Swim Thru Perth
22 Jan 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
3.5km Swim Thru Perth
1.6km Classic Mile
Matilda Splash 800m
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (61 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Dist
Pace
1
59
Byron KIMBER
Byron KIMBER #59
Male Top 3
00:37:41.75
00:37:41.75
1
(1)
Top 3
1
Male
1
00:34:00
3.45
10:55 min/km
2
15
Rowan BROWN
Rowan BROWN #15
Male Top 3
00:38:10.29
00:38:10.29
2
(2)
Top 3
2
00:00:28.53
Male
2
00:38:00
3.45
11:03 min/km
3
72
Kenji NENER
Kenji NENER #72
Male Top 3
00:38:14.72
00:38:14.72
3
(3)
Top 3
3
00:00:32.97
Male
3
00:42:00
3.45
11:05 min/km
5
63
Aaron MAXWELL
Aaron MAXWELL #63
Male 50-54
00:42:36.75
00:42:36.75
1
(4)
50-54
1
Male
4
Perth City Swim Club
1
00:46:00
3.45
12:21 min/km
6
86
Scott SHEPHERD
Scott SHEPHERD #86
Male 40-44
00:42:43.99
00:42:43.99
1
(5)
40-44
1
Male
5
00:44:00
3.45
12:23 min/km
8
61
Jesse MARTINO
Jesse MARTINO #61
Male 25-29
00:45:17.97
00:45:17.97
1
(6)
25-29
1
Male
6
00:55:00
3.45
13:07 min/km
9
201
Benjamin RUETT
Benjamin RUETT #201
Male 35-39
00:45:36.65
00:45:36.65
1
(7)
35-39
1
Male
7
Perth City Swim Club
2
0
3.45
13:13 min/km
10
2
Stuart ANDERSON
Stuart ANDERSON #2
Male 35-39
00:45:46.32
00:45:46.32
2
(8)
35-39
2
00:00:09.67
Male
8
Westcoast Masters
1
00:50:00
3.45
13:16 min/km
11
62
Warwick MAXTED
Warwick MAXTED #62
Male 55-59
00:47:24.69
00:47:24.69
1
(9)
55-59
1
Male
9
00:52:00
3.45
13:44 min/km
12
89
Leon STAUDE
Leon STAUDE #89
Male 50-54
00:47:25.48
00:47:25.48
2
(10)
50-54
2
00:04:48.73
Male
10
Perth City Swim Club
3
00:51:00
3.45
13:44 min/km
13
54
Brett HUITENGA
Brett HUITENGA #54
Male 65-69
00:47:44.12
00:47:44.12
1
(11)
65-69
1
Male
11
00:50:30
3.45
13:50 min/km
15
70
John MUIR
John MUIR #70
Male 55-59
00:48:21.21
00:48:21.21
2
(12)
55-59
2
00:00:56.52
Male
12
Claremont Masters
1
00:53:00
3.45
14:00 min/km
16
80
Damon PAVLOS
Damon PAVLOS #80
Male 35-39
00:48:41.96
00:48:41.96
3
(13)
35-39
3
00:03:05.31
Male
13
Beatty Park Masters
1
00:46:34
3.45
14:06 min/km
17
97
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #97
Male 55-59
00:48:59.08
00:48:59.08
3
(14)
55-59
3
00:01:34.39
Male
14
Westcoast Masters
2
00:46:30
3.45
14:11 min/km
18
18
Stuart BROWN
Stuart BROWN #18
Male 35-39
00:49:06.69
00:49:06.69
4
(15)
35-39
4
00:03:30.03
Male
15
01:00:00
3.45
14:14 min/km
20
51
Blair HENDRIKS
Blair HENDRIKS #51
Male 40-44
00:49:22.78
00:49:22.78
2
(16)
40-44
2
00:06:38.79
Male
16
Claremont Masters
2
01:00:00
3.45
14:18 min/km
22
82
Alan RICKARD
Alan RICKARD #82
Male 40-44
00:49:27.88
00:49:27.88
3
(17)
40-44
3
00:06:43.88
Male
17
Melville Masters
1
00:47:41
3.45
14:20 min/km
23
78
Sora OTSUKA
Sora OTSUKA #78
Male 20-24
00:49:30.95
00:49:30.95
1
(18)
20-24
1
Male
18
00:55:00
3.45
14:21 min/km
27
94
Robert TYRRELL
Robert TYRRELL #94
Male 40-44
00:53:26.73
00:53:26.73
4
(19)
40-44
4
00:10:42.73
Male
19
Claremont Masters
4
01:00:00
3.45
15:29 min/km
28
83
Gary RYAN
Gary RYAN #83
Male 30-34
00:53:38.66
00:53:38.66
1
(20)
30-34
1
Male
20
00:59:00
3.45
15:32 min/km
29
26
Michael COOK
Michael COOK #26
Male 70+
00:53:44.55
00:53:44.55
1
(21)
70+
1
Male
21
00:53:00
3.45
15:34 min/km
31
84
David SAINSBURY
David SAINSBURY #84
Male 50-54
00:54:06.36
00:54:06.36
3
(22)
50-54
3
00:11:29.61
Male
22
00:55:00
3.45
15:40 min/km
32
95
Michael ULLRICH
Michael ULLRICH #95
Male 55-59
00:54:15.70
00:54:15.70
4
(23)
55-59
4
00:06:51.01
Male
23
00:52:00
3.45
15:43 min/km
33
75
Sascha NIEDINGER
Sascha NIEDINGER #75
Male 50-54
00:54:20.41
00:54:20.41
4
(24)
50-54
4
00:11:43.66
Male
24
01:03:00
3.45
15:45 min/km
36
27
Darren COOPER
Darren COOPER #27
Male 55-59
00:55:21.66
00:55:21.66
5
(25)
55-59
5
00:07:56.97
Male
25
Westcoast Masters
3
00:56:35
3.45
16:02 min/km
41
6
Tom BADDELEY
Tom BADDELEY #6
Male 55-59
00:59:31.66
00:59:31.66
6
(26)
55-59
6
00:12:06.97
Male
26
01:01:01
3.45
17:15 min/km
43
204
James STEPHAN
James STEPHAN #204
Male 12-15
00:59:44.84
00:59:44.84
1
(27)
12-15
1
Male
27
0
3.45
17:19 min/km
45
24
Beng Hooi CHUA
Beng Hooi CHUA #24
Male 45-49
00:59:56.00
00:59:56.00
1
(28)
45-49
1
Male
28
Claremont Masters
9
01:00:00
3.45
17:22 min/km
46
93
Anton TSORVAS
Anton TSORVAS #93
Male 35-39
00:59:56.89
00:59:56.89
5
(29)
35-39
5
00:14:20.24
Male
29
Claremont Masters
10
01:10:00
3.45
17:22 min/km
47
102
Robbie WEATHERALD
Robbie WEATHERALD #102
Male 65-69
01:00:18.25
01:00:18.25
2
(30)
65-69
2
00:12:34.13
Male
30
01:00:00
3.45
17:28 min/km
49
60
Paddy KNIGHT
Paddy KNIGHT #60
Male 70+
01:00:53.67
01:00:53.67
2
(31)
70+
2
00:07:09.12
Male
31
Riverton Masters
1
00:58:00
3.45
17:39 min/km
50
41
Peter GETHING
Peter GETHING #41
Male 40-44
01:00:54.04
01:00:54.04
5
(32)
40-44
5
00:18:10.04
Male
32
02:10:00
3.45
17:39 min/km
51
23
Stephen BUSH
Stephen BUSH #23
Male 50-54
01:01:02.61
01:01:02.61
5
(33)
50-54
5
00:18:25.86
Male
33
Melville Masters
2
00:59:00
Yes
3.45
17:41 min/km
52
34
Elliott DUNCAN
Elliott DUNCAN #34
Male 35-39
01:01:12.04
01:01:12.04
6
(34)
35-39
6
00:15:35.38
Male
34
01:06:00
3.45
17:44 min/km
53
52
Willoughby HILTON
Willoughby HILTON #52
Male 50-54
01:01:56.47
01:01:56.47
6
(35)
50-54
6
00:19:19.72
Male
35
01:10:00
3.45
17:57 min/km
54
9
Andrew BITMEAD
Andrew BITMEAD #9
Male 40-44
01:02:14.72
01:02:14.72
6
(36)
40-44
6
00:19:30.72
Male
36
01:15:00
3.45
18:02 min/km
57
49
Stuart HAYWARD
Stuart HAYWARD #49
Male 40-44
01:02:26.76
01:02:26.76
7
(37)
40-44
7
00:19:42.77
Male
37
Perth City Swim Club
4
01:05:00
3.45
18:06 min/km
59
103
John WHITAKER
John WHITAKER #103
Male 55-59
01:02:50.61
01:02:50.61
7
(38)
55-59
7
00:15:25.92
Male
38
01:20:00
3.45
18:12 min/km
60
3
Nick ANTHONY
Nick ANTHONY #3
Male 35-39
01:03:02.72
01:03:02.72
7
(39)
35-39
7
00:17:26.06
Male
39
Riverton Masters
2
01:04:00
3.45
18:16 min/km
62
43
Dave GILES
Dave GILES #43
Male 35-39
01:04:09.19
01:04:09.19
8
(40)
35-39
8
00:18:32.53
Male
40
01:10:00
3.45
18:35 min/km
65
106
Bruce WILSON
Bruce WILSON #106
Male 70+
01:05:32.40
01:05:32.40
3
(41)
70+
3
00:11:47.84
Male
41
01:05:01
3.45
18:59 min/km
67
32
Steven CRAKE
Steven CRAKE #32
Male 70+
01:06:23.34
01:06:23.34
4
(42)
70+
4
00:12:38.79
Male
42
Mandurah Masters
2
01:10:03
3.45
19:14 min/km
68
53
Richard HUGHES
Richard HUGHES #53
Male 60-64
01:06:39.33
01:06:39.33
1
(43)
60-64
1
Male
43
Claremont Masters
12
01:21:01
3.45
19:19 min/km
69
92
Luca TALMESIO
Luca TALMESIO #92
Male 45-49
01:06:55.64
01:06:55.64
2
(44)
45-49
2
00:06:59.63
Male
44
Rockingham Masters
1
01:30:05
3.45
19:23 min/km
70
21
Rex BURKE
Rex BURKE #21
Male 65-69
01:07:02.90
01:07:02.90
3
(45)
65-69
3
00:19:18.78
Male
45
Melville Masters
3
01:17:17
3.45
19:26 min/km
72
73
Kevin NEVILLE
Kevin NEVILLE #73
Male 25-29
01:07:31.06
01:07:31.06
2
(46)
25-29
2
00:22:13.08
Male
46
01:30:01
3.45
19:34 min/km
75
20
Brendon BUNNING
Brendon BUNNING #20
Male 65-69
01:09:05.10
01:09:05.10
4
(47)
65-69
4
00:21:20.98
Male
47
Bunbury Masters
2
01:02:00
3.45
20:01 min/km
76
7
Tony BALL
Tony BALL #7
Male 60-64
01:09:05.90
01:09:05.90
2
(48)
60-64
2
00:02:26.57
Male
48
Kwinana Masters
1
01:10:30
3.45
20:01 min/km
78
8
Max BENNETT
Max BENNETT #8
Male 60-64
01:09:39.35
01:09:39.35
3
(49)
60-64
3
00:03:00.02
Male
49
Inglewood Masters
1
01:18:00
Yes
3.45
20:11 min/km
79
36
Eric EMMETT
Eric EMMETT #36
Male 60-64
01:09:58.80
01:09:58.80
4
(50)
60-64
4
00:03:19.47
Male
50
01:05:00
3.45
20:17 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (61 items)
© 2023