Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (475 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
5.2km Inlet Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5.5km Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1.1km Ocean Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
15km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
Marco MOUTINHO
Marco MOUTINHO #13
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
14
Dan CLAUSEN
Dan CLAUSEN #14
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
15
Chris HOLMAN
Chris HOLMAN #15
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
17
Simon JOHNSTON
Simon JOHNSTON #17
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
21
Adam BYATT
Adam BYATT #21
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
24
Matt LUCRE
Matt LUCRE #24
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
35
Ray MEDWAY
Ray MEDWAY #35
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
40
Jayden RYNHOUD
Jayden RYNHOUD #40
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
42
Katherine ROSS
Katherine ROSS #42
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
48
Grace ANNING
Grace ANNING #48
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
58
Claire SCHILLER
Claire SCHILLER #58
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
69
Rulan WHITEFOOT
Rulan WHITEFOOT #69
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
85
Alexander JACK
Alexander JACK #85
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
87
Nathan BENDER
Nathan BENDER #87
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
88
Paul GEORGESON
Paul GEORGESON #88
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
96
Greg NOTT
Greg NOTT #96
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
211
Allan GLOVER
Allan GLOVER #211
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
106
Scott AARONSON
Scott AARONSON #106
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
120
Kerrie STEVENSON
Kerrie STEVENSON #120
Female Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Female
Western Australia
AUS
127
Jodie CARLYON
Jodie CARLYON #127
Female Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Female
Western Australia
AUS
147
Andre BOTHA
Andre BOTHA #147
Male Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Male
Western Australia
AUS
152
Dee SEELEY
Dee SEELEY #152
Female Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Female
Western Australia
AUS
158
Clive DIGNEY
Clive DIGNEY #158
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
Western Australia
AUS
159
George MUMFORD
George MUMFORD #159
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
Western Australia
AUS
999
Joshua NEERVOORT
Joshua NEERVOORT #999
Male Junior (Under 15)
DNS
DNS
Junior (Under 15)
Male
Western Australia
AUS
197
Jean-Maree HAWKE
Jean-Maree HAWKE #197
Female Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Female
Western Australia
AUS
360
Speedsters
Speedsters #360
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Western Australia
AUS
Tony Mcentee
Tony Mcentee
Tony Mcentee
Tony Mcentee
418
Doodlefruits
Doodlefruits #418
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Anne Williams
Jessica Williams
George Williams
Reece Williams
420
F n T
F n T #420
Female Female Team
DNS
DNS
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Tracey Bartlett
Fiona Laird
Fiona Laird
Fiona Laird
548
Martino's Moment
Martino's Moment #548
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Western Australia
AUS
Andrew Page
Martin Forde
Andrew Page
Martin Forde
590
Bunky Team
Bunky Team #590
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Murray Cox
Murray Cox
Kerrin Cox
Kerrin Cox
602
Four full of bullshit
Four full of bullshit #602
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Mark Austin
Gess Chapman
Martin Law
Ben Chapman
632
old & new
old & new #632
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Patrick Ahern
Isabella Ahern
Isabella Ahern
Patrick Ahern
1000
The McCrazies
The McCrazies #1000
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
David Mccarron
Jacob Mccarron
David Mccarron
Chelsea Mccarron
336
423
FROSTY GIRLS
FROSTY GIRLS #423
Female Female Team
03:06:16.50
03:06:16.50
26
(50)
Female Team
26
00:48:12.00
Female
50
Western Australia
AUS
Liz Frost
Ella Frost
Ella Frost
Liz Frost
6:50 min/km
00:52:04.23
10:00 min/km
354
28
65
00:00:58.54
169
20
22
00:37:52.84
6:53 min/km
260
16
30
00:31:41.75
28:48 min/km
246
17
35
00:01:12.00
121
14
16
01:01:49.77
14.6 km/h
324
25
46
00:00:52.99
298
24
49
00:02:47.89
6:59 min/km
312
23
53
259
461
Fortview
Fortview #461
Mixed U15 Team
02:54:32.76
02:54:32.76
23
(122)
U15 Team
23
00:38:02.02
Mixed
122
Western Australia
AUS
Cody Sangster
David Waring
Lachlan Wood
Spencer Bluntish
6:25 min/km
00:52:04.44
10:00 min/km
355
22
146
00:00:50.58
99
17
62
00:31:08.37
5:39 min/km
93
9
41
00:28:08.26
25:34 min/km
128
14
69
00:01:03.83
65
10
37
01:01:15.85
14.7 km/h
317
25
140
00:00:27.93
12
2
4
00:01:55.83
4:49 min/km
46
8
20
250
456
Blackwood stars
Blackwood stars #456
Mixed U15 Team
02:53:38.43
02:53:38.43
22
(118)
U15 Team
22
00:37:07.69
Mixed
118
Western Australia
AUS
Caschlin Wood
Jack Wood
Tara Mcgimpsey
Caschlin Wood
6:23 min/km
00:52:06.89
10:01 min/km
356
23
147
00:01:26.78
283
26
168
00:32:34.17
5:55 min/km
129
12
56
00:29:21.30
26:41 min/km
169
19
89
00:02:07.03
264
30
162
00:57:32.85
15.6 km/h
272
21
119
00:00:37.72
103
17
53
00:02:03.21
5:08 min/km
77
10
29
147
689
Janiec
Janiec #689
Male Male Team
02:39:38.32
02:39:38.32
30
(76)
Male Team
30
00:38:53.04
Male
76
Western Australia
AUS
Steve Janiec
Steve Janiec
Ryan Alach
Ryan Alach
5:52 min/km
00:52:11.01
10:02 min/km
357
53
145
00:01:21.81
274
51
72
00:33:52.92
6:09 min/km
170
33
80
00:28:59.76
26:21 min/km
155
28
54
00:01:39.95
232
42
52
00:42:25.09
21.2 km/h
24
5
12
00:00:40.14
141
25
53
00:02:09.53
5:23 min/km
118
19
58
361
409
Awesome Mamas
Awesome Mamas #409
Female Female Team
03:13:46.22
03:13:46.22
28
(59)
Female Team
28
00:55:41.73
Female
59
Western Australia
AUS
Danielle Hewson
Emma Warren
Danielle Hewson
Emma Warren
7:07 min/km
00:52:23.00
10:04 min/km
358
29
66
00:01:08.23
227
24
29
00:39:34.85
7:11 min/km
298
21
40
00:41:55.42
38:06 min/km
401
35
74
00:01:32.89
208
24
27
00:57:05.51
15.8 km/h
266
19
36
00:00:47.74
247
19
40
00:02:47.43
6:58 min/km
309
22
52
284
601
Forest Captians
Forest Captians #601
Mixed Mixed Team
02:57:32.36
02:57:32.36
89
(131)
Mixed Team
89
00:46:01.95
Mixed
131
Western Australia
AUS
Stephen Adams
Tyson Giles
Hayley Giles
Jack Adams
6:31 min/km
00:52:30.00
10:05 min/km
360
107
149
00:01:16.07
260
112
157
00:32:52.48
5:58 min/km
144
36
64
00:34:18.26
31:11 min/km
312
100
146
00:01:08.90
102
31
65
00:55:38.63
16.2 km/h
230
72
102
00:00:42.59
172
41
81
00:02:12.98
5:32 min/km
135
22
58
119
559
Smart Arnold A Team
Smart Arnold A Team #559
Mixed Mixed Team
02:35:45.96
02:35:45.96
23
(45)
Mixed Team
23
00:24:15.54
Mixed
45
Western Australia
AUS
Nicole Lewis
Wade Lewis
Joel Lewis
Matt Hunter
5:43 min/km
00:52:27.14
10:05 min/km
359
106
148
00:01:05.68
214
93
137
00:29:20.44
5:20 min/km
46
12
21
00:22:54.06
20:49 min/km
20
6
15
00:01:19.38
169
66
110
00:48:36.10
18.5 km/h
109
31
49
00:00:40.42
148
36
74
00:02:28.21
6:10 min/km
220
49
94
351
72
Rob HAYNES
Rob HAYNES #72
Male Veteran (40-49)
03:10:11.22
03:10:11.22
41
(144)
Veteran (40-49)
41
01:03:16.19
Male
144
New South Wales
AUS
6:59 min/km
00:52:43.02
10:08 min/km
361
43
146
00:03:03.45
397
36
143
00:42:14.05
7:40 min/km
347
40
143
00:36:48.86
33:28 min/km
364
36
135
00:04:29.77
363
32
123
00:55:47.82
16.1 km/h
236
30
102
00:01:02.43
350
36
130
00:02:37.46
6:33 min/km
272
32
111
156
562
TBA
TBA #562
Male Male Team
02:41:00.36
02:41:00.36
31
(79)
Male Team
31
00:40:15.08
Male
79
Western Australia
AUS
Mitchell Frost
Cooper Pearson
Thomas Smith
Tyler Verwijmeren
5:55 min/km
00:52:47.23
10:09 min/km
363
54
147
00:00:53.80
130
23
35
00:28:05.89
5:06 min/km
24
5
12
00:25:33.13
23:13 min/km
63
15
23
00:01:33.12
211
37
46
00:52:20.89
17.2 km/h
169
31
77
00:00:33.50
53
12
21
00:02:13.20
5:33 min/km
136
22
63
94
501
SCC Yr 9 Boys Team 1
SCC Yr 9 Boys Team 1 #501
Mixed U18 Team
02:32:29.44
02:32:29.44
11
(34)
U18 Team
11
00:31:49.43
Mixed
34
Western Australia
AUS
Callum Lyon
Riley Hyne
Kelsey Eastwood
Zane Lyall
5:36 min/km
00:52:47.23
10:09 min/km
362
20
150
00:01:16.97
263
22
160
00:31:27.58
5:43 min/km
101
12
44
00:19:47.75
17:59 min/km
3
2
3
00:00:49.06
12
4
8
00:46:28.76
19.4 km/h
77
8
39
00:00:40.32
142
18
69
00:01:58.11
4:55 min/km
55
10
23
393
19
Isaac PEREIRA
Isaac PEREIRA #19
Male Prime (18-39)
03:23:22.22
03:23:22.22
22
(152)
Prime (18-39)
22
01:17:51.69
Male
152
Western Australia
AUS
7:28 min/km
00:52:48.01
10:09 min/km
364
23
148
00:00:45.46
52
2
13
00:40:25.56
7:21 min/km
314
21
137
00:38:48.52
35:16 min/km
383
20
141
00:05:28.72
387
20
140
01:08:54.90
13.1 km/h
381
21
150
00:00:55.32
315
19
114
00:02:25.21
6:03 min/km
199
19
91
402
599
Shane JAMIESON
Shane JAMIESON #599
Mixed Mixed Team
03:31:08.24
03:31:08.24
124
(176)
Mixed Team
124
01:19:37.83
Mixed
176
Western Australia
AUS
Emma Jamieson
Annika Negus
Shane Jamieson
Hrata Jamieson
7:45 min/km
00:52:56.50
10:10 min/km
365
108
151
00:00:58.77
172
70
109
00:43:24.83
7:53 min/km
358
102
154
00:25:11.97
22:54 min/km
56
19
34
00:01:39.16
230
100
147
01:26:25.81
10.4 km/h
409
126
177
00:01:06.53
368
114
165
00:03:09.12
7:52 min/km
367
108
159
365
585
Benny and the Jets
Benny and the Jets #585
Mixed Mixed Team
03:14:38.37
03:14:38.37
111
(160)
Mixed Team
111
01:03:07.96
Mixed
160
Western Australia
AUS
Georgina Holborn
Elaine Holborn
Hannah Holborn
James Holborn
7:09 min/km
00:53:01.75
10:11 min/km
366
109
152
00:01:00.00
183
75
115
00:53:53.56
9:47 min/km
411
127
179
00:34:24.64
31:16 min/km
315
101
147
00:00:53.54
25
4
15
00:51:26.65
17.5 km/h
156
51
72
00:00:32.08
42
6
24
00:01:51.75
4:39 min/km
34
1
14
289
686
Black Betty's
Black Betty's #686
Male Male Team
02:58:38.64
02:58:38.64
49
(121)
Male Team
49
00:57:53.36
Male
121
Western Australia
AUS
Richard Ws Hill
Alex Hill
Richard Ws Hill
Charlie Hill
6:34 min/km
00:53:06.46
10:12 min/km
369
55
149
00:00:51.42
105
15
25
00:36:17.86
6:35 min/km
226
40
102
00:25:30.79
23:11 min/km
61
14
22
00:01:07.27
86
14
19
01:01:21.78
14.7 km/h
320
53
135
00:00:44.33
198
36
77
00:02:21.74
5:54 min/km
185
31
83
322
68
Andrea BENNETT
Andrea BENNETT #68
Female Prime (18-39)
03:02:35.54
03:02:35.54
11
(46)
Prime (18-39)
11
00:38:25.01
Female
46
Western Australia
AUS
6:42 min/km
00:53:02.50
10:12 min/km
367
18
67
00:02:17.32
357
14
63
00:35:27.32
6:26 min/km
207
6
21
00:32:08.21
29:12 min/km
257
11
37
00:02:17.29
279
7
43
00:59:31.64
15.1 km/h
297
10
40
00:00:58.75
330
15
57
00:02:25.86
6:04 min/km
205
10
27
414
403
Adventure time
Adventure time #403
Female Female Team
03:57:54.07
03:57:54.07
37
(80)
Female Team
37
01:39:49.58
Female
80
Western Australia
AUS
Sue Moody
Merrilee Edgar
Tracey Orr
Caro Vos
8:44 min/km
00:53:03.15
10:12 min/km
368
30
68
00:01:10.61
237
27
32
00:50:49.94
9:14 min/km
400
37
75
00:39:06.40
35:33 min/km
385
33
67
00:00:47.65
9
4
4
01:29:36.99
10.0 km/h
410
36
79
00:01:27.97
402
35
77
00:05:17.58
13:13 min/km
409
36
78
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (475 items)
© 2023