MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
5
53
Marc Feddal
Marc Feddal #53
Male 10-11
00:09:52.92
00:09:52.92
5
(5)
10-11
5
00:00:46.13
Male
5
FRA
Lycee Francais de Singapore
5:59 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.77
35
12
17
00:00:35.02
2
1
1
00:05:40.12
2
1
1
6
62
William Linke
William Linke #62
Male 10-11
00:09:59.85
00:09:59.85
6
(6)
10-11
6
00:00:53.06
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
6:03 min/km
Wave 19 Red
00:03:00.02
6
4
4
00:01:00.00
68
24
36
00:05:59.83
7
6
6
7
54
Kobe Gaytant
Kobe Gaytant #54
Male 10-11
00:10:01.04
00:10:01.04
7
(7)
10-11
7
00:00:54.25
Male
7
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
6:04 min/km
Wave 19 Red
00:03:11.43
11
6
6
00:00:52.17
41
15
21
00:05:57.43
6
5
5
8
56
Zak Halsall
Zak Halsall #56
Male 10-11
00:10:08.11
00:10:08.11
8
(8)
10-11
8
00:01:01.32
Male
8
GBR
Marlborough College Malaysia
6:08 min/km
Wave 19 Red
00:03:09.17
9
5
5
00:00:48.28
29
11
13
00:06:10.65
10
8
8
9
92
Lexi Run
Lexi Run #92
Mixed Team
00:10:14.66
00:10:14.66
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Erica Bouverot
Lucas Bouverot
6:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.03
18
2
2
00:00:33.13
1
1
1
00:06:20.49
14
1
1
10
44
Harriet Strand
Harriet Strand #44
Female 10-11
00:10:26.82
00:10:26.82
1
(1)
10-11
1
Female
1
GBR
Tanglin Trust School
6:19 min/km
Wave 20 White
00:03:08.41
8
4
4
00:00:40.56
8
3
4
00:06:37.85
24
4
4
11
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
00:10:30.86
00:10:30.86
2
(2)
10-11
2
00:00:04.04
Female
2
AUS
Australian International School
6:22 min/km
Wave 20 White
00:02:58.01
5
2
2
00:00:42.28
12
4
5
00:06:50.57
36
9
10
12
116
Sybella Hawley
Sybella Hawley #116
Female 10-11
00:10:31.61
00:10:31.61
3
(3)
10-11
3
00:00:04.78
Female
3
AUS
6:22 min/km
Wave 20 White
00:03:50.78
44
17
20
00:00:38.91
6
1
2
00:06:01.92
8
2
2
13
149
Angus Howat
Angus Howat #149
Male 10-11
00:10:35.85
00:10:35.85
9
(9)
10-11
9
00:01:29.06
Male
9
GBR
Marlborough College Malaysia
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:03:25.51
28
10
14
00:00:46.64
23
8
10
00:06:23.70
16
11
11
14
138
Ewan Lee Pedersen
Ewan Lee Pedersen #138
Male 10-11
00:10:36.85
00:10:36.85
10
(10)
10-11
10
00:01:30.06
Male
10
SIN
Anglo Chinese School
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:02:51.53
3
2
2
00:00:55.98
55
20
29
00:06:49.33
34
18
21
15
121
Amelia Ng
Amelia Ng #121
Female 10-11
00:10:37.86
00:10:37.86
4
(4)
10-11
4
00:00:11.03
Female
4
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:26 min/km
Wave 20 White
00:03:02.03
7
3
3
00:00:52.64
44
14
17
00:06:43.19
26
5
5
16
4
Malorie Gell
Malorie Gell #4
Female 8-9
00:10:41.95
00:10:41.95
1
(5)
8-9
1
Female
5
NZL
Australian International School
6:29 min/km
Wave 22 Pink
00:03:11.42
10
1
5
00:00:36.83
4
1
1
00:06:53.69
41
2
13
17
153
Quentin Bossens
Quentin Bossens #153
Male 10-11
00:10:47.32
00:10:47.32
11
(11)
10-11
11
00:01:40.53
Male
11
A4 sports
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:32 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.08
41
13
20
00:00:48.41
30
12
14
00:06:09.83
9
7
7
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
19
41
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #41
Female 10-11
00:10:56.67
00:10:56.67
5
(6)
10-11
5
00:00:29.85
Female
6
GER
Marlborough College Malaysia
6:37 min/km
Wave 20 White
00:03:22.03
19
6
8
00:00:48.69
32
12
13
00:06:45.95
29
6
7
20
163
Flying Firebolts
Flying Firebolts #163
Mixed Team
00:10:57.38
00:10:57.38
2
(2)
Team
2
00:00:42.72
Mixed
2
Marlborough College Malaysia
Cordelia Marshall
Jemima Appiah Metcalf
6:38 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.20
38
3
3
00:00:43.04
15
3
3
00:06:28.13
19
4
4
21
134
Stella Crow
Stella Crow #134
Female 10-11
00:10:57.92
00:10:57.92
6
(7)
10-11
6
00:00:31.09
Female
7
AUS
6:38 min/km
Wave 20 White
00:03:25.16
26
9
12
00:01:14.63
92
28
35
00:06:18.12
13
3
3
22
16
Jacob Kuan
Jacob Kuan #16
Male 8-9
00:10:59.61
00:10:59.61
2
(13)
8-9
2
00:00:09.83
Male
13
SIN
6:39 min/km
Wave 21 Green
00:03:25.20
27
4
13
00:00:45.64
21
2
8
00:06:48.76
32
3
20
23
117
Amanda Ng
Amanda Ng #117
Female 10-11
00:11:04.82
00:11:04.82
7
(8)
10-11
7
00:00:38.00
Female
8
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:42 min/km
Wave 20 White
00:03:24.96
25
8
11
00:00:52.77
46
15
18
00:06:47.09
30
7
8
24
38
Jinn Ong
Jinn Ong #38
Female 10-11
00:11:08.49
00:11:08.49
8
(9)
10-11
8
00:00:41.66
Female
9
Team Fabian
SIN
6:45 min/km
Wave 20 White
00:03:27.00
30
11
14
00:00:48.51
31
11
12
00:06:52.98
38
10
11
25
73
Leo Thomas
Leo Thomas #73
Male 10-11
00:11:10.75
00:11:10.75
12
(14)
10-11
12
00:02:03.96
Male
14
GBR
6:46 min/km
Wave 19 Red
00:04:01.00
51
17
24
00:00:55.69
53
19
27
00:06:14.06
11
9
9
26
131
Isabelle Smith
Isabelle Smith #131
Female 10-11
00:11:11.86
00:11:11.86
9
(10)
10-11
9
00:00:45.04
Female
10
AUS
St Joseph Institution International
6:47 min/km
Wave 20 White
00:02:50.27
2
1
1
00:00:43.02
14
6
7
00:07:38.56
80
23
28
27
165
Florence and Ella-Mae
Florence and Ella-Mae #165
Mixed Team
00:11:17.96
00:11:17.96
3
(3)
Team
3
00:01:03.30
Mixed
3
GBR
Marlborough College Malaysia
Florence Gibbob
Ella-Mae Cox
6:50 min/km
Wave 22 Pink
00:04:09.59
62
5
5
00:00:47.80
28
5
5
00:06:20.56
15
2
2
28
60
Joshua James
Joshua James #60
Male 10-11
00:11:20.86
00:11:20.86
13
(15)
10-11
13
00:02:14.07
Male
15
AUS
Australian International School
6:52 min/km
Wave 19 Red
00:03:17.92
16
8
9
00:01:03.99
77
26
40
00:06:58.94
48
23
30
29
97
Rey Min Soh
Rey Min Soh #97
Female 8-9
00:11:26.28
00:11:26.28
2
(11)
8-9
2
00:00:44.33
Female
11
MAL
Marlborough College Malaysia
6:55 min/km
Wave 22 Pink
00:03:19.29
17
2
7
00:00:58.96
60
4
23
00:07:08.03
56
3
18
30
125
Sophie Autenrieth
Sophie Autenrieth #125
Female 10-11
00:11:28.38
00:11:28.38
10
(12)
10-11
10
00:01:01.55
Female
12
GER
6:57 min/km
Wave 20 White
00:03:34.78
33
13
16
00:01:04.48
78
25
31
00:06:49.11
33
8
9
31
46
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #46
Female 10-11
00:11:30.49
00:11:30.49
11
(13)
10-11
11
00:01:03.67
Female
13
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:58 min/km
Wave 20 White
00:03:51.49
46
19
22
00:00:45.33
20
8
9
00:06:53.66
40
11
12
32
64
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #64
Male 10-11
00:11:37.19
00:11:37.19
14
(16)
10-11
14
00:02:30.40
Male
16
Olympia Swimming Club
SIN
Tanjong Katong Primary School
7:02 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.42
34
11
16
00:00:41.04
9
3
3
00:07:18.73
63
29
39
33
51
Ronni Clarke
Ronni Clarke #51
Male 10-11
00:11:39.36
00:11:39.36
15
(17)
10-11
15
00:02:32.57
Male
17
AZ-Clarkes
NZL
West View Primary
7:03 min/km
Wave 19 Red
00:04:05.67
56
20
28
00:00:47.75
27
10
12
00:06:45.93
28
16
18
34
21
Johann Mikail Loh Bin
Johann Mikail Loh Bin #21
Male 8-9
00:11:48.79
00:11:48.79
3
(18)
8-9
3
00:00:59.01
Male
18
SIN
7:09 min/km
Wave 21 Green
00:03:22.17
20
2
10
00:00:53.08
47
8
23
00:07:33.53
74
15
46
35
69
Ethan Ronsisvalle
Ethan Ronsisvalle #69
Male 10-11
00:11:50.47
00:11:50.47
16
(19)
10-11
16
00:02:43.68
Male
19
Arrivo Primo Singapura
GBR
Stanford International American School
7:10 min/km
Wave 19 Red
00:04:17.95
69
30
38
00:00:59.30
64
22
33
00:06:33.21
21
13
14
36
154
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #154
Male 10-11
00:11:50.84
00:11:50.84
17
(20)
10-11
17
00:02:44.05
Male
20
IND
MayFlower Primary School
7:10 min/km
Wave 18 Blue
00:04:12.01
65
26
34
00:00:59.65
66
23
34
00:06:39.18
25
15
17
37
109
Maximilian Autenrieth
Maximilian Autenrieth #109
Male 8-9
00:11:51.63
00:11:51.63
4
(21)
8-9
4
00:01:01.85
Male
21
GER
7:11 min/km
Wave 21 Green
00:04:02.53
53
8
26
00:01:23.60
106
22
57
00:06:25.49
17
1
12
38
94
ReRaTan
ReRaTan #94
Mixed Team
00:11:53.10
00:11:53.10
4
(4)
Team
4
00:01:38.44
Mixed
4
Rae Tan
Reanne Tan
7:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:14.86
13
1
1
00:00:35.38
3
2
2
00:08:02.84
97
6
6
39
135
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian #135
Female 10-11
00:11:53.86
00:11:53.86
12
(14)
10-11
12
00:01:27.04
Female
14
Swim Lab
SIN
Riverside Primary School
7:12 min/km
Wave 20 White
00:03:45.28
37
14
17
00:01:01.36
71
22
27
00:07:07.22
54
14
16
40
112
William Wickes
William Wickes #112
Male 8-9
00:11:55.87
00:11:55.87
5
(22)
8-9
5
00:01:06.10
Male
22
GBR
7:13 min/km
Wave 21 Green
00:03:16.28
14
1
8
00:00:55.97
54
9
28
00:07:43.61
84
19
50
41
59
Ameer Ihsan
Ameer Ihsan #59
Male 10-11
00:11:56.77
00:11:56.77
18
(23)
10-11
18
00:02:49.98
Male
23
SIN
7:14 min/km
Wave 19 Red
00:04:11.77
64
25
33
00:00:53.48
48
16
24
00:06:51.50
37
19
23
42
166
Jessica Isherwood
Jessica Isherwood #166
Female 10-11
00:11:57.32
00:11:57.32
13
(15)
10-11
13
00:01:30.50
Female
15
AUS
7:14 min/km
Wave 20 White
00:04:18.96
70
24
27
00:00:44.43
18
7
8
00:06:53.93
42
12
14
43
137
Nao Mladenic
Nao Mladenic #137
Male 10-11
00:11:58.97
00:11:58.97
19
(24)
10-11
19
00:02:52.18
Male
24
JPN
7:15 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.91
43
14
21
00:00:45.73
22
7
9
00:07:23.33
67
30
41
44
52
Lachlan El-Ansary
Lachlan El-Ansary #52
Male 10-11
00:12:00.24
00:12:00.24
20
(25)
10-11
20
00:02:53.45
Male
25
AUS
Nexus International School
7:16 min/km
Wave 19 Red
00:04:08.11
59
22
30
00:01:17.33
97
32
51
00:06:34.79
23
14
16
45
7
Matilda Pearce
Matilda Pearce #7
Female 8-9
00:12:00.85
00:12:00.85
3
(16)
8-9
3
00:01:18.90
Female
16
GBR
Tanglin Trust School
7:16 min/km
Wave 22 Pink
00:04:24.04
72
4
28
00:00:52.46
43
3
16
00:06:44.35
27
1
6
46
55
Kedem Grossman
Kedem Grossman #55
Male 10-11
00:12:04.20
00:12:04.20
21
(26)
10-11
21
00:02:57.41
Male
26
ISR
Dulwich College Singapore
7:18 min/km
Wave 19 Red
00:04:10.99
63
24
32
00:00:46.92
25
9
11
00:07:06.28
53
27
34
47
161
Hugo Eechaute
Hugo Eechaute #161
Male 10-11
00:12:07.10
00:12:07.10
22
(27)
10-11
22
00:03:00.31
Male
27
FRA
7:20 min/km
Wave 18 Blue
00:04:03.26
55
19
27
00:00:59.25
63
21
32
00:07:04.58
52
26
33
48
35
Si Rong Lee
Si Rong Lee #35
Female 10-11
00:12:07.48
00:12:07.48
14
(17)
10-11
14
00:01:40.65
Female
17
SIN
Holy Innocents' Primary School
7:20 min/km
Wave 20 White
00:03:25.78
29
10
13
00:00:46.97
26
10
11
00:07:54.72
90
28
33
49
140
Han Leng
Han Leng #140
Male 10-11
00:12:07.73
00:12:07.73
23
(28)
10-11
23
00:03:00.94
Male
28
Team Fabian
MAL
Tanglin Trust School
7:21 min/km
Wave 18 Blue
00:04:02.52
52
18
25
00:01:10.99
84
30
45
00:06:54.22
44
21
26
50
30
Adele Clarsen
Adele Clarsen #30
Female 10-11
00:12:11.74
00:12:11.74
15
(18)
10-11
15
00:01:44.91
Female
18
Anza
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:23 min/km
Wave 20 White
00:04:25.47
75
26
30
00:00:42.40
13
5
6
00:07:03.86
51
13
15
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)