Christmas 10K Swim
16 Dec 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Fremantle Ports 10km Challenge
Port Coogee 3.4km Cruiser
City of Cockburn 1.6km Merry Mile
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (40 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Pace
Wave
4
137
Nathan PERRETT
Nathan PERRETT #137
Male 25-34
02:19:41
02:19:41
1
(3)
25-34
1
Male
3
Westcoast Masters
1
02:30:00
13:58 min/km
Wave 2 White
18
54
James DREWETT
James DREWETT #54
Male 25-34
02:26:26
02:26:26
2
(11)
25-34
2
00:06:45
Male
11
02:30:00
14:38 min/km
Wave 2 White
32
79
Matthew HART
Matthew HART #79
Male 25-34
02:34:43
02:34:43
3
(19)
25-34
3
00:15:02
Male
19
03:15:00
15:28 min/km
Wave 4 Fluoro Green
43
117
Jarrad MARTINO
Jarrad MARTINO #117
Male 25-34
02:37:56
02:37:56
4
(27)
25-34
4
00:18:15
Male
27
02:45:00
15:47 min/km
Wave 2 White
45
76
Alex GUNNELL
Alex GUNNELL #76
Male 25-34
02:39:23
02:39:23
5
(28)
25-34
5
00:19:42
Male
28
02:45:00
15:56 min/km
Wave 2 White
49
52
Lewis DOWDING
Lewis DOWDING #52
Male 25-34
02:40:08
02:40:08
6
(31)
25-34
6
00:20:27
Male
31
03:03:00
16:00 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
67
167
Angus STEWART
Angus STEWART #167
Male 25-34
02:46:02
02:46:02
7
(38)
25-34
7
00:26:20
Male
38
03:00:00
16:36 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
70
10
Robert BARTLETT
Robert BARTLETT #10
Male 25-34
02:47:40
02:47:40
8
(41)
25-34
8
00:27:59
Male
41
03:10:00
16:46 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
71
1
Jordan AITKEN
Jordan AITKEN #1
Male 25-34
02:48:01
02:48:01
9
(42)
25-34
9
00:28:19
Male
42
03:20:00
16:48 min/km
Wave 4 Fluoro Green
72
93
Thomas JAKUBANS
Thomas JAKUBANS #93
Male 25-34
02:48:17
02:48:17
10
(43)
25-34
10
00:28:36
Male
43
Riverton Masters
1
02:30:01
16:49 min/km
Wave 2 White
73
13
Charlie BENSON
Charlie BENSON #13
Male 25-34
02:48:17
02:48:17
11
(44)
25-34
11
00:28:36
Male
44
03:00:00
16:49 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
74
122
Andre MEYER
Andre MEYER #122
Male 25-34
02:48:23
02:48:23
12
(45)
25-34
12
00:28:41
Male
45
Westcoast Masters
3
03:00:00
16:50 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
90
32
James CHRISTENSEN
James CHRISTENSEN #32
Male 25-34
02:50:37
02:50:37
13
(52)
25-34
13
00:30:55
Male
52
Perth City Swim Club
5
03:00:00
17:03 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
100
77
Henry GUNSON
Henry GUNSON #77
Male 25-34
02:54:42
02:54:42
14
(56)
25-34
14
00:35:01
Male
56
04:00:00
17:28 min/km
Wave 5 Fluoro Yellow
107
162
Troy SHEVLIN
Troy SHEVLIN #162
Male 25-34
02:55:46
02:55:46
15
(60)
25-34
15
00:36:05
Male
60
03:30:00
17:34 min/km
Wave 4 Fluoro Green
108
175
George VAN BEEM
George VAN BEEM #175
Male 25-34
02:55:59
02:55:59
16
(61)
25-34
16
00:36:18
Male
61
03:00:00
17:35 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
110
108
Timy LIU SHIU CHEONG
Timy LIU SHIU CHEONG #108
Male 25-34
02:56:09
02:56:09
17
(63)
25-34
17
00:36:27
Male
63
02:45:00
17:36 min/km
Wave 2 White
111
22
Gabriel BRENNAN
Gabriel BRENNAN #22
Male 25-34
02:56:22
02:56:22
18
(64)
25-34
18
00:36:40
Male
64
03:00:00
17:38 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
132
90
Hamish HUMPHREYS
Hamish HUMPHREYS #90
Male 25-34
02:59:09
02:59:09
19
(75)
25-34
19
00:39:27
Male
75
03:15:00
17:54 min/km
Wave 4 Fluoro Green
152
43
Dylan CURNOW
Dylan CURNOW #43
Male 25-34
03:02:47
03:02:47
20
(88)
25-34
20
00:43:06
Male
88
03:40:01
18:16 min/km
Wave 5 Fluoro Yellow
158
157
Nathan SCHUITEMA
Nathan SCHUITEMA #157
Male 25-34
03:03:56
03:03:56
21
(93)
25-34
21
00:44:15
Male
93
02:59:59
18:23 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
169
5
Jacob ANDERSON
Jacob ANDERSON #5
Male 25-34
03:07:06
03:07:06
22
(99)
25-34
22
00:47:24
Male
99
03:05:04
18:42 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
175
12
Jeremy BEER
Jeremy BEER #12
Male 25-34
03:08:18
03:08:18
23
(102)
25-34
23
00:48:36
Male
102
03:30:00
18:49 min/km
Wave 4 Fluoro Green
187
139
Aaron QUISKAMP
Aaron QUISKAMP #139
Male 25-34
03:10:00
03:10:00
24
(106)
25-34
24
00:50:19
Male
106
03:16:00
19:00 min/km
Wave 4 Fluoro Green
192
86
Sam HORSLEY
Sam HORSLEY #86
Male 25-34
03:11:52
03:11:52
25
(108)
25-34
25
00:52:10
Male
108
03:45:00
19:11 min/km
Wave 5 Fluoro Yellow
207
58
Patrick EISENLOHR
Patrick EISENLOHR #58
Male 25-34
03:19:12
03:19:12
26
(116)
25-34
26
00:59:30
Male
116
03:30:00
19:55 min/km
Wave 4 Fluoro Green
209
40
Jacob COULSON
Jacob COULSON #40
Male 25-34
03:20:08
03:20:08
27
(117)
25-34
27
01:00:27
Male
117
03:00:00
20:00 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
215
120
Tyson MCEWAN
Tyson MCEWAN #120
Male 25-34
03:21:47
03:21:47
28
(120)
25-34
28
01:02:05
Male
120
02:59:59
20:10 min/km
Wave 3 Fluoro Pink
229
163
Michael SMITH
Michael SMITH #163
Male 25-34
03:26:04
03:26:04
29
(124)
25-34
29
01:06:23
Male
124
03:30:00
20:36 min/km
Wave 4 Fluoro Green
247
59
Neo ENJOLRAS
Neo ENJOLRAS #59
Male 25-34
03:35:10
03:35:10
30
(129)
25-34
30
01:15:28
Male
129
03:15:00
21:31 min/km
Wave 4 Fluoro Green
268
144
Adam REBEIRO
Adam REBEIRO #144
Male 25-34
03:55:23
03:55:23
31
(139)
25-34
31
01:35:42
Male
139
03:30:00
23:32 min/km
Wave 4 Fluoro Green
152
Lanning RYAN
Lanning RYAN #152
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
Fremantle Masters
03:45:00
Wave 5 Fluoro Yellow
109
Andres Guillermo LOPEZ PINTO
Andres Guillermo LOPEZ PINTO #109
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
03:30:00
Wave 4 Fluoro Green
114
James MADDEFORD
James MADDEFORD #114
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
03:20:00
Wave 4 Fluoro Green
169
Mason STRAHAN
Mason STRAHAN #169
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
04:15:00
Wave 5 Fluoro Yellow
9
Marcus BARNETT
Marcus BARNETT #9
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
02:59:59
Wave 3 Fluoro Pink
49
Matthew DIXON
Matthew DIXON #49
Male 25-34
Not Started
Not Started
25-34
Male
02:45:00
Wave 2 White
37
Louis CONNELL
Louis CONNELL #37
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
03:15:00
Wave 4 Fluoro Green
38
Matthew CONNELL
Matthew CONNELL #38
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
Bold Park Masters
02:50:06
Wave 2 White
71
Connor GRAHAM
Connor GRAHAM #71
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
Male
03:00:00
Wave 3 Fluoro Pink
Page 1 of 1 (40 items)
© 2023