Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (119 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
7
137
Kareena LEE
Kareena LEE #137
Female Open
00:20:34.88
00:20:34.88
1
(1)
Open
1
Female
1
Noosa Heads
10:17 min/km
20
221
Jade SLEE
Jade SLEE #221
Female Under 19
00:21:32.17
00:21:32.17
1
(2)
Under 19
1
Female
2
Mermaid Beach
10:46 min/km
22
227
Olivia CORRIN
Olivia CORRIN #227
Female Under 19
00:21:35.47
00:21:35.47
2
(3)
Under 19
2
00:00:03.30
Female
3
Northcliffe SLSC
10:47 min/km
26
141
Heidi GAN
Heidi GAN #141
Female Open
00:22:28.95
00:22:28.95
2
(4)
Open
2
00:01:54.07
Female
4
City of Perth SLSC
11:14 min/km
31
179
Madison LOUW
Madison LOUW #179
Female Under 17
00:23:06.05
00:23:06.05
1
(5)
Under 17
1
Female
5
Newport SLSC
11:33 min/km
37
180
Emily HOLYMAN
Emily HOLYMAN #180
Female Under 17
00:23:10.58
00:23:10.58
2
(6)
Under 17
2
00:00:04.53
Female
6
Mermaid Beach
11:35 min/km
38
183
Kaimana FITTOCK
Kaimana FITTOCK #183
Female Under 17
00:23:11.54
00:23:11.54
3
(7)
Under 17
3
00:00:05.49
Female
7
Bulli
11:35 min/km
41
189
Isabella COGHLAN
Isabella COGHLAN #189
Female Under 17
00:23:12.29
00:23:12.29
4
(8)
Under 17
4
00:00:06.23
Female
8
North Bondi SLSC
11:36 min/km
42
193
Sophie ARTHUR
Sophie ARTHUR #193
Female Under 17
00:23:12.68
00:23:12.68
5
(9)
Under 17
5
00:00:06.62
Female
9
Tallebudgera SLSC
11:36 min/km
43
191
Maddison BRAVERY
Maddison BRAVERY #191
Female Under 17
00:23:13.17
00:23:13.17
6
(10)
Under 17
6
00:00:07.11
Female
10
Northcliffe SLSC
11:36 min/km
51
222
Imogen REES
Imogen REES #222
Female Under 19
00:23:28.02
00:23:28.02
3
(11)
Under 19
3
00:01:55.85
Female
11
Northcliffe SLSC
11:44 min/km
53
224
April O'GORMAN
April O'GORMAN #224
Female Under 19
00:23:33.12
00:23:33.12
4
(12)
Under 19
4
00:02:00.94
Female
12
Northcliffe SLSC
11:46 min/km
54
131
Alexandra SMIROLDO
Alexandra SMIROLDO #131
Female Open
00:23:34.57
00:23:34.57
3
(13)
Open
3
00:02:59.69
Female
13
Northcliffe SLSC
11:47 min/km
55
223
Josie PAGE
Josie PAGE #223
Female Under 19
00:23:35.44
00:23:35.44
5
(14)
Under 19
5
00:02:03.27
Female
14
11:47 min/km
57
186
Jamie COTTER
Jamie COTTER #186
Female Under 17
00:23:36.07
00:23:36.07
7
(15)
Under 17
7
00:00:30.02
Female
15
Maroochydore
11:48 min/km
58
220
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #220
Female Under 19
00:23:36.26
00:23:36.26
6
(16)
Under 19
6
00:02:04.08
Female
16
Busselton
11:48 min/km
60
46
Dori MILLER
Dori MILLER #46
Female 40-49
00:23:37.71
00:23:37.71
1
(17)
40-49
1
Female
17
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
11:48 min/km
64
130
Madison SPENCER
Madison SPENCER #130
Female Open
00:24:00.63
00:24:00.63
4
(18)
Open
4
00:03:25.75
Female
18
Newport SLSC
12:00 min/km
65
41
Elisha SMITH
Elisha SMITH #41
Female 40-49
00:24:01.50
00:24:01.50
2
(19)
40-49
2
00:00:23.79
Female
19
Coogee SLSC
12:00 min/km
70
178
Charlie MCKINLEY
Charlie MCKINLEY #178
Female Under 17
00:24:12.76
00:24:12.76
8
(20)
Under 17
8
00:01:06.70
Female
20
Sunshine Beach
12:06 min/km
84
76
Joanne SUTCLIFFE
Joanne SUTCLIFFE #76
Female 50-59
00:25:08.79
00:25:08.79
1
(21)
50-59
1
Female
21
West Beach SA
12:34 min/km
85
177
Christine MURRAY
Christine MURRAY #177
Female Under 17
00:25:13.58
00:25:13.58
9
(22)
Under 17
9
00:02:07.52
Female
22
ALBANY
12:36 min/km
86
173
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #173
Female Under 17
00:25:13.59
00:25:13.59
10
(23)
Under 17
10
00:02:07.54
Female
23
MULLALOO SLSC
12:36 min/km
87
75
Laura THURTELL
Laura THURTELL #75
Female 50-59
00:25:18.76
00:25:18.76
2
(24)
50-59
2
00:00:09.97
Female
24
Bondi
12:39 min/km
88
253
Caitlin GOUDIE
Caitlin GOUDIE #253
Female Under 17
00:25:20.83
00:25:20.83
11
(25)
Under 17
11
00:02:14.77
Female
25
12:40 min/km
89
78
Christie KRENKELS
Christie KRENKELS #78
Female 50-59
00:25:20.93
00:25:20.93
3
(26)
50-59
3
00:00:12.14
Female
26
Bondi
12:40 min/km
90
47
Sharan COLLISS
Sharan COLLISS #47
Female 40-49
00:25:40.31
00:25:40.31
3
(27)
40-49
3
00:02:02.59
Female
27
City of Perth SLSC
12:50 min/km
91
190
Jessica CAKE
Jessica CAKE #190
Female Under 17
00:25:41.59
00:25:41.59
12
(28)
Under 17
12
00:02:35.54
Female
28
Scarboro SLSC
12:50 min/km
94
225
Samantha GOLDRICK
Samantha GOLDRICK #225
Female Under 19
00:25:53.53
00:25:53.53
7
(29)
Under 19
7
00:04:21.35
Female
29
Maroubra
12:56 min/km
96
4
Eloise STARR
Eloise STARR #4
Female 30-39
00:25:59.55
00:25:59.55
1
(30)
30-39
1
Female
30
North Bondi SLSC
12:59 min/km
97
264
Fiona NAY
Fiona NAY #264
Female 30-39
00:26:00.98
00:26:00.98
2
(31)
30-39
2
00:00:01.43
Female
31
13:00 min/km
100
133
Ceinwen ROBERTS
Ceinwen ROBERTS #133
Female Open
00:26:17.30
00:26:17.30
5
(32)
Open
5
00:05:42.42
Female
32
13:08 min/km
107
226
Kara ELLIOTT
Kara ELLIOTT #226
Female Under 19
00:26:41.32
00:26:41.32
8
(33)
Under 19
8
00:05:09.15
Female
33
City of Perth SLSC
13:20 min/km
108
2
Fiona TSCHAUT
Fiona TSCHAUT #2
Female 30-39
00:26:45.34
00:26:45.34
3
(34)
30-39
3
00:00:45.78
Female
34
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
13:22 min/km
109
48
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #48
Female 40-49
00:26:45.94
00:26:45.94
4
(35)
40-49
4
00:03:08.23
Female
35
City of Perth SLSC
13:22 min/km
110
10
Penny MACKENZIE
Penny MACKENZIE #10
Female 30-39
00:26:46.57
00:26:46.57
4
(36)
30-39
4
00:00:47.01
Female
36
Coogee SLSC
13:23 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
121
176
Karli MUSARRA
Karli MUSARRA #176
Female Under 17
00:27:33.76
00:27:33.76
14
(38)
Under 17
14
00:04:27.71
Female
38
Bondi
13:46 min/km
123
139
Kathleen HAMMOND
Kathleen HAMMOND #139
Female Open
00:27:34.58
00:27:34.58
6
(39)
Open
6
00:06:59.70
Female
39
Swanbourne Nedlands SLSC
13:47 min/km
124
181
Kayla HATCHER
Kayla HATCHER #181
Female Under 17
00:27:37.58
00:27:37.58
15
(40)
Under 17
15
00:04:31.53
Female
40
Redhead
13:48 min/km
125
279
Kate COLLINS
Kate COLLINS #279
Female Under 17
00:27:43.26
00:27:43.26
16
(41)
Under 17
16
00:04:37.21
Female
41
13:51 min/km
128
275
Louise SANTOS
Louise SANTOS #275
Female 40-49
00:27:59.59
00:27:59.59
5
(42)
40-49
5
00:04:21.87
Female
42
13:59 min/km
129
278
Nicola LOGAN
Nicola LOGAN #278
Female 40-49
00:28:07.30
00:28:07.30
6
(43)
40-49
6
00:04:29.59
Female
43
14:03 min/km
130
19
Alicia ANDERSON
Alicia ANDERSON #19
Female 30-39
00:28:09.13
00:28:09.13
5
(44)
30-39
5
00:02:09.57
Female
44
North Cottesloe SLSC
14:04 min/km
133
228
Tara CORRIGAN
Tara CORRIGAN #228
Female Under 19
00:28:19.28
00:28:19.28
9
(45)
Under 19
9
00:06:47.11
Female
45
SORRENTO
14:09 min/km
135
42
Kathy PARRAMORE
Kathy PARRAMORE #42
Female 40-49
00:28:24.05
00:28:24.05
7
(46)
40-49
7
00:04:46.34
Female
46
Shellharbour
14:12 min/km
136
105
Deborah WAREING
Deborah WAREING #105
Female 60-69
00:28:27.11
00:28:27.11
1
(47)
60-69
1
Female
47
West Beach SA
14:13 min/km
139
38
Samantha WOLF
Samantha WOLF #38
Female 40-49
00:28:41.50
00:28:41.50
8
(48)
40-49
8
00:05:03.78
Female
48
Bondi Bathers
14:20 min/km
145
140
Jessica HALLETT
Jessica HALLETT #140
Female Open
00:29:04.88
00:29:04.88
7
(49)
Open
7
00:08:30.00
Female
49
City of Perth SLSC
14:32 min/km
147
7
Lisa O'NEILL
Lisa O'NEILL #7
Female 30-39
00:29:19.84
00:29:19.84
6
(50)
30-39
6
00:03:20.28
Female
50
14:39 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (119 items)