0
13
(69)
30-39
13
00:14:12.3
Male
69
00:35:00
24:13 min/km
Wave 4 Orange
141
155
James CORNISH
James CORNISH #155
Male 40-49
00:43:47.0
00:43:47.0
8
(76)
40-49
8
00:14:50.4
Male
76
00:35:00
27:21 min/km
Wave 4 Orange
156
Jake COSTIN
Jake COSTIN #156
Male 30-39
DNS
DNS
30-39
Male
02:15:00
Wave 4 Orange
72
157
Bett CRAIG
Bett CRAIG #157
Female 70-79
00:33:33.5
00:33:33.5
1
(26)
70-79
1
Female
26
00:30:10
20:58 min/km
Wave 3 Green
7
153
Samson CONNOLLY
Samson CONNOLLY #153
Male Under 16
00:24:36.0
00:24:36.0
2
(7)
Under 16
2
00:01:58.9
Male
7
01:01:01
15:22 min/km
Wave 4 Orange
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (167 items)
© 2023