SLSWA SunSmart Endurance Championships
11 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (19 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
Wave
1
155
John LISHMAN
John LISHMAN #155
Male 50-54
00:31:02.0
00:31:02.0
1
(1)
50-54
1
Male
1
North Cottesloe SLSC
U/52
5:10 min/km
Wave 6
2
293
David CALEY
David CALEY #293
Male 55-59
00:31:49.0
00:31:49.0
1
(2)
55-59
1
Male
2
City of Perth SLSC
U/56
5:18 min/km
Wave 6
3
170
Lee MCGOVERN
Lee MCGOVERN #170
Male 50-54
00:32:03.0
00:32:03.0
2
(3)
50-54
2
00:01:01.0
Male
3
North Cottesloe SLSC
U/52
5:20 min/km
Wave 6
4
191
Neil O'LEARY
Neil O'LEARY #191
Male 50-54
00:32:39.0
00:32:39.0
3
(4)
50-54
3
00:01:37.0
Male
4
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/55
5:26 min/km
Wave 6
5
126
Ethan JACKSON
Ethan JACKSON #126
Male U17
00:32:52.0
00:32:52.0
1
(5)
U17
1
Male
5
City of Perth SLSC
U/17
5:28 min/km
Wave 4
6
5
Byron ALBERTSEN
Byron ALBERTSEN #5
Male U17
00:33:07.0
00:33:07.0
2
(6)
U17
2
00:00:15.0
Male
6
City of Bunbury SLSC
U/17
5:31 min/km
Wave 4
7
76
Patrick ELEY
Patrick ELEY #76
Male U17
00:33:58.0
00:33:58.0
3
(7)
U17
3
00:01:05.9
Male
7
Trigg Island SLSC
U/16
5:39 min/km
Wave 4
8
223
Kane SMITH
Kane SMITH #223
Male U17
00:34:20.0
00:34:20.0
4
(8)
U17
4
00:01:28.0
Male
8
Trigg Island SLSC
U/17
5:43 min/km
Wave 4
9
229
Daniel SNOOK
Daniel SNOOK #229
Male U17
00:34:20.0
00:34:20.0
5
(9)
U17
5
00:01:28.0
Male
9
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/17
5:43 min/km
Wave 4
10
29
Neil BOWIE
Neil BOWIE #29
Male 60+
00:34:41.0
00:34:41.0
1
(10)
60+
1
Male
10
Trigg Island SLSC
U/61
5:46 min/km
Wave 6
12
114
David HOST
David HOST #114
Male 55-59
00:35:30.0
00:35:30.0
2
(11)
55-59
2
00:03:40.9
Male
11
Trigg Island SLSC
U/56
5:55 min/km
Wave 6
13
86
Clifford FORD
Clifford FORD #86
Male 60+
00:35:55.0
00:35:55.0
2
(12)
60+
2
00:01:13.9
Male
12
North Cottesloe SLSC
U/63
5:59 min/km
Wave 6
16
64
Stanley DAVIES
Stanley DAVIES #64
Male 60+
00:36:21.0
00:36:21.0
3
(13)
60+
3
00:01:40.0
Male
13
COTTESLOE SLSC
U/67
6:03 min/km
Wave 6
28
212
Clem RYAN
Clem RYAN #212
Male 55-59
00:58:36.0
00:58:36.0
3
(14)
55-59
3
00:26:47.0
Male
14
Trigg Island SLSC
U/60
9:46 min/km
Wave 6
242
Eamon WALKER
Eamon WALKER #242
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
North Cottesloe SLSC
U/17
Wave 4
246
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #246
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/16
Wave 4
137
Cody JONES
Cody JONES #137
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
SECRET HARBOUR SLSC
U/16
Wave 4
74
Jakson EGAN
Jakson EGAN #74
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
Trigg Island SLSC
U/16
Wave 4
54
Matthew COLLISS
Matthew COLLISS #54
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
City of Perth SLSC
U/17
Wave 4
Page 1 of 1 (19 items)
© 2023