School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
1
517
Xander SCHOLES
Xander SCHOLES #517
Male Y03
00:07:15.40
00:07:15.40
1
(1)
Y03
1
Male
1
Quinns Baptist College
1
3:37 min/km
00:03:58.31
3:46 min/km
1
1
00:03:17.08
3:27 min/km
1
1
12
537
Harmony NARRIER
Harmony NARRIER #537
Female Y03
00:07:46.52
00:07:46.52
1
(1)
Y03
1
Female
1
St Simon Peter Catholic Primary School
1
3:53 min/km
00:04:06.64
3:54 min/km
6
1
00:03:39.88
3:51 min/km
18
1
24
525
Georgie ANDERSON
Georgie ANDERSON #525
Female Y03
00:07:59.91
00:07:59.91
4
(4)
Y03
4
00:00:13.38
Female
4
Darlington Primary School
1
3:59 min/km
00:04:11.11
3:59 min/km
10
2
00:03:48.79
4:00 min/km
44
5
2
502
James BOURN
James BOURN #502
Male Y03
00:07:22.17
00:07:22.17
2
(2)
Y03
2
00:00:06.77
Male
2
Kensington Primary School
1
3:41 min/km
00:04:00.35
3:48 min/km
2
2
00:03:21.82
3:32 min/km
2
2
10
227
Cael MC LURE
Cael MC LURE #227
Male Y03
00:07:44.16
00:07:44.16
10
(10)
Y03
10
00:00:28.76
Male
10
Holy Rosary Primary School
1
3:52 min/km
00:04:01.66
3:50 min/km
3
3
00:03:42.50
3:54 min/km
27
25
18
529
Sailor DOUGLAS
Sailor DOUGLAS #529
Female Y03
00:07:55.00
00:07:55.00
2
(2)
Y03
2
00:00:08.48
Female
2
Cottesloe Primary School
1
3:57 min/km
00:04:12.48
4:00 min/km
15
3
00:03:42.52
3:54 min/km
28
3
20
392
Mia WATTERS
Mia WATTERS #392
Female Y03
00:07:55.65
00:07:55.65
3
(3)
Y03
3
00:00:09.13
Female
3
Marmion Primary School
1
3:57 min/km
00:04:13.74
4:01 min/km
18
4
00:03:41.91
3:53 min/km
24
2
6
232
Xavier MOLLICA
Xavier MOLLICA #232
Male Y03
00:07:39.73
00:07:39.73
6
(6)
Y03
6
00:00:24.33
Male
6
Kapinara Primary School
1
3:49 min/km
00:04:01.96
3:50 min/km
4
4
00:03:37.76
3:49 min/km
16
16
33
535
Hannah LINDSAY-RAE
Hannah LINDSAY-RAE #535
Female Y03
00:08:11.27
00:08:11.27
5
(5)
Y03
5
00:00:24.74
Female
5
Homeschool
1
4:05 min/km
00:04:21.30
4:08 min/km
31
5
00:03:49.97
4:02 min/km
51
6
3
509
Archie KNIGHT
Archie KNIGHT #509
Male Y03
00:07:31.00
00:07:31.00
3
(3)
Y03
3
00:00:15.60
Male
3
St Simon Peter Catholic Primary School
2
3:45 min/km
00:04:02.17
3:50 min/km
5
5
00:03:28.83
3:39 min/km
6
6
4
276
Max WIJNS
Max WIJNS #276
Male Y03
00:07:34.46
00:07:34.46
4
(4)
Y03
4
00:00:19.06
Male
4
Rosalie Primary School
1
3:47 min/km
00:04:07.15
3:55 min/km
7
6
00:03:27.31
3:38 min/km
3
3
87
414
Indianna KING
Indianna KING #414
Female Y03
00:08:39.65
00:08:39.65
13
(13)
Y03
13
00:00:53.13
Female
13
Peter Moyes Anglican Community School
1
4:19 min/km
00:04:22.78
4:10 min/km
32
6
00:04:16.87
4:30 min/km
170
36
42
423
Imogen PHILLIPS
Imogen PHILLIPS #423
Female Y03
00:08:15.92
00:08:15.92
6
(6)
Y03
6
00:00:29.39
Female
6
Rosalie Primary School
2
4:07 min/km
00:04:23.73
4:11 min/km
33
7
00:03:52.18
4:04 min/km
61
9
5
322
Lucas METCALF
Lucas METCALF #322
Male Y03
00:07:38.92
00:07:38.92
5
(5)
Y03
5
00:00:23.52
Male
5
West Leederville Primary School
1
3:49 min/km
00:04:08.79
3:56 min/km
8
7
00:03:30.13
3:41 min/km
8
8
44
341
Indy MALONE
Indy MALONE #341
Female Y03
00:08:16.50
00:08:16.50
8
(8)
Y03
8
00:00:29.98
Female
8
Carramar Primary School
2
4:08 min/km
00:04:24.81
4:12 min/km
37
8
00:03:51.69
4:03 min/km
59
8
19
269
Connor YOUNG
Connor YOUNG #269
Male Y03
00:07:55.14
00:07:55.14
17
(17)
Y03
17
00:00:39.74
Male
17
Peter Moyes Anglican Community School
2
3:57 min/km
00:04:10.81
3:58 min/km
9
8
00:03:44.32
3:56 min/km
31
28
43
342
Ellie MURPHY
Ellie MURPHY #342
Female Y03
00:08:16.50
00:08:16.50
7
(7)
Y03
7
00:00:29.98
Female
7
Carramar Primary School
1
4:08 min/km
00:04:25.44
4:12 min/km
39
9
00:03:51.06
4:03 min/km
57
7
9
506
Jack HENDERSON
Jack HENDERSON #506
Male Y03
00:07:43.16
00:07:43.16
9
(9)
Y03
9
00:00:27.76
Male
9
Dunsborough Primary School
1
3:51 min/km
00:04:11.41
3:59 min/km
11
9
00:03:31.75
3:42 min/km
10
10
197
429
Fieke POTTER
Fieke POTTER #429
Female Y03
00:09:23.86
00:09:23.86
44
(44)
Y03
44
00:01:37.33
Female
44
South Perth Primary School
1
4:41 min/km
00:04:28.29
4:15 min/km
45
10
00:04:55.57
5:11 min/km
289
117
29
499
Jesse BARZEGARI
Jesse BARZEGARI #499
Male Y03
00:08:04.06
00:08:04.06
25
(25)
Y03
25
00:00:48.66
Male
25
Homeschool
2
4:02 min/km
00:04:11.91
3:59 min/km
12
10
00:03:52.14
4:04 min/km
60
52
94
381
Harper TAN
Harper TAN #381
Female Y03
00:08:43.25
00:08:43.25
15
(15)
Y03
15
00:00:56.72
Female
15
Kapinara Primary School
2
4:21 min/km
00:04:29.79
4:16 min/km
49
11
00:04:13.45
4:26 min/km
149
27
13
318
Jack HARRIS
Jack HARRIS #318
Male Y03
00:07:48.17
00:07:48.17
12
(12)
Y03
12
00:00:32.77
Male
12
Swanbourne Primary School
2
3:54 min/km
00:04:11.92
3:59 min/km
13
11
00:03:36.25
3:47 min/km
14
14
22
508
Louis JOUANA
Louis JOUANA #508
Male Y03
00:07:56.96
00:07:56.96
19
(19)
Y03
19
00:00:41.56
Male
19
Sorrento Primary School
1
3:58 min/km
00:04:12.41
4:00 min/km
14
12
00:03:44.54
3:56 min/km
32
29
65
530
Isabella EDMONDSTONE
Isabella EDMONDSTONE #530
Female Y03
00:08:29.53
00:08:29.53
10
(10)
Y03
10
00:00:43.00
Female
10
Baldivis Primary School
1
4:14 min/km
00:04:31.73
4:18 min/km
58
12
00:03:57.79
4:10 min/km
81
11
14
331
Antoni BURY
Antoni BURY #331
Male Y03
00:07:48.18
00:07:48.18
13
(13)
Y03
13
00:00:32.78
Male
13
Padbury Catholic Primary School
1
3:54 min/km
00:04:12.65
4:00 min/km
16
13
00:03:35.52
3:46 min/km
13
13
74
360
Erin CONNOLLY
Erin CONNOLLY #360
Female Y03
00:08:34.75
00:08:34.75
12
(12)
Y03
12
00:00:48.22
Female
12
Halidon Primary School
1
4:17 min/km
00:04:35.62
4:22 min/km
72
13
00:03:59.12
4:11 min/km
86
12
70
481
Rosie DAVEY
Rosie DAVEY #481
Female Y03
00:08:32.50
00:08:32.50
11
(11)
Y03
11
00:00:45.97
Female
11
Tapping Primary School
1
4:16 min/km
00:04:37.46
4:24 min/km
76
14
00:03:55.03
4:07 min/km
72
10
28
101
Charlie EVANS
Charlie EVANS #101
Male Y03
00:08:04.05
00:08:04.05
24
(24)
Y03
24
00:00:48.65
Male
24
Carramar Primary School
5
4:02 min/km
00:04:13.00
4:00 min/km
17
14
00:03:51.05
4:03 min/km
56
50
30
248
Anthony NGUYEN
Anthony NGUYEN #248
Male Y03
00:08:04.90
00:08:04.90
26
(26)
Y03
26
00:00:49.50
Male
26
Mercy College
1
4:02 min/km
00:04:13.89
4:01 min/km
19
15
00:03:51.01
4:03 min/km
55
49
126
366
Isabelle GERHARD
Isabelle GERHARD #366
Female Y03
00:08:53.83
00:08:53.83
21
(21)
Y03
21
00:01:07.31
Female
21
Harmony Primary School
1
4:26 min/km
00:04:39.48
4:26 min/km
82
15
00:04:14.35
4:27 min/km
157
31
97
484
Scarlett BROWN
Scarlett BROWN #484
Female Y03
00:08:45.32
00:08:45.32
16
(16)
Y03
16
00:00:58.79
Female
16
West Leederville Primary School
2
4:22 min/km
00:04:39.71
4:26 min/km
86
16
00:04:05.60
4:18 min/km
113
16
15
253
Samuele HARRISON
Samuele HARRISON #253
Male Y03
00:07:50.88
00:07:50.88
14
(14)
Y03
14
00:00:35.48
Male
14
North Perth Primary School
1
3:55 min/km
00:04:14.29
4:02 min/km
20
16
00:03:36.59
3:47 min/km
15
15
7
315
Garrett BABON
Garrett BABON #315
Male Y03
00:07:41.75
00:07:41.75
7
(7)
Y03
7
00:00:26.35
Male
7
Swanbourne Primary School
1
3:50 min/km
00:04:14.30
4:02 min/km
21
17
00:03:27.45
3:38 min/km
4
4
102
417
Poppy CARTER
Poppy CARTER #417
Female Y03
00:08:48.36
00:08:48.36
17
(17)
Y03
17
00:01:01.84
Female
17
Rosalie Primary School
3
4:24 min/km
00:04:40.23
4:26 min/km
89
17
00:04:08.13
4:21 min/km
125
19
105
453
Chloe WOOD
Chloe WOOD #453
Female Y03
00:08:48.97
00:08:48.97
18
(18)
Y03
18
00:01:02.44
Female
18
St Hilda's Anglican School for Girls
1
4:24 min/km
00:04:40.23
4:26 min/km
90
18
00:04:08.73
4:21 min/km
128
20
8
311
Hugh KRAUT
Hugh KRAUT #311
Male Y03
00:07:42.37
00:07:42.37
8
(8)
Y03
8
00:00:26.97
Male
8
St Stephen's School Duncraig
1
3:51 min/km
00:04:14.40
4:02 min/km
22
18
00:03:27.97
3:38 min/km
5
5
17
512
Dominic MOORE
Dominic MOORE #512
Male Y03
00:07:51.17
00:07:51.17
16
(16)
Y03
16
00:00:35.77
Male
16
Springhill Primary School
1
3:55 min/km
00:04:15.91
4:03 min/km
23
19
00:03:35.25
3:46 min/km
12
12
63
527
Kavroop BHANGU
Kavroop BHANGU #527
Female Y03
00:08:28.92
00:08:28.92
9
(9)
Y03
9
00:00:42.39
Female
9
Ashdale Primary School
1
4:14 min/km
00:04:41.96
4:28 min/km
99
19
00:03:46.95
3:58 min/km
40
4
93
343
Erin O'HARE
Erin O'HARE #343
Female Y03
00:08:42.70
00:08:42.70
14
(14)
Y03
14
00:00:56.17
Female
14
Carramar Primary School
4
4:21 min/km
00:04:42.75
4:29 min/km
103
20
00:03:59.95
4:12 min/km
89
13
11
136
James KNOESEN
James KNOESEN #136
Male Y03
00:07:45.40
00:07:45.40
11
(11)
Y03
11
00:00:30.00
Male
11
Carramar Primary School
3
3:52 min/km
00:04:16.11
4:03 min/km
24
20
00:03:29.29
3:40 min/km
7
7
27
518
Joshua STEYN
Joshua STEYN #518
Male Y03
00:08:03.17
00:08:03.17
23
(23)
Y03
23
00:00:47.77
Male
23
Quinns Baptist College
2
4:01 min/km
00:04:16.66
4:04 min/km
25
21
00:03:46.51
3:58 min/km
37
34
139
349
Scarlett NUNN
Scarlett NUNN #349
Female Y03
00:08:58.24
00:08:58.24
25
(25)
Y03
25
00:01:11.72
Female
25
Court Grammar School
1
4:29 min/km
00:04:42.97
4:29 min/km
105
21
00:04:15.27
4:28 min/km
160
33
16
295
Lucas BARRON
Lucas BARRON #295
Male Y03
00:07:51.09
00:07:51.09
15
(15)
Y03
15
00:00:35.69
Male
15
St Mark's Anglican Community School
1
3:55 min/km
00:04:17.55
4:05 min/km
26
22
00:03:33.53
3:44 min/km
11
11
121
542
Ashley SPEIJERS
Ashley SPEIJERS #542
Female Y03
00:08:52.43
00:08:52.43
19
(19)
Y03
19
00:01:05.90
Female
19
Jandakot Primary School
1
4:26 min/km
00:04:42.97
4:29 min/km
106
22
00:04:09.45
4:22 min/km
132
21
36
147
Mack MCLEOD
Mack MCLEOD #147
Male Y03
00:08:13.17
00:08:13.17
31
(31)
Y03
31
00:00:57.77
Male
31
East Fremantle Primary School
1
4:06 min/km
00:04:17.91
4:05 min/km
27
23
00:03:55.25
4:07 min/km
73
63
132
436
Alissia ACHARYA
Alissia ACHARYA #436
Female Y03
00:08:56.69
00:08:56.69
23
(23)
Y03
23
00:01:10.16
Female
23
St Hilda's Anglican School for Girls
2
4:28 min/km
00:04:43.19
4:29 min/km
108
23
00:04:13.50
4:26 min/km
151
28
186
468
Madison NAVIAS
Madison NAVIAS #468
Female Y03
00:09:19.60
00:09:19.60
39
(39)
Y03
39
00:01:33.07
Female
39
St Stephen's School Carramar
2
4:39 min/km
00:04:44.98
4:31 min/km
117
24
00:04:34.61
4:49 min/km
240
75
26
511
Kirby MINCHAM
Kirby MINCHAM #511
Male Y03
00:08:01.42
00:08:01.42
22
(22)
Y03
22
00:00:46.02
Male
22
Aquinas College
1
4:00 min/km
00:04:18.10
4:05 min/km
28
24
00:03:43.32
3:55 min/km
30
27
156
528
Sophie CORREIA
Sophie CORREIA #528
Female Y03
00:09:04.74
00:09:04.74
28
(28)
Y03
28
00:01:18.22
Female
28
Mater Christi Catholic Primary School
1
4:32 min/km
00:04:46.61
4:32 min/km
123
25
00:04:18.13
4:31 min/km
175
37
25
264
Thomas FALLEN
Thomas FALLEN #264
Male Y03
00:08:00.82
00:08:00.82
21
(21)
Y03
21
00:00:45.42
Male
21
Peter Moyes Anglican Community School
3
4:00 min/km
00:04:18.59
4:06 min/km
29
25
00:03:42.23
3:53 min/km
25
23
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (375 items)
© 2023